Jarosław Rokicki

Mienie zabużańskie, rekompensaty, reprywatyzacja

Skontaktuj się z nami
(+48) 604 400 161 (+48) 604 297 044

NOWA LISTA! Majątki woj. nowogródzkiego potwierdzone do 1939 r.

Poszukujemy spadkobierców niżej wymienionych majątków województwa nowogródzkiego. Jednocześnie podajemy właścicieli majątków do 1939 r.

Nazwa majątkuPowiatGminaNazwisko i imię właściciela
AbramowszczyznaLidaWerenówLubkiewicz Helena
AdamowoStołpceŻuchowicze WielkieSielużycki Konstanty
Odachowszczyzna vel AdamowszczyznaBaranowiczeDarewoRdułtowski Kazimierz i Ślizień Irena
AdelinNieświeżZaostrowieczeBielawska Maria
AlbertynSłonimSzydłowiczePusłowski Władysław
AlbertynSłonimSzydłowiczePusłowski Ksawery
AleksandrówBaranowiczeDobromyślKotłubaj Janusz
AlekszyszkiLidaRaduńRomanowicz Jakub
AlfantowoLidaWerenówKutasz Antoni
Alinopol vel JelenpolNieświeżSiniawkaGórecka Teresa
AnderjaszkiWołożynWołmaBurak Felicjan
AndruszowceSzczuczynSzczuczynMoraczewski Witold
AndrzejowoSłonimŻyrowiceStecka Maria
AntoniszkiLidaEjszyszkiBanlewicz Józef
AntonowceSzczuczynLebioda WielkaBiałostocki Josiel
AntonowceSzczuczynLebioda WielkaDobrzańska Janina
AntonowoBaranowiczeMołczadźDobrzańska Maria
AntonowoBaranowiczeMołczadźMiłaczewska Janina
AntonowoBaranowiczeMołczadźKozakiewicz Anna
AntonowoWołożynWołmaAchremowicz Antoni
AntonowoLidaWerenówButrymowicz Bronisław
AntonowoLidaWerenówButrymowicz Stanisław
ApolinLidaŻyrmunyBaczyński vel Buszyński Witold
ArabinowszczyznaBaranowiczeStołowiczeChmielarski Antoni
AzaryczeSłonimDerewnaJurewicz Wojciech
AzaryczeSłonimDerewnaJurewicz Wojciech
BabińskWołożynŁugomowiczeKulikowski Stanisław
Bagatelka vel BagatelaSzczuczynŻołudekKorwin- Krukowska vel Korkowska vel Kurkowska Janina
BagnopolLidaIwjeSpadkobiercy- Brochocki Władysław
Bajki vel BujkiSłonimKostrowiczeWerdyn Anna
BakijewszczyznaNowogródekHorodecznaJakimiec Michał
Bakszyszki vel BokszyszkiWołożynTrabyFilimonowicz vel Filemonowicz Marian
BaranowceLidaWawiórkaBerdowski Michał
Baranowicze /Rożwadów/BaranowiczeNowa MyszGórska Maria
Barów WielkiWołożynŁugomowiczeSielanko Emanuel vel Edmund
BartoszunyLidaWerenówChaźbijewicz Stefan
BartoszuńceLidaRaduńKamiński Stanisław
BartoszuńceLidaRaduńKozakowski Adolf
Baryczew vel BoryczewNieświeżSiniawkaZgorzelski Henryk
BasinNowogródekHorodecznaWnukowski Władysław
BasinySłonimSzydłowiczeKozłowski i Dąbrowski
BasinySłonimŻyrowiceKulesza Stanisław
BasinySłonimSzydłowiczeRowienko Jan
Berdowicze vel BendowiceSłonimKostrowiczeJeśman Władysław
Berdowicze SłonimKostrowiczeHutten- Czapski
BerdowszczyznaLidaLipniszkiSpadkobiercy- Umiastowski Bronisław
Berdówka vel BandrówkaNowogródekWsielubBandrowski Władysław
BereśnieBaranowiczeStołowiczeSpadkobiercy- Bereśniewicz
BiałaBaranowiczeHorodyszczeMilewski Modest
Białadolna vel BiałodolnaBaranowiczeMołczadźGoebel Stefania
Białagórna vel BiałogórnaBaranowiczeMołczadźPotocki Mikołaj i Hipolit
BiałogórnaBaranowiczeMołczadźJelski Kazimierz
BiałopiotryLidaEjszyszkiKuncewicz Leon
Bielczyce vel BrelczyceNowogródekCyrynSzykowiecki Aleksander
Bielczyce NoweNowogródekKoreliczeTurczynowicz Ludwik
Bielczyce StareNowogródekKoreliczeTurczynowicz Ksawery
BielewiczeLidaLipniszkiJodko Maria
Bielmucie ?BaranowiczeMołczadźCzernuszkiewicz Zenon
BieluńceLidaRaduńJundziłł
Biereżgonie vel BirzynieLidaBieniakoniespadkobiercy - Czeczott Piotr
Bikiewicze vel BiniewiczeSłonimMiżewiczeMichałowski Olgierd
Binkiewicze ?LidaEjszyszkiKijuć Tomasz
BiryłyLidaBieniakonieKudysz
BłażunyLidaWerenówStefanowicz Jan
BłażunyLidaWerenówSpadkobiercy- Stefanowicz Maria
BłażunyLidaWerenówStefanowicz Antoni
BobrowszczyznaWołożynWołmaMackiewicz Kazimierz
BogudziękiSzczuczynWasiliszkiBaliński Karol
BogudziękiNowogródekZdzięciołBoradowicz Maria
Bogudzięki vel Bogudziszki ?NowogródekZdzięciołBohdanowicz Maria
BogusławowoSzczuczynRóżankaCzaban Józef
BogusławyLidaBieniakonieSzatnowski vel Szatrowski Tadeusz
BohdanowszczyznaLidaWawiórkaGryfinow Jadwiga
BohdanowszczyznaLidaWawiórkaSkinder Stanisław
BohdanowszczyznaLidaWawiórkaSkinder Stanisław
BohdanówWołożynWiszniewRuszczyc Edward i Oskar
BojarySzczuczynSzczuczynKupelman Alb. ?
Bojary SzczuczynSzczuczynBiałostocki Josiel
Bojary SzczuczynSzczuczynParczewska Ludwika
Bolcie vel BolsieLidaWerenówBołtuć Andrzej
Bolcieniki vel BorcienikiLidaBieniakoniehr. Żółtowska Janina
BolcienikiLidaBieniakoniehr. Putkamerowa Zofia
Bolejki vel BolejcieLidaŻyrmunyTubilewicz Edmund
Bołkuny ?LidaBieniakonieGiegil Stanisław
Bołkuny ?LidaBieniakonieGiegil Julian
Bołkuny-Konstantynów ?LidaBieniakonieSteckiewicz Witold
BołtkiryWołożynJuraciszkiMerłe Elżbieta
BoracinNowogródekHorodecznaTukałło Mieczysław
BorcieLidaWerenówBułharowski Bolesław
BorkiSłonimRohotnaProtasewicz Wacław
Borki NowogródekLubczaSacewicz Michał
Borki ISzczuczynRóżankaŁopatowski Franciszek
BoryszynNowogródekKoszelewoWoyniłłowicz Józef
BożydarLidaWerenówGrablis Jan
BożydarLidaWerenówGrablis Wacław
BożydarLidaWerenówGrablis Maciej
BratomierzLidaEjszyszkiMorgiełło Weronika
BratomierzLidaEjszyszkiMorgiełło Stanisław
BrodyBaranowiczeMołczadźSokołowski Wincenty
BryniczewoStołpceDerewnaMiłaszewski Adolf
Brzezniów vel BrzeźniakiLidaBieniakonieGrydz Maciej i Baniuk Józef
Brzozowszczyzna ?SłonimDerewnaBylczyńska Julia
BrzozówkaSzczuczynŻołudekJastrzembski vel Jastrzębski Piotr
Bublejki ISzczuczynOstrynaOlechnowicz ? Józef i Władysław
BubnówkaBaranowiczeHorodyszczeKutyłowski - Sokół Antoni
BuciszkiLidaEjszyszkiNowochuński Franciszek
Buczyn Rutyńce ?WołożynWołmaBurzyński Kazimierz
BudyBaranowiczeNiedźwiedzicaNowicka Julia
BukatowoWołożynWiszniewMilikowski Michał
BurakowceBaranowiczeLachowiczeSpadkobiercy- Czarnocki Stanisław
Burdykowszczyzna vel BudrykowszczyznaNowogródekPoczapowoPorębski Ignacy
BychowszczyznaNieświeżŁańŻołnierkiewicz Jerzy
BykowszczyznaLidaŻyrmunyStecewicz Placyd
ByliniszkiLidaEjszyszkiTateńska Jadwiga
Chilczyce IISzczuczynRóżankaSzczuka Jerzy
ChocianowiczeSzczuczynŻołudekSzalewicz Stanisław
ChodziłonieSzczuczynSobakińceUrbanowicz Józef
ChodziłonieSzczuczynSobakińcePrzybytkowa Ewarysta
ChomiczeLidaEjszyszkiLubkiewicz Jarosław
ChoroszewiczeSłonimDerewnaHartwig ? Aleksander
Choroszowszczyzna vel ChorowszczyznaNieświeżHrycewiczeTerajewicz Władysław
ChotówStołpceRubieżewiczeTrusewicz Felicjan
ChotówStołpceRubieżewiczeNiezabytowska Zofia
Chrolczyce vel ChrolewszczyznaNowogródekKoszelewoŻmigrodzki Józef
CiepliwodaBaranowiczeNowa MyszSpadkobiercy- Wołkowski Ludwik
CiepliwodaBaranowiczeNowa MyszBorodzin Ignacy
Ciesnowa vel CieskowaWołożynIwieniecSabiłło Piotr
CieszewlaBaranowiczeNowa MyszMackiewiczowa Sabina
Ciniewicze vel CieniewiczeNowogródekCyrynSienkiewicz Ignacy
CydzikowszczyznaSzczuczynKamionkaKargiński vel Kangiński Aleksander
CzabajeWołożynWołożynSak Antoni
CzechowceLidaLidaPietrusewicz Jan
Czechowszczyzna vel CiszkowszczyznaWołożynWołmaSielanko Marian
Czemereszniki vel CzemeryszkiSłonimDerewnaSpadkobiercy- Kiersnowska Helena
CzemerówkaNowogródekHorodecznaWojno Edward
CzemerycznikNieświeżSiniawkaSzykółowa ? Maria
CzempiszkiWołożynTrabyGan Zofia i Amelia
Czepielów vel CzepulewoSłonimSzydłowiczeChomieniec ? Grzegorz
CzereremieszniaBaranowiczeKrzywoszynŁozowski Wincenty
CzerewkiLidaDokudowoPomacko Piotr
Czernichów DolnyBaranowiczeWolnaHarting Gustaw
Czernichów GórnyBaranowiczeWolnaRdułtowski Konstanty
CzeszejkiWołożynTrabySkopiec Jan
CzombrówNowogródekRajcaKarpowicz Karol
CzyżunyLidaEjszyszkiKiziel ? Kisiel Józef
DarewoBaranowiczeDarewoCzyż Stanisław
Darewo ChorożewBaranowiczeDarewoŁakocki vel Łochocki Edmund
DąbrowaSzczuczynŻołudekKurłowski ? Wacław
Degutki vel DegutkaLidaBieniakonieWagner Karol
DejnarowszczyznaSzczuczynNowy DwórWojewódzka Helena
Dejnowo ILidaWawiórkaPyszyński Antoni
DemkowszczyznaBaranowiczeLachowiczeDzierdziejewski Kazimierz
Derewiańczyce vel DrewianowszczyznaSłonimŻyrowiceObiezierski Joachim
DerewnaSłonimDerewnaRymaszewski Stanisław - dzierż.
DerewnaSłonimDerewnaStaszewska Eugenia
Długa Wyspa ?LidaBieniakonieBronowski, Bieńkowski i Mendel Prus
Dobra MirskieStołpceMirks. Światopełk- Mirski Michał
DobromilSzczuczynOstrynaKlukowski Kazimierz
DobromilSłonimStara WieśPołchowska Stefania
Dobrypol vel DolnypólBaranowiczeMołczadźMierzejewski Jan
DokudowoLidaDokudowospadkobiercy - Łobko Stefan syn Aleksandry
DokudowoLidaDokudowoKucharscy: Adolf, Józef, Zenon
DołmatowszczyznaStołpceŻuchowicze WielkieTrujewicki ? Trojewiecki ? Trawicki Sz. I M… Lejzor
DomaszewiczeBaranowiczeStołowiczeMoller Jerzy
DomaszewiczeBaranowiczeStołowiczeDziewieropolski Włodzimierz
DorzeWołożynTrabyŻukowski Aleksander
Dowgiały WielkieLidaWerenówDowgiałło Wacław
DrućkowszczyznaNieświeżSnówŚlizień Otton
DubiczanySzczuczynNowy DwórGwida ? Antoni i Stanisław Marcinkiewicz
Dubiczany vel DubiczeSzczuczynNowy DwórSzerszeń Szymon
Dubiczany vel DubiczeSzczuczynNowy DwórGrobicka Eugenia
DubiczanySzczuczynNowy DwórSawicki Feliks
DudkaWołożynIwieniecChojnowska Ewelina
DudziczeBaranowiczeWolnaKonowicz Zygmunt
Dugny ?LidaEjszyszkiWojszwiłło Leon
Dukrowo vel DurkowoBaranowiczeMołczadźWyganowska Maria
DukrowoBaranowiczeMołczadźGnoińska Leontyna, dzierż.- Cyganowski Konstanty
DunajczyceNieświeżSiniawkaSpadkobiercy- Jeleński Witold
Dworzyszcz ILidaBieniakonieHołowacz Michał
Dworzyszcz IILidaBieniakonieIrczyk Józef
DworzyszczeLidaLidaAmberg August
Dwór WesołyNowogródekZdzięciołChrystynowicz Andrzej
DziczkańceLidaEjszyszkiWołochowicz Albin
DziedanaLidaEjszyszkiKołłochowicz Mieczysław
DziemidowiczeWołożynZabrzezieRedo Piotr
Dzieszkowice vel Dzieńkowicze vel DzierzkowiczaSłonimStara WieśJahołkowski Marceli vel Olgierd
Dziewiątkowicze NoweSłonimDziewiątkowiczeŚlizień Olgierd
Dziewiątkowicze StareSłonimDziewiątkowiczeŚlizień Stanisław
DzikuszkiSzczuczynŻołudekMineyko vel Minejko Aleksander
DzikuszkiSzczuczynŻołudekMineyko vel Minejko Maria
DzimirtyLidaEjszyszkiMackiewicz Józef
DzitrykiLidaBiałohrudaWiszniewski Stefan
Egzelmanowszczyzna vel EkselmanowszczyznaLidaWawiórkaSzepik Stanisław
Egzelmanowszczyzna vel EkselmanowszczyznaLidaWawiórkaSzepik Jan
Ejwuńce ILidaRaduńWinera Bolesław
Ejwuńce ILidaRaduńJundziłł Jadwiga
Ejwuńce IILidaRaduńRostejko Bolesław
EmilucinLidaEjszyszkiSieklucki Gabriel
Feliksowo vel FeliksówNowogródekNiechniewiczeTrojewiecki ? Trojewicki Jankiel
Feliksowo vel FeliksówNowogródekNiechniewiczeKrasznowska vel Kraszewska Ida
Feliksowo vel FeliksówNowogródekNiechniewiczeWierzbowska Maria
Filipiki vel FilipkiLidaLidaLaskowicz Witold
Florianowo vel FlorjanówBaranowiczeDarewoBochwic Jan
Franków ?SłonimDerewnaKiersnowski Roman
GajNieświeżHorodziejOleszkiewicz Eudoksja
Gaj LidaRaduńZapaśnik Aleksander
GajdzieLidaEjszyszkiNalicki Jan
Gaudziszki vel Sandziszki vel GandziszkiSzczuczynNowy DwórJakubowski Marian
GaudziszkiSzczuczynNowy DwórStrzałkowski Franciszek
GąsiorowszczyznaNowogródekPoczapowoŻuchowiecki Samuel
GiejszmontyLidaEjszyszkiBartoszewicz Stanisław
GiejszmontyLidaEjszyszkiŻemojdel Stanisław
GiełowiczeNieświeżSnówDzierdziejewski Jan
GieranonyLidaLipniszkiMejsztowicz Szymon i Maria
GierdówkaNowogródekWsielubKmita Marcin
GierdziejówkaSzczuczynRóżankaSidorowicz Jan
GierdziowceLidaWawiórkaJeremiłowicz Józef
GierwielańceLidaRaduńSurkont Jerzy
Giesztowty vel GiejsztowtyLidaRaduńGejsztowt Jan
Giesztowty vel GiejsztowtyLidaRaduńGejsztowt Władysław vel Piotr
GilówkaStołpceRubieżewiczeGinbury ? Ginburg Jakub
GineleLidaRaduńKuncewicz Tadeusz
GirkiLidaRaduńRomanowicz Stefan
GirkiLidaRaduńFalkowski Franciszek
GłębokieSzczuczynKamionkaNiezabytowska Maria i Zofia
GłębokieSzczuczynNowy DwórMikulski Aleksander
GłuszniaSzczuczynSobakińcePeljowski Wolf
GodlewszczyznaBaranowiczeLachowiczeCzarnocka Zofia
GojcieniszkiLidaBieniakonieRymsza Edward
GolcieniszkiLidaBieniakonieBielski Józef
Gorszczyno vel GorszczyznaLidaBieniakonieGórski Józef
GorzelniaBaranowiczeNowa MyszKarpowa Olga
GorzelniaBaranowiczeNowa MyszGołębicka Irena
GórnofelSzczuczynWasiliszkiBrzozowska Helena
Górny SnówNieświeżSnówSpadkobiercy- Harting Gustaw
GórowoLidaLipniszkiPipir vel Pipiro Jan
GóryBaranowiczeKrzywoszynSpadkobiercy- Ałunozowa ? Faustyna, Markowska Anna, Dolatowicz Paulina
GradopolBaranowiczeDobromyślJundziłł Antoni
Grębinowo vel BrebinowoBaranowiczeMołczadźSielicka Józefa
GrońStołpceStołpceGurwicz Szlama
GrońStołpceStołpceSpadkobiercy- Goldberg
GrudkaNieświeżSnówŚlizień Otton
GrudyBaranowiczeKrzywoszynSzymański Józef
Grudziszki vel GrendziszkiLidaBieniakonieSpadkobiercy - Miłoszewicz
Gruzlewicze ?SłonimDerewnaNozienkowa Irena
GrzybowszczyznaNieświeżKleckPauliński vel Pauleński Władysław
GudyLidaŻyrmunyBołtuć Kazimierz
Gudy-BykowszczyznaLidaŻyrmunyŁobastyński Janusz i Zofia
Haciszcze MałeBaranowiczeStołowiczeHaciski Włodzimierz
Haciszcze WielkieBaranowiczeStołowiczeSpadkobiercy- Szpichalski Jan
HajkowceSzczuczynSobakińceNorkusz Jan
HajkowszczyznaSzczuczynWasiliszkiPankiewicz Jan
HawinowiczeSłonimSzydłowiczeSpadkobiercy- Topaczewska vel Topczewska Julia
HawinowiczeSłonimSzydłowiczeOskierko Witold
HelenówStołpceTurzecKrupski Czesław
Helenów vel HelenowoNowogródekRajcaŻdan Aleksander
HermaniszkiLidaWerenówKulbicki Mikołaj
HermaniszkiLidaWerenówKulbicki Wsiewołod/ Leonidas
HermanyLidaEjszyszkiStecewicz Anna
HincewiczeBaranowiczeNowa MyszPietraszewski Włodzimierz
HincewiczeBaranowiczeNowa MyszChodkowski Kazimierz
HlebowceSzczuczynWasiliszkiMikanowicz Adam
Hlinkowszczyzna vel GlinkowszczyznaSzczuczynWasiliszkiLejkowa Franciszka
HołdówSzczuczynLebioda WielkaWołłejko Antoni
Hołdów SzczuczynLebioda WielkaWołłejko Zofia
Hołdów- BorekSzczuczynLebioda WielkaWołłejko Wincenty i Maria
Hołowiczpol vel MałowierpolSzczuczynWasiliszkiWołłejko Stanisław
Hołowkowo vel HołówkowoNowogródekDworzecMielczorkowski Bolesław
HołynkaNieświeżSiniawkaŁoziński Konrad
HonczaryBaranowiczeNiedźwiedzicaKorczycowa Halina i Siekierzyńska Wanda
HoranowiczeBaranowiczeHorodyszczeMackiewicz Jan
HorewiczeNowogródekHorodecznaDepiński Leopold
Horki vel HorgiNieświeżHorodziejMagnuszewski Piotr
Horniszki vel HornostaiszkiLidaEjszyszkiOlszewski Walenty
Horniszki vel HornostaiszkiLidaEjszyszkiOlszewski Józef
HornostaiszkiLidaEjszyszkiSieklucki Józef
HorodecznaNowogródekHorodecznaSzpilewska Janina
HorodecznoWołożynZabrzezieKurnatowska Irena
HorodenkaLidaŻyrmunyKobylińska Łucja
HorodnoLidaŻyrmunyKondratowicz Ada
Horodyszcze ?BaranowiczeKrzywoszynHryncewicz Zygmunt
Horodyszcze ?BaranowiczeKrzywoszynCzebak Piotr
Horodziej GórnyNieświeżHorodziejKoszarska Michalina
Horodziej GórnyNieświeżHorodziejChałowiecka vel Chołowiecka Maria
Horodziej GórnyNieświeżHorodziejChołowiecki Rudolf
Horodziłówka vel HordziłówkaNowogródekHorodecznaBekker vel Bekier Aleksander
HorodźkiWołożynZabrzezieWołczaska ? Maria
HożewiczeBaranowiczeLachowiczeKossakowski Stanisław
HruszówkaBaranowiczeLachowiczeReytanowa Alina
HruszówkaBaranowiczeLachowiczeGrabowski Henryk
HrycewiczeNieświeżHrycewiczeReytan Alina
HrynkowszczyznaSłonimDziewiątkowiczeJanowicz Bronisław
HubertowoLidaEjszyszkiKorecki Józef
HubertowoLidaEjszyszkiMonkiewicz Wacław
HumniszczeNowogródekHorodecznaPiątkowska Helena
HurynowszczyznaNieświeżHrycewiczeRymsza Kazimierz
HusiniecBaranowiczeNowa MyszSpadkobiercy- Kołosowska
HutaSłonimDerewnaHartwig Jerzy
HutaSłonimDerewnaChomiak Maria
Huta NiemenLidaDokudowospadkobiercy - Stolle Juliusz
Huta NiemenLidaDokudowoOrłowski Jan
IgnatkowceSzczuczynLebioda WielkaMickiewicz Wilhelm
IgnatowoNowogródekKoszelewoWoszczynin vel Woszczyński Jan
IgnatowoWołożynWołmaKrupski Kazimierz
Iholniki ? Vel ModoukiNowogródekKoszelewoChrystynowicz Andrzej
IljanowceLidaLidaRodziewicz Witold
Isajewicze vel IszajewoSłonimDerewnaBrońska Helena
IsajewiczeSłonimDerewnaGrabowski Janusz
Iszczołna vel JszezołnoSzczuczynLebioda WielkaLaskowicz Józef
IszczołnaSzczuczynLebioda WielkaLaskowicz Gabriel
IszczołnaSzczuczynLebioda WielkaLaskowicz Karol
Iwankowicze vel IwaszkowiczeBaranowiczeMołczadźKołłątaj vel Kołłontaj Hugo
IwjeLidaIwjeZamojski Tomasz
IwjeLidaIwjeDłuchowski Józef
IzabelinNowogródekRajcaTrojewiecki vel Trojewicki Mor… ?
Izabelin vel IzabeljaNowogródekRajcaBrzozowski Adolf
JachimowszczyznaWołożynTrabyStępkowski Władysław
Jagnieszczyce vel JagminczylSłonimKostrowiczeTyszkiewicz Maria
JakubowiczeNieświeżSnówHrynkiewicz Ludwik Aleksander
Jakuń vel JakuńceWołożynJuraciszkiDmochowski Stanisław
JanowiczeNieświeżKleckJeleński Olgierd
JanowiczeLidaRaduńWilbik Bolesław
JanowiczeLidaRaduńGiejsztowt Antoni
JanowszczyznaNieświeżSiniawkaMickiewicz Michał
JanowszczyznaNowogródekZdzięciołBochwic Lucjan
JanówNieświeżSnówOrdziański ? Ordyński ? Józef
JaroszewoBaranowiczeMołczadźDaniewski ? Damiewski ? Grzegorz
Jaroszuki vel JaroszunyBaranowiczeNowa MyszJasiukiewicz Józef
JaroszyceNowogródekPoczapowoHoworko Aleksander
JasieniecBaranowiczeHorodyszczeWereszczaka Michał
JastrzęblBaranowiczeKrzywoszynSpadkobiercy- Kotłubaj Władysław
Jatwiesk KatolickiSzczuczynSzczuczynDunin Borkowska Helena
JelenpolNieświeżKleckZaleski Wacław
JelnaSzczuczynKamionkaPrzedpełski Jan
JeremiewiczeLidaBiałohrudaPawłowicz Augustyn
JohalinBaranowiczeDobromyślSpadkobiercy- Woroncow Jan
JózefowoWołożynJuraciszkiFalewicz Józef
JózefowoLidaWawiórkaGojżewski Józef
JulianowoLidaEjszyszkiOskiercz Stanisława
Jundziliszki vel JudziszkiLidaBieniakonieMalski Władysław
JuraciszkiWołożynJuraciszkiRodkiewicz Weronika
JureleLidaEjszyszkiSoreło Józef
JureleLidaEjszyszkiJodko Antoni
JurszyszkiLidaEjszyszkiKejzerling Helena
KadzimińceLidaRaduńKuźmicki Bolesław
KamieńWołożynIwieniecHoworko Konstanty
Kamień Jampol ?WołożynWiszniewCymbalista Abram
KamionkaNieświeżSnówCzeczot Maria
KamionkaNieświeżSnówSpadkobiercy- Mioduszewska Józefa
KamionkaNowogródekKoszelewoTomaszewski Edmund
Kamionka i JeleńszczyznaNieświeżSnówDawidowski Edward
KapłanowszczyznaLidaDokudowoSkawiński Witold
KapłanowszczyznaLidaDokudowoSkawiński Kazimierz
KapłunySzczuczynNowy DwórSosnowski Antoni i Florian
Karack NowyNieświeżSiniawkaPiotrowski Aleksander
KarbiłówkaNowogródekWsielubAntoniewicz ? Ignacy
KarczeBaranowiczeDarewoRdułtowski Paweł i Trojanowski Marian
KarczeLidaEjszyszkiKucharski Jan
Karolin IBaranowiczeMołczadźChrostowscy Witold i Tadeusz
Karolin IIBaranowiczeMołczadźChrostowscy Witold i Tadeusz
Karolin IIIBaranowiczeMołczadźBukraba Tadeusz
Karolin IVBaranowiczeMołczadźBukraba Stanisław
KarolinowoWołożynWiszniewSzaniawski Marian
KasperowoLidaWawiórkaZapaśnik Antoni
KasperowoLidaWawiórkaZapaśnik Bolesław
Katarzynodar vel EkaterynodarWołożynIwieniecKołłątaj vel Kołłontaj Antoni
Kazimierowo vel KazimierzowoSzczuczynSobakińceUrbanowicz Piotr
KazimierówkaSzczuczynSobakińceChrzanowski Antoni
KazimierzowoLidaBieniakonieŁuszkiewicz Antoni
KazimierzowoLidaLipniszkiSoroko Paweł
KazimierzowoLidaLipniszkiSoroko Józef
KazimierzowoLidaLipniszkiSoroko Stanisław
KazimierzowoLidaLipniszkiSoroko Elżbieta
KazimierzówLidaBieniakonieSteckiewicz Kazimierz
Kiejstunisza vel KiejstuniszkiLidaBieniakonieJakóbowski Wiktor
Kielmieja vel KielmiejeLidaBiałohrudaSpadkobiercy- Feyler Józef
KierbedzieLidaŻyrmunyHarasimowicz Grzegorz ?
KiernożyceNieświeżSiniawkaJerzykowicz Edward
Kijewo Bosiacze vel Kijów- BosiakSłonimKostrowiczeBosiacki Wincenty
KimejszeLidaRaduńHryczyński Aleksander
KimejszeLidaRaduńBogucki Michał
KimejszeLidaRaduńBogucki Wincenty
Klimeny vel KlimanyLidaBieniakonieDormaz ? Dorniak ? Stefan
Klimeny vel KlimanyLidaBieniakonieDormaz ? Dorniak ? Konstanty
KłopotyczeNieświeżSiniawkaŚwięcicka Anna
KmiciankaNowogródekHorodecznaChrystynowicz Andrzej
KoleśnikiLidaEjszyszkiKitow vel Titow Dymitr
Kolmaniszki vel KulwiszkiLidaWawiórkaKuryłło Julian
KołdyczewoBaranowiczeHorodyszczeSzalewicz Tomasz
KołotówkaStołpceRubieżewiczePołońska Janina
Konstantynów vel KonstantynowoBaranowiczeStołowiczePoraj Nowicka Helena
KopaczewszczyznaSłonimRohotnaSiaduń Jan
Kopań Żużel NieświeżKleckSmolicz Edward
Kopciowszczyzna vel KapciowszczyznaSzczuczynSobakińceKorycki Józef i Helena
KopciuhaSzczuczynWasiliszkiSkinder Kazimierz
KorczeBaranowiczeDarewoTrojanowska Maria
KordowszczyznaSzczuczynSzczuczynCholewa Jan
KoreliczeNowogródekKoreliczePuttkamer Zofia
KorkucianyLidaEjszyszkiKorkuć Albin i inni
KorkucianyLidaEjszyszkiKorkuć Władysław
KoroszeniętaWołożynŁugomowiczePieckow Michał
KorsakiLidaEjszyszkiBejnarowicz Witold
KorycinNieświeżHorodziejSzpilewska Idalia
KorzeniowszczyznaBaranowiczeDarewoŁoppot Witold
Kosicze Małe vel KościczeNowogródekRajcaŚnieżko Michał i Simonicz Michał
Kosicze WielkieNowogródekPoczapowoJaroszewska Katarzyna
KosmowiczeNieświeżŁań Myślicki Jan
KościeniewoSzczuczynWasiliszkiCzepi W. i B. Korpowicz vel Karpowicz
Kościowszczyzna vel RościowszczyznaWołożynTrabyWalicki Jan
KowaleLidaWawiórkaBachniewicz Paweł
KowaleLidaWawiórkaBeksan-Zieliński Bolesław
Kozińce vel KaznicieWołożynWołożynSokołowski Kazimierz
Kożeniaki vel KorzenickiSzczuczynNowy DwórPrzybytko Julian
KramiszkiLidaLipniszkiDudojć Justyn
KramiszkiLidaLipniszkiKowalewski Aleksander
Krasimówka vel HieronimówkaBaranowiczeNiedźwiedzicaMichałowski Walenty
KrasnohorkaNieświeżHorodziejBronowski Szczęsny
Krasula vel KrasielaSzczuczynŻołudekProkulska Wanda
KroszynBaranowiczeStołowiczeŚwiatopełk Zawadzka Olga
KruplanyBaranowiczeMołczadźHładkowa Zofia
Krupowszczyzna vel KrysowszczyznaLidaWawiórkaJankowski Konstanty
KryliszkiWołożynJuraciszkiBendarowicz Adolf Stanisław i Bednarowicz- Zapolski Mieczysław
KryliszkiWołożynJuraciszkiWilbik Onufry
KrynkiStołpceTurzecLipnicka Amelia
KrynkiStołpceTurzecPerzanowski Stanisław
Krysiel ?SłonimŻyrowiceRudnicki ? Lucjan
KrzeczewiczeLidaRaduńKrahelski Kazimierz
KrzeczotyStołpceNalibokiMileczow ? Gryszanowa Anna
KrzywaLidaEjszyszkiSulkowska Maria
KsawerowoSłonimKostrowiczeMieszkowski Mateusz
KsawerpolBaranowiczeMołczadźŚwietlicki Edward
KsawerpolBaranowiczeMołczadźUładkiewicz vel Uładkowicz Dominika
Ksawerpol /Duch/BaranowiczeMołczadźŚwietlicki Stefan
KudłyLidaEjszyszkiKlimowicz Franciszek
KudłyLidaEjszyszkiStacewicz Jerzy
KudłyLidaEjszyszkiIlcewicz Jan
KudłyLidaEjszyszkiIlcewicz Jakub
KudowszczyznaSzczuczynSzczuczynCholewa- Mulewicz Maria
Kul WołożynIwieniecZieliński Franciszek
Kul- JózefowoWołożynJuraciszkiHulecki Józef
KulbaczynSzczuczynOstrynaSkawiński Bolesław
KulihaSzczuczynNowy DwórMikulski Bolesław
KulikBaranowiczeDobromyślStrokowa Katarzyna
KuncowszczyznaNieświeżZaostrowieczeWoyniłłowicz Józef
KuncowszczyznaNieświeżZaostrowieczeMarłocki ? Michel
KuniłowoBaranowiczeStołowiczePrzygodzki Tadeusz - dzierż. Bekier Dawid
Kurpie vel KarpieSzczuczynSobakińceRudziecki Cezary
KużeLidaBieniakonieLisowski Antoni
KużeLidaBieniakonieWoroniecki Adam
KużeLidaBieniakonieNiedzielski Stefan
KwiatkowceLidaSubotnikiCiemieniewski Marian
Lack NiskiSzczuczynSzczuczynBołtuć Władysław
Lack WysokiSzczuczynSzczuczynLisowska Justyna
Ladziny vel Ladzinki vel LadziukiSłonimRohotnaJelski Henryk
Ladziny vel LadzinkiSłonimRohotnaSidorowicz Konstanty
Lebieżany ? Łubiczany ? LubieżanyBaranowiczeNowa MyszBaranowicz Izabella- dzierż. Borowikowski Franciszek
Lebioda WielkaSzczuczynLebioda WielkaMichniewicz Kornelia ? Karelia ?
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiGrozman Władysław
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiDanisiewicz Józef
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiSkinder Helena
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiKraśnik Józefa, Salomea
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiPerski Marek
LebiodkaLidaWawiórkaSopocki Czesław, Wacław, Kazimierz, Romuald
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiSopoćko Kazimierz
LebiodkaSzczuczynWasiliszkiSopoćko Wacław
LecieszynNieświeżKleckCzarnocki Stefan
LeoniszkiLidaEjszyszkiJacuńska Anastazja
LeonowszczyznaNowogródekHorodecznaCzurzo ? Eugeniusz
LesinBaranowiczeKrzywoszynSpadkobiercy - Kotłubaj Władysław
Leski vel LaskiBaranowiczeMołczadźRadziwanowski Leonard
LesówkaBaranowiczeMołczadźKotłubaj Jan
Leszczanka vel LeszczówkaSzczuczynWasiliszkiGrabowski Mikołaj
LeśniczówkaSłonimSłonimHutten Czapski
Leśniki WołożynPierszajeSopoćko Józef
LipaNieświeżSnówObuchowicz Ksawery
LipinBaranowiczeMołczadźPołubiński Władysław
LipnicaBaranowiczeKrzywoszynJahołkowski Stanisław
LipnicaBaranowiczeKrzywoszynJarmołowicz vel Jermołowicz Bronisława
LipnicaBaranowiczeKrzywoszynRytlowski Józef
LipniszkiLidaLipniszkiHouwalt Jadwiga
LitewkaBaranowiczeNiedźwiedzicaKossakowski Stanisław
LitwaStołpceRubieżewiczeRadecka Mikulicz Janina
LitwaSłonimŻyrowiceMikulska? Michalska Aleksandra
LubiańceLidaRaduńLubiatyński Józef
LubiańceLidaRaduńGattowt Jan
Lubiszki vel LubkiszkiLidaEjszyszkiSiedlikowski Piotr
LubkiszkiLidaEjszyszkiKrupowicz Mikołaj
LuszniowoBaranowiczeMołczadźDomańska Maria, dzierż. - Lenczewski Władysław
LwowszczyznaSłonimDerewnaŻabicki Borys
Łabiszki MałeLidaEjszyszkiLenkiewicz Karol
ŁadociszkiLidaEjszyszkiPiecukiewicz Stefania
ŁadociszkiLidaEjszyszkiAdamowicz Konstanty
Łakonica vel Łukonica vel ŁukowiceSłonimStara WieśBartoszewicz Władysław
Ławki Bród vel Ławski BródWołożynZabrzezieChomicz Kazimierz
Ławkiewicze vel ŁowkienikiLidaEjszyszkiGryszmont Józef
ŁawniszkiLidaLipniszkiKiziel Teodora
ŁazdunyWołożynŁugomowiczeBRAK NAZWISKA
ŁopusznoNowogródekKoszelewoPoklewski Koziełł Zdzisław
ŁosokinWołożynWołożynMieciesz ? Miecież ? Mieniesz Stanisław
ŁostajeWołożynWiszniewCzeczot Konstanty
ŁotoszynBaranowiczeDobromyślSpadkobiercy- Rusak Jan i Józef / Michał, Aleksander, Olga, Antoni, Weronika, Anastazja/
ŁotwiczeBaranowiczeMołczadźDjaków vel Djakonow Włodzimierz
ŁowceNowogródekKoszelewoLenczewska Anna
ŁozdanyWołożynJuraciszkiJórzyk vel Jurik Ludwik
ŁozowceBaranowiczeHorodyszczeDawidowski Bronisław
ŁozówkaLidaWawiórkaJacewicz Józef
ŁozówkaLidaWawiórkaSkawiński Józef
Łukonica JarniewoSłonimStara WieśSpadkobiercy- Bohdanowicz
ŁuszczykowszczyznaLidaBieniakonieAdamowicz Wacław
ŁużanyWołożynWołożynSieńkowski Józef
ŁyczkowoSzczuczynOstrynaRychlicki Leonard
Łynkowszczyzna vel ŁuszczykowszczyznaLidaBieniakonieWoronis Stefan
MackiszkiLidaEjszyszkiWojciechowicz Ignacy
Makasiowszczyzna vel MaksimowszczyznaSzczuczynSzczuczynBohdziewicz Franciszek
Malatycze vel MałotyczeSłonimStara WieśRożkowski Archip
MalużynLidaLidaMiś Bolesław
Mała JaroszówkaBaranowiczeMołczadźKren Platon
Mała SułaWołożynWołmaKoralkiewicz Stefan
Mały MożejkówSzczuczynLebioda WielkaBrochocki Andrzej
MarcinkiszkiLidaEjszyszkiJazowicz Józef
MarcinkiszkiLidaEjszyszkiRynkiewicz Bronisław
MarcinówkaBaranowiczeHorodyszczeSielicki Stanisław
Marelowszczyzna vel MoralewszczyznaBaranowiczeStołowiczeRadziwiłł Ks. Albrecht
MarjampolBaranowiczeMołczadźStabrowski Konstanty, dzierż. - Szereszewski Nochim
MarjampolLidaBieniakonieReszke vel Reszko Marian
Marjanowo ?StołpceZasule Wysocki Alfons
Marjanpol vel MarjanipolSzczuczynOstrynaDobruński Alfons
MarysinNieświeżŁańBartoszewicz Wincenty
Matejkowo vel MotejkanyLidaEjszyszkiRyłło Konstanty i Jan
MazurkiBaranowiczeNiedźwiedzicaKrahelski Jan
MejneliszkiLidaEjszyszkiKuncewicz Edmund
MelecinWołożynIwieniecTukałło Konstanty i Baraniecki Bronisław
MichaczeStołpceStołpceŻołnierkiewicz Nikodem
Michalin SłonimMiżewiczeMichałowski Przemysław
MichalinowoStołpceRubieżewiczeZiniewicz Jan
MichałkowoSłonimDziewiątkowiczeBohdanowicz Zenon
MichałowoSzczuczynNowy DwórMikulski Michał
MichałowoSłonimŻyrowiceKutkowska Ludwika
MichałówBaranowiczeStołowiczeKiersnowski Witold
MichnowszczyznaBaranowiczeHorodyszczeChmielewski Apolinary
Mierze ?BaranowiczeMołczadźDaszewska Helena, dzierż.- Rysiński Stefan
MikszewiczeLidaWerenówPrzedowski Feliks
MikszewiczeLidaWerenówPrzedowski Stanisław
MikszewiczeLidaWerenówPrzedowski Jan
MilkowszczyznaSzczuczynKamionkaNaszczyniec Józef
MiluńceLidaWerenówSpadkobiercy- Misiuro Antoni
MilwidyLidaBieniakonieSokołowicz Julja
MilwidyLidaBieniakonieDojlidko Andrzej
Miłaciszki vel MilaciszkiLidaEjszyszkiLicewicz Ignacy
MiłaszewiczeSłonimKozłowszczyznaSłanasz vel Słanarz Maria
MiłowidyBaranowiczeDobromyślRóżański Władysław
MiłowidyBaranowiczeDobromyślKorybut Daszkiewicz Bonifacy
MiłowidyBaranowiczeDobromyślLisowski Antoni
MinakiNowogródekCyrynLebiedź Sulejman
MinkiewiczeNieświeżKleckJarmoliński Józef
Miranka KościelnaStołpceMirHrynkiewicz Ludwik
MirowszczyznaNowogródekZdzięciołStrawiński Jan
MisiewiczeLidaWawiórkaZalewski Gustaw
MisiewiczeLidaWawiórkaZalewski Wincenty
MizgierySłonimDziewiątkowiczeMizgier Adam
Mohylany vel MogilanyBaranowiczeNowa MyszCzarnocki Zygmunt i Bohdan /B. i N./
MokrzecSzczuczynRóżankaMoraczewski Iwo
MołczadźBaranowiczeMołczadźGilerewicz ? Abram
Mołodino ?LidaDokudowoŁopotow Jerzy
MondzinNowogródekRajcaDaszkiewicz Mieczysław
Mongieliszki vel MejneliszkiLidaEjszyszkiJacuński Wojciech
MontwiliszkiLidaEjszyszkiCimosz Jan
MontwiliszkiLidaEjszyszkiPołukord Tadeusz
Morozowicze vel MozorowiczeNowogródekKoszelewoAndruszkiewicz vel Anduszkiewicz Karol i Witold
MorozówkaStołpceStołpceMienczerska Janina
MoryńNowogródekIwjeBrochocka Helena
MorysinoSzczuczynSobakińceJanczuk Sznejor i Izaak
MoskalewszczyznaWołożynIwieniecRomaszewska Aniela
MostwiłowiczeNieświeżSiniawkaWołożyński Bolesław
MostwiłowiczeNieświeżSiniawkaSzymanowski Genadiusz
Mostytycze vel MostyczeBaranowiczeHorodyszczeBaranowicz Alina
MożejkowszczyznaLidaŻyrmunyHajdul Stanisław i Maria
MożejkówSzczuczynLebioda WielkaWereszczaka Michał
MożejkówSzczuczynLebioda WielkaWereszczaka Michał
MożejkówSzczuczynLebioda WielkaSpadkobiercy- Wereszczaka Stefan
MuchówkaNowogródekRajcaKarpowicz Józef
MurowankaNieświeżKleckAdamjancowa ? Wanda
MytoLidaWawiórkaBurnas Antoni
Nacz- BryndzowskaBaranowiczeLachowiczeCzarnocki Zygmunt i Bohdan
Nacz- Lubicz vel NabilewszczyznaNieświeżSiniawkaJarmoliński Władysław
Nacz- ŻamojdźNieświeżSiniawkaBohdanowicz Stanisław
NaczeLidaRaduńWieniusz vel Wiencisz
NadziejaLidaEjszyszkiKorecki Michał
NadziejaLidaEjszyszkiRaubo Władysław
NakryszkiNowogródekZdzięciołStrawiński Władysław
NarejkiNowogródekDworzecLeonowicz Aleksander
NarkowszczyznaSłonimKostrowiczeKiersnowski Karol vel Jerzy
NarkuszkiLidaBieniakonieWojciechowicz Józef
NarkuszkiLidaBieniakonieBohdziewiczowa
NarkuszkiLidaŻyrmunyHouwalt Maria
NarucewiczeNieświeżSnówRuszczyc Zygmunt
Narucewicze, ur. CygańNieświeżSnówHutten- Czapska Janina
NasiejkiBaranowiczeHorodyszczeSpadkobiercy- Czeczott Piotr
NatalinekLidaRaduńZahorski Michał i Józef
Nelin k/ Polanki ? Połonki ?BaranowiczeNowa MyszSpadkobiercy- Świderska Zofia vel Helena
NieprachaSzczuczynOstrynaTaśmowski Abram
Nierocze ? Nienacze ?BaranowiczeNowa MyszBochwic Florian
Nieśwież - zamekNieświeżNieświeżRadziwiłł Ks. Albrecht
Niewisza MałaSzczuczynWasiliszkiBohniewicz vel Bochniewicz Paweł
NiwińczeSłonimDerewnaHartwig ? Aleksander Jerzy
Nolkowicze ? Klukowicze ? Wołkowicze ?NowogródekHorodecznaCzurzo Jerzy
Nolkowicze ? Klukowicze ? Wołkowicze ?NowogródekHorodecznaPerchorowicz Włodzimierz
NomejkiSzczuczynSzczuczynMoraczewski Bohdan
Nowa PapierniaLidaWawiórkaHołownia Witold
Nowa RudniaStołpceNalibokiWand- Polak Michel
Nowe Aleksandrowo vel Aleksandrówka NowaLidaLipniszkiMichniewicz Aleksander
Nowe RakliszkiLidaBieniakonieHouwalt Witold
NowikiStołpceRubieżewiczeŁysniewscy i Kalinowscy
NowinkiLidaLipniszkiSadkowski Józef
NowinyBaranowiczeMołczadźPruszewski Michał
Nowodworki vel NowodwórkaNieświeżKleckObuchowicz Maria
Nowojonki vel NowjankaLidaWerenówWołk- Karczewski vel Koraczewski
NowopoleStołpceStołpceSzeniec Mikołaj
NowosadySzczuczynSzczuczynNowik Ludwik
NowosadySzczuczynLebioda WielkaMoraczewski Maciej
Nowy Białodolin ?BaranowiczeMołczadźWalicka Leontyna
Nowy DwórBaranowiczeNowa MyszWendland Włodzimierz i Aleksandra
Nowy DwórBaranowiczeMołczadźPilecka Aniela
Nowy DwórNieświeżSiniawkaŚwięcicka Maria
Nowy DwórWołożynIwieniecLipnicki Adam
Nowy DwórWołożynIwieniecZanoziński Józef
OboliszkiBaranowiczeHorodyszczeFiedorkiewicz Piotr
Obryń vel ObrynaStołpceTurzecKaszyc Feliks
OdcedaStołpceStołpceSpadkobiercy- Judecki Konstanty
OdrowążWołożynWiszniewChreptowicz- Buteniew Apolinary
OjcieniewoWołożynIwieniecTrusewicz Felicjan
OkopyBaranowiczeHorodyszczeKolenkiewicz Franciszek
OleszewiczeSzczuczynKamionkaRonikier Irena
OleszewiczeSzczuczynKamionkaHr. Dunin- Borkowska Helena
OleszewiczeSzczuczynKamionkaHr. Dunin- Borkowski Piotr
OleszkówStołpceStołpceKrupski Stefan
Oleszków ?StołpceStołpceSpadkobiercy- Jedycki Konstanty
Ołtaszki vel OłtuszkiLidaEjszyszkiGiejsztowt Olgierd
Orda TatarskaNieświeżKleckBartoszewicz Michał
OrłowiczeSłonimCzemeryStabrowski Józef
Orufino ?LidaŻyrmunyGiebic ? Adam
OsmołówNowogródekKoszelewoRogalewicz Władysław
OstaszynNowogródekCyrynŻywicki Bolesław
OstaszynNowogródekCyrynŻywicki Otton
OstaszynNowogródekCyrynŻywicki Hipolit
OstrejkiBaranowiczeLachowiczeBarancewicz Tytus
Ostrów LidaLidaMichałowski Mieczysław
OstrówkiNieświeżHorodziejBułhak Stefan
Otmyt vel AmytStołpceStołpceHaciski Wacław
OzieranyNowogródekDworzecRömer Michał
OzieranyNowogródekDworzecRömer Antoni
OzierceBaranowiczeHorodyszczeKlimkowicz Teofila
Ożeliszki vel OrzeliszkiLidaŻyrmunyHuszczowa Bronisława
PacewiczeLidaLipniszkiIgnatowicz Aleksander
Pacyniany vel PacjanyBaranowiczeNowa MyszSuchowska Helena
PapaszanyLidaWerenówGrablis Wiktor
PapierniaLidaWawiórkaKlimowicz Jan
ParadniewiczeNowogródekKoszelewoBurhardt Zbigniew
PawałkowiczeNieświeżKleckMatusewicz Wincenty
PawlinowoWołożynWiszniewHrynkiewicz Ludwik
PawlukowszczyznaBaranowiczeNiedźwiedzicaMassalski Własysław
PawlukowszczyznaBaranowiczeNiedźwiedzicaNiekrasz Józef
Perechody vel PierechodySzczuczynSobakińceZurkont vel Surkont Adam
PiątkowszczyznaLidaŻyrmunyLaskowicz Julian
PieczyszczeWołożynIwieniecKozioł Kazimierz
PieńkowszczyznaWołożynZabrzezieKrzesinowski Józef
PierszajeWołożynPierszajeTyszkiewicz hr. B.J.
PierszajeWołożynPierszajeRymaszewski Józef
PierzchowiczeBaranowiczeMołczadźCzernuszewiczowa Elżbieta
PietraszkiLidaBieniakonieBołtuć Tomasz
Pietraszuńce vel PietraszniceLidaRaduńKozakowski Henryk
Pietraszuńce vel PietraszniceLidaRaduńMalawski Marcin
Pietraszuńce vel PietraszniceLidaRaduńKozakowski vel Kozubowski Bolesław
PietrowszczyznaWołożynIwieniecSopoćko Franciszek
PietuchowoLidaEjszyszkiSzafciński Józef
PiotrowoWołożynIwieniecKulikowski Stanisław
Platenicze vel PletnicaSłonimStara WieśPerkowski Julian i Marcin
Plechowo /Gruzlinicze/ vel PlechowBaranowiczeMołczadźNosenko Irena
Plisa vel PlissaNowogródekWsielubBracia Wołożyńscy i Fiodorkiewicz
Płytnik vel PłytnicaLidaEjszyszkiMorgiełło Bogusław
PoczerńLidaLipniszkiJodko Antoni
PoddębyLidaBiałohrudaRaduński Jakub
PodlesieNieświeżHorodziejJankowski Stanisław
Podlesie NieświeżHorodziejBykowska Maria
PodlisiejkiBaranowiczeWolnaSokołowicz August
Podłożany ?BaranowiczeMołczadźRubiec Szloma?
Podłuże vel PorłuzeSłonimKostrowiczeKutkowska Helena
Podworyszki vel PodwaryszkiLidaBieniakonieKiersnowski Tadeusz
PogiryLidaBieniakonieWagner Karol
PolipnicaLidaWerenówGojrzewska Emilia
Polotoki vel PółstokiLidaEjszyszkiRodziewicz Józef
Polotoki vel PółstokiLidaEjszyszkiRomanowski Antoni
PołoneczkaStołpceŻuchowicze WielkieRegulski Leon
PołoneczkaStołpceŻuchowicze WielkieRadziwiłł Ks. Władysław
Poniedziel vel PoniedzilLidaEjszyszkiPryzmont Kazimierz
PoraduńLidaEjszyszkiPryszmont Wacław
Porczuki ?SłonimDerewnaSokalski vel Sokolski Kiwel - dzierż.
Poryczyn vel PoruczynBaranowiczeHorodyszczeGieysztor Olgierd i Witold
Posolec vel Posolcza LidaBieniakonieNosowicz Konstanty
Posolec vel Posolcza LidaBieniakonieMakowski Stanisław
PożyżmaLidaWerenówRomanowski Leon
Pracinliszki vel PreciszkiLidaEjszyszkiSzumiato Lucjan
Prostańczyzna vel ProstawszczyznaSzczuczynRóżankaRouck Irena i Aleksander
ProścieNieświeżHorodziejProtasewicz Aleksandra
PrudziszczeSzczuczynŻołudekSielużycka Wanda
Prusowszczyzna vel PremowszczyznaSłonimŻyrowiceŁętowska Wanda
Pruszanowo vel PruszynowoBaranowiczeNowa MyszPruszyński Wincenty
PrzecieniewiczeNowogródekKoreliczeŻółtowski Adam
Przełaz vel PierełazNowogródekWsielubStasinkiewicz Wincenty
PrzeorowszczyznaNieświeżKleckMirkowski Stanisław
PucewiczeNowogródekHorodecznaWoronicz Władysław
PucewiczeNowogródekHorodecznaProńko Mieczysław
PudzinoLidaDokudowoUrbanowicz Konstanty
PudzinoLidaDokudowoPieśko Józef
PudzinoLidaDokudowoZacharzewska Maria
PurniewiczeNowogródekPoczapowoBajrak Jan i Andrzej
Puszcza Lipiczańska SzczuczynOrlaMarchocki Jan
Puszcza Lipiczańska SzczuczynOrlaMaciukiewicz Jan i Józef
Puszcza Lipiczańska SzczuczynOrlaGawryłkiewicz Leonard
Puszcza SmolniaNowogródekDworzecLeonowicz Leonard
Radno BerezówkaBaranowiczeNiedźwiedzicaNowicka Wanda
RadowoSzczuczynWasiliszkiBorko Michał
RadziwoniszkiLidaBiałohrudaKraśnik Jarosław
RadziwoniszkiLidaBiałohrudaKostusik ? Piotr
RadziwoniszkiLidaBiałohrudaKuncewicz Alina
RafałówkaSłonimŻyrowiceCzechowska Magdalena
Rakowica vel RagowiceSłonimKostrowiczeKoralko ? Bolesław
RakowiczeSzczuczynRóżankaMakarewicz Józef
RaubiszkiLidaEjszyszkiJanowska Maria
ReginowoBaranowiczeDobromyślBaliński Jundziłł Jan, dzierż.- Pietraszko Jan
ReginowoBaranowiczeDobromyślBaliński Jundziłł Jan, dzierż.- Zalik Joachim
Rehuciszki vel RekucieniszkiLidaEjszyszkiMickiewicz Bronisław
Rekście IILidaŻyrmunyHarasimowicz Leon
Rekście IIILidaŻyrmunyRomanowicz Jakub
Rekście IIILidaŻyrmunySikorska Izabela
RemizowoLidaBieniakonieSzumska Józefa
Repniki vel RzepnikiLidaBiałohrudaRaduński Jakub
RędzinowszczyznaSłonimKozłowszczyznaHerubiwicz Wacław
RobowszczyznaNowogródekCyrynLewaszkiewicz Tomasz
RodziewiczeSzczuczynSzczuczynSałkiewicz Stanisław
RodziewiczeSzczuczynSzczuczynPreckajło vel Preczkajło Józef
RogaczewszczyznaSzczuczynOstrynaRomanowicz Albin
RogaczewszczyznaSzczuczynOstrynaRomanowicz Jan
RohaczewszczyznaSzczuczynWasiliszkiDanilewicz Adolf
RohotnaSłonimRohotnaRojcewicz vel Kojcewicz Wanda
RohotnaSłonimRohotnaMoszkowski Josiel
RohotnaSłonimRohotnaGórski Leon
RomanowceSzczuczynLebioda WielkaTrzeciak Jan
RomanowceSzczuczynLebioda WielkaWańkowicz Aleksandra
RomanówkaNowogródekDworzecMazur Władysław
RomaszkiBaranowiczeDarewoBalcewicz Józef, Zaderemczowa ….
Rościewszczyzna ?WołożynZabrzezieWalicki Jan
Rozysław vel RożysławWołożynZabrzezieCzeczot Konstanty
RudawkaNieświeżHorodziejBielinowicz Bronisława
RudawkaNieświeżHorodziejBielina- Bielinowicz Olgierd
Rudnia IIStołpceNalibokiGłogowska Maria
RudnikiNowogródekCyrynUmiastowski Wiktor
Rudzieńka vel RudziankaSłonimDerewnaGrozdowski ? Gnozdowski ? Ludwik
Rusakowszczyzna vel RuszkowszczyznaBaranowiczeDobromyślJankowski Wiktor
RutaNowogródekHorodecznaPaszkowski Onufry
RutkiewiczeSzczuczynSzczuczynPałowska vel Połońska Maria
Rutkiewicze vel RadkiewiczeNowogródekKoreliczeSpadkobiercy- Bohdanowicz J.
Rutkiewicze vel Rudkiewicze vel BudkiewiczeNowogródekKoreliczeŁozowski Erazm
RuwtowiczeSłonimStara WieśHutten- Czapski Emeryk
RymszyszkiLidaBieniakonieKiersnowska Anna
Rzepichów vel RzepichaBaranowiczeKrzywoszynPotocki Jarosław
Rzepichów vel RzepichaBaranowiczeKrzywoszynPotocki Jarosław
Rzepijowo vel Rzepowo vel RzepjówStołpceTurzecMikulski Zenon
Rzepiszcze NowogródekZdzięciołJuszkiewicz Stanisław
Rzepnicze vel RepniczeSłonimKostrowiczeRóżański J., Miler Michał
SabinowoNowogródekKoszelewoMurzec - Murziez ? Stefan
Sadkowo vel SalkowoNowogródekDworzecRytwiński Edward
SakowszczyznaWołożynWołożynKs. Czartoryska Zofia
SakunyBaranowiczeDarewoZgirski Jan
SapieżynLidaLipniszkiKiziel Jakub
Saplowy UhołBaranowiczeDobromyślKołosowski Aleksander
Sapuńce ILidaRaduńMongiałło Konstanty
Sapuńce II LidaRaduńZapaśnik Aleksander
Sapuńce IIILidaRaduńLaskowski Stanisław
Saska LipkaNieświeżHorodziejSkólska Maria
Sasowszczyzna vel Soszwszczyzna lub SosnowszczyznaSzczuczynWasiliszkiMurdyk Mowsza i Tewel
SawejkiBaranowiczeNiedźwiedzicaNowicki Jarosław, dzierż.- Bieliszko Alfred
SawiczeBaranowiczeWolnaWendorf Bolesław - dzierż. Daszkiewicz Edward
SawiczeBaranowiczeWolnaWendorf Helena - dzierż. Kossuth Henryk
SawiczeWołożynJuraciszkiWalicki Kazimierz
Sągajłowszczyzna vel SomgiłłowrzezyznaBaranowiczeMołczadźWalicki Adam
SecewinNowogródekKoszelewoSzyszej Atanazy
SendykowszczyznaLidaRaduńJakubowska Helena
SiedliszczeWołożynZabrzezieDębicki Czesław
SielawiczeBaranowiczeDarewoRdułtowski Stefan i Wanda
SieliszczeNowogródekHorodecznaLipnicki Jan
SieliszczeNowogródekHorodecznaLipnicka Helena
Siemiokowszczyzna vel SzemiankowszczyznaLidaWawiórkaKlimowicz Włodzimierz
Sienaszki vel SenaszkiWołożynWołmaPiekarski Adam
Sieniawa vel SiniawaBaranowiczeNiedźwiedzicaKozakiewicz Aleksander i spadkobiercy- Mickiewicz Mikołaj
Sienieżyce vel SieniewżyceNowogródekRajcaPołonecki Lejba
SienieżyceNowogródekRajcaBaliński Jundziłł Jan
SierakowszczyznaBaranowiczeLachowiczeCzarnocka Jadwiga
SiohdaNowogródekRajcaCzeczot Stefan
SitkowceSzczuczynNowy DwórGrobicki Adolf
SkiporowceWołożynIwieniecŚnieżko Mikołaj
SkobejkiSzczuczynLebioda WielkaRostworowska Zofia
Skuplin vel SzupljaBaranowiczeNowa MyszSpadkobiercy- Kuruski Józef
Słoboda KamieńskaWołożynBaksztyDubicki Franciszek
SłonnaSzczuczynSzczuczynWiedor Siergiej
SmoliczeNieświeżŁańSpadkobiercy- Żołnierkiewicz Michał
SmoliczeNieświeżŁańŻołnierkiewicz Maria
Snorodynce vel SwordyńceBaranowiczeMołczadźSzyszko Józef
Snów DolnyNieświeżSnówHartingh Henryk
SobakińceSzczuczynSobakińceKrydel Zdzisław
SobolewszczyznaLidaBieniakonieStrebejko Antoni
SobolewszczyznaLidaBieniakonieStrebejko Mieczysław
SobolewszczyznaLidaBieniakonieStrebejko Konstanty
SokolatyczeNieświeżHrycewiczePiotrowski Mamert
Sokolińszczyzna vel SokoleńszczyznaLidaBieniakonieWagner Karol
SokołyLidaŻyrmunyUłanowska Julia
SołopieciszkaLidaRaduńŻyliński Wiktor
SołtanowszczyznaNieświeżNieświeżHrynkiewicz- Sudnik Aleksander
SorokiLidaBieniakonieDapiro Józef
Spusza vel SkidelSzczuczynKamionkaSapieha ks. Eustachy
StacowszczyznaLidaEjszyszkiNosewicz Bolesław
StacowszczyznaLidaEjszyszkiWilbik Aleksander
StajkiBaranowiczeWolnaŁaszkiewicz Natalia
StamierowszczyznaLidaEjszyszkiJacuński Władysław
StamierowszczyznaLidaEjszyszkiJacuński Antoni
StanisławówSzczuczynWasiliszkiBieliński Michał
StanisławówLidaWerenówBortnikowski Narcyz
StanisławówLidaWerenówBortnikowski Wacław
StanisławówLidaWerenówBortnikowska Maria
Stankiewicze ?SzczuczynLebioda WielkaKulesza Leopold
StanowoLidaWerenówProtasewicz Platon
StanowoLidaWerenówProtasewicz Platon
Stara Kotlina /Rakliszki/LidaBieniakonieHouwalt Witold
Stara MyszBaranowiczeNowa MyszBordzienko Borys
Stare BieniakonieLidaBieniakonieGolimont Witold
Stare DarewoBaranowiczeDarewoKotarbiński Mieczysław
Stare DworySzczuczynWasiliszkiMisiano ? Bronisław
Stare DworySzczuczynWasiliszkiKrawiec Mowsza
Stare MłyniszczeLidaDokudowoCiechanowicz Józef
StaredworceSzczuczynSzczuczynSzyszko Wanda
StaredworceSzczuczynSzczuczynTaśmowski Abram
StarosieleBaranowiczeNiedźwiedzicaCwiaczyńska vel Ćwiączyńska Julia
Stary DrohobylBaranowiczeStołowiczeJacewicz Maria
StarzynkiWołożynIwieniecHrynkiewicz Ludwik Sylwester
StatkowszczyznaSłonimRohotnaPołubiński Bolesław
Strażeniszki vel StarzeniszkiLidaEjszyszkiJundziłł Czesław i Edmund
StrzałaNowogródekZdzięciołMackiewicz Wacław
StrzałkowoNieświeżHrycewiczeStrzałko Aleksander
StrzałkowoNieświeżHrycewiczeStrzałko Jadwiga
Strzelica SzczuczynŻołudekSieklucka Maria
Strzelica SzczuczynŻołudekSieklucka Felicja
Strzelica SzczuczynŻołudekZdanowicz Jadwiga
StudzierowszczyznaSłonimDerewnaBiechocki Franciszek
SuchliczeNieświeżKleckOskierczyna Anna
SuchomierzBaranowiczeDobromyślDawidowski Zygmunt
Suchorebszczyzna vel SuchorzewszczyznaBaranowiczeKrzywoszynNazarewska Olga
SuchowiczeBaranowiczeDobromyślKiersnowski Bronisław
Suderwa? Sudeniec ?NieświeżSnów KleckPauliński Władysław
SułaStołpceStołpceWasilewska Eliza
SumorokowszczyznaLidaEjszyszkiTumilewicz Antoni
SurkontyLidaRaduńNowicki Jan
SurwiliszkiWołożynTrabyErdman Janina
SutokiStołpceRubieżewiczeNiekrasz Jan
SwojatyczeBaranowiczeDarewoPlater- Zyberk Henryk
Sworotwa WielkaNowogródekPoczapowoPrusinowski Lejba
Sworotwa WielkaNowogródekPoczapowoRadecka- Mikulicz Elżbieta
Sworowa Mała vel Mała SwortawaBaranowiczeMołczadźRyłło Jakub
SyczewoNieświeżŁańKuroczycki Jan
Syczewski GajNieświeżSnówRudzki Stefan
SynkowiczeSłonimKostrowiczeSpadkobiercy- Mohl Elżbieta
Synkowicze ISłonimKostrowiczeHutten- Czapski Emeryk
Synkowicze IISłonimKostrowiczeGodlewska Fabianna
SzalewoLidaWawiórkaSzalewicz Eugenia i in.
SzalewoLidaWawiórkaŻoliński vel Żaliński Franciszek
Szaszkowszczyzna vel RzemuskiSzczuczynOstrynaRzewuski Adolf
SzawryLidaRaduńŻyliński Zygmunt
SzczonowoNowogródekRajcaŻdan Aleksander
SzczorseNowogródekSzczorseChreptowicz Buteniew Apolinary
SzczuczynSzczuczynSzczuczynBerdowski Wojciech
SzczuczynSzczuczynSzczuczynLisowski Antoni i Bolesław
SzczuczynSzczuczynSzczuczynDrucka- Lubecka Maria
SzejbakpolSzczuczynWasiliszkiRejchel Maria
Szemiątowszczyzna vel Dzitwa SzemiątowskaLidaBiałohrudaJagodowski Mikołaj
Szemiątowszczyzna vel Dzitwa SzemiątowskaLidaBiałohrudaKupiński Edmund
Szmujłowszczyzna ?SłonimRohotnaKostelaniec Abram
Szmujłowszczyzna ?SłonimRohotnaNiezabitowski Jan i Alina
SzostakiSłonimDerewnaSiedun Bazyl
Szydłowicze vel SzydłowiecSłonimŻyrowicePusłowski Władysław
ŚwiackiewiczeLidaEjszyszkiKiziel Ignacy
ŚwianowszczyznaLidaRaduńGórski Stanisław
TalkuńceLidaRaduńKijuć Leon
TalkuńceLidaRaduńKijuć Leon
TalmontyLidaRaduńGadomski Józef
TarnowszczyznaLidaBiałohrudaKoechly vel Koechli Sergiusz
TartaczekBaranowiczeMołczadźPusłowski Władysław
TeklinowoSłonimDziewiątkowiczeCzuchno Dymitr
TeklinowoSłonimDziewiątkowiczeKiryk Jan
Teklopol vel TeklomirWołożynWołmaNowicki Marian
TeniukowszczyznaWołożynJuraciszkiAchmatowicz Konstanty
TeniukowszczyznaWołożynJuraciszkiStecki Robert
TeniukowszczyznaWołożynJuraciszkiStecki Robert
TeofilinBaranowiczeDarewoSanczycka Janina
TeofilinBaranowiczeDarewoGorczycka Janina - zam w Warszawie
TeofilinNowogródekZdzięciołChomicz Mikołaj
Titiancy vel TetiańceLidaEjszyszkiWojsiato Jan
Titiancy vel TetiańceLidaEjszyszkiWojsiato Józef
Titiancy vel TetiańceLidaEjszyszkiWojsiato Antoni
TokarzyszkiWołożynJuraciszkiRodkiewicz Witold
TołciszkiLidaRaduńCzapkowski Antoni
TorczyceBaranowiczeStołowiczeRudzińska Jadwiga
TracewiczeNowogródekCyrynBronowski Witold
TrokiLidaBieniakonieStefanowicz Bronisław
TronczynSłonimKostrowiczeHenneberg Wanda
TrynapolSzczuczynSzczuczynPankiewicz Wincenty
TuczaNieświeżSiniawkaJeleńska Jadwiga
TupalszczyznaWołożynIwieniecHonczaryk ? Honczaruk Borys
TurnaSłonimDerewnaSzwede Julian
TysowszczyznaSzczuczynOstrynaCzuczwa Ludwik
Uciecha IStołpceTurzecDziedziuszko Grzegorz
UłazowiczeBaranowiczeDarewoWojniłowicz Dionizy, Borodzicz Sydalia, Więckowska Jadwiga - dzierż. Epsztajn Jankiel i Miński Eljasz
UłazowiczeBaranowiczeDarewoChomicz Ludwik i Witold
UnichowszczyznaSzczuczynRóżankaMoraczewska Bronisława
UstrońBaranowiczeNiedźwiedzicaJacobsen Hirsz
Ustroń BorkiLidaDokudowoRuszczyc Zygmunt
UzbłoćWołożynZabrzezieKomar Jan
UzmoszeBaranowiczeWolnaRdułtowska Jadwiga
UżankaNieświeżHorodziejBorodzin vel Borodzicz Ignacy
W. Pole ? Zapole ?BaranowiczeDarewoRdułtowski Bronisław i Bohdanowicz Marian
WaksztewlanyBaranowiczeHorodyszczeSpadkobiercy- Mackiewicz Ludwik
WalerjanówkaNowogródekKoszelewoJasiński Romuald
WalkiewiczeSłonimStara WieśBudnik Wacław
WasiakowszczyznaLidaEjszyszkiBołtuć Tomasz
WasilewiczeLidaDokudowoŁopoto Mikołaj
WasilewiczeLidaDokudowoMonkiewicz Maria
WasilewiczeLidaDokudowoBandor Stefan
WasilewiczeLidaDokudowoBandor Tomasz
WaszkowceBaranowiczeDarewoBochwic Witold
WawiórkaLidaWawiórkaPietuchow Aleksander
WerenówLidaWerenówUłanowski Jan
WerenówLidaWerenówKulik Ignacy
WereskówNowogródekLubczaBrochocki Stanisław
WersoczkaLidaEjszyszki…… i Zapaśnik
WersokaLidaEjszyszkiSiedlikowska Janina
WersokaLidaEjszyszkiStaniewicz Eugenia
WersokaLidaEjszyszkiSzalewicz Adam
Wersoka Czezuki ?LidaEjszyszkiKitianowicz Piotr
Wersoka Szczuki ?LidaEjszyszkiSzczuka Leon
WężowszczyznaSzczuczynSobakińceUrbanowicz Jan
WężowszczyznaSzczuczynSobakińceŻórawska Maria
WężowszczyznaSzczuczynSobakińceGołębiowska Irena
Wężowszczyzna vel WyżowszczyznaSzczuczynSobakińceUrbanowicz Jan
WiedźmaBaranowiczeDarewoKozłowski Bronisław
WiedźmaBaranowiczeDarewoKozłowski Aleksander
WiejdziagiLidaEjszyszkiLanginowa Paulina
Wielki BorówLidaIwjeSielanko Edward
Wielki DwórWołożynZabrzezieBrzozowska Maria
WierzcholiścieWołożynTrabyLisowski Stanisław i Bolesław
WierzchowinyNowogródekWsielubWilniowczyc ? Wincenty
Wierzch-WawiórkaLidaWawiórkaRodziewicz Alojzy
Wiknia ?SłonimŻyrowiceAnielska ? Jadwiga
WilkańceLidaEjszyszkiGolimont Bolesław
WilkańceLidaEjszyszkiGolimont Gustaw
WinkowceLidaLidaStankiewicz Mikołaj
WisińczeLidaEjszyszkiPoczobutt Bonifacy
WiszniewWołożynWiszniewKorszun Michał
Wiszów vel WiśniówSłonimDerewnaSpadkobiercy- Gnoiński Konstanty ? Ksawery ?
Witolinowo? Wojciechowo ?StołpceNalibokiRutkowski Witold
WojciechowiczaStołpceRubieżewiczeDziawgo Aleksander
WojniłowceSzczuczynWasiliszkiKomar Józef
WojnopolSzczuczynLebioda WielkaChojnicki Aleksander
WojnopolSzczuczynLebioda WielkaChojnicki Walerian
Wojnowo vel WojnówNowogródekLubczaMazur vel Mazuro Eliasz
WojsiatyLidaEjszyszkiBartoszewicz Władysław
WojsiatyLidaEjszyszkiWojziat Jarosław
WojzbuniszkiLidaEjszyszkiŻyżniewski Jarosław
WolnaBaranowiczeWolnaŚlizień Jadwiga
WołczynkiSzczuczynWasiliszkiMejerowa ? Mejrowa ? Janina
WołdaciszkiLidaRaduńHauszel ? Henszel ? Herszel ? Ludwik
WołkiewiczeLidaRaduńChrul Józef
WołkonoszaNowogródekWsielubSmolak Maciej
WołmaWołożynWołmaWańkowicz Leon
Wołma IIWołożynWołmaPociejewski Władysław
Wołniszki vel WołkiszkiLidaBieniakonieKosskow Maria
WołowiczpoleNowogródekWsielubCobkało Jakub
WołożynWołożynWołożynHr. Tyszkiewicz Jan
WorniszaLidaBieniakonieFalkowski Franciszek
WorobiewiczeNowogródekHorodecznaSzczerka Antoni
WoronczaNowogródekCyrynLubańska Izabela
WoroniszkiLidaBieniakonieSurkont Kazimierz
WoroniszkiLidaEjszyszkiMilewski Piotr
WoronkowszczyznaSzczuczynOstrynaErwinowicz Stanisław
WorotyszczeNieświeżHorodziejSzarkowski Józef
Worotyszcze LeśneNieświeżHorodziejNowakowski Walentyn
Worotyszcze PolneNieświeżHorodziejTyszkiewicz Marta
WróblewszczyznaWołożynIwieniecJanuszkowska Maria
WsielubNowogródekWsielubhr. O`Rourke Marcel
Wysock DolnySłonimDerewnaKisiel Kazimierz
Wysock DolnySłonimDerewnaKisiel Kazimierz
Wyszpol ? Wyżpol ?BaranowiczeStołowiczeJurewicz Józef
ZabuleSłonimDziewiątkowiczeMikołajczyk Mikołaj
ZacharyBaranowiczeKrzywoszynŁawrenia Teodor
ZadrożeWołożynPierszajeWolański Mieczysław
ZadwiejaStołpceRegulski Leon
Zagajno WołożynWołmaKorczyc Bronisław
ZajamnoStołpceStołpceDubowicki Teodor
ZakrzewszczyznaLidaLipniszkiJamont Maria
ZakrzewszczyznaLidaLipniszkiBroniewska Jadwiga
ZalesieWołożynIwieniecLipień Kazimierz
ZalesieLidaBieniakonieMarcinkiewicz Maciej
ZalesieLidaBieniakonieGojdzisz Wincenty
ZalesieLidaEjszyszkiKrupowieś Stefan
Zaleśnica ? /Zarzecze/BaranowiczeHorodyszczeHładowska Bronisława
Załuże vel ZagmineStołpceMirRybałtowski Władysław
ZankiewiczeBaranowiczeWolnaApanowicz Konstanty
ZapaśnikiLidaRaduńWilbik Józef
Zapolce Centrułki ?WołożynTrabyBożerjanow Michał
Zapolce NoweWołożynTrabyBożerjanow Michał
ZapoleLidaLidaSzalewicz Helena
ZarójNowogródekKoszelewoMurzec - Murziez ? Jakub
ZarzeczeBaranowiczeNowa MyszCharkiewicz Franciszek
Zasicze ? Zalesie ?BaranowiczeHorodyszczeHładowska Stefania
ZastawkiLidaRaduńMilewicz Jan
ZasuleStołpceStołpceKrupski Janusz
ZauszeNieświeżHorodziejSpadkobiercy- Harting Konstanty
ZawiergańceLidaLipniszkiChrome Leopold
ZawiergańceLidaLipniszkiCzajkowski Franciszek
Zawodny LasSłonimDziewiątkowiczeRogozińska Izabela
ZbycinStołpceMirBierbasz Wiktor
ZdanowceSzczuczynRóżankaSzczuka Julian
ZieleniecBaranowiczeNiedźwiedzicaKorczyc Leon, Tadeusz i Adam
ZielonaNowogródekLubczaPenker ? Pencker ? Lidia
ZieniapiszczeSzczuczynSobakińceGinałowa ? Zuzanna
ZieniapiszczeSzczuczynSobakińceBohatyrowicz Edward i Stanisław
ZieńkowszczyznaNowogródekKoszelewoMurzec - Murziez ? Eugeniusz
ZubkiNieświeżKleckBernowicz vel Banowicz Marian
Żaroki ?SłonimŻyrowiceSpadkobiercy- Sokołowski Franciszek ?
ŻeleźnicaBaranowiczeHorodyszczeLichniewicz Mikołaj
ŻemłosławLidaSubotnikiMoraczewski Wojciech
Żeremiany ?BaranowiczeNowa MyszSworonowiczowa Jadwiga
ŻołudekSzczuczynŻołudekSłomińska Jadwiga
ŻołudekSzczuczynŻołudekKs. Czetwertyński Ludwik
ŻołudekSzczuczynŻołudekKs. Czetwertyński Jan
ŻukowszczyznaNowogródekZdzięciołSkorynina Zinaida
Żybortowszczyzna vel ŻykontowszczyznaNowogródekZdzięciołDomeyko Aleksandra
ŻyrmunyLidaŻyrmunyŁogunowa Regina
Żyrowice StareSłonimŻyrowiceAnielski ? Edmund vel Jelski Kazimierz
ŻytneWołożynWołmaGałecka Balc Helena
ŻyżemkaLidaLipniszkiRadziewicz Stanisław
ŻyżemkaLidaLipniszkiRadziewicz Władysław
Żyżma ILidaŻyrmunySakowicz Władysław
Żyżma IIILidaŻyrmunyLaskowicz Władysław
Żyżma IVLidaŻyrmunySulkowski Michał
Żyżma VLidaBieniakonieKapelwicz Józef
Żyżma VILidaBieniakonieHryniewicz Józef i Michał
BorkiSzczuczynRóżankaBołtuć Wiktor