Jarosław Rokicki

Mienie zabużańskie, rekompensaty, reprywatyzacja

Skontaktuj się z nami
(+48) 604 400 161 (+48) 604 297 044

Majątki kresowe, stan na 1 września 1939 r.

Nazwy majątków wraz z imionami i nazwiskami właścicieli
z województw:

Nazwa MajątkuGmina/PowiatWłaściciel na 1939 r.
Adalinowo vel AdelinowoKiemieliszki/ŚwięcianyJan Lipiński
AdamkowoŁysków/WołkowyskLeon Bychowiec
AdamowoBudsław/WilejkaPiotr Sakowicz na 1935 r.
Adamowo rewir Leśny Ogród vel Adamów - NiekraszewiczeTurzec i Derewno/StołpceKonstanty Sielużycki
AdamyKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
Adolfówka/CzortkówAdolf de Oedenberg Geringer, Geringer Maria de Oedenberg - Dąbrowska
AlbaHowiezna/NieświeżLeon ks. Radziwiłł
Albinowo, HołowskBohiń/Dzisna/BrasławElżbieta I voto Bröel-Plater i Marian Radeccy-Mikulicz
Albinów - BelmontLeśnictwo Romanówka
AlbinówkaAlbinówka/Śniatyń/Kołomyja, p-ta ZadubrowceMieczysław Zerygiewicz
AlchimceSłobódka/BrasławWładysław Wasilewski
Aleksandria vel AleksandrjaMikołajów/Mikołajewo/DzisnaMaria z Ananiczów-Szałkowska
Aleksandrja vel Aleksandrja "A"Aleksandria/RówneKs. Hubert Lubomirski
AleksandrowoDobromyśl/BaranowiczeJanusz Kotłubaj
AleksandrowoŁużki/DzisnaZofia Hryniewska
AleksandrowoMiory/BrasławStanisław i Aniela z Bojarskich Wyganowscy
AleksandrówŁysków/WołkowyskSpadkobiercy Zofii Łowienieckiej
AloizbergHołubicze/DzisnaAniela Mackiewicz
AmbergZalesie/DzisnaBoleslaw Bojarski
AndrejaszkiWołożyn/Wołma/WołożynFelicjan Burak
AndronówKobryń/KobryńAntonina Koiszewska z domu Bańkowska
AndruszowceSzczuczyn/Lida, SzczuczynWitold i Bohdan Moraczescy
Andrzejewicze i folwark WalisowszczyznaMścibów/WołkowyskMaria Tułowska, Zofia Maciańska
AndrzejówŻyrowice/SłonimMaria z Mikulskich Stecka
Anielin - PrudeleSzumsk/wileńsko- trockiSpadkobiercy Jana Klebeko
Anielin przy wsiach Borbin i PełżaMalin/DubnoMaria Hulewicz
AnkudyPolany/OszmianaFeliksa Błońska
AnnobórIłosk/KobryńDaniel Chwedoruk, Nestor Siluk
AnnowilPodbrzezie/wileńsko-trockiMaria Erdman
AntoninowoMejszagoła/wileńsko- trockiAntoni ks. Giedroyć
AntoninowoSzarkowszczyzna/DzisnaAleksander Bagienski
AntonowceUhorsk/KrzemieniecSpadkobiercy Mieczysława - Andrzeja-Antoniego hr. Chodkiewicza
AntonowoDruja/BrasławIrena Kamieńska
AntonowoKamienica Żyrowiecka/BrześćGustaw Czarnocki 6/7, Marta Dłuska 1/7
AntonowoWerenów/LidaJulian i Bolesław Gąsiewscy
AntonowoWoronowo/LidaWacław, Bronisław, Stanisław Butrymowicz
Antonowo vel CzarnobylTroki/wileńsko- trocki
AntonówAntonów/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
AntopoleZalesie/DzisnaSpadkobiercy Kuźmy Waszkiela
AntoprucieRymszany/BrasławKonstanty Pisani
AntosinMiżewicze/SłonimFranciszek Ważaj - Ważejewski
AntositoDryświaty/BrasławSpadkobiercy Aleksandra Korejwo
ArabinowszczyznaStołowicze/BaranowiczeAntoni Chmielewski
ArtasówDzibułki/ŻółkiewJan Krzysztofowicz
AsanowiczePorpliszcze/DzisnaKonstanty Drozdowicz
Astyki IMejszagoła/wileńsko- trockiMichał, Stanisław Aszakow
Ateczyzna z folwarkami Zwarowicze i JózefinRohoźna/KobryńEdward Bielski
AugustowoŚwięciany/ŚwięcianyJózef- Antoni Polkowski
Augustowo- folwark PoszumieńŚwięciany/ŚwięcianyEleonora Polkowska
Augustówek i Augustówek NowyHornica/GrodnoMaurycy, Patrycy i spadkobiercy Terencjusza Karola O'Brien De Lacy
AzaryczeDerewna/SłonimWojciech Jurewicz
Baba - Buczacka Pielawa/BuczaczPaulina Jetti?, Sabina Rosenblatt i Tow.
Babie - Jasienówka, Babie "A"Szczurzyn/ŁuckHr. Janina, Lech Ponińscy - Walewscy
Babie-JasienówkaSzczurzyn/ŁuckLeszek hr. Poniński-Walewski
BabinWojniłów/KałuszFranciszek, Mieczysław, Wincenty, Cecylia Rozwadowscy, Janina z Rozwadowskich Filliol
Babińce k/KrzywczeBabińce ad Dźwinogród/BorszczówJakub Romaszkan Mikołajewicz
BabińskŁugomowicze/WołożynStanisław Kulikowski
BaciejkiGródek/MołodecznoLucjan Świętorzecki
Baczmacha/MościskaJan-Gwalbert Pawlikowski
BagnoMała Brzostowica/GrodnoAntoni Wołkowicki, Dymitr Korybut Daszkiewicz
Bajki vel BukrabowszczyznaBajki/Malecz/PrużanaIrena-Klara Suligowska
BajkowceBajkowce/TarnopolIrena Niesiołowska, Maria Maniewska
Bajkowce StareBajkowce/TarnopolJuliusz i Maria Fridberg
BakowceStrzeliska Nowe/BóbrkaAleksander-Jarosław Bączkowski
Bakszty MałeRadoszkowicze/MołodecznoNa 1936 r. Zofia Chełchowska
BakunySuchopol/PrużanaMaria Pietraszewska
BaliceHussaków/MościskaWładysław Skibniewski
Balicze PodróżneBalicze Podróżne/Żydaczów/StryjTadeusz Simon
BalińceKułaczkowce/KołomyjaJanina-Olga Agopsowicz
BalińceKułaczkowce/KołomyjaJanina Olga Agopsowicz
Balkuny vel Balkuny - KonstantynowoBieniakonie/LidaWitold Steckiewicz
BaltazarówkaWinograd/KołomyjaMaria Roszko
BalujeDruja/BrasławDawid, Załman Taubman
Bałandycze IOdryżyn/DrohiczynAleksander Kisłowski
Bałandycze II z uroczyskiem DworzyszczeOdryżyn/DrohiczynNonna Kisłowska
BałuczynBałuczyn/ZłoczówNatan Willig i Samuel Pessl
Baranie PeretokiBaranie Peretoki/Sokal, p-ta SkomorochyMaksymilian Harasymczuk
BaranowceMyto/LidaAmelja Barszczewska
Baranowicze, Rozwadów vel RozwadowoNowa Mysz/BaranowiczeMaria Górska
Baranowo vel Łowiectwo BaranowskieJaniszki/Podbrodzie/ Kołtyniany/ŚwięcianyEliasz Kremer
BaranówBaranów/BuczaczZofia Starzyńska
BaranówkaBaranówka/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
BarańceSoły/OszmianaPaweł Jaguczański
BarbarynowoJazno/DzisnaKlara Korsak
BaryłówBaryłów/RadziechówJózef Wittlin
BaryszBarysz/BuczaczWładysław Świdrygiełło-Świderski
Basień - Kamienna NiwkaWysock/StolinSpadkobiercy Leona Botwinnikowa, Aleksandr Szewczenko,
BatiatyczeBatiatycze/Kamionka StrumiłowaAntoni Papara
BatiatyczeKamionka StrumiłowaAleksander Papara
BatiatyczeKamionka Strumiłowa/Kamionka StrumiłowaNa 1934 r. Gustaw Łączyński
BaworówBaworów/TarnopolFundacja im. W. Baworowskiego
Bazar z przyległościamiBazar/CzortkówMatylda Respaldiza z Boguckich
Bazar, Bazar-JózefówkaBazar/CzortkówMatylda Respaldiza
BazarzyńceBazarzyńce/ZbarażEmil Jawetz i Tow.
Bazarzyńce z TarasówkąBazarzyńce/ZbarażSpadkobiercy Jakuba Horowitza
Bazylpol z folwarkiem Worończuki i SzołdrykiSzarkowszczyzna/DzisnaJózef, Łucja, Maria, Zofia Fiedorowicz
Bebetów - LasPiaski/WołkowyskOskar Meysztowicz
BedrykowceBedrykowce/ZaleszczykiBar. Stella Turnau
Bejmiszki "A"Kobylniki/PostawyWacław Krzysztofowicz
Belmont i BohińBrasław/BrasławElżbieta Radecka - Mikulicz
BełejówBełejów/Rachiń/DolinaMaria Zobniów i spadkobiercy
BełzecBełzec/ZłoczówTomasz Jasiński
BerdowiczeKostrowicze/SłonimCzesław Jeśman
BerdowszczyznaLipniszki/WołożynBronisław Antoni Adam Umiastowski
Bereh - MinkowceWerba/DubnoSpadkobiercy Włodzimierza Luba - Radzimińskiego
BeremianyBeremiany/BuczaczBar. Franciszek Heydl
Beresk i Stare SiołoKisielin/HorochówStanisław Gołembiowski
Beresko vel GromońKisielin/HorochówAntoni Kasianowski
BerestowiecKostopol/KostopolWacław Madeyski
Bereśniewicze- Rudnia i Bereśniewicze- LeonowszczyznaNiedźwiedzica/BaranowiczeAndrzej i Wanda Nowiccy
Berezołupy WielkieSzczurzyn/ŁuckWłodzimierz Kuźmienko
Berezowica MałaBerezowica Mała/ZbarażMieczysław Konopacki
Berezowica WielkaBerezowica Wielka/TarnopolZofia z Morawskich Janicka
Berezowica WielkaBerezowica Wielka/TarnopolStefania z Janickich Cieńska
BerezowiczeMikulicze/Włodzimierz
Berezówka/BuczaczHelena Urbańska, Helena Bielecka
Berezówka z folwarkami Zajeleniaki, KierpuleParafjanów/DzisnaJózef Poklewski - Koziełł
Berezówka z folwarkami Zajelniaki, Krypule vel KriepuleParafianów/DzisnaJózef Koziełł-Poklewski
Bereźce I, Bereźce IIBereźce/KrzemieniecSpadkobiercy hr. Pelagii-Pauliny Morstin: Władysław, Barbara, Andrzej, Teresa, Helena Morstin, Anna Ostrowska
Bereźna WolaKuchocka Wola/PińskZofia Horbaczewska, Wiera Bogatko?
BereźniakPniewno/Kamień KoszyrskiMaria Krzemieńska, Serafin i Narcyz Krasowscy
Bereźnica KrólewskaMłyniska/ŻydaczówEwa Gosiewska 1/4, Tadeusz Gosiewski 3/4
BereżankaBereżanka/BorszczówAgenor Gołuchowski
Bereżanka, Domaninka, KulikowoWyszogródek/KrzemieniecFelicja vel Feliksa - Łucja i Anna - Benedykta Dubikowskie
Bezbrudy IIKrasne/ZłoczówEmil i Jadwiga Weklukowie
BezdanyNiemenczyn/wileńsko-trockiEugenia Tęczyńska
Bezdany "A"Niemenczyn/wileńsko-trockiWincenty Gojdzio
Bezdany z folwarkiem Trupieli, uroczyskiem Amernia vel Hamernia, Gorzelnia, Fabryka Kleju, Karkacz,Niemenczyn/wileńsko-trockiEugenia Tęczyńska
BiałaBiała/CzortkówSpadkobiercy Leibysa Bergmana
BiałaBiała/TarnopolPaulina Wallner i Tow.
Biała Niwa/CzortkówAdela Horodyska
Biała Waka "A"Rudomino/wilensko-trockiWłodzimierz Łęski
BiaławiczePiaski/WołkowyskMaria Jełowicka
Białe/PrzemyślanyArcybiskup
BiałkowceBiałkowce/ZborówAntoni ?
BiałobożnicaBiałobożnica/CzortkówAntoni Ferdynand Brodzic - Zawadzki - Ochocki
BiałobożnicaBiałobożnica/CzortkówAntoni Brodzic Zawadzki - Ochocki
Białobożnica Stara vel Kalinowszczyzna i SiemakowceBiałobożnica/CzortkówRoman Ochocki
Białodolna z Hutorem AmelnikMołczadź/BaranowiczeAlina Pilecka 1/7, Janina-Konstancja-Maria Pilecka, Leontyna-Stefania Walicka, Stefania-Aniela Goebel, Maria-Franciszka Pilecka 6/7
BiałogłowyBiałogłowy/ZborówAleksander Wodzicki
BiałogórnaMołczadź/SłonimKazimierz Walerian Jelski
Białogórna "A"Mołczadź/BaranowiczeJózef Niekrasz
BiałokiernicaBiałokiernica/PodhajceJuliusz Rottenberg
BiałokiernicaBiałokiernica/ZborówHr Aleksander Wodzicki
BiałopiotryEjszyszki/LidaZenon Kuncewicz
BiałoskórkaBiałoskórka/TarnopolDr Stanisław Sozański
Białystok - Morwin/ŁuckZenobjusz Krut
Bieciuny z jeziorem Skudne i GimbinyDaugieliszki/ŚwięcianyJózef Salmanowicz
Biegienie ISzydłowice/WołkowyskLudwika Maria Szwaranowicz
Biegienie IISzydłowicze/WołkowyskWacław Ostrołuch
Biekiepury z gajówką PodboryszkiJaniszki/Podbrodzie/ŚwięcianyBojomir Staniewicz
Bielawa, Bór Zawodny, Borsuki/WilejkaMikołaj Osipuk-Osipow
BielawińceBielawińce/BuczaczErazm Korytkowski
BielczakiLudwipol/KostopolSpadkobiercy Ks. Włodzimierza Łyszczynskiego - Trojekurowa
Bielsk "B"Nowosiółki/KobryńAnna Skibniewska, Stefania Bielska
Bielsk "C"Nowosiółki/KobryńAlfreda Bielska
Bielsk "D"Nowosiółki/KobryńSpadkobiercy Grzegorza Bielskiego
Bielsk "E"Nowosiółki/KobryńLeon i Józefa Skibniewscy
Bielska WolaBielska Wola/SarnyWitold, Karol, Stefan i Marceli Radeccy - Mikuliczowie
Biełusy vel BiałusyŚwięciany/ŚwięcianyKlaudiusz Polkowski
BieniunyHolszany/OszmianaHenryk Karczewski
Bierwieńciszki "A"Polany/OszmianaKazimierz Bernat, Maria Bernat
BikiewiczeMiżewicze/SłonimOlgierd Michałowski
Bikinicze IIPohost Zahorodzki/PińskHenryk Skirmuntt
Bilcze Złote z przyległościamiBilcze Złote/BorszczówKs. Paweł Sapieha
BiletówkaBiletówka/SkałatJerzy Fedorowicz
BindugaBereźce/LubomlMaria Irena Krzyżanowska
BirukiNowo Pohost/DzisnaMaria Ciszewska, Janina Bogusławlewicz
Biskupicze - KoloniaCzaruków/ŁuckStanisław i Aniela Stasiak
Biskupicze i Skurcze "A"Czaruków/ŁuckZofia z hr. Krasickich Popiel
Biskupicze Ruskie z folwarkamiChorów i Mikulicze/ Horochów i WłodzimierzHr. Zygmunt Kaszowski
Biżerewicze "B"Lemieszewicze/PinskKatarzyna Orda
BlichBlich/ZborówUszer i Sabina Kandel
BłażkiMiory/BrasławMaria Dworzecka-Bohdanowicz
Błonie vel Lachowice Jaworowskie/JaworówStanisław Lachowicz
BłudnikiBłudniki/StanisławówAdam Myczkowski
Błudniki z przyległościamiBłudniki/StanisławówMarian Jaroszyński
BobłyPowórsk vel Powursk/KowelDawid - Wolf Jochenson
BobrykDobrosławka/PińskSpadkobiercy Michała Chomicza
Bobryk z folwarkiem ZabrzezieDobrosławka/PińskAleksandere Mas 4/7, Emilia Maria Mas 1/7, Nadzieja Mas 1/7, Helena Mas 1/7
Bobryk z folwarkiem ZabrzezieDobrosławka/PińskJan Kazimierz Odechowski
BobulińceBobulińce/BuczaczStanisław Rudrof?
Bocznica "A"Sijańce/ZdołbunówKamil Zadembski
BodjaczówPodberezie/HorochówMartynowicz Stefania
Bogdanówka i BerlonyPohost- Zahorodzki/PińskZofia Katarzyna córka Feliksa Mariana z Ks. Druckich - Lubeckich Chomentowska primo voto Czechowiczowa - Lachowicka
Bogolubówka cz. IITorczyn/ŁuckMirosław Flengier
Bogulubówka cz. I, II, IIITorczyn/ŁuckAntoni, Wiesława Flengier, Anna Opoczeńska
Bogumiłówka vel BogumiłówPołonka/ŁuckJulia Sioma
BogusławicePruska/KobryńKazimierz Zadarnowski
Bogusławice z uroczyskiem Ławy i OstrowyRudniki/PrużanaStanisław Czarnocki
BohdanówWiszniew/WołożynRegina Ruszczyc
Bohdanów i MilwinowoWiszniew/WołożynEdward Oskar Ruszczyc
BohdzieIzabelin/WołkowyskKazimierz, Helena, Wanda Ejsmontt
BohińBohiń/BrasławElżbieta I Voto hr. Bröel-Plater
BohorodyczynTarnowica Polna/TłumaczEugeniusz Stadler
BohuszewiczePlissa/Plisa/DzisnaJadwiga Nornicka
BohuszyszkiRudziszki/wilensko- trockiTadeusz i Władysław Tomaszewicz
BohutynBohutyn/ZborówJerzy hr. Potocki
BojaniecMosty Wielkie/ŻólkiewJan Głogowski
BojarelePodbrodzie/ŚwięcianyMaria Baturlin, Ludmiła O`Brien de Lacy
Bojarele "A" vel Innocentówka nr 11 vel Inocentówka nr 11Podbrodzie/ŚwięcianyMichał Tjeder vel Tjäder
Bojary z folwarkami Zarubicze, PodgórzeIndura/GrodnoHr. Michał Krasiński
Bokinicze IPohost Zahorocki/PińskStanisław Skirmuntt
Bokinicze IIIPohost Zahorodzki/PińskMaria Skirmuntt
Bokinicze IVPohost Zahorodzki/PińskWanda Maria Skirmuntt
Bokinicze VIPohost Zahorodzki/PińskJadwiga Antonina Skirmuntt
BokszyszkiTraby/WołożynMarian Filemonowicz
BokszyszkiTraby/WołożynKsenia Sitkowska
Bolcieniki, Korelicze - Ludwikowo, Przecieniewicze, RajcaBieniakonie/LidaHr. Zofia Puttkamer
BołkunyDrohiczyn/DrohiczynZofia Katarzyna Leżańska
Bołosza-StaraKiemiliszki/ŚwięcianyPiotr Maciasowicz
BołożówkaSzumsk/KrzemieniecMaria - Ludwika Korwin - Kossakowska
BołszowceBołszowce/RohatyńKornel Krzeczunowicz
BołtupieGraużyszki/OszmianaJadwiga-Teresa Cywińska
Bondary Górne (Wielka Rzesza)Rzesza/Wilensko - TrockiKarolina i Bernard Chwojniccy
BoracinHorodeczna/NowogródekKlotylda Tukałło
BorcieWoronowo/LidaJanina, Bolesław, Bronisław, Irena Bułharowscy
Borek I, Borek IIRakow/MołodecznoWitold i Ignacy-Karol Kuczewscy
BorkiRohotna/SłonimZofia Protassewicz
BorkiRohotna/SłonimWacław Protassewicz
BorkiWielka Hłusza vel Głusza/Kamień KoszyrskiMichał Parniewski
Borki IIRóżanka/SzczuczynWiktor Bartoszewicz
Borki MałeBorki Małe/SkałatLeon Margules
Borki MałePołoczany/Oszmiana/MołodecznoSpadkobiercy Berko Akselroda
Borki WielkieBorki Wielkie/TarnopolHr. Franciszka Mitrowska
Borki z majątku IdołtaDruja/BrasławCórka Ignacego Świderskiego
Borkowszczyzna MałaRudomino/wileńsko-trocki
Borowa z dóbr Celewicze i MiesinCzuczewicze/ŁuniniecAlfred Waldman, Stefan Ławrynowicz
Borowno z folwarkami Helenin, Krasnica, JajnoBorowno/Kamień KoszyrskiKonstanty Niedzielski
BorowszczyznaPiaski/WołkowyskOskar Meysztowicz
Borsuczyzna z częścią folwarku KamionkaMiory/BrasławStanisława Balicka
Borszczów TurkaBorszczów/ŚniatyńLeszek Bańkowski
Borszczów TurkaBorszczów/ŚniatyńSamson, Izrael, Mordko Käss
Borszczów z przyległościamiBorszczów/BorszczówMojżesz - Dawid Feldsehut?
BorszówBorszów/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
BortnikiBortniki/BuczaczWładysław Serwatowski
BortnikiChocimierz/TłumaczAndrzej Jakubowski
BoruchówPoddębce/ŁuckSpadkobiercy Jana Peretiakowicza
Borysowszczyzna "A" - IIGudziewicze/GrodnoJadwiga, Jerzy, Stanisław, Irena - Maria, Julian Ursyn - Niemcewicz
Borysowszczyzna "D"Gudziewicze/GrodnoStanisław Ursyn - Niemcewicz
Borysowszczyzna Parcela 9Mejszagoła/wileńsko- trockiPiotr Pimonów vel Pimonow
Borysz/BuczaczWładysław Świderski, Świdrygiełło i Helena Grabowska
Botwinówka 1 z majątku MalinowoKiemieliszki/ŚwięcianyAdam i Grzegorz Żwikiewicz
BouszówBołszowce/RohatynZofia Krzeczunowicz
BożykówBożyków/PodhajceDora z Sommersteinów Słomnicka
Bożyków, Wołoszczyzna, LitwinówBożyków/Podhajce, p-ta LitwinówDorota z Sommersteinów Słomnicka
BórJazno/DzisnaSylezjusz-Adam Bujwid
Brany i Katarynówka "A", HorbkówBrany/Włodzimierz/Tartaków/ Horochów/SokalMichał i Wiktoryn Jankowscy
Brany i Katerynówka vel JekaterynówkaBrany/HorochówHr. Franciszek Potocki, Stanisław Orlikowski
BratkowceBratkowce/StryjGizela, Tadeusz, Eustachy Borkowscy
BratomierzEjszyszki/LidaSpadkobiercy Józefa Mongiałło, Weronika Mongiałło
BratyszówOleszów/TłumaczJulia Paszkowska
BrembinowoMołczadź/BaranowiczeJózefa Sielicka
Bryckoje IIIlia/WilejkaMaciej Hurnowicz
BrykońBrykoń/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
BrykówSzumsk/KrzemieniecHr. Helena Dębinska-Pióro vel Dębińska - Perro vel Helena Dembińska-Pióro
Brzezina, Krupsko, Malechów, RozdółRozdół/ŻydaczówAntoni hr. Lanckoroński
BrzeziszkiKołtyniany/ŚwięcianyEdward Daszkiewicz
BrzeżanyBrzeżany/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
BrzozówkaŻołudek/Szczuczyn/LidaSpadkobiercy Emila Butkiewicza
BrzuchowiceHołoby/KowelEugeniusz, Maria Palecka
BrzuchowiceHołoby/KowelTeodor Palecki
Bubnów, Rusnów, Biskupicze - Wojnowicze z folwarkiem SzczęsnowolaMikulicze/Włodzimierz WołyńskiHr. Zygmunt Kaszowski
BubnówkaHorodyszcze/BaranowiczeAntoni Sokół
BuchłówBiałozórka/KrzemieniecHipolit Kumanowski
BuchowiczePodolesie/KobryńAdam Koiszewski
BuciszkiEjszyszki/LidaKajetan Piotrowski, Zofia Chlusewicz, Józefa Piekszowa, Bronisława Makiewiczowa
BucniówBucniów/TarnopolWładysław Serwatowski i Tow.
BuczaczBuczacz/BuczaczArtur-Kazimierz-Maria hr. Potocki
BuczemlaRatajczyce/Brześć n/BugiemWitold Bylczyński
BuczemlaWojska/Brześć n/BugiemAntonina, Teofil, Witold Bylczynscy
Buda Klenowicka/BaranowiczeAlina z Nowickich Leźnicka
Buda Radczańska/StanisławówAnzelm Halpern
BudyłówBudyłów/BrzeżanyJoel Rothstein
BudyłówBudyłów/BrzeżanyLeon Rothstein
Bugiele, PodzisnaWidze/BrasławMaria Szemioth
BuhłówWyszogródek/Oleksiniec Stary/ KrzenieniecHipolit Kumanowski
BuhłówWyszogródek/Stary Oleksiniec/ KrzemieniecKazimierz Dunin - Karwicki
Buhryń z folwarkiem BaszynaBuhryń/RówneHr. Stefan Poniński
BujanówBujanów/Żurawno/ŻydaczówInż. Stanisław Hennig
BukaczowceBukaczowce/RohatynLejb Ehrenbrod
BukaczowceBukaczowce/RohatynHenryk Landau
BukównaOleszów/TłumaczKomornicki Wojciech
BurakowceLachowicze/BaranowiczeSpadkobiercy Stanisława Czarnockiego
BurakowoMikołajów/Mikołajewo/DzisnaProkop Krysztapionek
BurakówkaBurakówka/ZaleszczykiSpadkobiercy Marii Bouda
BurbliszkiMichałowo/Kiemieliszki/ŚwięcianyLudwik Wilkojć
BurdiakowceBurdiakowce/BorszczówAgenor Gołuchowski
Burdykowszczyzna - PokrowskiePoczapowo/NowogródekIgnacy Porębski
BurdziłyMatjasy, Tewle/KobryńMikołaj Cherson
BurkanówBurkanów/PodhajceAlfred Sommerstein
BurkanówBurkanów/PodhajceWładysław Serwatowski
BurnejkiEjszyszki/Lida
Bursztyn, Miasto, LudwikowkaBursztyn/RohatyńKarolina Heydel, Maria Cienska, Teresa Jabłonowska
BuskKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
Busk z przyległościamiBusk/Kamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
BuszczeBuszcze/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
BuśniawkaMałoryta/BrześćLeonty Markowski
Bużany z folwarkami Rudka i WolaBrany/HorochówHr. Zofia Ledóchowska
ByczkowceByczkowce/CzortkówHelena Cielecka i Tow.
ByczkowceByczkowce/CzortkówBogusław, Zuzanna Sienkiewicz
Bykowce z uroczyskiem KotiaczynDederkały/KrzemieniecLeon hr. Colonna - Czosnowski
Bykowszczyzna vel KurminyŻyrmuny/LidaPlacyda Stecewicz
ByszkiByszki/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
ByszówByszów/PodhajceJerzy i Janina Hohendorff
ByszówDelejów/Podhajce/StanisławówJerzy Hohendorf
ByteńLubitów, Hołoby/KowelJerzy Colonna Walewski
BzowicaBzowica/ZborówAleksander Wodzicki
CebrówCebrów/Poczta Jezierna/TarnopolKazimierz i Paweł Garapich de Sichelburg
CecowaCecowa/ZborówJakub Franzos
CejkinieZabłociszki/Mielegiany/ŚwięcianyKonstancja Pożaryska
CeniawaKołomyja/KołomyjaPaulina z Łukasiewiczów-Kunz
CeniawaKołomyja/KołomyjaPaulina Kunz
CeniówCeniów/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Centralny Zarząd Ordynacji Familijnej Dzieduszyckich w PoturzycyKrystynopol/Sokal
Cepcewicze MałeAntonówka/SarnyWacław Uziembło
Ceperów i WiktoranyPołonka/ŁuckAnna, Włodzimierz Prajzler, Maria, Józef Jakło
Cerkliszki i Cerkliszki"A"Święciany/ŚwięcianyWanda-Cecylia-Helena Chalecka
CerkowieŁuczaj/PostawyWitold Okulicz
CetraŻuchowicze/StołpceMichał Ks. Światopełk - Mirski
ChartanowceChartowce/ZaleszczykiEmma Skrzyszowska
Chatyń/DubnoZofia Bilim
ChiczawkaSudobicze/DubnoAdela Łośkiewicz
ChilczyceRóżanka/Lida, SzczuczynJerzy i Eustachy Szczuka, Helena Moraczewska, Olga Wołkowicka
Chinocze - RadyżewWłodzimierzec/SarnyWłodzimierz, Wacław, Zygmunt Podhorscy
Chlebiczyn PolnyChlebiczyn Polny/ŚniatyńKajetan Zadurowicz
Chlibów/SkałatSzczęsny Koziebrodzki
ChłopówkaChłopówka/KopyczyńceHr. Stanisław Siemieński
ChmieliskaChmieliska/SkałatSalomea Locker
ChmieliskaChmieliska/Skałat, p-ta Bogdanówka k. PodwołoczyskSalomea Locker
ChmielnoChmielno/RadziechówHenryk Suchesław?
ChmielowaChmielowa/Czernelica/HorodenkaFranciszek Krzyżanowski
ChmielowaChmielowa/ZaleszczykiDr. Adam Głażewski
ChmielowaChmielowa/Zaleszczyki, p-ta Jazłowiec lub DrohiczówkaGustaw Głażewski
ChobułtowaMikulicze/WłodzimierzMichał, Maria, Antoni Kaczkowscy
ChocianowiczeŻołudek/SzczuczynLudwik Szalewicz
ChocieńczyceChocieńczyce/WilejkaMaria Teresa Borowska
ChocieńczyceChocieńczyce/WilejkaHelena Czechowicz
ChocinAleksandria/RówneMaria Radecka - Mikulicz
Chodaczków MałyChodaczków Mały/TarnopolMaria ?
ChodasyHruzdowo/PostawyWładysław Rodziewicz
ChodorowoBielica/LidaPiotr i Sylwester Kwietko, Herasim Telesza
ChodorówkaPorpliszcze/DzisnaAleksander Sławiński
ChodyniczeNowosiółki/KobryńJuliusz Jan Korsak
ChodziejowszczyznaDziembrów/NowogródekMaria Joanna ks. Drucka - Lubecka
ChodziłonieSobakińce/SzczuczynSpadkobiercy Antoniny Przybytko
CholeckowszczyznaRaków/MołodecznoKonstancja Giedroyć
CholewiczeMścibów/WołkowyskAnna Steckiewicz, Maria Bzowska
ChołojówChołojów/RadziechówHr. Stanisław Badeni
Chołoniew vel Chołoniów, pólnocna część ZwiniaczeSkobełka/HorochówHr. Zygmunt Krasicki,
Chołoniów - Zwiniacze cz. północnaSkobełka/HorochówHr. Zygmunt Krasicki
Chołoniów i Zwiniacze cz. południowaSkobełka/HorochówHr. Zygmunt Krasicki
Chołopecze - OstrówKisielin/HorochówStanisław Starczewski
ChołopyLudwipol/KostopolHr. Zofia Ponińska - Walewska
ChołożynPorzecze/PińskDr. Idalia Korsak
Chołożyn - folwark GilutkaPorzecze/PińskMaria Korsak
ChołstowoZelwa/WołkowyskSpadkobiercy Włodzimierza Pławskiego
ChomianówkaKułaczkowce/KołomyjaBernard Glanzberg i Tow.
ChorłupyOłyka/ŁuckWanda-Maria Halik vel Galik, Stefan Kos
ChorobrówŁubów/SokalRoman Kruszewski
ChorosowszczyznaHrycewicze/NieświeżWładysław Terajcewicz
ChorostkówChorostków/KopyczyńceStanisław Siemieński - Lewicki
ChorostkówChorostków/KopyczyńceHr. Stanisław Siemieński
ChorostkówDelejów/StanisławówInż. Leon Myczkowski i Janina Załuska
ChoroszczaKosów/Iwacewicze/KosówMaria z Ostromeckich Ślizień
Choroszewicze I oraz ChoroszewiczePodorosk/WołkowyskMikołaj Szyrajew
Choroszewicze IIPodorosk/WołkowyskWłodzimierz i Julian Chomicz
Choroszewicze IIIPodorosk/WołkowyskMieczysław Korwin- Pawłowski
ChotówRubieżewicze/StołpceZofia Niezabytowska
ChożówRadoszkowicze/MołodecznoNa 1932 r. Marian Chełchowski
Chrabużna - UrłówUrlów/ZborówHonorata Lipinska
Chrenów i Tesów KanoniczeSijańce/ZdołbunówIgnacy Myśliński
ChrolczycePoczta Nowojelnia/NowogródekJózef Żmigrodzki
Chrulczyce vel ChrólczyceKoszelewo/NowogródekJózef Żmigrodzki
Chrulczyce vel ChrólczyceKoszelewo/NowogródekStefan Żmigrodzki
Chrypsk vel Wólka ChrypskaSzack/LubomlKarol Grodzki
ChudykowceChudykowce/BorszczówSpadkobiercy Seweryna Domańskiego
ChumianówkaKułaczkowce/KołomyjaBernard Glanzberg i Towarzystwo
ChwalibogaWinograd/KołomyjaStanisław i Teresa Puzyna
ChworosnaŁohiszyn/PińskAleksander Muromcew
ChworośnaŁohiszyn/PińskAntoni i Andrzej Łozińscy
CiecierówkaBrzostowica Wielka/GrodnoLudwika Ursyn - Niemcewicz
Ciemienica vel Hryców vel HrycowoLebiedziewo/Lebiedziew/ Wilejka/MołodecznoBolesław Świętorzecki
CiemierzyńceCiemierzyńce/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
CiemieszynoPorpliszcze/DzisnaMarcin, Emil, Franciszek Wojciechowicz, Antoni Jaroszewicz
CieniawaKolomyja/KolomyjaPaulina z Łukasiewiczów i Franciszek Kuntzowie vel Kunzowie
CieniewiczeCyryn/NowogródekIgnacy Sienkiewicz
CieszewlaMowa Mysz/BaranowiczeSabina Mackiewicz, Julia Kwiecińska, Jadwiga Szwaranowicz
CieszewlaNowa Mysz/BaranowiczeNa 1936 r. Sabina Mackiewicz, Julia Kwiecińska
Cieszyłów IHruzdowo/PostawyTeresa i Konrad Okulicz
Cieszyłów IIHruzdowo/PostawyRomuald Okulicz
CimoszkowszczyznaMiadzioł/PostawyTimofiej (Tymoteusz) Misuno
Ciołkowicze MałeMoroczna/PinskEugenia Wieliczko
Ciołkowicze MałeMoroczna/PińskJerzy Wieliczko
Cucułowce, TejsarówCucułowce/Tejsarów/ Żydaczów/ŻydaczówKazimierz ks. Lubomirski
CuniówBiałogóra/Gródek JagiellońskiMaria z Lubomirskich hr. Zamoyska
CycyniówkaKaterburg/KrzemieniecNikita Minakow
CyganyCygany/BorszczówKs. Paweł Sapieha
CzabajówkaBezdzierz/DrohiczynBazyli Kotowicz
CzabarówkaCzabarówka/KopyczyńceHr. Emil Maksymilian Baworowski
CzachecLinowo/PrużanaJanusz Dziekonski
CzahrówCzahrów/RohatynTadeusz Cieński
CzahrówCzahrów/RohatynJózef hr. Cieński
CzajczyńceKołodno/KrzemieniecHenryk Kulesza
Czapcze z dóbr SudczeKuchecka Wola/Pińsk
CzapleCzaple/SamborAdam, Stanisław Jędrzejowicz, Maria z Jędrzejowiczów hr. Łoś
Czaplicowszczyzna vel CzaplewszczyznaSzczuczyn/LidaKarol Rudziejewski - Kołłupajło
CzarnaRukojnie/Wileńsko-TrockiStanisława Wołejszo
Czarna GóraJazno/DzisnaWacław Mierzwiński
Czarnokońce MałeCzarnokońce Małe/KopyczyńceAleksander Bogucki
Czarnokońce WielkieCzarnokońce Wielkie/KopyczyńceMaria Koziebrodzka
Czarnoliszki vel CzernoliszkiKiemieliszki/ŚwięcianyMaria-Antonina Frąckiewicz 2/3, Helena Radzimińska-Frąckiewicz 1/3
CzarnoruczIlia/WilejkaJózef Kowerski
CzarnowoLemieszewicze/PińskMarta Niesłuchowska
Czechowce "D"Lida/LidaJan Petrusewicz lub Stanisław Petrusewicz
CzechowszczyznaWołożyn/WołożynMarian Sielanko
CzechowszczyznaŻołudek/SzczuczynJan Żuk
CzechyCzechy/BrodyStanisław Krajewski
CzeliszczewiczeHorodec/KobryńAdam Andronowski
CzeliszczewiczeHorodec/KobryńWitold Andronowski
CzeliszczewiczeHorodec/KobryńMaksymilian Andronowski
Czeliszczewicze 1/4Horodec/KobryńHipolit Andronowski
CzemeresznikiDerewna/SłonimJerzy Kiersnowski
CzemeresznikiDerewna/SłonimTeodor Pająk
CzeremchówKorszów/KołomyjaJuliusz Linda
CzeremchówKorszów/KołomyjaJosel Kónig
CzeremchówKorszów/KołomyjaJuliusz Linde
Czeremchów III, ZarszczyznaCzeremchów/KołomyjaJuliusz I Bronisława Linde
Czeremchów SzwejkówSzwejków/PodhajceWładysław Kreiter
Czeres vel Czeress-Siedliszcze "A"Czeress,Czerez/BrasławAbram, Genocha? Ajzensztadt
Czeress - Sieliszcze z folwarkiem Franopol i innymiCzeress/Czeressa/Miory/ Dzisna/BrasławMikołaj i Włodzimierz Charczenko
CzerkasowoJazno/DzisnaOlgierd, Mieczysław, Henryk Bujwid
CzernczeChocieszów/Kamień KoszyrskiJan Makowski
Czerncze z folwarkami Sieliszcze, StarczynChocieszów/Kamień KoszyrskiJan Makowski
CzernelicaCzernelica/HorodenkaAnna Capri
CzerniatynCzerniatyn/HorodenkaBerl Spierer
CzerniceRudomino/wileńsko- trockiPiotr Pekszo
Czernichów Dolny folwark BielnojeWolna/BaranowiczeHalina Domańska
Czernichów Dolny z folwarkami Tyszkowce, Bielno, PogorzelceWolna/BaranowiczeGustaw Hartingh
Czernichów GórnyWolna/BaranowiczeKonstanty Rdułtowski
CzerniejówCzerniejów/StanisławówMendel Margulies
CzerniejówCzerniejów/StanisławówKlara Deutsch
CzerniejówCzerniejów/StanisławówBetti Bandler
Czernielów MazowieckiCzernielów Mazowiecki/TarnopolLeon i Anna Podlescy
Czernielów RuskiCzernielów Ruski/TarnopolAdam Glogier
Czerniewice z folwarkiem KrajnowiczeŻabczyce/PińskJózef Skirmuntt
CzerniewiczeCzerniewicze/Prozoroki/DzisnaHr. Jan Plater - Zyberk
CzerniszkiWormiany/wileńsko- trockiAleksandra Szmidt
CzernyżSilno/ŁuckWładysław Legucki
Czerwiaki, Kolonia 1Żośno/PostawyJózef Kozakiewicz
CzerwonogródCzerwonogród/ZaleszczykiMaria ks. Lubomiska
Czerwony Dwór "A"Niemenczyn/wileńsko- trockiStanisława Zajkowska
Czerwony Dwór "B"Niemenczyn/wileńsko- trockiLudwik Rutkowski
CześnikiCześniki/RohatynFranciszek, Maria-Stanisława-Janina Milińscy
Część folwark Hermaniszki z uroczyskiem ZdanowoGródek/MołodecznoKamilla Barczak
Część folwarkiem Hermaniszki i uroczyskiem Oleszki i Rodźki vel RoćkiGródek/MołodecznoMaria Hruszwicka
Część gruntów Puszczy Hołubickiej nr 42Hołubicze/DzisnaJózef Kierwiński
Część IhumenowoHermanowicze/DzisnaJan Przeździecki
Czołhany cz. I, II, IIIBolechów/DolinaIgnacy-Tomasz-Adolf Zakrzewski
CzołhańszczyznaCzołhańszczyzna/TarnopolMichalina, Stefania, Aniela Glogier
CzombrówRajce/NowogródekKarol Karpowicz
CzombrówRajce/NowogródekKarol Karpowicz
CzortowiecCzortowiec/Tyszkowce/HorodenkaBernard Baran
CzortowiecCzortowiec/Tyszkowce/HorodenkaKarol Rapp
CzortowiecCzortowiec/Tyszkowce/HorodenkaHelena Bohosiewicz
CzubejkiWorniany/wileńsko- trockiSpadkobiercy Józefa Oświęcimskiego
CzurlanyWiszniew/WilejkaMichalina hr. Krasicka
Czynudar vel Asiuka-CzynudarRzesza/wileńsko- trockiMaria-Helena Haermanowicz
CzyszkiCzyszki/ZłoczówMaria Bobecka, Zofia hr. Ujejska
CzyszkiGaje/Lwów, p-ta Gaje k/LwowaStefan Sroczyński
Czyszki, ByliczkiCzyszki/SamborAntoni Agopsowicz
ĆwiecinJazno/DzisnaJoanna Matusewicz
Dachłowo- SensionczycePodolesie/KobryńFeliks Nowomiejski
DaleszowaDaleszowa/Siemakowce/HorodenkaAdolf Staudigl
DanilczeDanilcze/Rohatyn, p-ta Buków vel PukówAniela Biesiadecka
Daniszew z folwarkamiŻodziszki/Wilejka, ŚwięcianyIzabela i Maria Kiersnowskie
Dankowice vel DańkowiceStołpce/StołpceWanda Cichowicz vel Cichewicz
DarachówDarachów/TrembowlaJakub Sommerstein
DarewoDarewo/BaranowiczeStanisław Czyż
DarewoNorzyca/PostawyZofia Polikowska
Darewo Chorzelskie vel Darewo Choróżewskie "A", Darewo - ŁabuzyDarewo/BaranowiczeWładysław Różański
DaukszyszkiSoły/OszmianaWłodzimierz, Natalia,Wanda,Tomasz Łaszkiewicz
DawidkowceDawidkowce/CzortkówJadwiga Sziemaszkowa
DawidkowceDawidkowce/Kolędziany/CzortkówJadwiga Siemaszko
DażwaNowy Dwór/KowelSpadkobiercy Józefa Rzepko
DąbrowaMoroczna/Porzecze/PińskJózefa i Aleksander Blan vel Blana
DąbrowaPolany/OszmianaWładysław Żukowski
Dąbrowa JezierzeckaŚwiniuchy/HorochówMichał Zieleński
DąbrowszczyznaKomaje/ŚwięcianyStefan, Michał, Jan Szczuczek
Dąbrówka cz. IDołhinów/WilejkaKamelia Moros, Teodozja Offenberg
Dąbrówka vel DąbrowaCyryn/NowogródekFabian Baranowicz
DebesławceMatyjowce/KołomyjaMagdalena Romaszkan
DebrycaDeraźne/KostopolJadwiga Rogalinska
Dederkały MałeDederkały/KrzemieniecJózef Zarzycki
Dederkały Obory vel Wielkie DederkałyDederkały/KrzemieniecSpadkobiercy hr. Piotra Colonna - Czosnowskiego
Dederkały WielkieDederkały/KrzemieniecMaria Bujalska
DeguciszkiDaugieliszki/ŚwięcianyWiktor Bukowski
DejnarowszczyznaNowy Dwór/ SzczuczynHelena Wojewódzka
DelejówDelejów/StanisławówRafał Cywiński
Demenka LeśnaDemenka Leśna/Żydaczów/ŻydaczówWiktor Kazubek
Demenka LeśnaDemenka Leśna/Żydaczów/ŻydaczówDominik Starek
Demenka PodniestrzańskaŻydaczów/Żydaczów/RozdółWłodzimierz i Maria Pawlikiewicz
DemniaDemnia/BrzeżanyTadeusz Wolfarth i Tow.
Denysów MałyDenysów/TarnopolJanina Zawistowska
Denysów WielkiDenysów/TarnopolFeliks Ujejski
Derenek/HorodenkaJakub Osadca
DereniówkaDereniówka/TrembowlaLeopold Bolesta Koziebrodzki
DerewiańczyceŻyrowice/SłonimJoachim Obiezierski
DerewlanyDerewlany/Kamionka Strumiłowa, p-ta Busk k/LwowaAdam Bogusz
DerewlanyKamionka StrumiłowaAdam Bogusz
DerewniaTurynka/ŻółkiewKonstancja, Zofia-Małgorzata-Maria Starzeńskie
DerżówRozdół/ŻydaczówDr Wilhelm Krzysztoń, Emilia Krzysztoń
DębinkiLeonpol/BrasławStanisława Szczuczko, Halina Pawłowicz
Dębiny OhladowskieOhladów/RadziechówSpadkobiercy Ludwiki Rozwadowskiej
DębówkaWorniany/wileńsko-trockiWłodzimierz Brzozowski
DiuksynDerażne/KostopolJadwiga Strojnowska
Diuksyn Leśny "A"Derażne/KostopolWładysław Cinert
DługoszyjeMalin/DubnoZofia Bogusz
Długoszyje "A"Malin/DubnoZofia Bogusz
Dobra RówieńskieRówne/RówneKs. Adam Lubomirski
Dobra WolaHruzdowo/PostawyAleksander Okulicz
Dobra WolaMańkowicze/Hruzdowo/PostawyAleksandra Okulicz
Dobra ziemskie HatTorczyn/ŁuckKazimierz Peretiatkowicz
Dobra ziemskie HorodziłowoPołoczany/WołożynKs. Puzyna
Dobra ziemskie przy wsiach: Górce - Polonnej, Horodyszczach, Ozdowie, Bajowie, Ratniowie/ŁuckHr. Felicja Janina Maria Chodkiewicz
Dobra Ziemskie Roś z uroczyskami pod Kraśnym Siołem, Ostrów, Zabrodek, Panasowszczyzna, Za - gaji, Pod - OwczarkiRoś/WołkowyskHr. Adam Branicki
Dobra ziemskie Szepel z folwarkiem AntonówkaTorczyn/ŁuckBożydar-Julian Podhordeński, Ludwika Mochlińska
DobromilStara Wieś/SłonimStefania Płochowska
Dobromyśl z folwarkiem Hrudopol i uroczyskiem FelicjanówDobromyśl/BaranowiczeHr. Antoni Jundziłł
Dobropole z przyległościamiDobropole/BuczaczMarkus Einleger
DobrosławkaDobrosławka/PińskTeodora, Aleksy, Jakub, Dymitr Chomętowscy vel Chomentowscy
DobrotwórKamionka StrumiłowaDr Zygmunt Kuba Weissglas
DobrowlanyDobrowlany/ZaleszczykiBar. Stella Turnau
DobrowodyDobrowody/PodhajceFeliks Raciborski
DobrypolMołczadź/BaranowiczeNa 18.08.1938 r. Jan Mierzejewski, Antoni Mierzejewski
DobrzanyRodatycze/Gródek JagiellońskiKazimierz Jabłonowski
Dobrzeitak IKobylniki/PostawyTadeusz Dowojno vel Dowoyno
Dobrzyń-ZapustoszjeŻukojnie/ŚwięcianySzymon i Władysław-Aleksander Mackiewicz
DokszyceDokszyce/DzisnaKarol Mikulski
DokszyceDokszyce/DzisnaZenon Mikulski
Dokszyce vel BłobieDokszyce/DzisnaWładysław Prószynski
Dokudowo z uroczyskami Pożaryn i GalinDokudowo/LidaSpadkobiercy Stefana Łobko
DokurniszkiSoły/ OszmianaAleksander Michał Żyliński
Dola Nulewo vel NiulewoHorodziej/NieświeżMaria Zahorska z domu Czajewicz
DolinaDolina/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
DolinaDziewienieszki/OszmianaIgnacy Januszko
Dolina - DąbrowaWielka Głusza/Kamień KoszyrskiHelena Gabriela Felicja Łubieńska, hr. Władysław Krasicki
DolinianyDoliniany/Podkamień/RohatynHelena Gottwald
DolnikiKiemieliszki/ŚwięcianyNa 1932 r. Adolf Rudziński
Dolny Snów "A"Snów/NieświeżHenryk Adam Hartingh
DolskTurzysk/KowelHr Emilia Rzyszczewska
Dołęgów AMikulicze/WłodzimierzStanisława Strójwąs
Dołhe - HrycówkaDołhe/TrembowlaLeopold Bolesta Koziebrodzki
DołhołukaDołhołuka/Lubieńce/StryjJakub Tyszownicki
DołmatowszczyznaŻuchowicze/StołpceJanina Narkiewicz - Jodko z Wierzbowskich, Maria Wisłocka z Wierzbowskich
DołmatowszczyznaŻuchowicze/StołpceHelena Szkoda
Dom w Brześciu, ul. Długa - Mikołajewska 39BrześćLaurenty Szostak
Dom w Brześciu, ul. Pereca 61 Lub 69 (Dawniej Topolowa)BrześćKlara Tekla Poniatowska
Dom w Brześciu, ul. Szeroka 28BrześćAniela Piotrowska
Dom w Dubnie, ul. Aleksandrowicza 5DubnoJaś Burcz
Dom w Dubnie, ul. Zabramie 3bDubnoMiron Karpiński
Dom w Grodnie ul. Listowskiego 18GrodnoMaria Sadowik
Dom w Grodnie ul. Orzeszkowej 39GrodnoMaria Bortnowska
Dom w Grodnie, ul. 11 Listopada 19GrodnoMichał Wojtatowicz
Dom w Grodnie, ul. Bankowa 7GrodnoJan Sapoćko
Dom w Grodnie, ul. Bośniacka 8GrodnoMaria i Melania Białobłockie
Dom w Grodnie, ul. Brygidzka 5GrodnoKontanty i Helena Sawińscy
Dom w Grodnie, ul. Jagiellońska 42GrodnoMaria Tekla, Antonina , Antonina i Roman Galscy
Dom w Grodnie, ul. Kirchowa 13 (Akademicka 15)GrodnoHelena Walter
Dom w Grodnie, ul. Mostowa 52GrodnoAntoni Mickiewicz
Dom w Grodnie, ul. Orzeszkowej 37Grodno
Dom w Grodnie, ul. Piłsudskiego 10GrodnoTeresa Sobolewska
Dom W Grodnie, Ul. Piłsudskiego 17GrodnoJan Preobrażeński jego Spadkobiercy
Dom w Grodnie, ul. Piłsudskiego 29GrodnoZofia Pławska
Dom w Grodnie, ul. Podzamcze 6GrodnoMichalina Karasińska
Dom w Grodnie, ul. Stanisławowska 7GrodnoOlga Kaczan
Dom w Grodnie, ul. Zielona 13GrodnoElżbieta Carewska
Dom w Kobryniu, ul. 3 Maja 4KobryńJózef i Apolonia Sadowscy
Dom w Kobryniu, ul. 3 Maja 5KobryńAbram Ebram
Dom w Kobryniu, ul. Kolejowa 1KobryńSzolom Pińczuk
Dom w Kobryniu, ul. Traugutta 6 (8)KobryńZofia Szyrajew
Dom w Kowlu, ul. Brzeska 141KowelJan Paroń
Dom w Kowlu, ul. Brzeska 71KowelJan Wyrwiak
Dom w Kowlu, ul. Brzeska 72KowelAgrypina Liźniewicz
Dom w Kowlu, ul. Kościuszki 25KowelAntoni Rusiłowicz
Dom w Kowlu, ul. Południowa 8KowelMaria Lewinska
Dom w Kowlu, ul. Pomnikowa i Cmentarna 19/21KowelAleksander Jaworski, Krystyna Jaworska
Dom w Łucku, ul. Berka Joselewicza 20ŁuckCzesław Jasiński
Dom w Łucku, ul. Dominikańska 47 lub 53ŁuckAdam Sioma
Dom w Łucku, ul. Dominikańska 49 dawniej Dominikańska 36ŁuckJulia, Jerzy Pomianowscy, Maria Marczyńska, Wanda Świechowska
Dom w Łucku, ul. Sienkiewicza 14ŁuckZenobiusz Krut
Dom w Pińsku, ul. Gen. Listowskiego i Butrymowicza 10/10PińskBeniamin Wilkowicz
Dom w Pińsku, ul. Słobódzka 27(58)PińskHelena Osuchowska?
Dom w Prużanie, ul. Dr Pacewicza 1PrużanaLudwik i Maria Nowosieliccy
Dom w Równem, ul. Dubieńska 12RówneMaria Bobołowicz
Dom we Lwowie, ul. Kopernika 18LwówLeonard Weber
Dom we Lwowie, ul. Kresowa 3bLwów/LwówStanisław Mroczkowski
DomaczewoDomaczewo/BrześćAleksander hr. Ronikier
DomaszewiczeStołowicze/BaranowiczeJerzy Moller
DomaszewiczeStołowicze/BaranowiczeWładysław Dziewczopolski
Domaszewicze - Stołowicze "B"Stołowicze/BaranowiczeTadeusz Kułakowski
Domy w Brześciu, ul. 3 Maja 21BrześćJan Grzegorzewski
Domy w Brześciu, ul. Dąbrowskiego 25BrześćAntoni Paszkiewicz
Domy w Brześciu, ul. Sienkiewicza 52BrześćSpadkobiercy Ignacego Szemietiłło
Domy w Druskiennikach, ul. Mickiewicza 1DruskiennikiTadeusz, Jan, Stanisław, Maria Bujakowscy
Domy w Druskiennikach, ul. Orzeszkowej 8 i 10, róg RotniczańskiejDruskiennikiKatarzyna von Krusenstern
Domy w Druskiennikach, ul. Poganka 15 (Borysowska 15)DruskiennikiHelena Rymińska
Domy w Druskiennikach, ul. Róg Rotniczańskiej i Orzeszkowej 4DruskiennikiJulia O'Brien De Lacy
Domy w Grodnie, róg ul. Dominikanskiej i Kołożańskiej 19/11GrodnoMaria Wężyk- Widawska i Olga Lewandowska
Domy w Grodnie, ul Bośniacka 22GrodnoEmilia Gurowa
Domy w Grodnie, ul. Artyleryjska 15GrodnoŁucja Mikulska
Domy w Grodnie, ul. Bernardyńska 3GrodnoZygmunt Aleksander Budkiewicz
Domy w Grodnie, ul. Bernardyńska 6GrodnoBronisław Mancewicz
Domy w Grodnie, ul. Brygidzka 12/9 róg BankowejGrodnoKonstanty Ferdynand Tarasewicz
Domy w Grodnie, ul. Brygidzka 30GrodnoAntonina Bursa
Domy w Grodnie, ul. Dominikańska 7GrodnoBogumił Doppelberg
Domy w Grodnie, ul. Grandzicka 4GrodnoMaria Bilminowa
Domy w Grodnie, ul. Horodniczańska 20, Napoleona 1, Witoldowa 30GrodnoEdward, Czesław, Apolonia Popławscy, Jadwiga Rychter
Domy w Grodnie, ul. Kirchowa 10GrodnoMikołaj i Włodzimierz Sawiccy, Eugenia Jerofiejew
Domy w Grodnie, ul. Listowskiego 12GrodnoMaria Cybulska
Domy w Grodnie, ul. Listowskiego 12GrodnoAntoni Borkowski
Domy w Grodnie, ul. Listowskiego 29GrodnoSpadkobiercy Felicjana Ottowicza
Domy w Grodnie, ul. Napoleońska 14GrodnoAnna Patrek, Małgorzata Patrek
Domy w Grodnie, ul. Nowoartyleryjska 26GrodnoJózef Dobrenko
Domy w Grodnie, ul. Orzeszkowej 29GrodnoBolesław Ignatowicz
Domy w Grodnie, ul. Orzeszkowej 41GrodnoLudwik Kulmacz
Domy w Grodnie, ul. Piłsudskiego 6GrodnoAndrzej Wnukowski
Domy w Grodnie, ul. Pionierska 13\9 i Saperna 13GrodnoMaria Dulewiczowa
Domy w Grodnie, ul. Pocztowa 6 (Orlicz - Dreszera 6)GrodnoSpadkobiercy Kazimierza i Amelii Miłobędzkich
Domy w Grodnie, ul. Podolna 60 (później 58)GrodnoJulia i Hipolit Tołłoczko
Domy w Grodnie, ul. Rydza - Śmigłego 11GrodnoSpadkobiercy Kazimierza Ramlo
Domy w Grodnie, ul. Rydza - Śmigłego 6GrodnoAntoni i Ksawera Pułjan
Domy w Grodnie, ul. Ślepa 3GrodnoLidia Surynowa
Domy w Łucku, ul. Kołłątaja 6ŁuckErazm Peretiatkowicz
Domy w Nowogródku ul. Kolejowa 18NowogródekAleksander Gałecki
Dordziszki vel WierkielanySoły/OszmianaMaria Olszewska
DorochyGródek/MołodecznoSpadkobiercy Franciszka Kurowskiego
DorohówBłudniki/StanisławówDr Edward Kozicki
DorosinySzczurzyn/ŁuckKazimierz Rudziewicz
Dowcewicze z folwarkiem Ogrodniki i ParadowszczyznaGródek/Wilejka/MołodecznoWanda Szymkiewicz
DraganówkaDraganówka/TarnopolDawid Stöckel
Dragańczówka/ŚniatyńSternberg
Drewiny vel Czerczyce "C"Mikulicze, Poryck/WłodzimierzJadwiga Rudnicka
DrohiczówkaDrohiczówka/ZaleszczykiAnna Cieńska
Drozdowice z kolonią BurgthalBiałogóra/Gródek JagiellońskiMaria z Lubomirskich hr. Zamoyska
DrożdziszkiZabrzeź/WołożynMaria Wołczaska
DrujaDruja/BrasławSpadkobiercy Józefa Miłosza
DrujkaDruja/BrasławKonstanty, Antoni, Mikołaj, Władysław Kondratowicze
Dryhucze -PonizowoMikołajów/Mikołajewo/DzisnaZofia z Korzeniewskich Dauglas vel Douglas
DryszczówDryszczów/Rohatyn?/ Brzeżany?/Podhajce?Włodzimierz Szczurowski
Dryświaty z folwarkami: Rafałówka, Młyn, Zielonka, Cegielnia, Krasnogórka, Borkowszczyzna i Jeziorem DryświatyDryświaty/BrasławBar. Helena Uexküll - Gyllenband
DubaniowiceDubaniowice/RudkiSeweryn Brunicki
DubieDubie/BrodyBolesław Pilatowski
DubienkoDubienko/BuczaczSpadkobiercy Adama Słoneckiego
DubojaBrodnica/PińskMaria-Anna Wydżga
DubowceDubowce/TarnopolSpadkobiercy Jakuba i Estery Breitman
Dubryniów, StratynPuków/RohatynStanisław hr. Krasicki
Dudki vel DudkaIwie/WołożynIgnacy Janczewski
DuksyTurgiele/wileńsko- trockiIrena-Halina, Bronisława Bukowskie
DulibyDuliby/BuczaczErazm Korytkowski
DulibyDuliby/BuczaczWładysław Wolański
DunajczyceKleck/NieświeżHalina z Jeleńskich Zaleska
DunajówDunajów/PrzemyślanyArcybiskup
DuniłowiczeDuniłowicze/PostawyHr. Józef Tyszkiewicz na 1934 r. hr Aleksander Tyszkiewicz
Duninówka, Hołowczyńce, Myszków/ZaleszczykiJanina ze Starzeckich Blizińska
Dupliska Błyszczanka z przyległościamiDupliska/ZaleszczykiKajetan i Jan Jakubowicz
DusanówDusanów/PrzemyślanyMarkus Schacht
Duże Żabokrzyki IITesłuchów/DubnoJadwiga Ziembicka
Duże Żabokrzyki IIITesłuchów/DubnoHelena Rybicka
Duże Żabokrzyki IVTesłuchów/DubnoZygmunt Rybicki
Duże Żabokrzyki, folwark DworzyskoTesłuchów/DubnoLeontyna Konstancja Trzcińska
Duży PorskWielick/KowelStanisław Wróblewski
DworceButyny/ŻółkiewJózefa Starzyńska
DworceDworce/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
DworczanyŚwisłocz/WołkowyskKazimierz Bułharyn
Dworek vel Szczokowszczyzna - DworekChocieńczyce/WilejkaLeon Borowski
DworzecDworzec/NowogródekMarja z Zawiszów Radziwiłłowa
DworzecKraśne/Krasne/MołodecznoOktawia Romanowska
Dworzec i TeresinKożangródek/ŁuniniecKrzysztof Szczyt - Niemirowicz
Dworzec i TeresinŁuniniec/ŁuniniecKrzysztof Niemirowicz - Szczytt
DworzyszczeŻyrmuny/LidaAugust Amberg
Dworzyszcze z folwarkiem Mała CzernicaRudomino/wileńsko-trockiSpadkobiercy Witolda-Jana Przegalińskiego
DyczkówDyczków/TarnopolAntoni Ostrowski
Dymek z majątku ŚwietlanySmorgonie/OszmianaAleksander Aleksandrowicz
Dyniska Nowe i MagdalenkaDyniska/Rawa RuskaLeontyna ze Sulimirskich Skolimowska
DziahileŻośna/PostawyHelena, Wiktor Salmanowicz
Działka we wsi Ruskie-Sioło vel Ruska Wieś z majątku SzczołnoMiory/BrasławJózef i Antoni Palczewscy
DziatkiewiczeDziatkiewicze/RówneZygmunt Koprowski
DziedziłówDziedziłów/Kamionka StrumiłowaMichał i Bogusław Czerkawscy
DziembrowoKamionka/SzczuczynEustachy Sapieha
DziemidowoMikołajów/Mikołajewo/DzisnaSpadkobiercy Józefa Radziszewskiego
DzierżaniszkiEjszyszki/LidaWitold Szalewicz
DzierżaniszkiEjszyszki/LidaEugenia Staniewicz, Janina Sumorok
Dzierżaniszki z dóbr ziemskich WersokaEjszyszki/LidaJanina Sumorok1/3, Witold Sumorok 2/3
DziewiętnieŻodziszki/WilejkaAnna Obuchowicz
DzikuszkiŻołudek/Lida, SzczuczynMaria Mineyko
Dzisna, ul. Wileńska 4Ignacy Rutkowski
Dzitryki, dz. nr 1, 3Tarnowo/LidaIrena Mokrzecka, Justyn Mokrzecki
Dźwiniacz z przyległościamiDźwiniacz/ZaleszczykiJózef i Eugenia Wartanowicz
DźwiniaczkaDźwiniaczka/BorszczówFeliks Koziebrodzki
DźwinogródDźwinogród/BorszczówBarbara Koziebrodzka
Dźwinogród z przyległościamiDźwinogród/BorszczówLuiza Lotta Liebenritt vel Liehenritt
DżurkówWinograd/KołomyjaTilla Tisch
DżurkówWinograd/KołomyjaWania Teicher
DżurkówWinograd/KołomyjaKlara Sokołowska
DżurówDżurów/ŚniatyńStefan Bogdanowicz
ElispolJazno/DzisnaPiotr Jewreinow
ElizabelinMejszagoła/wileńsko- trockiEugeniusz Koleśnik
ElżbietowoRudomino/wileńsko-trockiErazm Mikulski
Ewelin przy wsi PoliceKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiMaria Anna Józefa Maciejewska
Ewimpol cz. I vel ZaborzePodorosk/WołkowyskHelena Dolińska
Falemicze z folwarkamiMikulicze/WłodzimierzHr. Adam Nestor Marian Ledóchowski
FeliksowoNiechniewicze/NowogródekMaria Wierzbowska
Feliksowo vel FeliksówNiechniewicze/NowogródekIda Kraszewska, Maria Wierzbowska
Ferena?Chojno/PinskEugeniusz Wieliczko
Ferma ŁuczycaGórniki/KowelAleksander Łachtiuk
Filipany-JulianówWorniany/wileńsko- trockiMichał Krukowski
Filisburg z folwarkiem Nowy Dział i CzyżyszkiNowe-Święciany/ŚwięcianyNa 1937 r. Joachim Czechowicz
FirlejówkaFirlejówka/ZłoczówWładysław Gniewosz, Anna, Maria, Józef Gniewosz
FlorjanówDarewo/BaranowiczeSpadkobiercy Tadeusza Brochwica, Jadwiga Rdułtowska
FlorjanówDarewo/BaranowiczeBronisława, Jan Bochwic, Jadwiga Rdłutowska
Folwark Anielówka przy wsi WerbieWerba/WłodzimierzJadwiga Gołębiowska vel Gołembiowska
Folwark BalinpolNiemenczyn/wileńsko-trockiHelena Sztukowska, Stanisław i Kazimierz Falewicz
Folwark Berehy z majątku SmordwaMłynów/DubnoAleksander Hr.Ledóchowski
Folwark BereśniakiBieniakonie/LidaDorota i Józef Baniel
Folwark BlaczynKleck/NieświeżKonstanty Bujniewicz
Folwark BlaczynKleck/NieświeżAntoni, Józef Godycki- Ćwirko
Folwark BogudziękiZdzięcioł/SłonimMaria Hołówko, Maria-Helena-Wanda z Hołówków Brodowiczowa
Folwark Bogumiłowo vel BogumiłówMejszagoła/wileńsko-trockiAnna Houwalt
Folwark Buciarowszczyzna z majątku KościeniewoWasiliszki/SzczuczynAniela Kostrowicka
Folwark CegielniaPowórsk vel Powursk/KowelSpadkobiercy Leoni Marianny Pomorskiej
Folwark Ciecinówka vel UstinówkaDruja/BrasławSpadkobiercy Nadziei Żołnierowicz
Folwark CzerepiszkiTraby/WołożynLudwika-Amelia Ganówna
Folwark DołmatowszczyznaŻuchowicze/StołpceLudwika Karczewska
Folwark Dudzin z majątku StajkiOlkowicze/WilejkaHelena Bohdanowicz
Folwark Dzitwa - Szemiątowska "A"Tarnowo/LidaMichał i Mikołaj Jagodowscy
Folwark FelsinWolna/BaranowiczeHelena Wendorffowa, Janina, Tekla, Bohdan, Jerzy Wendorff, Zofja - Maria z Wendorffów Serafinowiczowa
Folwark Gaj z majatku CzarnobylTroki/wilensko-trockiStanisław Wirganowicz
Folwark GórkaRówne/RówneAdam ks. Lubomirski
Folwark GrabnikiTurzysk/KowelMarek, Jerzy, Piotr, Maruletta Gripari, Mary vel Mairy Paraksewa
Folwark Gridce, Majątek DrućkowszczyznaSnów/NieświeżOtto Ślizień
Folwark GródRubieżewicze/StołpceHr. Wanda z Kraszewskich Sobolewska, Helena Kraszewska
Folwark GródRubieżewicze/StołpceWanda i Helena Kraszewskie
Folwark HołówkoDworzec/Koszelewo/NowogródekTadeusz Hołówko
Folwark JaninChorów/HorochówAleksander Sumowski
Folwark JaninowoNiemenczyn/wileńsko-trockiJanina Niewodniczańska-Falewicz
Folwark KamionkaWsielub/NowogródekTeodor Moraczuk
Folwark Karolin i Oberża vel SmugaDobuczyn/PrużanaJózef Czarnocki
Folwark Klepacze i część folwarku PerepiłkiDmitrowicze/Brześć n/BugiemJerzy Szmurło
Folwark KosmowiczeŁań/NieświeżJan Myślicki
Folwark KożemiakiNowy Dwór/Lida, SzczuczynJulian Przybytko
Folwark KryliszkiJuraciszki/WołożynOnufry Wilbik
Folwark KrynkiTurzec/StołpceStanisław Perzanowski
Folwark KsawerówKostrowicze/SłonimMaria Mierkowska
Folwark Kudowicze - LeśniczówkaPoczapowo/NowogródekJózef Puzynowski
Folwark LecieszynHrycewicze/NieświeżStefan Czarnocki
Folwark Lubówka/HorochówMaria Ledóchowska
Folwark ŁomaszewiczeStołowicze/BaranowiczeWładysław Dziewczopolski
Folwark Majówka w uroczysku zw. Rumowina ostatnia przy wsi OkorskTorczyn/ŁuckSpadkobiercy Marii Chodorowskiej
Folwark Małość IIProzoroki/DzisnaOtton Guttowski
Folwark MarysinMołczadź/BaranowiczeLudwika Lewandowska, Krystyna Sudziłowska
Folwark Massejna vel Massyna i uroczysko WerlinkaNiemenczyn/wileńsko- trockiMaria Jasińska
Folwark MińkiewiczeKleck/NieświeżJózef Jarmoliński
Folwark MiratyczeRajce/NowogródekStefan Świetlik
Folwark MogolnicaKoszelewo/NowogródekWiaczesław Konstantynowski
Folwark NawijankaWerenów/LidaEdward Woronkowicz vel Woronkiewicz 1/2, Helena Ossowska, dzieci: Helena I Krystyna Ossowskie 1/2
Folwark Niehrymowo vel NiehrymówKoszelewo/NowogródekLudwika Olesza
Folwark Nowosiejki - BerejkowszczyznaHorodyszcze/BaranowiczeCzeczott Marja
Folwark Pancewicze "A"Motol/DrohiczynJankiel Swiryński, Jadwiga Leśkiewicz
Folwark Pastka- Brzostowica/PostawyWładysław Rudziejewski
Folwark Paulino vel Paulinowovel PawlinowoTurzec/StołpceMaria Piotrowska
Folwark PławnoŁużki/DzisnaZofia Hryniewicz
Folwark Poczekajka - StefanówTurzysk/KowelStefan - Kazimierz Smoczny
Folwark PodborkiŚwir/ŚwięcianyWiera Jurasowa
Folwark Podlesie/OszmianaAntoni Rogiński
Folwark Przyjażń i RozłuciszkiKozłowszczyzna/PostawyZofia Kozakiewicz,Franciszek, Stefan, Antoni, Stanisław Wojnicz
Folwark RomanówkaSzczurzyn/ŁuckAniela Maciejowska, Wacław Rodziewicz, Aleksandra Lisowska
Folwark RusiłówkaWsielub/NowogródekHelena, Stanisław Chrołowicz
Folwark Rutkiewicze IIKorelicze/NowogródekBohdan Wyganowski
Folwark Sarinolas 1939r.
Folwark StachówHołoby/KowelLeopold Mianowski
Folwark Stajki z uroczyskiem SzarkowszczyznaWolna/BaranowiczeNatalia Łaszkiewicz
Folwark SzpikołosyBiałokrynica/KrzemieniecKatarzyna Krasnomowiec
Folwark TruchanySnów/NieświeżWacław Gronostajski
Folwark WasiszkiIwieniec/WołożynEdward Pietrucki
Folwark Wielka MilczaWerba/DubnoJózef Korzeniowski
Folwark Wołowicz - PoleWsielub/NowogródekJakub Cobkało
Folwark Worotyszcze LeśneHorodeczna/NieświeżWalentyna Nowakowska
Folwark Zacisze z uroczyskiem PrystańMoroczna/PińskAlina Barbara Julianna Weyhert, Jerzy i Zygmunt Jaworscy
Folwarki Jełowica i ZygmuntówkaDeraźne/KostopolAlojzy Rusiecki
Folwarki Pożyzma i MarcinówWerenów/LidaLeon Romanowski
FragaFraga/Podkamień/RohatynIzaak Kimmelman
FrankówDerewna/SłonimEmilia Gnoińska
FranopolLubieszów/Kamień KoszyrskiTeodor i Ilja (Eliasz) Szpakowscy
Fujna DolnaKrechów/ŻółkiewZofia z Rozwadowskich Smoleńska
Gabrjelówka - KrynicaWielka Głusza/Kamień KoszyrskiHr. Józefa, Witold Krasiccy
Gaj Szulacki - SzulakiKostrowicze/SłonimHr. Emeryk Hutten - Czapski i Hr. Leontyna Maria Hutten - Czapska
Gaje Starobrodzkie z przyległościamiGaje Starobrodzkie/BrodyEdwin Szapiro i Tow.
GajłaszeRzesza/wileńsko- trockiSpadkobiercy Wojciecha Aleksandrowicza
GajpoleMołczadź/ BaranowiczeMaria Wyganowska
GalimszczyznaSubotniki/LidaHelena Sielużycka
Garlemszczyzna z dóbr NowosiółkiKucewicze/OszmianaAnna i Józef Puhaczewicz
Gasperyszki - KasperyszkiZabłociszki/ŚwięcianyEugenia Abramowicz
Gawienowicze vel Hawienowicze vel Gawiejnowicze vel HawinowiczeSzydłowicze/SłonimWitold Oskierko
GełowiczeSnów/NieświeżJan Dzierdziejewski
GermakówkaGermakówka/BorszczówWładysław-Maria Baworowski
GiełowiczeSnów/NieświeżJan Dzierdziejewski
GieranonyLipniszki/LidaMaria Antonina Meysztowicz
Gierdówka i Folwark KrywonogowoWsielub/NowogródekMarcin Kmita
Gierdzieliszki i Gawejeinki?Święciany/ŚwięcianyAntoni Januszewski
GierwiatyWorniany/wileńsko- trockiMaria ze Zwolinskich-Domeyko
GirejszeDryświaty/BrasławCzesław, Karolina, Halina, Marian, Bohdan, Eugeniusz Tromszczyńscy
GiryczpolDarewo/BaranowiczeMaria Trojanowska
GlinciszkiPodbrzezie/wileńsko- trockiSpadkobiercy Pawła Jeleńskiego
GlinciszkiPodbrzezie/wileńsko- trockiKazimierz Jeleński
GłęboczekGłęboczek/BorszczówKs. Paweł Sapieha
Głębokie/Grodno,SzczuczynHr. Irena z Niezabytowskich Ronikier
GłębokieMatjasy, Tewle/PrużanyMaria Cherson
GłuboczekMajków/Hoszcza/RówneAleksandra Josipczuk - Szewczyk
GłuszkówGłuszków/Czerniatyn/HorodenkaMarian Krzysztofowicz
Gnojnica, Wola Gnojnicka, Budzyń, Krakowiec, Morańce/JaworówJadwiga z Różnowskich hr. Łubieńska
GobiszkiKiemieliszki/ŚwięcianyyFeliks i Stefania Tomkiewiczowie
GodlewszczyznaLachowicze/BaranowiczeZofia Czarnocka
GodomiedźPodbrzezie/wileńsko- trockiKazimierz Rodziewicz
Godulin "A"Mejszagoła/wileńsko- trockiJarosław Kukliński
GojdzieEjszyszki/LidaJan Walicki
GołówkiBrodnica/PińskBeata Andrzej, Tomasz, Paweł Szulgan
GoreckowszczyznaHolszany/OszmianaOlgierd Najman-Mirza-Kryczyński
GorzelniaStołowicze/BaranowiczeOlga Karp
Goszczewo "A"Kosów/KosówKarol Wędziagolski
GórkaHołynka/GrodnoAdolfina Korybut - Daszkiewicz, Helena Jeżewska
Górka PołonkaPołonka/ŁuckHr. Felicja Janina Maria Chodkiewicz
Górki vel HorkiSłonimJan Niezabytowski
Górny SnówSnów/NieświeżBaron Marceli Hartinhg
GóryJastrzębl/BaranowiczePaulina Dolatowska
Góry "A"Holszany/OszmianaRomuald Stankiewicz
GrabowaKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
GrabowiecGrabowiec/TarnopolDr Stanisław Sozański
GrabówNiesuchojeże /KowelSpadkobiercy Eustachego Nieczuja - Wierzbickiego
GrandziczeHoża/GrodnoJan Sleszyński
GródRubieżewicze/StołpceWanda z Kraszewskich Sobolewska
GródekCzaruków/ŁuckTeodora Jarząbkowska, Chanes Sender
GródekRówne/RówneBar.Teodor von Steinheil
Gródek, KułakowceGródek Kułakowce/ZaleszczykiDr. Jan Borowski
GrudkaSnów/NieświeżOtton Ślizień
Grudziszki z majatku Godulin parcela nr 5Mejszagoła/wileńsko- trockiLeonia Bogucka
Grzybowa/GrzybowoŁanowce/KrzemieniecBronisława Niemczyk, Mikołaj, Paweł Wiszniewscy
GrzybowicaGrzybowica/WłodzimierzHr. Józef Szembek
GrzybowszczyznaKleck/Nieśwież
Grzymałów - WolicaWolica/SkałatJulia Wolańska
Gubernia IIAntopol/KobryńIrena Chomiakow
GudomiedźPodbrzezie/wileńsko- trockiJózef i Wiktor Drozdowscy
Gudziewicze cz. IIGudziewicze/GrodnoWłodzimierz Mikłaszewicz
Gusztyn I, IIGusztyn/BorszczówAgenor hr. Gołuchowski
Gusztyn IIGusztyn/BorszczówAgenor Gołuchowski
GusztynekGusztynek/BorszczówAgenor Gołuchowski
GwoździecGwoździec/KołomyjaStanisław i Teresa Puzyna
Gwoździec StaryStary Gwoździec/Kołomyja, p-ta GwoździecAnna z Komorowskich Horoch
HaciszczeStołowicze/BaranowiczeWłodzimierz Haciski
HaciszczeStołowicze/BaranowiczeBronisław i Zofia Nowiccy
HajkiŁysków/WołkowyskHenrieta Dzięciołowska
Hajkowce vel HajkowszczyznaSobakińce/Lida/SzczuczynLeon Protassewicz
HalinowoŚwięciany/ŚwięcianyKatarzyna Szejnocha
HalinówkaRożyszcze/ŁuckJan Stępkowski
Halinówka nr IRożyszcze/ŁuckJulian Stępkowski
Hałowo, ŻdanySzarkowszczyzna/DzisnaAmelia Kiersnowska
HałuszczyńceHałuszczyńce/SkałatDominik Rzeszotarski
HałuszczyńceKołodziejówka/SkałatDominik Rzeszotarski
Hamerna vel Hamernia/Wileńsko-TrockiMarian Mickiewicz
HamerniaNiemenczyn/wileńsko- trockiMarian Mickiewicz
HanaczówkaHanaczówka/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
Hanczarowa Góra - DźwiniaczDźwiniacz/ZaleszczykiBar. Stella Turnau
Hanuta i CnaWojstom, Wilejka/Święciany, WilejkaSpadkobiercy Leonardy Wołłowicz
HańczarówHańczarów/Obertyn/HorodenkaRoman Polakiewicz
HańkowceHańkowce/ŚniatyńJózef Czaykowski
HarajmówkaSilno/ŁuckSpadkobiercy Anny Jaxa - Bykowskiej: Bolesław i Jerzy Jaxa - Bykowscy, Irena Z Bykowskich, Bolesław, Jerzy, Irena Jaxa - Bykowscy(1/4) i Włodzimierz, Aleskander, Maria Zabotin(3/4)
HarajmówkaSilno/ŁuckAleksander Zabotin i spadkobiercy Anny Jaxa-Bykowskiej
HarasymówNiezwiska/HorodenkaRomuald Bohosiewicz
Harasymów - NiezwiskaNiezwiska/HorodenkaJan Teodorowicz
HarbuzówHarbuzów/ZborówHr. Aleksander Wodzicki
HatTorczyn/ŁuckMichał, Kazimierz Peretiakowicz, Michalina Cieszkowska, Zofia Hońska
Hawczyce IVKiwerce/ŁuckMikołaj, Daniel Łysiany, Maria Doleżał, Lidia Spasska
Hawinowicze IISzydłowicze/SłonimJulia Topczewska
HawrylakHawrylak/Obertn/HorodenkaJoachim Bretler
HelenkówHelenków/BrzeżanyJózef Miliński
HelenowoDrohiczyn/DrohiczynHelena Sułkowska
HelenowoMołodeczno/MołodecznoWalenty Mordusewicz
HelenówZasule/StołpceCzesław Krupski
HelianówKobylnik/PostawyMarian, Kajetan Dunin-Wąsowicz
HeljanowoŻośna/PostawyZbigniew-Marian-Adam i Władyslaw-Emanuel Czechowicz
HeljanówChocieńczyce/WilejkaKonrad Borowski, Maria Borowska
HeljanówKobylnik/Żośna/PostawyZbigniew- Marian- Adam Czechowicz
HerbutówBołszowce/RohatynKornel Krzeczunowicz
Hermaniszki z folw. JaromowszczyznaGródek/MołodecznoMieczysław Hruszwicki
HermanyStryhowo/KobryńBronisława - Maria -Justyna Truskolaska
HermanyŻabinka/KobryńBronisława Truskolaska, Wanda Kaczyńska, Antoni Strzemiński, spadkobiercy Justyna Strzemińskiego
HinowiceHinowice/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
HińcewiczeNowa Mysz/BaranowiczeWincenty Walicki
Hińkowce z przyległościamiHińkowce/ZaleszczykiAbraham Pohoryles
HipolitowoWiszniew/WilejkaMelania Czajka
Hirki vel WierzbicznoRurzysk/KowelAndrzej Tergubow
HladkiJankowce/TarnopolFranciszek, Mieczysław, Wincenty, Cecylia Rozwadowscy, Janina z Rozwadowskich Filliol
HleszczawaHleszczawa/TrembowlaMaria Ujejska
Hłuboczek WielkiHłuboczek Wielki/TarnopolAndrzej Plater
HnieznoMścibów/WołkowyskPaweł i Katarzyna Tarasiewicz
HnizdyczówŻydaczów/ŻydaczówAntoni Gorecki
HodówHodów/ZborówJerzy hr. Potocki
HoleszówMłyniska/ŻydaczówLongin Łoboś
HolszanyHolszany/OszmianaAleksander Jagmin
HołhoczeHołhocze/PodhajceMaria Błażowska z Tarasiewiczów
HołodziszkiOrant/wileńsko- trockiSpadkobiercy Idalii - Joanny Szalewicz vel Żyżniewskiej
HołomyślMikołajów/DzisnaMaria Taruńska
Hołomyśl z uroczyskiem SzumilinoMikołajów/Mikołajewo/DzisnaMaria-Jadwiga I voto Korsak II voto Taruńska
HołoskowicePonikowica/ZłoczówJan Madeyski
HołotkiKoszlaki/ZbarażKazimierz Ludwik Kański
Hołowce - Ksawerowo "A"Snów/NieświeżZofia Makowska
Hołowczyce, Natalin, CygankaPodorsk/WołkowyskBorys Mieszczerski
HołowiczpoleWasiliszki/SzczuczynJerzy Iwanowski
Hołownica z folwarkiem RzeczkiKorzec/RówneAdolf Załęski
HołowszczyznaWojstom/WilejkaHenryk Rodziewicz
Hołubica z LutowiskiemPieniaki/BrodyStanisław hr. Cieński
Hołubicze z zaściankiem RusanowoHołubicze/DzisnaTadeusz Korzon
HołynkaSiniawka/NieświeżAnna Łozińska
HołynkaSiniawka/NieświeżAnna Łozińska, Zofia Lubińska, Halina Zalewska
Hołynka - RudawaMścibów/WołkowyskPiotr Chojnowski
HoranieKobylnik/PostawyStefan Junowicz
Horanie z folwarkiem SovotowoPorpliszcze/DzisnaCzesław Czechowicz
HorbkówTartaków/SokalMichał i Wiktoryn Jankowscy
HorkaHorodziej/NieświeżPiotr Magnuszewski
HornicaHornica/GrodnoPatrycy O`Brien De Lacy
Horny z folwarkiem PieskiHornica/GrodnoMaksymilian Sztrandman vel Strandtman
Horodec IHorodec/KobryńHipolit Andronowski
Horodec IIHorodec/KobryńAdam Andronowski
HorodecznoHorodeczno/NowogródekJanina Szpilewska
Horodeczno z folwarkiem KopaćkowoZabrzeź/WolożynSpadkobiercy Władysławy Feldman (Zmarła 6.10.1938 r.)
Horodenka "A"Żyrmuny/LidaLucjan Kobyliński
HorodiszczeSzarkowszczyzna/DzisnaJustyn Olszewski
HorodłowiceSkomorochy/SokalJózef Nikorowicz
HorodnicaHorodenka/HorodenkaGaja Metody
HorodnicaHorodnica/KopyczyńcePrus-Stanisław, Prus-Józef Jabłonowscy
HorodynieSzczurzyn/ŁuckZygmunt Deszert
HorodyszczeHorodyszcze/TarnopolKazimiera Cieńska i Tow.
HorodyszczePołonka/ŁuckFelicja-Janina-Maria hr. Chodkiewicz
HorodyszczeŻabinka/KobryńMaksym Bartoszuk
Horodziej GórnyHorodziej/NieświeżNa 1935 r. Maria Chołowiecka
Horodziej vel Horodziej GórnyHorodziej/NieświeżMichalina Koszarska
HorodźkiZabrzeź/WołożynMaria Wołczaska
Horodźki z folwarkami Aleksynowo i DrodziszkiZabrzeź/WołożynMaria Kornelia Wołczaska
HorożankaHorożanka/PodhajceAleksander Andrzej i Ambrożyna Romanowscy
HorożankaHorożanka/PodhajceAleksander Romanowski
HoszczewoKossów/KossówStefan Korzon
HowcznoHowczno/NieświeżWincenty i Helena Karsiek, Jan Rymaszewski
Howiłów Mały i SorokaHowiłów Mały/KopyczyńceMikołaj Bilik
HożaHoża/GrodnoZofia i Józef Nowiccy
Hranie vel GranieDąbrowica/Bereźnica/SarnyInna Bruns
HreczyszneBielica/LidaKazimierz Ratomski spadkobiercy
HrehorówHrehorów/BuczaczWładysław Serwatowski
HrehorówHrehorów/RohatyńOlga Roztworowska
Hreszaniszki vel PokoniawkaOrany/wileńsko- trockiKazimiera Gotowt
Hroszówka i HrycewiczeLachowicze/BaranowiczeAlina Reytan
HrudkowiczeWołowiel/Drohiczyn PoleskiAleksander Bogórski
Hruszówka vel Gruszówka i Nacz - GórkaLachowicze/BaranowiczeHr. Alina Reytan, Hr. Henryk Grabowski
Hrutkowicze?/PińskAleksander Bogórski
Hruzdowo-BerezynaPołoczany/MołodecznoWanda Eynarowicz
Hruździenice vel AdamkowoWojstom/WilejkaAdam Szafkowski
Hrycewicze - folwark KonstantynowoHrycewicze/NieświeżJadwiga Hr. Hutten - Czapska
Hrycków SpasKamionka StrumiłowaStanisław i Róża hr. Dzieduszyccy
HryhorowiczeMikołajów/Mikołajewo/DzisnaSpadkobiecy Konstantego Sipajlo
HryhorowiczeMikołajów/Mikołajewo/DzisnaAntonina Packiewicz
HryniowceTłumacz/TłumaczWalenty Ryszard , Aleksandra, Stefania Ziołeccy
HryńkowceHryńkowce/KopyczyńceAdam Drohojowski
Hrywda vel Stara HrywdaKosów/Iwacewicze/KosówKonstancja, Sławomir, Halina hr. Połubińscy
Hubin - NowosieleMoroczno/PińskZygmunt Sułkowski
HubinoKozłowszczyzna/PostawyAndrzej Stankiewicz
Hucisko Nowe, Demnia, PodwysokieKurzany/BrzeżanyTadeusz-Marian-Włodzimierz Wolfarth, Jadwiga-Maria z Wolfarthów Guźkowska - Janicka
Hudy vel Rezgiszki, Halusin
Hujcze, Teofipólka, PamiątkaHujcze/Rawa RuskaKsiądz prof. Zdzisław Obertński
HukałowceHukałowce/ZborówHr. Aleksander Wodzicki
HulidowoNorzyca/PostawyMaria-Olga Ciecierska
HumianowszczyznaDerewna/StołpceJan Kononowicz, Jan Kornicki
HumiennikiDziatkiewicze/RówneMarcin Bogusz
Humienniki i folwark JózefinDziatkiewicze/RówneMarcin Bogusz
HumniskaKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
Humniszcze IHorodeczna/NowogródekHelena Piątkowska
HurnowiczeRadoszkowicze/MołodecznoIrena Wolańska
HurowiczeRaków/Stołpce
Hurynowszczyzna i uroczysko leśne Nacz, Biedziszki, SokolatyczeHrycewicze/Nieśwież i ŁuniniecKazimierz Rymsza
HusiatynHusiatyn/KopyczyńceHr. Agenor Gołuchowski
Hutawoj. nowogródzkie
Huta LisowskaNowy Czartorysk/ŁuckSpadkobiercy Herman Klemensa:Eugenia Klemens, Grzegorz Mielnik, Kuźma i Jakim Kubajowie
Huta PerejmaNiemowicze/SarnyEugeniusz Saryusz - Romiszowski
Huta SzczerzeckaPolana/LwówStanisław Tabisz
Hutka FolwarkOrany/wileńsko- trockiIdalia Bartoszewicz
IdalinŚwięcianyEugeniusz Kątkowski
IdołtaDruja/Dzisna/BrasławIgnacy Świderski
Ignatowo vel IgnatówKoszelewo/NowogródekMaria Woszczynin
Ignatów vel IgnatowoKoszelewo/NowogródekMaria Woszczynin
Ignatów vel IhnatówWołma/WołożynKazimierz Krupski
IgnatyczeSnów/NieświeżJakub i Adam Piotrowscy
Ihrowica z przyległościamiIhrowica/TarnopolJerzy Grocholski
Ihumenowo IHermanowicze/DzisnaAbram Kotler
Ihumenowo z folwarkami Ksawerynów vel Ksawerów i Aleksandrowo, zaściankami Szczemiele i Kozany, działka we wsi "Wielka Wieś", uroczyskiem leśnym przy zaścianku Kożany, karczmą Brzozówka, Karczma we wsi "Wielka Wieś", urocz. Zarzeczne vel ZarecznojeHermanowicze/Dzisna
IlianowoLipniszki/WołożynWitold Nikodem Rodkiewicz
IlińceZabłotów/ŚniatyńIgnacy Pielecki
Iljanowo IILipniszki/WołożynJulia Teresa Rodkiewicz
Iłosk "A", "B", "D"Iłosk, Dziatkowicze/KobryńMaria Regina z Brzeskich Szemiothowa
Imienin IIKobryń/KobryńFeliks Nowomiejski
ImościowoSzarkowszczyzna/DzisnaBronisław-Jan Zdrojewski
Irenowo vel Irydowo vel Wirydowo?Chocieńczyce?/Wilejski?Eugeniusz-Michał Ancuta
IrenpolPlisa/Plissa/DzisnaSpadkobiercy Pawła Wróblewskiego
IsakówIsaków/HorodenkaFranciszek Jaegerman
IstJazno/DzisnaPiotr, Leon Gajewscy
IsypowceIsypowce/TarnopolAbraham i Klara Rothstein
Iwacewicze z folwarkiem KasinówBorki Hiczyce/Kossów PoleskiJulia Jundziłł
Iwacewicze, Ruda, HrudopolIwacewicze/KosówHr. Antoni Jundziłł
Iwanczany z KurnikamiIwanczany/ZbarażSpadkobiercy Władysława Zielińskiego
IwankówIwanków/BorszczówAgenor Gołuchowski
Iwanowszczyzna MałaHolubicze/DzisnaOlga Filipowicz
IwanówkaIwanówka/SkałatHr. Leon Pniński
IwanówkaIwanówka/TrembowlaMichał i Maria Szotarscy
IwaszenowiczeKościeniewicze/WilejkaWincenty Burdziejko
IzabelinIzabelin/WołkowyskWalenty Gołębiowski
IzabelinMołodeczno/MołodecznoHr. Zdzisław Tyszkiewicz
IzabelinRajce/NowogródekAdolf Brzozowski, Kazimierz Ancuta
IzabelinRajce/NowogródekBrzozowski Adolf
IzniajłowszczyznaRohotna/SłonimMaria Bartoszewicz
IzydorówkaIzydorówka/Ruda/ŻydaczówHr. Konstanty Dzieduszycki
IzydorówkaRuda, Żurawno/ŻydaczówHr. Konstanty Dzieduszycki
Jabłonka vel PuzanyHermanowicze/DzisnaHenryka-Waleria Klimczycka
JabłonowszczyznaHorodziej/NieświeżPaulina z Abłamowiczów I voto Ślizień II voto Somers 2401/16807, Stefania z Pileckich Goebel 686/16807, Leonia z Pileckich Walicka 686/16807, Maria Pilecka 686/16807, Alina z Łopacińskich Niezabytowska 720/16807, Jan Niezabytowski 7200/16807, Cdn
JabłonówJabłonów/KopyczyńceJan Choiński Dzieduszycki
JabłonówSuchostaw/KopyczyńceJan Choiński Dzieduszycki
JabłonówkaJabłonówka/PodhajceFranciszek Bochenski
JabłonówkaKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
JachimowszczyznaPołoczany/MołodecznoKarol Świętorzecki
JachimowszczyznaTraby/WołożynSpadkobiercy Rafała Popławskiego Antoni Mokrzycki?, Maria Pawłowska?
JagielnicaJagielnica/Czortkow, p-ta JagielnicaHr. Antoni Lanckoroński
JagielnicaJagielnica/CzortkówHr. Antoni Lanckoroński
Jagielnica StaraJagielnica/CzortkówHr. Antoni Lanckoroński
JagnieszczyceKostrowicze/SłonimMichał i Jadwiga Radowiccy hr. Maria Tyszkiewicz
Jahłusz i PodkamieńPodkamień/RohatynHelena Starzeńska
JakimowceDederkały/KrzemieniecMarek, Stanisław, Maria, Janina Zalescy, Maria z Zaleskich Rago
Jakóbionka vel JakóbionkiŁużki/DzisnaZofia Hryniewska
JakubowiczeSnów/NieświeżLucjan Stefan, Maria Smolicze
JakubówkaJakubówka/Obertyn/HorodenkaMaria z Teodorowiczów Minnicka
JakuńJuraciszki/Oszmiana/WołożynJózef Dmochowski
JancewiczeWysokie Litewskie/BrześćRomuald Jaczynowski
JanczunyAleksandrowo/LidaMarcin Bobin, Tomasz Woronecki
JanczynJanczyn/PrzemyślanyMichał Wadziak Żucki
JanieliszkiRudziszki/wileńsko- trockiMaria Skrzyńska
Jankowce - PłotyczJankowce/TarnopolHr. Erazm Korytowski
Janopol z zaściankiem Pojeziernie, Młynem GawejkianyDougieliszki/ŚwięcianyZygmunt-Adam Bortkiewicz
JanowiczeHrycewicze/NieświeżOlgierd Jeleński
Janowo vel Janów z uroczyskiem Dubowoj, Zalesie, SzerchlowkaTumiłowicze/DzisnaJózef Ulmer
Janowo vel Janów z uroczyskiem Dubowoj, Zalesie, SzerchlowkaTumiłowicze/DzisnaFelicja Gierłowicz 7/21, Maria Gierłowicz 7/21, Wincenty Mikulski 6/21, Łucja Odlanicka-Poczobutt 1/21
Janowo-NoweSmotwy/Smołwy/BrasławStanislaw, Adolf Kwinto
JanowszczyznaSiniawka/NieświeżMichał, Józefa, Jadwiga, Zofia Mickiewicz
JanowszczyznaWasiliszki/SzczuczynSpadkobiercy Bronisława Mokrskiego
JanowszczyznaZdzięcioł/NowogródekLucjan Bochwic
Janowszczyzna cz. IIIKraśne/Krasne/MołodecznoSpadkobiercy Michała Żołnierkiewicza
JanówkaRajce/NowogródekAnna Bułhakowa
JanówkaStołpce/StołpceAnna Bułhakowa
JanuszewoPorpliszcze/DzisnaFranciszek Rudomino, Wacław, Witold Rudomino, Jadwiga Filleborn, Zofia Uchmańska
Jareczów Nowy, Kamienopol, PrusyJaryczów Stary/LwówWalerian Krzeczunowicz
JaremczeJaremcze/NadwórnaTadeusz i Wincenty Góreccy vel Goreccy
JarhorówJarhorów/BuczaczZofia Starzyńska
JarmoleTrościaniec/ŁuckFranciszek Bohatyrewicz
Jaromowszczyzna z siedliskiem WygodaGródek/MołodecznoStanisława Górska
JarosławiczeJarosławicz/DubnoWłodzimierz Kołmakow
JaroszycePoczapowo/NowogródekAleksander Howorko
Jaryczów StaryJaryczów Nowy/Lwów, p-ta Jaryczów NowyStefania Baltarowicz, Janina-Maria z Baltarowiczów Popławska
Jaryczów StaryJaryczów/LwówWalerian Krzeczunowicz
JasieniecKruchowicze/ŁuniniecEmil Obuchowicz
Jasienów PolnyHorodenka/HorodenkaMarian Krzysztofowicz
JasionówHaczów/BrzozówAmelia hr. Dzieduszycka
Jastrzębińce vel DębówkaKiemieliszki/ŚwięcianyWitold Goławski
Jaszuny z przyległościamiSoleczniki/wileńsko- trockiAnna-Maria z Balińskich Pereświet-Sołtan
Jaszuny, folwark BękartySoleczniki/wileńsko- trockiWincenty Kirkiłło-Stacewicz
Jaszuny-PasiekiSoleczniki/wileńsko- trockiJerzy-Karol Pereświet-Sołtan
Jateluny Dolne z folwarkiem PuzynowoTroki/wileńsko- trockiJadwiga Bohuszewicz
Jatwiesk Katolicki vel BertaszeSzczuczynHelena z Niezabytowskich hr. Dunin - Borkowska
Jawora DolnaJawora/TurkaStefan Godlewski
JaworówJaworów/JaworówHr. Leon, Janina, Elżbieta Dębiccy
Jazgunowszczyzna vel JażgunowszczyznaKomaje/ŚwięcianySpadkobiercy Tadeusza Koziełło
Jazłowiec, Nowosiółka JazłowieckaJazłowiec II/BuczaczMarian, Maria z Wilczyńskich Błażowscy
JelenpolSiniawka/NieświeżTeresa z Jeleńskich Zaleska
JelewszczyznaSiniawka/NieświeżJulian Kołosowski
Jelno, Jasino vel Jasin z folwarkami Bekiesza, Dzirbiłowo, Bajdany, Popławy, Młyn Jelno, Jasin, SawczonkiMikołajów/Mikołajewo/DzisnaJadwiga Babiatyńska, Stefan Jakowicki, Tadeusz, Zygmunt, Stanisław, Jan, Bohdan, Witold Jakowiccy
JezierceJezierce/HorochówAnatol Zieliński
JeziernaJezierna/ZborówSpadkobiercy Mendla Jampolera
JezierzanyJezierzany/BuczaczWładysław Serwatowski
JezierzanyJezierzany/RohatynJuliusz Bielski
Jezierzany i KonstancjaJezierzany/BorszczówKs. Paweł Sapieha
JeziorkoDelejów/StanisławówZofia Morawska
JeziorkoJeziorko/StanisławówZofia Morawska
JeziorkoKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiJózef Sawicki
Jezioro vel OzieroWłodzimierzec/SarnyMieczysław Zawadzki, Stanisław Waniek
Jeziory vel OzieryKuchecka Wola/PińskWłodzimierz i Konstancja Orda
Jeziory Wielkie, część z Jeziorem Oziory-WołożejaHermanowicze/DzisnaEdward Mateas
Jezupol z przyległościamiJezupol/StanisławówEwa hr. Dzieduszycka
Jezupol, Hanusowce, SielecJezupol/StanisławówHr. Jakub-Władysław Dzieduszycki
JoachimówkaTurzysk/KowelEljakim Dymensztein
JoalinSzereszów/PrużanaAdam Bychowiec
Jody II Jody/BrasławJan i Maria Witkiewicz
Jody II Nr 2Jody/BrasławJózef, Antoni, Jan Sawicz
JózefinŁohiszyn/PińskStefan Szołomicki
JózefinŁohiszyn/PińskMaria Szołomicka
JózefinŁohiszyn/PińskAndrzej Szołomicki
JózefinŁohiszyn/PińskAntoni Szołomicki
JózefinŁohiszyn/PińskGrzegorz Szołomicki
JózefinŁohiszyn/PińskAgata Werenicz - Stachowska
JózefinŁohiszyn/PińskJan Protasowicki
JózefinŁohiszyn/PińskBazyli Kałłaur
Józefowo z folwarkiem NaumionkiProzoroki/DzisnaZofia z Korzeniewskich Douglas
Józefowo, JezioryHermanowicze/DzisnaRyszard Sztern
Józefów/RadziechówStanisław hr. Badeni
JózefówŁyngmiany/ŚwięcianyAnna Kasztelan, Kazimierz Szklennik
Józefówka/TrembowlaMina Klar
Juchnowo z zaściankiem MichałowoHruzdowo/PostawyWitold Butler
JulianowoSzarkowszczyzna/DzisnaSpadkobiercy Seweryny Fiedorowicz
JunaszkówJunaszków/Koniuszki/RohatynEleonora hr. Bielska
JurkiszkiMajszagoła/wileńsko- trockiZygmunt Jundziłł
JurkiszkiMejszagoła/wileńsko- trockiTeresa Jundziłł
JurszyszkiEjszyszki/LidaJózef I Wincenty Jasowicz
JuryzdykaMickuny/wileńsko- trockiMichał Kaczanowski
Juzulinwoj. nowogródzkieJan, Stanisław Hutorowicz
KabakiMalecz/PrużanaSpadkobiercy Zofii Władysławy Święcickiej: 1/7 Witold Święcicki, 6/7 po równo Maria Myszkowska, Władysław i Jerzy Święciccy
KaczanówkaKaczanówka/SkałatJanina Jaruzelska
KaczanówkaKaczanówka/SkałatJanina-Józefa ze Świdrygiełłów-Świderskich Jaruzelska
Kalinka ChmielowaKalina/ZłoczówSamuel Rappaport
KalneKalne/BrzeżanySamuel Goldmann
KalneKalne/ZborówJerzy hr. Potocki
KamienicaWerba/DubnoWacław Stobnicki
KamieniuchNowy Czartorysk/ŁuckSpadkobiercy Hermana Klemensa
Kamienne -Małe Siedliszcze "A"Klesów/SarnyStefan Korwin-Piotrowski
Kamienne przy wsiach Kamienne, Małe Siedliszcze, Wyry, Aleksiejówka i zaścianku JasnogórkaKlesów/Równe/Sarny1/7 Anna-Maria Strawińska, 6/7 Jan-Eustachy Strawiński, Adam-Stefan-Ksawery, Władysław-Stanisław, Antoni-Mikołaj Strawińscy
Kamienpol z folw. Stanilewo, Pikżek vel Bukowo, WisławinMiory/Dzisna/BrasławWiesław Światopełk-Mirski, Elwira Szalkiewicz
KamieńIwie/WolożynKonstanty Howorko
Kamień KoszyrskiKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiSpadkobiercy Wiery Zajcewoj
Kamień KrólewskiHorodec/KobryńJózef Sułkowski
Kamień SzlacheckiHorodec/KobryńJózef- Stanisław Sawicki
KamionkaCzemery/SłonimEdward Klimowicz
KamionkaWorniany/wileńsko- trockiHelena Reniger
Kamionka Strumiłowa, Jasienica MałaKamionka Strumiłowa/Kamionka StrumiłowaWanda z Wisłockich i Tadeusz Rakowscy
Kamionka WielkaKamionka Wielka/KołomyjaJanina i Rozalia Balickie
Kamionka z przyległościamiKamionka/SkałatAleksander Fedorowicz
KanoniczeWłodzimierzec/SarnyZofia Czarnocka
KańceDryświaty/BrasławKazimiera Michałowska
KapłanowszczyznaDokudowo/LidaKazimierz, Walerian, Witold, Zygmunt Skawińscy
KapłunyNowy Dwór/ SzczuczynPiotr Żuromski
KarackSiniawka/Nieśwież
KarczeDarewo/BaranowiczeMaria Trojanowska
Karcze "B"Darewo/BaranowiczeMaria Trojanowska, Paweł Rdułtowski
Karłowszczyzna folwark UłanówkaHolszany/OszmianaEugenia Maszadro
Karłowszczyzna IHolszany/OszmianaWitold Jan Wojewódzki
KarolinMołczadź/BaranowiczeTadeusz Bukraba
KarolinWierzchowice/Brześć n/BugiemWiktor Roth
Karolin - ChmieliszczeDerewna/StołpceWiera Porzecka
Karolin z uroczyskiem ŁozaWierzcowice/BrześćWiktor Roth
KarolinówWiszniew/WołożynMarian Stefan Szaniawski
KaroliszkiNiemenczyn/wileńsko- trockiSznejer?, Rubin, Jokiel? Nidzon
KarolówkaBukaczowce/Karolówka/RohatynSchützowa
Karów z WankamiBruckenthal/Rawa RuskaAniela z Marmaroszów? Kownacka, Zdzisław Marmarosz?
Karpin/Brześć n/BugiemMaria i Bronisław Uszyccy
KasperewoMyto/LidaJan i Kamila Zapaśnik
KasperowszczyznaGródek/MołodecznoCzesław Gnatowski
KaśkowszczyznaAleksandrowo/LidaJózef Lewon, Jerzy i Jan Wiencusie
KawewczycePoczapowo/NowogródekJulian Tarnogórski
Kazanie k/NieznanowaKamionka StrumiłowaHr. Stanisław Badeni
KazimierzowoKazimierzowo/SzczuczynWładysław Giedroyć
KazimierzowoLipniszki/LidaPaweł, Stanisław, Józef, Elżbieta Sorokowie
Kazimierzowo - PosolczeBieniakonie/LidaKazimierz Steckiewicz
KazimierzówKazimierzów/PrużanaJanusz Dziekoński
KazimierzówkaStepań/KostopolIgnacy Kinda
Kazimirowo vel KazimierowoKomaje/ŚwięcianyKazimierz Greśko
KiejstuniszkiBieniakonie/LidaJulian Wiktor Jakubowski, Mikolaj Dargiel
KiemieleMejszagoła/wileńsko- trockiBogusław Peżarski
Kiena "A"Rukojnie/wileńsko- trockiDr inż. Witold Sławiński
KiezikiWidze/BrasławMichał Mozelewski
KijażSzczurzyn/ŁuckJózefa Michalina Pohorska
Kijaż - Kolonia JózefinSzczurzyn/ŁuckJanina Kern, Ewa Ubalda i Helena Pohoskie, Aleksander Marian i Władysław Rostoccy
KijowiecRaków/MołodecznoAdelajda Jeśko
Kipiaczka i TyboryKipiaczka/TarnopolMaria Czarniakowska
KiryłówkaSudobicze/DubnoWacław Koryciński
KiryłówkaSudobicze/DubnoIttar Higin
KisarewszczyznaZalesie/DzisnaAnatoliusz Czerniawski
Kisarewszczyzna II vel Kiesarewszczyzna IIZalesie/DzisnaAnatoliusz Czerniawski
KisielinKisielin/HorochówAleksandra hr. Olizar, Stanisława Maria Szeptycka, Andrzej Karol hr. Olizar
Kisielin cz. III z folwarkamiKisielin/HorochówAndrzej Karol hr. Olizar
Kiziłowo vel Kiziłów Vel KoziełówPołoczany/Oszmiana/ Wołożyn/MołodecznoWładysław i Antoni Jabłonowscy
KlarjanowoKlarjanowo/WilejkaAleksander Rodziewicz
KlebanówkaKlebanówka/ZbarażJulia Teodorowicz, hr. Tadeusz Tyszkiewicz
KlemensowoParafianów/DzisnaSpadkobiercy Bohdana-Pawła-Klemensa Kijakowskiego
Klemenspol z folwarkami Zarzecze, Michalinka vel Michalinko, Podgóra, Lasem Pumpiskim i jeziorem MussajkaDryświaty/BrasławMichał, Wacław Ogińscy
Klepacze i folwark Pierepiłki IDmitrowicze/BrześćJerzy Szmurło
Kleszczce - Litwinki z uroczyskami: Perespa, Komarowo, Czuchowo, Doubieszki/Kobryń, PrużanaBohdan Szadurski, Zofia Szadurska, Janina Maria Dowoyno
KlimkowceKlimkowce/ZbarażJadwiga Czerniakowska
KliszewiczeZdzięcioł/NowogródekMieczysław Okołow
Klopotycze Vel ElżbietowoSiniawka/NieświeżAnna Święcicka- Czarnocka
Klukowicze z folwarkiem BordziaczeHoroeczna/NowogródekJan-Józef-Rafał i Anna-Maria-Jadwiga O`Rourke
KluwińceKluwińce/KopyczyńceAleksander Bogucki
KniaziewiczeIndura/GrodnoZofia Maria, Andrzej, Tadeusz Ursyn - Niemcewicz, Jadwiga Krasowska
KniażeKniaże/ŚniatynMarcin Jaruzelski
KniażeKniaże/ZłoczówHenryk Rosner
KnihyniczeKnihynicze/RohatynJulian Tustanowski
KobylaKobyla/ZbarażEdward Smarzewski
Kobyły "A"Wierzchowice/BrześćEugeniusz Roth
KociorWerba/WłodzimierzAntoni Popiel
Kociubińce - Łózki KociubinceKociubińce/KopyczyńceAniela Horodyska
Kociubińce i KordołówkaKociubińce/KopyczyńceAndrzej-Feliks-Maria-Wiktor Horodyski
Kohaczewo vel PolesieHruzdowo/PostawySpadkobiercy Wiktora Okulicza
KojdałówkaPoczapowo/NowogródekOlga Waszuta
Kojryszki IDougieliszki/ŚwięcianyAdam Ławrynowicz
KolankiKolanki/Siemakowce/HorodenkaJuliusz Paschkas?
Kolędziany i DawidkowceKolędziany/CzortkówLudwik Horodyski
Kolędzino-JadwisinLebiedziewo/MołodecznoSpadkobiercy Antoniego Pietkiewicza
Kolonia AleksandrowoŻyrmuny/LidaAleksander Michniewicz
Kolonia Berehy Nr 13 "A" I "B"Młynów/DubnoHr. Aleksander Ledóchowski
Kolonia Bezdany "A"Niemenczyn/wileńsko- trockiSamuel Brojdo
Kolonia Błażany IIWerenów/LidaAntoni Stefanowicz
Kolonia Borki Nr 11Mickuny/wileńsko- trockiAleksander Prystor
Kolonia Bracławszczyzna Nr 39,40,41,42,43Dobromyśl/BaranowiczeHr. Zenon Prandota - Prandecki
Kolonia Brzozowiec Nr 24Żołudek/SzczuczynPiotr Jastrzębski
Kolonia Idołta Nr 4 z majątku IdołtaDruja/Dzisna/BrasławIgnacy Świderski
Kolonia KwiatkowceSubotniki/WołożynWanda Obiedzińska
Kolonia Lipiczna "A"Orla/LidaWładysław Tołpyho
Kolonia Lubiańce "A"Raduń/LidaJan Gotowt
Kolonia Łazduny "D"Ługomowicze/WołożynLudwik Jurik
Kolonia MichałowszczyznaNiemenczyn/wileńsko- trockiWładysław, Maria Frąckiewicz
Kolonia Mijakowo i część kolonii Franówka z majątku WiszenkiRożyszcze/ŁuckSpadkobiercy Kaliksty Jadwigi Czarnockiej
Kolonia Natalinowo vel Kiemieliszki "A"Soleczniki/wileńsko- trockiAleksander Skawiński
Kolonia Piotrówka "A"Porpliszcze/DzisnaPiotr s. Szymona Płygawko
Kolonia Polany Dolne i Górne "B"Kiemieliszki/ŚwięcianyWincenty Cejko
Kolonia RehfeldBóbrka/BóbrkaWłodzimierz Czaykowski
Kolonia Romejki nr 7Antonówka nad Horyniem/SarnySzymon Niekraszewicz
Kolonia Trudy "B"Święciany/ŚwięcianyJan Radwański
Kolonia UstronieLida/LidaJózef Marzec
Kolonia Zalesie "A"Bienica/MołodecznoMaria(Marianna) Żebrowska
KołOsowce/DrohiczynBronisław Kowalski
KołanicaNowy Pohost/BrasławJan Fiedorowicz
Kołdyczew a vel KołdyczewoHorodyszcze/BaranowiczeTomasz - Witold Szalewicz
KołkiKołki/ŁuckWładysław Jaroszynski
Kołodnoz z folwarkami Olchowski, Szukajwoda, Siedleski, Kutryski, BolizubskiZarudzie/KrzemieniecZygmunt hr. Grocholski
KołodróbkaKołodróbka/ZaleszczykiJulia Emanuela i Oskar Della Scala
Kołodziejówka z przyległościamiKołodziejówka/SkałatStanisław Zagórski
KołokolinKolokolin/Żurów/RohatynAleksander Romanowski
Kołosowo z uroczyskiem RozstajeZasule/StołpceKonrad Krupski
KołosówBiałokrynica/Bereźce/KrzemieniecAnastazja Denisenko vel Denisienko
Kołotówka z uroczyskiem BonchowszczyznaRubieżewicze/StołpceJanina Połońska
KołpakiDobromyśl/BaranowiczeRodzina Pawłowskich
Kołtów z przyległościamiKołtów/ZłoczówZofia hr. Gołuchowska
KołtynianyKołtyniany/ŚwięcianyAdolf Kopeć
Kołyskowszczyzna z uroczyskami Makowa i Pod DębemŁysków/WołkowyskEfroim Iljin, Józef Dzięgielewski
Komaje 1Komaje/ŚwięcianyJanina Frydrychowicz
Komaje IIKomaje/ŚwięcianyEdmund Czechowicz
KomarowoMielegiany/ŚwięcianyAleksander Guze
KomarowszczyznaŚwir/ŚwięcianyHr. August Starzeński
KomarowszczyznaŚwir/ŚwięcianyMaria-Zuzanna-Filomena hr. Starzeńska
KomarówBednarów/StanisławówWładysław i Anna Horodyscy
KomarówKomarów/StanisławówAnna z Tyszkiewiczów i Tomasz Horodyscy, Maria z Horodyskich Piekarska
KomarówkaKomarówka/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
KomarówkaPoczajów/KrzemieniecFeliks Mytkowski
Komarówka Komarówka I, II, Rustykałki Komarówki, MonasterzyskaMonasterzyska/BuczaczMariawłodzimiera z Wolgnerów Dunin - Szpot, Anna (Aniela) Radomiła z Wolgnerów Jasińska
Komaryszki, GasiuliszkiSmołwy/BrasławZygmunt, Szczęsny Rawicz
KoniuchyKoniuchy/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
KoniuchyPodbrzezie/wileńsko- trockiWincenty Dowgiałło
KoniuchyPodorosk/WołkowyskKazimierz Jan Bronic
Koniuchy z przyległościami Białopol, ZaszczytówŚwiniuchy/HorochówHr. Tadeusz Marian Joachim Adam Czacki
KoniuszkiKoniuszki/RohatynHenryk Landau
KonopkówkaKonopkówka/TarnopolHr. Józefa Rey
KonstalinoOpsa/BrasławWacław Ogiński
Konstantynów "A"Głębokie/DzisnaMichał-Józef-Antoni Okuszko, Frejda, Izaak Matłowscy, Mejer Gitelzon
Konstantynów vel Konstantynów Świrski z dóbr ziemskich KomarowszczyznaŚwir/ŚwięcianyHr. Michał-August Starzeński
KontyKonty/ZłoczówMaria z Zamoyskich Gniewosz
Kończaki NoweDelejów/StanisławówJózefa Strzelecka
Kończaki StareDelejów/StanisławówFeliks Grodzicki i Towarzystwo
KopaczyńceKopaczyńce/Czernelica/HorodenkaWłodzimierz Ostrowski
KopciowszczyznaHornica/GrodnoWlodzimierz Jewreinow
KopciuchaWasiliszki/SzczuczynJanina Popławska
KopciuchaWasiliszki/SzczuczynKazimierz Skinder
KopciugiJazno/DzisnaJózef Hryniewicz
KopyczyńceKopyczyńce/KopyczyńceHr. Adam Baworowski
KopyłyWierzchowice/Brześć n/BugiemEugeniusz Roth
Kopytków vel Oktawin "A"Zdołbica/ZdołbunówJózef Kurzeniecki
KorabliszczeMłynów/DubnoTomasz Antoni Starczewski
KorczówTarnoszyn/Rawa RuskaAdam Kaplinski
KornaczówkaBiałozórka/Kamień KoszyrskiSpadkobiercy Juliusza Celestyna Kańskiego
Kornicz i KropiwiszczeKornicz/KołomyjaEugenia Tatarczuch
KorniówKorniów/Czernelica/HorodenkaRuben? Lorenz?
KorniówKorniów/Czernelica/HorodenkaRubel? Herman?
KorniówKorniów/Czernelica/HorodenkaHerman? Feliks?
KorolówkaKorolówka/BorszczówEmil Jawetz i Tow.
KorolówkaKorolówka/ŚniatyńMaria hr. Łoś
Korolówka ZbrzyżKorolówka/BorszczówAgenor Gołuchowski
KoropiecKoporpiec/ZłoczówDr Joel vel Juliusz Aszkenazy
KoropiecKoropiec/BuczaczStefan Badeni
KoropiecKoropiec/ZłoczówAnzelm Aszkenazy
Korościatyn cz. III lub nr 7Tuczyn/RówneWanda - Teresa, Halina - Maria, Janina - Irena Hornowskie
Korościatyn Nr 5Tuczyn/RówneZofia Halina Puchaczewska
Korotkowszczyzna - Osada ŁososinRóżana/KosówJan i Adam Howorko
KorycinHorodziej/NieświeżStanisława Wierzbicka
Korzeniowszczyzna vel KorzeniewszczyznaDarewo/BaranowiczeWitold Łopott
Kosaciszki vel KosaliszkiSoleczniki/wileńsko- trockiKazimierz Grabsztunowicz vel Grabsztynowicz
KosiczeKosicze/BrześćMaria Borzym
Kosicze Małe vel Kozicze MałeRajce/NowogródekKonstanty Ancuta
Kosmowicze z Chutorem Dziemidowicze i pustką GidrynowszczyznaŁań/NieświeżNa 1934 r. 584 dziesięciny
KostykiKościeniewicze/WilejkaTadeusz Koziełł-Poklewski na 1929r.
Koszary Stare i Nowe, uroczysko DemenszczyznaKoszary Stare/KowelKonstanty Szampowalski
KoszewnikiKraśne/Krasne/MołodecznoWładysław Osiecimski
KoszlakiKoszlaki/ZbarażTadeusz Małecki
KoszyłowceKoszylowce/ZaleszczykiSzczęsny Cieński
KoszyłowceKoszyłowce/ZaleszczykiAnna Niemirowska, Teodora Modzelewska
Koszyłowce z przyległościamiKoszyłowce/ZaleszczykiAnna Niemirowska, Teodora Modzelewska
KościaniecWarkowicze/DubnoZofia Helena Frankowska, Maria Rąbalska
KościelnikiKościelniki/BuczaczOzjasz Stein i Tow.
Kościeniewo VIIWasiliszki/SzczuczynHelena Kostrowicka
Kościuszewka vel StudzienicaHolszany/OszmianaWładysław Ludkowski
KoślanyŻołudek/LidaWłodzimierz, Michał, Aleksander, Leonid, Paweł Sawiccy
KośmierzynKośmierzyn/BuczaczLeonia z Kobylanskich Potocka
KotczynDereczyn/SłonimAnna Giedroyć
KotówKotów/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
KotówkaKotówka/KopyczyńceHr. Adam Baworowski
Kotra - KaszubińceSkidel/GrodnoMarian Bławdziewicz
KotuzówKotuzów/PodhajceJakub Schmierer
KowaleŻośno/PostawyDr Janina Hurynowicz
KowalewoOpsa/BrasławJózef-Aleksander Poklewski-Koziełł
KowaliszkiKiemieliszki/ŚwięcianyNa 1934 r. Romuald Lisowski
KowalówkaKowalówka/BuczaczAnna Maria z Czajkowskich Bogusławska
KowalówkaKowalówka/BuczaczAnna-Maria z Czaykowskich Bogusz
KozaczyznaBrasław/BrasławMarian Radecki - Mikulicz
KozaczyznaDukszty/Brasław/ŚwięcianyMarian Radecki-Mikulicz
KozaczyznaKozaczyzna/BorszczówKs. Paweł Sapieha
KozaraBukaczowce/Kozara/RohatynKornel Krzeczunowicz
KozaryKozara/RohatynKornel Krzeczunowicz
Kozia GóraKozia Góra/ZaleszczykiSpadkobiercy Tadeusza Blizińskiego
Kozieliczyn vel KużeliczynBrodnica/PińskJerzy Cyryl Kieffer
Kozieliczyn vel KużeliczynBrodnica/PińskZofia 1/7, Władysław 3/7 i Zofia 3/7 Jahołkowscy
KozinKrupiec, Tesłuchów/DubnoHr. Jan Tarnowski
KozinaKozina/Jezupol/StanisławówJan-Andrzej-Michał Bohosiewicz
KozinaKozina/Skałat, p-ta TousteJulia z Bieniedzkich i Wiktor Kornberger
KozłowiczeMołczadź/BaranowiczePaweł Bylczyński
KozłowiczePoczapów/NowogródekNa 1931 r. Bylczyński
KozłowskŁuck/Kozłowszczyzna/ Duniłowicze/PostawyWłodzimierz Łęski
Kozłowsk z folwarkiem PrzyjaźńKozłowszczyzna/PostawyKlaudiusz-Antoni Siemaszko
Kozłowsk, folwark ŁapusznoŁuck/Kozłowszczyzna/ Duniłowicze/PostawyJan, Ignacy, Józef Bielewicz
KozłowszczyznaKrewo/OszmianaRoman Niekrasz
Kozłów z ŻuratynemKozłów/Kamionka StrumiłowaFranciszek, Mieczysław, Wincenty, Cecylia Rozwadowscy, Janina z Rozwadowskich Filliol
Kozły i SzczebioryLeonpol/BrasławSpadkobiercy Antoniego Orłowskiego
KozowaKozowa/BrzeżanyAntoni Szeliski
KozówkaKozówka/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
KozówkaKozówka/TarnopolMaria Mochnacka i Tow.
Kożan - Gródek i CnaKożangródek/ŁuniniecKazimierz Niemirowicz - Szczytt
Kożuchowce-NarejkiDworzec/NowogródzkiKawera Żmigrodzka
KrasiejówKrasiejów/BuczaczKrystyna i Maria Słoneckie
KrasijewKrasijew/PińskIzabela Karolina Orda 1/7, Bohdan Józef Orda 6/7 (275,8580 ha)
Krasna GóraHermanowicze/DzisnaMichał Wazgird
KrasnohorkaHorodziej/NieświeżSzczęsny Bronowski
KrasnolesieKrasnolesie/Litwinów/ Podhajce, p-ta Lipica DolnaRoman Gołębski
Krasnolesie SławentynKrasnolesie/PodhajceWładysław Gołębski
KrasnołukaŁanowce/KrzemieniecHr. Maria Luba - Radzimińska
Krasnołuka Lit "A"Łanowce/KrzemieniecMaria Tekla Gabriela Luba - Radzimińska
KrasnopolJazno/DzisnaJózef-Aleksander Miłaszewicz
KrasnostawceKrasnostawce/ŚniatyńKajetan Dawidowicz
Krasny Bór-Zaczepka i KorycinSzumsk/wileńsko- trockiMasza vel Musza? -Małka Szmul -Lewi Zelikson
KrasowszczyznaHermanowicze/DzisnaJerzy Sztern
KrasówkaWorniany/wileńsko- trockiBazyli Kurnosów
Krasówka i DyczkówKrasówka/Tarnopol, p-ta Borki WielkieAntoni Rawita Ostrowski
KraśnianyŻośno/Żośna/PostawyWiktor-Jan-Adam Janiszewski
KrechowceKrechowce/Łysiec/StanisławówAdela Fauerstein i Tow.
KrechowiceKrechowice/Broszniów/DolinaWłodzimierz Terlecki
Krętogłówka-częśćMickuny/wileńsko- trockiAntoni Świerzbiński
KrogulecKrogulec/KopyczyńceAniela Horodyska
KropiwnicaPorozów/WołkowyskKazimierz Krassowski
KropówkiHołhocze/PodhajceMaria Kasprzyk
KrościatynKrościatyn/BuczaczKrystyna i Wanda Słoneckie
KrościskoKrościsko/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
KrotowoPorzecze/PińskMieczysław Ignacy hr. Melcyan - Prądzyński
KrugielStare Koszary/KowelKonstanty Szampowalski
KruhelRatajczyce/BrześćSpadkobiercy Marka Bronisława Podgórskiego
KruhlanyŁasza/GrodnoLeon Mozolewski
KruhowiczeKruhowicze/ŁuniniecSpadkobiercy Napoleona Obuchowicza
KrupienieHolubicze/DzisnaStanisław Wasilewski, Mieczysław Szlennik
KruplanyMołczadź/BaranowiczeZofia Hładko
Kruszyny "B"Włodzimierzec/SarnyAleksander Szyszkin
Kruszyny "B"Włodzimierzec/SarnyAndrzej Szyszkin
KrutniówPoczajów/KrzemieniecBronislaw, Edward, Kazimierz Szymborscy, Maria Malinowska, Magdalena Wrzosek
KrycewiczeDruja/BrasławWładysław Fiedorowicz
KrykianyMielegiany/ŚwięcianyJadwiga i Edward- Józef Benisławscy
KrymnoKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiAntoni Nipanicz
KryniczneJeremicze/StołpceMaria Dziewczopolska
KryniczneMir/StopłpceJózef Jazwiński lub Scholastyna Jóźwińska
KrynkiKrynki/GrodnoJózef - Marian De Virion
KrzeczewiczePowósk vel Powursk/KowelJan Chlebow
KrzeczotyDaliboki/StołpceAnna Milcezon - Gryszanowa
KrzemienicaKrzemienica/WołkowyskJanina Pawłowska
KrzyszyłowszczyznaKrzyszłowszczyzna/StołpcePaulina z Abłamowiczów primo voto Ślizień, secundo voto Somers, 2401/16807, Stefania z Pileckich Goebel 686/16807,Leonia z Pileckich Walicka 686/16807, Maria Pilecka 686/16807, Alina z Łopacińskich Niezabytowska 720/16807, Jan Niezabytowski 7200/16807
KrzyszyłowszczyznaKrzyszłowszczyzna/StołpceWanda z Wołowiczów Strawińska 2214/16807, Bolesław, Zbigniew vel Janusz, Władysław, Antonina Połubińscy 2214/16807
KrzywczeKrzywcze/BorszczówMarkus Melzer
KrzyweKrzywe/BrzeżanyMaria Brykczyńska
KrzyweKrzywe/RadziechówAntonina Szumlańska
KrzywiceKrzywice/PrzemyślanyStefan Franciszek Traczewski
KrzywiczeBielica/LidaAleksander Dorosz
Krzywicze MałeRaków/MołodecznoKazimierz- Edmund Zdziechowski
KrzywieńkieKrzywieńkie/KopyczyńceWiktor Makowiecki
KrzywkiKrzywki/TarnopolHr. Józefa Rey
KrzywołukaKrzywołuka/BuczaczErazm Korytkowski
KrzywołukaKrzywołuka/CzortkówEwa Korytowska
Ksawerpol vel DuchtaMołczadź/BaranowiczeStefan Świetlik na 1939 r. w innych dokum. Edward Świetlik, Stefan Świetlik, Dominika Hładkowa
Ksawerynów vel KsawerówHermanowicze/DzisnaSpadkobiercy Tadeusza Laudańskiego
Ksawerynów vel Ksawerów 1Hermanowicze/DzisnaWeronika Laudańska
Ksawerynów vel Ksawerów 2Hermanowicze/DzisnaKatarzyna Laudańska
Ksawerynów vel Ksawerów 3Hermanowicze/DzisnaWiktor Laudański
Ksawerynów vel Ksawerów 4Hermanowicze/DzisnaAnna Laudańska
KszyszyłowszczyznaŻuchowicze/StołpcePaulina z Abłamowiczów I voto Ślizień II voto Somers 2401/16807, Stefania z Pileckich Goebel 686/16807, Leonia z Pileckich Walicka 686/16807, Maria Pilecka 686/16807, Alina z Łopacińskich Niezabytowska 720/16807, Jan Niezabytowski 7200/16807, Cdn
Kudranka "A"Ludwipol/KostopolZofia Kaszencew vel Kaszencewa
Kudranka "C"Ludwipol/KostopolZygmunt Rusiecki
KudryńceKudryńce/BorszczówFrajda Bartfeld i Tow.
KujdanówKujdanów/BuczaczStanisław Rudrof?
KukłyManiewicze/KowelSpadkobiercy Aleksego Cieleckiego
KukłyManiewicze/KowelSpadkobiercy Witolda-Marka Cieleckiego
Kukły, Rudka Kukolska, SewerynówkaManiewicze, Nowy Czartorysk/ Kowel, ŁuckAleksy Cielecki, Konstancja Cielecka, Zofia Niemiec, Irena Lachowska, Władysław Cielecki
Kuksin vel KuksinoHołubicze/DzisnaIgnacy, Mikołaj Sabynicz
KulIweniec/WołożynFrnciszek Zielinski
KulawaTurynka/ŻółkiewMaria ze Sznków Sikorska
KulbaczynOstryna/Lida,SzczuczynBolesław Skawiński
KulhajeProzoroki/DzisnaEmilia Drozdowicz
KuliczkówBełz/SokalHelena z Bogdańskich Skoczylas
KuliczkówBełz/SokalKazimierz Bogdański Osmólski
KulikiNoski/PrużanaNikodem Jahołkowski
KulikówkaŚwierżeń/StołpceWaleria Majewska
KulniszkiJaniszki/Podbrodzie/ŚwięcianyJan-Mikołaj Illaszewicz
Kulszany "A", Kulszany z folwarkami Gajdzie, Rudziszki, MarymontySoły/OszmianaNa 1928 r. Henryk Eustachy Szafnagel
Kułaczkowce, BabińceKułaczkowce/KołomyjaJanina-Olga z Szaszkiewiczów Agopsowicz
KunaszówBołszowce/RohatynKornel Krzeczunowicz
Kuncewicze z folwarkiem UrwiedźNowa Mysz/BaranowiczeJózef Celestyn Franciszek Wpyniłowicz
Kuncowszczyzna - DębyKleck/NieświeżMichał Mierzejewski
Kuncowszczyzna, Kuncowszczyzna "A"Zaostrowicze/NieświeżJózef - Celestyn - Franciszek Woyniłowicz
KuniczeKunicze/Koniuszki/RohatynEleonora hr. Bielska
KunisowceCzernelica/HorodenkaEliasz Zimand
KunyRudomino/wileńsko- trockiSpadkobiercy Witolda-Jana Przegalińskiego
KunyRudomino/wileńsko- trockiAdolf Przegaliński
KupczeKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
KupczyńceKupczyńce/TarnopolEufrozyna-Julia z Wszelaczyńskich Tyszkowska
Kupczyńce Scheda IIIKupczyńce/TarnopolKazimierz Zawistowski
KupmiczeKobylnik/PostawyZofia Wolska, Marian Gumowski
Kurasz i AdolfówBereźnica/SarnyHr. Wanda Kaszowska
KurkowoKomaje/ŚwięcianySpadkobiercy Władysława Korwin-Kurkowskiego
Kurminy vel BykowszczyznaŻyrmuny/LidaPlacyda Stecewicz
KuropatnikiKuropatniki/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
KuropatnikiKuropatniki/RohatynJuliusz Bielski
KurowceKurowce/Cebrów/TarnopolWiktor, Maria, Wojciech, Elżbieta Jurystowscy
KurowceKurowce/TarnopolWiktor Jurystowski i Tow.
KurowiceKurowice/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
KurówKunaszów/RohatynMikołaj Cieński
KurylecPiaski/KosówSalomea Zdziechowska
KurypówBłudniki/StanisławówDr Edward Kozicki
KurzanyKurzany/BrzeżanyJanina i Czesław Turzańscy
Kurzany z WólkąKurzany/BrzeżanyJanina i Czesław Turzańscy
Kurzeniec vel KureniecKurzeniec/WilejkaAnna Siergiej
KuszlanySoły/OszmianaHenryk-Eustachy Szafnagel
KutceKutce/RohatynJan Bachman
KutkorzKutkorz/ZłoczówJerzy Wodzicki
KutkowceKutkowce/TarnopolRudolf Gall
KwasówPodberezie/HorochówWładysław Antonowicz
KwaterkaJaniszki/Podbrodzie/ŚwięcianyJadwiga Aramowicz
KwateryŚwisłocz/WołkowyskAdolf Bitner - Glindzicz
KwiatkowceSubotniki/WołożynEmilia Ciemniewska
Kwiatkowce z przyległościamiSubotniki/WołożynEmilia Klementyna Ciemniewska
Kwietniowo vel SzkodziszkiRudomino/wileńsko- trockiJanina Bochwic
LachnówIndura/GrodnoHr. Leopoldyna Chrapowicka
Lachowice PodróżneŻurawno/Ruda/ŻydaczówHr. Aleksander Dzieduszycki
LachowiczeLachowicze/BaranowiczeStanisław Korwin - Kossakowski
Lachowicze "A"Lemieszewicze/PińskKatarzyna Orda
LachowszczyznaKozłowszczyzna/PostawyAntoni Siemaszko
Lachów "A"Poryck/WłodzimierzHr. Jadwiga Czacka
Lachów "A"Poryck/WłodzimierzStanisław-Adam-Marian hr. Czacki
Lachów i StójłoNowomalin/ZdołbunówSpadkobiercy Hr. Bronisławy Colonna - Czosnowskiej
Lack Wysoki i SzczuczynekSzczuczyn/Lida, SzczuczynBolesław Lisowski
Lacka WolaMoścska/MościskaMaria z Wikarskich i Teodor Koziek
LadzinyRohotna/SłonimAleksander Jelski
Landwarów "A"Troki/wileńsko- trockiHr. Maria-Krystyna Tyszkiewicz
Las Kołosowski, RóżankaZasule/StołpceStefan Krupski
LaskowceLaskowce/TrembowlaJan, Olga Gromnnicka, Maria Nornberg
LaskowiczeJanów/DrohiczynDymitr Gławiński
Lasy majątku KołkiKołki/Łuck
LaszkiPodberezie/HorochówWładysław Albin Czerkawski
Laszki DolneLaszki Dolne/Bóbrka, p-ta BoryniczeWilhelm Diamantstein
Laszki KrólewskieLaszki Królewskie/PrzemyślanyStanisław Treter
Laszki MurowaneFelsztyn/SamborAugust i Izabela hr. Krasiccy
Laszki, Laszki MilowceLaszki/ZaleszczykiAntoni, Karol Lankorońscy
Laszków z przyległościamiLaszków/RadziechówJadwiga Ryszczewska
LataczLatacz/ZaleszczykiMichał Seweryn Krasnopolski
LaydyszkiJaniszki/Podbrodzie/ŚwięcianyyAntoni Borowik
LebiedziewLebiedziew/Lebiedziewo/ Wilejka/MołodecznoKatarzyna Cywińska
LebiedziewoLebiedziew/MołodecznoKatarzyna Cywińska
Lebiedziniec vel LebiedzieniecHermanowicze/DzisnaOlgierg Wazgird
LebieżanyNowa Mysz/BaranowiczeIzabella Baranowicz
LebiodkaWasiliszki/Lida,SzczuczynHelena Iwanowska - Skinder
LebiodkaWasiliszki/SzczuczynJadwiga Salomea Grozmani, Eugeniusz Władysław Grozmani
LebiodkaWasiliszki/Szczuczyn,LidaStanisław Iwanowski
LecieszynHrycewicze/NieświeżKsawery Obuchowicz
LecieszynHrycewicze/NieświeżStefan Czarnocki
LeduchówPoczajów/KrzemieniecJózef, Wiktor - Fabian, Julia Stebeccy, Marja I Rozalia Ceronikowe
LekiecieMielegiany/ŚwięcianyWładysława Chlewińska
LeonardowoŻośno/Żośna/PostawyJoanna Prokopowicz
LeonówkaWinograd/KołomyjaHersz i Maria Birbaum
Leonpol z folwarkiem TomaszpolLeonpol/BrasławStanisław Łopacinski
Leonpol z uroczyskiem Lady i LipowoLeonpol/DzisnaStanisław Łopaciński
LepieszczyznaMiory/BrasławMaria Kodziow
LesiecznikiLesieczniki/ZaleszczykiMaria Bohosiewicz
LesieniceLwów/LwówBogdan Mojzesowicz
LeszczankaSzczuczyn/Lida, NowogródekMikołaj Grabowski
LeszczańceLeszczańce/BuczaczJadwiga Pragłowska i Tow.
LeszczkówLeszczków/Sokal, p-ta LeszczkówKarolina z Kraińskich i Roman Żurowscy
Leszno z folwarkiem Horowszczyzna i uroczyskami Szeszkowo i DziehilewoLebiedziew/Lebiedziewo/MołodecznoTomasz Sakowicz
LeśnikiLeśniki/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
LeśniowiceBiałogóra/Gródek JagiellońskiMojżesz i Chawa Siedman
LewidanyMejszagoła/wileńsko- trockiCzesław-Teofil i Helena-Amelia Wierusz-Kowalscy
LewinówkaBudsław/WilejkaZygmunt Patolski
Lichinicze vel LechiniczePiaski/WołkowyskStanisława Grabowska
LiczkowceLiczkowce/KopyczyńceEmil Kimmelman
LikówkaŁasza/GrodnoPczycki Michał
LimanowceMikołajów/Mikołajewo/DzisnaJerzy Hłasko
LiniówŚwiniuchy/HorochówMichał Grodziński
Linowo z folwarkiem IzabelinLinowo/PrużanaKazimierz Trębicki
LipaSnów/NieświeżKsawery Obuchowicz
Lipiczna Isawowszczyzna vel SaworszczyznaŻołudek,Orla/Lida, SzczuczynNa 1937 r. Ludwik Światopełk Czetwertyński, na 1939 r. ks. Róża Światopełk Czetwertyńska
LipinMołczadź/BaranowiczeWładysław Połubiński
Lipniaki z dóbr Zielona ŁąkaSzarkowszczyzna/DzisnaLeokadia Połupan
LipnoSilno/ŁuckPaweł Gwiazda
Lipno i Majdan - LipieńskiSilno/ŁuckUrban Józef Brodnicki - spadkobiercy
LipowceLipowce/PrzemyślanyJan Niesiołowski
LipowceLipowce/PrzemyślanyWiktor Olszowski
Lipowiczna/Orla/Żołudek/LidaLudwik ks. Światopełk - Mirski
LipowiecKozłowszczyzna/SłonimWanda Bronic lub Kazimierz Koelichen
LiskoMilatyn Nowy/Kamionka StrumiłowaTadeusz-Hilary Treter
Lisowo i Osada Lisowo INowy Czartorysk/ŁuckJan Ludomir Stępowski
LiszkiKrynki/GrodnoWładysław Kościuch
LitiatynLitiatyn/BrzeżanyKarol Wojciechowski
LitwaŻyrowice/SłonimAleksandra Mikulska
LitwinianyKiemieliszki/ŚwięcianyMaria Ottowicz
LitwinówKobryń/KobryńJózef Szadurski
LitwinówLitwinów/PodhajceWenanty Lityński
LitwinówLitwinów/PodhajceHelena Lityńska
LubieszówLubieszów/Kamień KoszyrskiMieczysław Czyżewicz, Anna Tuszowska
LubikowiczeLubikowicze/SarnyZygmunt Meysztowicz
Lubikowicze "A", "B"Lubikowicze/SarnyBazyli Matwiejew
LubinowoMiory/BrasławJan, Marian, Antoni Szalkiewicz
LubitówLubitów/KowelSafronij Podhorski
LubkowceLubkowce/ŚniatyńEliza Kawalec
LubliniecStare Koszary/KowelMarta Niesterowska
LubonickTerebieżów/Wysock/Łuniniec/StolinTeodor Kwatczyński
Lubowa vel LubówRzesza/wileńsko- trockiRafał Ślizień
LubychowoŚwięciany/ŚwięcianyMieczysław i Wacław Żebrowscy
Lucyn z folwarkami Lucyn, Władysławówka, IgnatowoGródek/Wilejka/MołodecznoAntoni, Zofia Zell
LudinowoBrodnica/PińskMateusz Gryńko
LudwikówkaLudwikówka/RohatynAdam Heydel
LudwinowoKościeniewicze/WilejkaWincenty Koziełł - Poklewski
LudwinówBrzostowica Wielka/GrodnoAnna Mineyko
LudynowiczeBrodnica/PińskStanisław i Maria Maciejewscy
LulkaSzarkowszczyzna/DzisnaAleksander Fiedorowicz
LuszniewoMołczadź/BaranowiczeMarja - Elżbieta Wołłowiczowa po mężu Domańska
LwowszczyznaDerewna/SłonimWiera Żabińska, Borys Żabiński
Lwów, pl. Gołuchowskich 1Lwów Fundacja Stanisława hr. Skarbka
Lwów, ul. 22 Stycznia 41LwówKonstanty i Helena Biernaccy
Lwów, ul. Batorego 9LwówZofia z Centarskich-Jamrugiewicz
Lwów, ul. Kampiana 3LwówZofia i Witold Minkiewicz
Lwów, ul. Kurkowa 15Lwów Hr. Włodzimierz Dzieduszycki
Lwów, ul. Marii Bartosówny 17LwówAmbroży-Włodzimierz Kens
Lwów, ul. Wincentego Pola 8LwówOlga- Józefa Krynicka
Lwów, ul. Wulecka 8LwówStanisława Nieduszyńska
Lwów, ul. Zadwórzańska 58LwówStanisława-Jadwiga z Rosickich-Kozakiewicz
Łabacz i RażniówŁabacz/BrodyWładysław Gniewosz i Tow.
ŁachnówIndura/GrodnoLeopoldyna Chrapowicka
ŁadańceŁadańce/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
ŁadynkaŁadynka/Luboml
ŁahodówŁahodów/PrzemyślanyDr Władysław Lenkiewicz
ŁanowceŁanowce/BorszczówKs. Paweł Sapieha
ŁanyMariampol/StanisławówOlga z Cieńskich - Strawińska
Łany PolskieKamionka StrumiłowaSpadkobiercy Bronisława Wisłockiego
ŁapszynŁapszyn/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
ŁasunówPostawy/PostawyAntoni Januszewski, spadkobiercy Antoniny Konczon
Ławreniszki vel AntonowoRzesza/wileńsko- trockiWitold i Maria Kiełczewscy
Łejłubka vel SteczkowszczyznaPolany/OszmianaHelena Hoźmian - Sulkiewicz
Łobaczówka Lit "B" I "C"Beresteczko/HorochowSzmul - Lejb Ajzenberg
ŁobaczynWerba/WłodzimierzArsenjusz Sawwicz vel Sawicz
ŁobzowoDereczyn/SłonimTadeusz Giedroyć
Łodyna NowaKamionka StrumiłowaHelena Łukasiewicz
Łohozwa vel ŁohoźwaNowa Mysz/BaranowiczeHr. Władysław Pusłowski
ŁopatynŁopatyn/RadziechówHenryk Suchesław
Łopatyn vel ŁopacinLemieszewicze/PińskMichał Rowicki
ŁopawszeBoremel/DubnoZofia Bilim
Łopienica WielkaIzabelin/WołkowyskIrena z Rezanowych Müller
Łopienica Wielka vel Łapienica WielkaIzabelin/WołkowyskZofia Spirydonowa, Helena Kryczyńska
ŁopuszanyŁopuszany/ZborówHr. Aleksander Wodzicki
ŁopusznaKuszelewo/NowogródekZdzisław Koziełł - Poklewski
Łopuszno i KrutniówPoczajów/KrzemieniecAleksandra Dublańska, Maria Litwinowicz, Olga Klukowska
ŁosiaczŁosiacz/BorszczówAgenor Gołuchowski
Łosośna IHornica/GrodnoMaria Jahołkowska
Łostaje IIKrewo/OszmianaPłk Leon Hózman Mirza Sulkiewicz
ŁowczyceŁowczyce/Żydaczów
ŁozownicaWołczyn/Brześć n/BugiemMarceli Gałczyński
ŁozówkaWawiórka/LidaJózef Skawiński, Antonina Jucewicz
ŁozwicaWołczyn/Brześć n/BugiemMarceli Gałczyński
Łówczyce, HnizdyczówŻydaczów/Ruda/ŻydaczówKarol hr. Gołuchowski
ŁubiankiŁubianki Wyższe/Zbaraż, p-ta ZbarażDr Leopold Buber
Łubianki NiższeŁubianki/ZbarażOswald Buber i Tow.
ŁubieniecHrycewicze/NieświeżKsawery Woyniłowicz, Walenty Łabocki
Łubów, KorkówŁubów/Sokal, p-ta WarężMieczysław Kruszewski
ŁuczkaŁuczka/TarnopolHr. Józefa Rey
Łuhowe vel Ługowo, Struje vel Karcze, Chwojniakowo vel Choniakowo, SiniawszczyznaPlissa/Plisa/DzisnaEdward Kamiński
ŁukaŁuka/Horodenka, p-ta NiezwiskaFranciszek i Antoni Jaegerman
ŁukaŁuka/ZłoczówKazimierz Romański
ŁukarówkaMalin/DubnoWładysława Maria Dmochowska, Janina Morasińska, Izabela Sokołowska
Łukawica GórnaBratkowice/StryjTadeusz-Józef Barański
ŁukawiecChocieńczyce/WilejkaJan Borowski
ŁukawiecŁukawiec/BrodyPaweł Udrycki
Łukonica vel DzieżkowiczeStara Wieś/SłonimSpadkobiercy Marcelego Cypriana Jahołkowskiego: Klaudia Jahołkowska
Łuków - Nezwir przy wsiach Łuków, Nezwir i SmerdyńTrościaniec/ŁuckBarbara Dłuska
ŁukówkaPowórsk vel Powursk/KowelKalikst - Piotr Dąbrowski
Łunin i KrystynowoŁuniniec/ŁuniniecKs. Franciszek Drucki - Lubecki
ŁyczkowceTraby/WołożynHalina Modrzewska, Zofia Kowalewska
ŁyczkowoOstryna/SzczuczynLeonard Rychlicki
Łysa Rudniki - ŁysaŁysa/PodhajceWanda Rosinska
ŁyskaMikołajów/Mikołajewo/DzisnaSpadkobiercy Franciszki ks. Światopełk-Mirskiej
ŁyskówŁysków/Żurawno/ŻydaczówEugenia Wołkowicka
ŁyszczeTrościaniec/ŁuckTeodor Palecki
ŁyszczykiTewele/KobryńStefania primo voto Włostowska, secundo voto Bortnowska, Walenty i Witold Włostowscy
ŁyszczykowszczyznaBieniakonie/LidaWacław Adamowicz na 1928 r.
MackiszkiEjszyszki/LidaIgnacy Wojciechowicz
Magazynek z folwarkiem SiewieliszkiRzesza/wileńsko- trockiTytus Hryniewicz
MagdalówkaMagdalówka/SkałatLudwik Józef Grodzki
Majątek Baszyna Kamienna wydzielony z majątku BuhryńHoszcza/RówneNa 1934 r. Awrum Głuzband
Majątek Krugłe wydzielony majątku HorodyszczeRówne/RówneSpadkobiercy Leontyja Mielniczuka
Majątek Leśny DiuksynDerażne/Równe/Kostopol
Majątek ziemski przy wsi RostokiPoczajów/KrzemieniecKatarzyna Rudzit
Majątek ziemski przy wsiach Łaskowie i OranieChotiaczów/WłodzimierzFranciszek Rachlewicz-Rachlewski
Majątek ziemski przy wsiach Plaszowej-Kozińskiej i Berehi z przysiólkiem Dubowica-Mielnikow/WłodzimierzBolesław Rychliński
Majątki Zarządu Głównego Dóbr Spadkobierców Mieczysława hr. Chodkiewicza: Młynów, Antonowce, Horodyszcze, GórkaMłynów/Dubno, Łuck, KrzemieniecSpadkobiercy Mieczysława hr. Chodkiewicza
Majdan Stary, NiwiceMonastyrek Ohladowski/RadziechówAdam i Ada Nowotny
MajkowszczyznaWielka Brzostowica/GrodnoHenryk i Maria Jacuńscy
Makasiowszczyzna vel Makasiewszczyzna z folwarkami Kordowszczyzna i MieleszkiSzczuczyn/SzczuczynMaria Cholewa
MakotertyDziatkiewicze/RówneSpadkobiercy Cezarego Rajmunda Cywińskiego (7 Osób)
MalawaMalawa/DobromilJózefa z Głowackich, Stefan Janiszewscy
MaleczMalecz/PrużanaWacław Świda
Malinowszczyzna "A"Głębokie/DzisnaAntini, Józef, Marek Hryniewicz
Malinowszczyzna z folwarkiem Szmarowka i uroczysko ZubkowoLebiedziewo/Lebiedziew/ Wilejka/MołodecznoBolesław Świętorzecki
MalkowszczyznaMielegiany/ŚwięcianyHelena Klott
MalutaGierwiaty/wileńsko- trockiSpadkobiercy Ignacego Lisowskiego
Malużyn vel PieciulowceLida/LidaKazimierz Radomski, Rafaela Zdanowicz
Mała BrzostowicaMała Brzostowica/GrodnoAntoni Wołkowicki
Mała IłowicaBiałokrynica/KrzemieniecMichał Bukowiński
Mała JelonkaRatajczyce/BrześćLubow i Borys Paszkiewicz
MałaszkiKraśne/Krasne/MołodecznoZofia Seifert
Małe BerezołupySzczurzyn/ŁuckRyszard Falkenhagen
Małe HraniczeKraśne/MołodecznoOskar Świda
Małe Sawicze - folwark MarysinKleck/NieświeżStanisław Czarnocki
Małe SolecznikiMałe Soleczniki/wileńsko- trockiHr. Stanisław Plater - Zyberk
Mały MożejkówLebioda Wielka/Lida, Szczuczyn,Andrzej Brochocki
Mały Obzyr i NabruskaBorowno/Kamien KoszyrskiEdmund Ende
Mały OkorskTorczyn/ŁuckSpadkobiercy Janiny Kozakowskiej
Mały SerweczKościeniewicze/WilejkaFranciszka Rodziewicz
ManajówManajów/ZborówAleksander Wodzicki
MandzinIndura/GrodnoTadeusz Ursyn - Niemcewicz
MańkowiczeHruzdowo/PostawyMaria Haller
Mańkowicze-RubieżHruzdowo/PostawyFeliks i Władysław Kazimierscy
MarcinianyMiadzioł/PostawyEdmund Piłsudski i spadkobiercy Teresy Piłsudskiej
Marcybelin ze wsią Dziechciary vel DiechtiaryGłębokie/DzisnaMaria-Rozalia I voto Przybora II voto Zrinyi-Szyryn
MarguciszkiKiemieliszki/ŚwięcianyLeon, Roman, Dąbrowscy
Marianów Szumlany WielkieMarianów/PodhajceKonstanty Gołębski vel Gołembski
MarjampolBieniakonie/LidaAnna Obuchowicz
MarjampolBieniakonie/LidaNa 1928 r. Marian Reszko
MarjampolWielka Głusza/Kamień KoszyrskiHr. Zygmunt Łubieński
Marjampol vel MariampolPodbrzezie/wileńsko- trockiHenryk Rutkowski
Marjampol vel Marjampol "A"Podberezie/wileńsko- trockiJózef Bocelewicz
MarjankaMarjanka/Tarnopol, p-ta NastasówInż. Teofil Wszelaczyński
Marjanów vel Marianowo z majątku KozaczyznaDukszty/ŚwięcianyJulia Bielecka
MarjanówkaKostopol/KostopolMieczysław Rąbalski
Marjańska FabrykaKrymno/KowelWincenty Koziński
Marjengóra wydzielona z majatku WołożynWołożyn/WołożynAntoni Kierbedź
MarkiSzarkowszczyzna/DzisnaSpadkobiercy Henryka Bagieńskiego
MarkopolMarkopol/ZborówSpadkobiercy Klementyny Pruszyńskiej
MarkowoLebiedziew/Lebiedziewo/MołodecznoWłodzimierz Straszyński
Martnów NowyBursztyn/RohatynMaria Gorajska
Martynów Nowy, Maryjówka, Martynów StaryBursztyn/RohatynHr. Maria z Jaruntowskich - Dzieduszycka
Marylówka Chomiakówka, JagielnicaChomiakówka/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
MarynkiLeonpol/BrasławWanda- Anna Wiewiórska
Masalszczyzna vel Popieliszki vel PopieliszczeŻukojnie/ŚwięcianySpadkobiercy Józefa i Bernarda Sakowiczów
MaszówLuboml/LubomlSpadkobiercy Włodzimierza Kunachowicza
MaszówLuboml/LubomlStanisław Gołębiewski
MateuszówkaMateuszówka/BuczaczDr Samuel Rappaport
MatowodyMatowody/PodhajceEmil, Bernard Roth
MatwiejowiceBorsuki/Katerburg/KrzemieniecHr. Julia Ledóchowska
MatwiejówceKaterburg/KrzemieniecJulia hr. Ledóchowska
MazurkiNiedźwiedzica/Baranowicze
MazurkowszczyznaMiędzyrzec/WołkowyskJan-Zygmunt Dziekoński
MazurkowszczyznaMiędzyrzecz/WołkowyskJanusz-Zygmunt Dziekoński
MedowaMedowa/BrzeżanyLudwika Milinska
MedwedowceMedwedowce/BuczaczMaria Makomaska
Medwedowce, NowostawceBuczacz/BuczaczHr. Michał Marian Czaykowski
MedynMedyn/ZbarażWacław Małachowski
MedynaPodbrzezie/wileńsko- trockiBronisław Houwalt
MedyniaBednarów/StanisławówPaweł Mencel
Mejsztowicze vel MesztowiczeMiędzyrzec/WołkowyskBoleslaw Skirmuntt
MełnaMełna/Podkamień/RohatynStefan Chrzanowski
Miadziolce vel Podberże vel PodbrzezieMikołajów/Mikołajewo/DzisnaHipolit Szantyr
MiadziołMiadzioł/Postawy
MiasotaKrasne/MołodecznoLeon Tuszyński
MiasotaKraśne/Krasne/Wilejka/MołodecznoLeon Tyszyński
Miasteczko Ignalino vel IgnalinoDougieliszki/ŚwięcianyHelena Dorochowa
Miasto TłumaczTłumaczMagdalenia Dolajs
MichalinCzemery, p-ta Jeziornica/SłonimPrzemysław Michałowski
MichalinoDaugieliszki/ŚwięcianyAnna Sierdziuk
Michalino-BałtaniszkiDaugieliszki/ŚwięcianyHelena-Józefa Przyłuska
MichalinowoRubieżewicze/StołpceWładysław Miahczyłowicz - Wolski
MichałowszczyznaSnów/NieświeżWładysław Terajewicz
Michałowszczyzna, Holszany/OszmianaSkinder Maria
Michałów "A"Stołowicze/BaranowiczeWitold Kiersnowski
MichałówkaDederkały/KrzemieniecSpadkobiercy Kazimierza Grządkowskiego
MichałówkaMosty/GrodnoStefan Maciej Łowicki
MichałówkaSkidel/GrodnoJulia Knobelsdorf
Michampol - PłoskaChorów/ZdołbunówWaleria Ks. Światopełk - Czetwertyńska
Mieczysławowo, część folwarków Oleszki i Rodźki vel RoćkiGródek/MołodecznoAniela Hruszwicka
MieczysławówMańkowicze/Hruzdowo/PostawySkar-Leopold-Serwacy Wincza
MiedziatłySzumsk/wileńsko- trockiNikodem-Andrzej Rudzki, Janina Orzechowska
MiedźwiedziewszczyznaWołma/Stołpce/WołożynWincenty Andrusiewicz
Miekiany vel Sawonary z jeziorem Sawonary i 1/2 Jeziora BużeBrasław/BrasławWładysław, Jan, Leon Bortkiewicz, Alina Jasińska
Mielnica i ChudykowceMielnica/BorszczówJuliusz - Marian Dunin - Borkowski hr.
MieńkiŚwisłocz/WołkowyskSpadkobiercy Franciszka Zasadzkiego
MieńkiŚwisłocz/WołkowyskHelena i Franciszek Zasadzcy
MieńkiŚwisłocz/WołkowyskNa 1924 r. Lucjan Kołłupajło
MieszkrynkaPodbrodzie/ŚwięcianyWojciech Kantor
MieszkucieIwie/WołożynLudwik Jaworski
MiędzyrzeczeLeonpol/BrasławNa 1928 r. Bohdan Koziełł-Poklewski
Mikitycze z folwarkami Skopowka i BałabanówkaMikitycze/PrużanaKazimierz Trębicki
MikolceMiadzioł/PostawyAleksander Hałko
MikolczykiMikołajów/Mikołajewo/DzisnaHalina z Goryniewskich Chwaliboga
MikołajewoSzarkowszczyzna/DzisnaJakub, Włodzimierz, Józef Bortnik, Włodzimierz Łazowski
Mikołajewo - Holje vel Mikołajewo - GoljeMoroczna/PińskKazimierz, Andrzej,Antoni Turczyńscy
MikołajówCzernica/Rozdół/ŻydaczówRachmiel Boral
MikołajówMikołajów/RadziechówElla Borak, Fajga Kohn, Dr Jonas Salo Borak
MikulińceMikulińce/ŚniatyńJózef Bohosiewicz
MikulińceMikulińce/ŚniatyńEdmund Komar
MikulińceMikulińce/ŚniatyńRudolf Schnirch?
MikulińceMikulińce/TarnopolHr. Józefa Rey
Milanowicze IStare Koszary/KowelTeofan Chomiak
Milanowicze IIStare Koszary/KowelWitalij Chomiak
MilatynSijańce/ZdołbunówHelena Ligęziewicz, Eugeniusz Łukicz
MilatynSijańce/ZdołbunówJan Jurec vel Poleszczuk
Milatyn cz. IISijańce/ZdołbunówEugeniusz Łukicz
Milatyn StaryMilatyn Nowy/Kamionka Strumiłowa, p-ta Milatyn NowyAleksandra Maczuga, Karolina Gebauer
Milki za folwarkami Mosty, Drewosieki, Czernicy, Kopanka i dwie działki we wsi BildziugiJody/BrasławWincenty, Władysław, Józef Kopańscy
MiluńceDryświaty/BrasławStanisław Rostowski
MiluńceDryświaty/BrasławStanisław, Zdzisław Rostowscy
MiluńceDryświaty/BrasławAntoni-Żelisław Rostowski
MiłowidyDobromyśl/BaranowiczeBonifacy Korybut - Daszkiewicz
Minaki z uroczyskiem SokolnikiCyryn/NowogródekSulejman Lebiedź
MinautyDruja/BrasławWładysław Godycki-Ćwirko
MiniewiczeŁunna/GrodnoKlemens i Kazimierz Strzałkowscy
MinkiewiczeKleck/NieświeżJózef Jarmoliński
Mir i uroczysko KrynicznoMir, Derewna/StołpceMichał ks. Światopełk - Mirski
Mir z folwarkami Rożkowo i PisarowszczyznaMir/Stołpce/NieświeżAleksander ks. Światopełk- Mirski
MiratyczeRajce/NowogródekSpadkobiercy Albina Terajewicza
Miratycze, MaluszyceRajce/NowogródekWitold Żagiel - Bartoszewicz vel Żagiell - Bartoszewicz
Mirohoszcza I LipaDubno/DubnoPiotr Kozakiewicz
Mirowszczyzna z folwarkiem Porzecze vel Nakryszki PołudnioweZdzięcioł/Nowogródek, SłonimJan - Eustachy Strawiński
MisiewiczeMyto/Wawiórka/LidaAdolf i Wincenty Zaleski
Misztowce z folwarkami Krasino, Cichość-LaudanyDryświaty/BrasławJanuary, Zygmunt, Józef Korejwo
MitrofanowoSzarkowszczyzna/DzisnaMitrofan Siedziukiewicz
MitropolszczyznaCyryn/NowogródekSpadkobiercy Jana Kocuby
MizoczMizocz/ZdołbunówHr. Józef Dunin - Karwicki
Młyn Widny HusakiMikołajów/Mikołajewo/DzisnaSpadkobiercy ks. Franciszki Światopełk-Mirskiej
Młyn Wodny przy osadzie Wielkie OstrowczyceZaostrowicze/NieświeżMotyli Gielin
MłynowceMłynowce/ZborówElżbieta Cieńska
MłynowceMłynowce/ZborówElżbieta z Dunin-Borkowskich i Włodzimierz Cieńscy
MłynówMłynów/DubnoSpadkobiercy Mieczysława hr. Chodkiewicza
MłynskojeSudobicze/DubnoHigin Benedykt Juliusz Werian Ittar
MniutaPlisa/Plissa/DzisnaWładysław Brzostowski
Mochre IIBrodnica/PińskMikołaj Szapowalenko
MogieliszkiEjszyszki/LidaZofia Jaczuńska
MogielnicaMogielnica/TrembowlaDr Jan Sanczek
Mogielnica NowaMogielnica/TrembowlaAdam hr. Starzeński
MohilanyNowa Mysz/BaranowiczeBohdan, Wilhelm - Czesław Czarnoccy
Mohylno "B"Janów/DrohiczynZofia Kadenac
Mohylno "C"Janów/DrohiczynWiktor Kontkowski, Zofia Włodawska
MokrzecRóżanka/Lida, SzczuczynIwo Moraczewski
MokrzycaKobylnik/PostawyEugeniusz, Maria Sokołowscy
MokrzycaKobylniki/PostawyMaria Sokołowska
Mokwin i uroczysko KrągBereźne/Równe/KostopolHr. Marta Ponińska - Walewska
MołodczePodolesie/KobryńKazimierz Sobolewski
Mołodeczno z uroczyskiem HołubkaMołodeczno/MołodecznoMichał Zajączkowski
MołodowoRajce/NowogródekWojciech Karpowicz
Mołoszkowice, Henrykówka, Józefówka, WygodaMołoszkowice/Bruchnal/ Jaworów, Poczta DobroślanyFranciszek i Maria Chmura
Mołoszkowice, Henrykówka, Józefówka, WygodaMołoszkowice/JaworówFranciszek Chmura
MołowidyDobromyśl/BaranowiczeAntonii Lisowski, Zofia Swidowa
Monasterek-ŁukaŁuka/HorodenkaAntoni Jaegerman Abgar
MonasterzyskaMonasterzyska/BuczaczHelena Bielecka, Helena Urbańska
MonasylMikołajów/Mikołajewo/ Głębokie/DzisnaPiotr Gintowt-Dziewałtowski
Mondzin - KurhanyRajce/NowogródekMarja z Karpowiczów Czechowicz
MoniłówkaMoniłówka/ZborówHr. Aleksander Wodzicki
Monozyl vel Monazyl, Ustroń z uroczyskami Łoza, Weretiugi 1, 2 oraz GradaGłębokie/DzisnaDr Marian Miernicki
MosiewiczePiaski/WołkowyskAugustyn i Emilia Skokowscy
MoskalówkaBialozórka/KrzemieniecJan Olejnik
MostyszczeDobrosławka/PińskAnastazja Szykałowicz, Szymon Szykałowicz
MostytyczeHorodyszcze/BaranowiczeAlina Maria z Totwenów Baranowicz
MoszczonaStare Koszary/KowelMikołaj Wołkow, Maria Szajniuk
Moszków, Szmitków, Piwowszczyzna, Siebieczów, Ostrów, GłuchówMoszków/SokalJan i Andrzej hr. Plater - Zyberk
Moszuki - BojańSiniawka/NieświeżJan Korybut - Daszkiewicz
MościszczeJody/Miory?/BrasławJózef Parfianowicz, Rajmund, Eleonora, Anzelma Parfianowicz
MościszczeMołodeczno/MołodecznoHipolit, Alina Wasilewscy, Helena Jacuńska
Mościszcze 1Kiemieliszki/ŚwięcianyKazimierz, Antoni, Adela Czepułkowscy
MowczanyMiadzioł/PostawyPaweł Bobrowka
MszaniecMaszaniec/TarnopolIda Weissglas i Tow.
MuchawkaMuchawka/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
MuchówkaRajce/NowogródekJózef Karpowicz
Murowana OszmiankaPolany/OszmianaHr. Wincenty Łubieński
Muslimowo vel MuślimowoJuraciszki/WołożynAleksander i Osman Achmetowicz
MuszkarówMuszkarów/BorszczówKs. Paweł Sapieha
Muszkatówka z przyległościamiMuszkatówka/BorszczówMojżesz -Dawid Melzer
MuszynMikołajów/Mikołajewo/DzisnaKsawery, Maria Malkiewicz
MutwicaMoroczna/PińskAnna i Hieronim- Jan Tukalscy- Nielubowicz
MużyłówMużyłów/PodhajceHr. Idalia Rey z Bocheńskich
Myców i PrzemysłówBełz/SokalJan Biliński
MysłowaMysłowa/SkałatZofia Gołuchowska
MyszaneNowa Mysz/BaranowiczeZofia Janina Żochowska
Myszenki i Kurowski Las/OszmianaWiera Sawko
MyszkowceMyszkowce/KopyczyńceHr. Agenor Gołuchowski
MyszówGrzybowica/WłodzimierzNatalia Dwernicka
Naborowszczyzna "A"Wołma/WołożynLeon Wańkowicz
Nabruska i Mały Obzyrek vel ObzyrBorowno/Kamień KoszyrskiSpadkobiercy Edmunda Gustawa Ende
NaczKruhowicze/ŁuniniecSpadkobiercy Kazimierza Płaskowickiego
Nacz - Bryndzowska część IILachowicze/BaranowiczeZygmunt, Bohdan, Maria Wanda, Idalia, Stefan, Janina, Wilhelm Czarnoccy
Nacz - HlebowskaSiniawka/NieświeżJadwiga Święcicka
Nacz - HlebowskaSiniawka/NieświeżGustaw Święcicki 4/5, Zofia Święcicka 1/5
Nacz - Hlebowska - folwark Nowy DwórSiniawka/NieświeżGustaw Święcicki 4/5, Zofia Święcicka 1/5
Nacz - Lubiczów vel WasilewszczyznaSiniawka/NieświeżJerzy i Wacław Hrehorowicz
Nacz - StaraSiniawka/NieświeżFranciszka Zgirska
Nacz BryndzowskaLachowicze/BaranowiczeZygmunt Czarnocki
Nacz BryndzowskaLachowicze/BaranowiczeStefan Czarnocki
Nacz -BryndzowskaLachowicze/BaranowiczeZygmunt, Bohdan, Maria, Stefan Czarnoccy
Nacz Bryndzowska cz.IVLachowicze/BaranowiczeWilhelm Czesław i Idalia Maria Czarnoccy
Nadolin - StupiczewoKamieniec Litewski/BrześćJan Nadolski
NadorożniówNadorożniów/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
NadybyNadyby Wojutycze/SamborLeon Tchórznicki
NagórzankaNagórzanka/BuczaczArtur-Kazimierz-Maria hr. Potocki
NagórzankaNagórzanka/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
NagórzanyNagórzany/ZaleszczykiMaria ks. Lubomiska
NahorceNahorce Małe/Kamionka StrumiłowaHelena Łukasiewicz
NakryszkiZdzięcioł/Słonim, NowogródekWładysław Strawiński
Nakryszki Południowe z folwarkiem PorzeczeZdzięcioł/Słonim, NowogródekJan Eustachy, Władysław Stanisław Strawińscy
NalibokiWsielub/NowogródekKupiła w 16.09.1938 r. - Janina Lenczewska- Samotyja
NarajówNarajów Wieś/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
NarbutowszczyznaSoły/OszmianaWincenty Szatrowski
Naród "A"Odryżyn/DrohiczynHelena Prozorow
NarucewiczeSnów/NieświeżJanina hr. Hutten - Czapska
NastasówNastasów/TarnopolWładysław Serwatowski i Tow.
NastaszczynNastaszczyn/Koniuszki/RohatynEleonora hr. Bielska
NatalinekEjszyszki/LidaStefan i Michał Zahorscy vel Zagórscy
NaukaŁużki/DzisnaPrakseda Cytowicz
Nawłoki z folwark RemelewszczyznaPrzebrodzie/Dzisna/BrasławWładysław Tomaszkiewicz lub Ildefons Klott
Negowiszcze vel NiegowiszczeChojno/Pińskdo 1934 r. Piotr Młodzianowski w 1934 przejął WBZ
Nemir - Duża Romanówka z majątku NemirSzczurzyn/ŁuckWacław Rodziewicz, Aniela Maciejewska, Aleksandra Lisowska, Izabella Smoktunowicz
Nezwir - ŁukówTrościaniec/ŁuckBarbara Dłuska
NiebiereczynDobromyś/BaranowiczeMaria Tiesenhausen
Nieczecz vel NierzecWoj. Nowogródzie
Niedźwiedziowo z majątku ProsiołkowiczeJazno/DzisnaStanisław i Walerian Makarscy
NiemieżRudomino/wileńsko- trockiMichał Bochwic
NiemieżRudomino/wileńsko- trockiHelena Kryczyńska
NiemiłówNiemiłów/RadziechówStanisław hr. Badeni
NieńkowiczeMoroczna/PińskKazimierz Tukalski - Nielubowicz
Nierocze vel Paulinów Koczereszka BNowa Mysz/BaranowiczeFlorian Bochwic
NiesłuchówNiesłuchów/Kamionka StrumiłowaStanisław i Róża hr. Dzieduszyccy
Niesłuchów, Żelechów Wielki, Hrycków, Sokołów, Dziduszyce Małe, Dzieduszyce Wielkie, Łany SokołowskieNiesłuchów/Kamionka Strumiłowa/StryjRóża i Stanisław Dzieduszyccy
NiestaniceNiestanice/RadziechówHenryk Haszlakiewicz
NiesutyczeHorodeczna/NowogródekJózef Hutorowicz
Nieświcz ICzaruków/ŁuckWincenty Omieciński
Nieświcz IICzaruków/ŁuckNa 1925 r. Zofia - Kornelia hr. Górno - Klecze Rottermund
Nieświery vel NiewieryMiadzioły/Miadzioł/PostawyWładysław Hryncewicz
Niewirków przy wsiach Niewirków i Mała SołpaMiędzyrzec/RówneMarek - Emanuel - Wit Małyński
NiezwiskaNiezwiska/HorodenkaZdzisław i Janina Szaszkiewicz
NiezwiskaNiezwiska/HorodenkaLudwik Teodorowicz
Niezwiska, WoronówNiezwiska/HorodenkaJanina i Zdzisław Szaszkiewiczowie
NieżuchówGrabowiec Stryjski/StryjAndrzej-Rudolf i Jan Onyszkiewicz
Nikłowice, OrchowiceNikłowice/MościskaHenryk Pawlikowski
NiskołyzyNiskołyzy/BuczaczJózef Mencel vel Menzel
NiwiceNiwice/RadziechówSpadkobiercy Ludwiki Rozwadowskiej
Niżborg NowyNiżborg Nowy/KopyczyńceHr. Emil Maksymilian Baworowski
Niżborg StaryNiżborg Stary/KopyczyńceHr. Emil Maksymilian Baworowski
NorzycaNorzyca/PostawyEugeniusz-Feliks Okuszko
NosowiczeOłyka/ŁuckAdolf Dyrks
Nowa BołoszaKiemieliszki/ŚwięcianyKazimierz Uszacki
Nowa Psuja z majątku HobrańProzoroki/DzisnaWładyslaw hr. Brzostowski
Nowa ZiemiaŁohiszyn/PińskStanisław Aleksander Staszewicz
Nowa ŻośnaŁośna/Żośna/PostawyIgnacy Juchniewicz
Nowe - Bereźne vel Nowy Dwór vel BereźneStolin/StolinMarta Olesza
Nowe - DziewiątkowiczeDziewiątkowicze/SłonimOlgierd Ślizień
Nowe Berenie/StolinMarta Olesza
Nowe SiołoNowe Sioło/Ruda/ŻydaczówJózef Łabańciów
NowikowszczyznaGródek/MołodecznoWincenty Wilkicki
Nowiny II i ŚliwowszczyznaSzczuczyn/Szczuczyn/LidaJulian Laskowicz, Władysława Laskowicz
Nowo - WysockDerewna/SłonimTadeusz Padolski
NowolesieŻukojnie/ŚwięcianyWincenty, Andrzej Suświłło
NowopolGłębokie/DzisnaJózef Filimowicz
NowopoleGraużyszki/OszmianaEwa, Hanna Odachowskie
NowopoleHermanowicze/DzisnaAndrzej Romejko vel Romeyko, Jan Jancewicz
NowosadyOstrów/BaranowiczeAdolf Bitner- Glindzicz
NowosadySzczuczyn/SzczuczynMaciej Moraczewski
NowosiółkaNowosiółka/PrzemyślanyArcybiskup
Nowosiółka BiskupiaNowosiółka/BorszczówWładysław- Maria Baworowski
Nowosiółka JazłowieckaNowosiółka Jazłowiecka/BuczaczWładysław Wolański
Nowosiółka KoropieckaNowosiółka Koropiecka/BuczaczStefan Badeni
Nowosiółka SkałackaNowosiółka Skałacka/SkałatJózef Tennenbaum
Nowosiółka TesarowskaNowosiółka/PodhajceEdmund i Zenobia Wasilkowscy
NowosiółkiBorki/Katerburg/KrzemieniecWalery, Zbigniew Świętochowscy, Janina Jelska, Helena Orłowska
Nowosiółki "A"Kucewicze/OszmianaHr. Franciszek-Tadeusz-Edward Hutten-Czapski
Nowosiółki z folwarkiem BorowikiCzuczewicze/ŁuniniecMaria Jaroszyńska
Nowosiółki z folwarkiem Łabowicze i inne/OszmianaJadwiga z Reytanów hr. Hutten - Czapska
Nowosółka JazłowieckaNowosiółka Jazłwiecka/BuczaczMarian, Maria Błażowscy
Nowosółka vel Nowosiółka KostjukowaNowosiółka Kostjukowa/ZaleszczykiJózef Ornstein i Tow.
NowostawceNowostawce/BuczaczMaria Makomaska
Nowostawce Czarnokońce MałeCzarnokońce Małe/KopyczyńceAleksander Bogucki
NowoszyceDrużyłowicze/Drohiczyn PoleskiWitold - Franciszek -Józef Orda
Nowy Dwór/ŁuckJustyna Chojnacka
Nowy DwórJaniszki/Podbrodzie/ŚwięcianyJanina i Juliusz Salcewiczowie
Nowy DwórKupiczów/KowelMaria-Anna-Irena, Maria-Anna-Nepomucena, Andrzej Pomorscy, Jadwiga Szumowska
Nowy DwórMiory/BrasławAnna Szarska
Nowy DwórNowy Dwór/KowelMaria, Anna, Jadwiga i Andrzej Pomorscy
Nowy DwórRaków/MołodecznoRobert Szpilewski
Nowy DwórSiniawka/NieświeżMaria Święcicka
Nowy Dwór "A"Łuniniec/ŁuniniecJózefina Niemirowicz-Szczytt
Nowy WorczynKorytnica/WłodzimierzSpadkobiercy Emila Wróblewskiego
NuszczeNuszcze/ZborówStanisław Franciszek Zawidowski - Weissman
Nużel IHołoby/KowelMec. Józef Zagórski
Nużel IIHołoby/KowelSpadkobiercy Włodzimierza Michalewicza
NyrkówNyrków/ZaleszczykiMaria ks. Lubomiska
ObelnicaObelnica/Koniuszki/RohatynBarbara Meronowicz
ObertynObertyn/HorodenkaRegina Edelman
ObertynObertyn/HorodenkaAnna Prokocimer
OblatowoLeonpol/BrasławMaria Sztrejt, Aniela Marcinowska, Konstancja Wysocka
OborekPołoczany/MołodecznoWanda Eynarowicz
ObrówekBrodnica/PińskPiotr I Damian Sacharewicz
ObrynaJeremicze/StołpceJózef Kaszyc
ObrynaTurzec/StołpceFeliks Kaszyc
ObydówKamionka StrumiłowaSpadkobiercy Bronisława Wisłockiego
Obyszcze - Szłapań vel SzłapanLubieszów/Kamień KoszyrskiJózefa Helena Huza
OchrymowceOchrymowce/Czernichowce/ZbarażStanisław Kozłowski
OchrymowceOchrymowce/ZbarażStanisław Kozłowski
OdachowszczyznaDarewo/BaranowiczeKazimierz Rdułtowski
OhladówOhladów/RadziechówStanisław Krajewski
OhryszkowceWyszogródek/Białozórka/KrzemieniecAleksander hr.Olizar
Ohryszkowce i ŁanowceBiałozórka/KrzemieniecSpadkobiercy Julii Popławskiej
OjcieniewoIwieniec/WołożynJózef i Benedykt Pawłowscy
OjucewiczewiczeMir/StpołpceMichał ks. Światopełk - Mirski
OknianyTłumacz/TłumaczPiotr Szczepański
Okniste vel Okuliste część JanowiczHryczewicze/NieświeżOlgierd Jeleński
OknoOkno/Czerniatyn/HorodenkaKs. Jan Cieński
OknoOkno/SkałatJerzy Fedorowicz
Okońsk IManiewicze/KowelJózefa Zerygiewicz - Twarowska
OkorskTorczyn/ŁuckBolesław Rychliński
Olble LackieKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiAleksander Bobryk
OlchowczykOlchowczyk/KopyczyńceHr. Agenor Gołuchowski
OlchowiecCzernelica/HorodenkaFrank Lipa
OlchowiecOlchowiec/BorszczówMarek Haffner i Tow.
OlchowiecOlchowiec/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Olchowo- Plan Zakładów PrzemysłowychGierwiaty/wileńsko- trocki
OlechnowiczeKraśne/MołodecznoWacław Wysocki
Olejowa KorniówTyszkowce/HorodenkaBar. Maria Gużkowska
Olejowa KorolówkaTyszkowce/HorodenkaJan Wielowieyski
Olejowa KorolówkaTyszkowce/HorodenkaKazimierz Wielowieyski
OlejówOlejów/ZborówHr. Aleksander Wodzicki
OleksińceOleksińce/BorszczówStanisław Gromnicki
OleksińceOleksińce/BorszczówAdam Gromnicki
OleskoOlesko/ZłoczówTomasz Jasinski
OleszewiczeKamionka/Lida,SzczuczynIrena Ronikier
Oleszewicze z uroczyskami Ciercierze, Zaszczuki, Siemianówka, PerekalecKamionka/Szczuczyn/GrodnoMaria Niezabytowska
OleszkówOleszków/ŚniatyńKorn i Riesenberg
Oleszków z osadą młyńską na rzece LiwjanceStołpce/StołpceStefan Krupski
OlesznoSzydłowicze/SłonimWitold Oskierko
OleszówOleszów/TłumaczStefania z Marynowskich-Malisz
OleszówOleszów/TłumaczStefania Malisz
Olibów i Żornów vel ŻarnowoWarkowicze/DubnoMaria Skórzewska
Olszanka MałaOlszanka Mała/ZłoczówGniewoszowie
Olszanka z uroczyskiem PapierniaRóżana Żyrowiecka/IwacewiczeJanina Pietrusińska, Władysław Nowakowski
Olszew "A" z uroczyskami Charewszczyzna, Przystań, Hołubek, PotrzebiczeŚwir/ŚwięcianyAleksander-Stanisław-Wawrzyniec Chominski
OlszymowoBiskupice/WołkowyskKonstanty Lucjan, Stefan, Elżbieta Półtorzyccy i Zofia Bajraszewska
Ołona z folwarkiem PojezierzeRudziszki/wileńsko- trockiWandalin i Maria Kucewicze
Ołtowo - Skwarowo i NiżKostrowicze/SłonimInż. Emeryk Hutten - Czapski
OłtuszOłtusz/BrześćCzesław Piekutowski
OnielówkaDerażne/KostopolZofia z Jezierskich - Wydżga 1/7, Zofia Wydżga 1/7, Maria Salomea Wydżga 1/7, Tomasz Wydżga 2/7, Bilesław Wydżga 2/7
Onżadowo vel OjżadówTurgiele/wileńsko- trockiMieczysław Gojżewski
OpłuckoOpłucko/RadziechówSpadkobiercy Ludwiki Rozwadowskiej
Opłucko NiwiceOpłucko/RadziechówStanisław Krajewski
OpolBezdzież/DrohiczynGabriela Zaleska
Opol z folwarkiem KoziołBezdzież/Kobryń, DrohiczynGabriela z Jeleńskich Zaleska
OpulOpul/NieświeżGabriela Zaleska
Orwidów Dolny-Bezdanajcie vel BezdanajceNiemenczyn/wileńsko- trockiStefania Dąbrowska
Orwidów Górny- Bezdanajcie vel BezdanajceTroki/wileńsko- trockiMarian Zyndram - Kościałkowski
OrzechowiecKaczanówka/SkałatEmil Lotringer
OrzechowiecOrzechowiec/SkałatEmil Lotringer
Osada Fabryczna Gorzelnia BezdańskaNiemenczyn/wileńsko- trockiEugenia Tęczyńska
Osada Ostrożec "B"Malin, Jarosławicze/DubnoWładysław Małek
Osada RaniewiczeŚwisłocz/WołkowyskWładysław Kiesnowski
OsinianyWorniany/wileńsko- trockiJózef-Marian Mineyko
OsinówkaKrzywicze/WilejkaEliasz, Nikodem, Tomasz, Włodzimierz Dubiaho
Oskrzesińce, WasiuczynKnihynicze/RohatynStefania z Tustanowskich Kollatorowicz, Helena z Tustanowskich Słotwińska
OsmolówKoszelewo/NowogródekWładysław Rogalewicz
Osmołów vel Osmołowo vel Izwa OsmołówKoszelewo/NowogródekWładysław Rogalewicz
OsowicaPodolesie/KobryńJan, Dymitr Kubeccy
OssowceOssowce/BuczaczEwa Cieńska i Tow.
OstapieOstapie/SkałatAleksander Zaleski
OstapkowceGwoździec/KołomyjaStanisław i Teresa Puzyna
OstaszkowoKościeniewicze/WilejkaMaria, Marian-Ignacy, Jan, Zygmunt Ciechanowicz, Zofia Bujniewicz
Ostaszyn - MurowanyCyryn/NowogródekOtton, Hipolit, Bolesław Żywiccy
OstraOstra/BuczaczDr Marian Wiśniewski
Ostromecz SzlacheckiPodolesie/KobryńJózefa Rynkiewicz
Ostrowczyk PolnyOstrowczyk Polny/ZłoczówMaria Jaworska
OstrowiczePinkowicze/PińskSpadkobiercy Mikołaja Wołosewicza
OstrowiecTroki/wileńsko- trockiFranciszek Założyński
OstrowiecWorniany/wileńsko- trockiCzesław, Ryszard Sycianko
OstrowiecWorniany/wileńsko- trockiKazimiera i Czesław Sycianko
OstrowiecWorniany/wileńsko- trockiCzesław Sycianko
Ostrowiec folwark Nowe Małe IIWorniany/wileńsko- trockiWiktoria Januszewicz, Maria Hauryłkiewicz
Ostrowo vel Ostrów i folwark OstrówLida/LidaMieczysław Michałowski
Ostrożec "A"Malin, Jarosławicze/DubnoHr. August Romuald Aleksander Ledóchowski
OstrówKrasne/ZłoczówAnna i Tadeusz Żebraccy
OstrówOstrów/BrzeżanyOlga z Żelehowskich hr. Rostworowska
OstrówTrościaniec/ŁuckGrzegorz Kossowicz
Ostrów Nr 3Miadzioł/PostawyWaleria Kaliszek
Ostrów vel OlesiewoProzoroki/DzisnaBolesław Szymakowski
Ostrów z uroczyskiem BerezynaGródek/MołodecznoWładysław Węcławowicz
Ostrów z wyspą na jeziorze Narocz pod nazwą Pasynki i folwark BabkiMiadzioł/PostawyJan Jabłoński, Waleria z Jabłońskich-Kaliszek, Helena z Tomkiewiczów Jabłońska, Józefa Jabłońska
OstrówekRóżana/KosówSpadkobiercy Stefana i Jana Siemaszków
OstrówekWiercieliszki/GrodnoMaria Józefa Eynarowicz
OstrówkiDrohiczyn PoleskiZofia z Bogórskich Bańkowska
OstrówkiDrohiczyn/DrohiczynZofia Pogórska
OstrówkiHorodziej/NieświeżStefan Bułhak
OstrówkiHuszcza/LubomlMaria-Bronisława Konczewska
Ostrówki - StefanowoHorodziej/NieświeżStefan Bułhak
OstryniaOleszów/TłumaczMaria z Lubomirskich hr. Potulicka
OstryniaOleszów/TłumaczMaria Potulicka
OściewiczeMikołajów/Mikołajewo/DzisnaRafał Szpakowski
OściukowiczeIlia/WilejkaZofia, Jan, Konstanty, Magdalena-Maria Tukałło
OściukowszczyznaTurgiele/wileńsko- trockiMaria-Joanna Rodziewicz
OtmytStołpce/StołpceWacław i Jadwiga Haciscy
OtmytStołpce/StołpceJadwiga Naborowska
Otoki "A"Hermanowicze/DzisnaSpadkobiercy Ignacego ks. Światopełk-Mirskiego
OtołczycePorzecze/PińskZygmunt i Emilia Serdakowscy
Ottowo- Skwarowo, Niż, Gaj Szulacki/SłonimHenryk Hutten-Czapski
OttyniowiceOstrów/BóbrkaMaria Woroniecka
OwceOwce/ZbarażHerman Aksenbrad
Owsiadowo vel JedjanowoŻyrmuny/LidaStanisława Oskiera
OzieranyDworzec/NowogródekMaria Rómerowa
OzieranyDworzec/NowogródekMaria Römer
OżydówOżydów/ZłoczówMaria Gniewosz
PacewiczePiaski/WołkowyskLeon i Michalina Popławscy
PackiMiędzyrzecz/WołkowyskZofia Zawadzka
PacujeŚwisłocz/WołkowyskZofia Bądzkiewicz
Pacyków, Zagwóźdź, Łysiec StaryPacyków/StanisławówAleksander-Jerzy, Władysław-Kazimierz, Zofia ze Stachiewiczów Lewiccy
Pacyków, Zagwóźdź, Zagwóźdź Nowy, LinderówkaPasieczna/StanisławówSpadkobiercy Aleksandra Rogala-Lewickiego
Pakulisze vel PakuliszkiKoniawa/Lida
PałahiczeOleszów/TłumaczMaria Dzieduszycka
PałahiczeOleszów/TłumaczEleonora Posselt
Panicz - NiwaDobromyśl/BaranowiczeBonifacy Korybut - Daszkiewicz
PaniowcePaniowce/BorszczówFrajda Bartfeld i Tow.
Paradnie z uroczyskiem Chodanówka, Piereleź, GudowoJazno/DzisnaZofia, Tadeusz Bujwid, Maria Ruikiewicz
ParafianowiczePiaski/WołkowyskStafan Juściński
Parcele w Nowogródku, ul. Przechodnia 10 i ul. T.Hołóki 25NowogródekSpadkobiercy Aleksandra Lewickigo
ParchimowceWielka Brzostowica/GrodnoHelena, Irena, Maria, Wanda Jacuńskie
Pasieczna i Uhrynów GórnyPasieczna/Uhrynów Górny/StanisławówFilip Lieberman
Patryki "A"Kobryń/KobryńKrejwis?
PaulinowoPoczta Bohdanów/WołożynAnatol Kryński
Paulinów - Koczereszka "C"Nowa Mysz/Baranowicze
Paulinów - Koczereszka B, NieroczeNowa Mysz/BaranowiczeBrunon i Bolesław Bochwic
PauszówkaPauszówka/CzortkówAlbin Karol
PauszówkaPauszówka/CzortkówAleksander Bogucki
PawełczePawełcze/Pasieczna/StanisławówStanisław Mencel
PawlinowoWiszniew/WołożynAnatol Nayman Mirza Kryczyński
Pawłowicze z folwarkiem WolkowoPorpliszcze/DzisnaZofia Puzyrewska
PawłówPawłów/RadziechówRoman Ujejski
PelaginHorodec/KobryńMaksymilian Andronowski
Pelagin częśćHorodec/KobryńHipolit Andronowski
Pelagin II Horodec/KobryńAdam Andronowski
Pelagin IIIHorodec/KobrynWitold Andronowski
Pelassa - StaraZabłoć/LidaEdward Pilecki
PelczyceKamienica Żyrowiecka/BrześćAntoni Paszkiewicz
PełkowszczyznaTraby/WołożynWładysław, Wacław, Józef, Szymon Mackiewiczowie
PełżaMalin/DubnoHalina Gierulewicz
PeratynPeratyn/RadziechówStanisław hr. Badeni
PerekopyNowogródek/NowogródekJan Matusewicz
PeremiłówPeremiłów/KopyczyńceHr. Stanisław Siemieński
PerepelnikiPerepelniki/ZborówKazimierz Wolski
Peresieka "A"Lubitów/KowelJózef-Stanisław, Kazimierz, Władysław Mittelstaedt
PerespaPerespa/SokalEdmund Kraiński
PerkaleKniahinin/DubnoAleksander Drowanowski
Perweniszki 1Łyngmiany/Kołtyniany/ŚwięcianyWitold Ertel
Perweniszki IIŁyngniany/Kołtyniany/ŚwięcianyWitold, Karol Jerzynowscy vel Jeżniowscy
Peternów vel PaternowoGłębokie/DzisnaWitold Wincza
Petlikowce BielawińcePetlikowce/BuczaczErazm Korytkowski
PetropolMickuny/wileńsko- trockiStanisław Urbanowicz
PetropolWiercieliszki/GrodnoMieczysław Strupiński na 1938r.
PiadykiPiadyki/KołomyjaBogusław Horodyński
PiasecznoPinkowicze/PińskHr. Genowefa Broel - Plater
PiasecznoPowórsk/KowelAnna Bułgfacewicz, Nadzieja Derluk
PiaskiPiaski/KosówHr. Władysław Pusłowski
Piatihorce vel PiatihoryZdołbica/ZdołbunówWłodzimierz i Eugenia Somol
PiatkowszczyznaŻyrmuny/LidaJulian Laskowicz 6/7, Władysława Laskowicz 1/7
PiatydnieChotiaczów/Włodzimierz WołyńskiZofia Ledóchowska
PiegłowszczyznaWinograd/KołomyjaRóża i Barbara Antoniewicz
PieniakiPieniaki/BrodyStanisław Cieński
Pieniaki z przyległościamiPieniaki/BrodyStanisław Cieński
PienkienikiRudziszki/wileńsko- trockiMaria Jurewicz
PierzchowiczeMołczadź/BaranowiczeElżbieta Czernuszewiczowa
Pierzchowicze z uroczyskiem MiedzeMołczadź/BaranowiczeElżbieta, Jerzy, Romuald Czarnuszewicz
Pieszkowo vel GórkaBrodnica/PińskRoman Bęklewski
PietniczanyPietniczany/Bóbrka, p-ta Sokołów k/BóbrkiWłodzimierz Czaykowski
PietraszyszkiŁyntupy/ŚwięcianySzymon Cejko
PietryczePietrycze/ZłoczówStanisław Solański, Tadeusz Sobecki, Adela Stella i Tow.
PięciogóryZdołbica/ZdołbunówWłodzimierz Somol
PiłatkowcePiłatkowce/BorszczówDr Stanisław Rudrof i Tow.
PiotroszczyznaProzoroki/DzisnaAdam Korsak
PiotrowszczyznaMejszagoła/wileńsko- trockiBoros Pimonow vel Pimonów
PiotrówPiotrów/HorodenkaInż. Maria Roszko
Piotrów-Scheda III/KołomyjaAntoni-Jan, Stanisław Minasiewicz
PiratynWerba/DubnoAleksandra Maria Pomorska
PisecznoMir/StołpceMichał ks. Światopełk - Mirski
PiszczatyńcePiszczatyńce/BorszczówCyryl Czarkowski - Golejewski
Plan Budynku Białystok, ul. Sienkiewicza 15 róg BiałejBiałystokWilhelm i Irmej Ostrowscy
Plan gruntów części dóbr GródekRówne/RówneTeodor Sztejngel vel Steinbejl
Plan gruntów majątku PopławyWilno ul. Saska Kępa
Plan gruntów parcelacji majątku Wólka BrodnickaŁuniniec/Łuniniec
Plan majątku Małe SolecznikiSoleczniki/wileńsko- trockiAleksander Mianowski
PlantaHorodeczno/PrużanaKazimierz Kozłowski
Planta - GackaŚwięto Wolska/Pińsk, KosówWładysław hr. Pusłowski
Planta - Hacka vel Gacka/KosówHr. Władysław Puslowski
Platerowszczyzna vel WaniaczewkaPodorosk/WołkowyskAntoni Brayczewski
Plechowo vel Gruzlewszczyzna "A" vel GruzlewicaMołczadź/BaranowiczeSpadkobiercy Ireny Nosenko
PlenikówPleników/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
PletenicePletenice/PrzemyślanySpadkobiercy dr. Izydora Hołubowicza
PlichówPlichów/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Plissa "A" vel Plisa "A"Plissa/Plisa/DzisnaJan Korwin-Pawłowski
PłaskowiczeHrycewicze/NieświeżKazimierz Łobocki
PłatunyDukszty/ŚwięcianyAdolf Babiański
Płuchów/ZłoczówAugust Weidenfeld i Tow.
Pniowo-PławnoŁużki/Dzisna24.06.1938r. kupił Jan hr. Plater-Zyberk
Pobojewo IPiaski/WolkowyskMaria Dawidowska
Pobojewo IIKrzemienica/WołkowyskTadeusz Kalenkiewicz
PobużanyPobużany/Kamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
PoczapińcePoczapińce/TarnopolHersz Löw
Pocze z folwarkamiPodbrodzie/ŚwięcianyAntoni Połłujan
PodberezieCzaruków/ŁuckMaria Czerwińska
Podberezie - OderadyCzarukow/ŁuckSpadkobiercy Kamilli Magdaleny le Blanck
Podberezie vel Stare BerezieCzaruków/ŁuckIrena Kownacka
PodbereźcePodbereźce/ZborówAnna Kristiampoler
PodbiałaDmitrowicze/Brześć n/BugiemJózef Popławski
PodbrzezinaZabłoć/LidaKonstanty Michniewicz
PodburzePodburze/Podkamień/Rohatyn, p-ta StrzeliskaKsawera Ząbecka
Poddębce i folwark ZaciszePoddębce/ŁuckTadeusz Peretjatkowicz
Podfilipie, Załucze WierzbówkaPodfilipie/BorszczówWolf Stock
PodgórzeLubcza/NowogródekTeodor Girys
PodhajczykiGwoździec/KołomyjaJan Erwin Bohosiewicz
Podhajczyki JustynowePodhajczyki Justynowe/TrembowlaLeopold Bolesta Koziebrodzki
PodhorceDziewiątkowicze/SłonimOlgierd Ślizień
PodhorcePodhorce/ZłoczówRoman ks. Sanguszko
Podkamień z przyległościamiPodkamień/BrodyAlbert Sumiński
PodkrzyżNiemenczyn/wileńsko- trockiStanisław Pławski, Helena Rybasiewicz, Anna Trzeciak
Podkrzyż vel NiemenczynNiemenczyn/wileńsko- trockiAnna Pławska
PodlesieHorodziej/NieświeżSpadkobiercy Stanisława Jankowskiego
Podlesie z przyległościami, Zwiniacz/CzortkówHr. Stanisław Rey
Podlesiejki z folwarkiem AugustowoWolna/BaranowiczeAugustyn Marian Sokołowicz
PodlipcePodlipce/ZłoczówZofia z Tarasiewiczów i Stanisław Kostheim
Podlipce JanuszowskiePodlipce/ZłoczówZofia z Torosiewiczów i Stanisław Kostheim
Podlipie z WierzbówkąWierzbówka/BorszczówWolf Stock
PodłużeKostrowicze/SłonimHelena Kutkowska
PodłużeWerba/DubnoJan, Teodor, Bazyli Markiewicz
PodniestrzanyŻydaczów/ŻydaczówTeresa Ks. Lubomirska
Podobanka Lit. "A", Podobanka Lit. "B"Tuczyn/RówneKs. Sergiusz Łukomski, Barbara Dłuska
PodolszyznaHermanowicze/Dzisna
PodoroskPodorosk/WołkowyskOtton Bochwic
Podruksza, WacławowoWidze/Opsa/BrasławTamara Pelikan
Podryż II vel Podryże IIWielick/KowelPiotr, Włodzimierz Saweljew
PodszumlańcePodszumlańce/RohatynBracia Grosznas
PodwerbcePodwerbce/HorodenkaMajer Diamandstein
PodwińczeJanów/DrohiczynDaniel Czopko
PodwołoczyskaPodwołoczyska/SkałatZofia Gołuchowska
PodwysokaPodwysoka/ŚniatyńJakub Weich
Podzamcze k/Kamionki StrumiłowejPodzamcze/Kamionka StrumiłowaSpadkobiercy Bronisława Wisłockiego
PodzameczekPodzameczek/BuczaczArtur-Kazimierz-Maria Hr. Potocki
Podzierno vel PodziernaRubieżewicze/StołpceJanuary, Bohdan, Emil, Otton Zawadzcy
PogawjeSubotniki/LidaWanda i Alina Lucyna Tabeńskie
Pohorylce Wieś, Pohorylce Kameralne, Pohorylce MiasteczkoPohorylce/PrzemyslanyHr. Teresa z Potockich I voto Tchórznicka II voto Skrzyszowska
Pohost ZahorodzkiPohost Zahorodzki/PińskKs. Janina Drucka - Lubecka
PohulankaMikołajów/Mikolajewo/DzisnaAdolf Stankiewicz
PohulankaSobakińce/SzczuczynPiotr i Albin Jareminowiczowie
PolanyKiemieliszki/ŚwięcianyAnna Kurnosowa
PolanyLebiedziew/MołodecznoAkulina Szyrajew
Polany "A"Polany/OszmianaAdam Wolański
Polany Dolne i GórneKiemieliszki/ŚwięcianyWładysław Breitkopf
Polany Dolne i Górne parcela nr 96 z folwarku SosnowiecKiemieliszki/ŚwięcianyStanisław Michajłowicz
PolatyczePruska/KobryńStefan Rynkiewicz
PolesieMielegiany/ŚwięcianyWładysława Brzezińska
Police - HałuszkiKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiHelena Srzednicka
Police z działką w uroczysku MoczułkiKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiCzesław Jan Przedpełski
Police, RomejkiAntonówka nad Horyniem/SarnyNa 1931 r. Zygmunt Meysztowicz, Szymon Niekraszewicz
Poluchów MałyPoluchów Mały/PrzemyślanyArcybiskup
PoluszynDziatkowicze/KobryńKiwa-Fiszel-Icko-Dawid, Indel, Owsiej, Szmul Lifszyc
PołoneczkaPołoneczka/StołpceKs. Władysław Radziwiłł
Połonice Z ZadwórzeZadwórze/PrzemyślanyJózef Bohdan
PołonkaPołonka/ŁuckSpadkobiercy Roberta Protcera
PołośniaHowiezna/Nieśwież
PołowcePołowce/CzortkówHr. Władysław Skarbek - Michałowski
PołukniaRudziszki/wileńsko- trockiMaria Wołk-Karczewska, Henryk Sikorski
PołukniaRudziszki/wileńsko- trockiMichalina Różańska
PołupanówkaPołupanówka/SkałatJoel Hausner i Tow. Mojżeszowe
PołupanówkaSkałat Stary/SkałatJoel Hausner
Pomerecz-SłociszkiPolany/OszmianaFranciszek-Ksawery-Bronisław Taryłło
PomoniętaPomonięta/RohatynHelena Gotwald
PomoniętaPomonięta/RohatynLudwik Rey
Pomorszczyzna, Michałowo, Raków, ul. Bukrówka - MłynRaków/MołodecznoKazimierz-Edmund Zdziechowski
PomorzanyPomorzany/ZborówJerzy hr. Potocki
Ponczany vel PończanyDruja/BrasławFelicjan Pietkiewicz
Poniatycze "B" z uroczyskiem DomanowoWiazyń/WilejkaHipolit Gieczewicz, Zofia z Gieczewiczów Horodyńska
Ponikwa z przyległościamiPonikwa/BrodyAdolf i Maria Bocheńscy
PonizieBienica/MołodecznoGustaw Antuszewicz
PopaskaMickuny/wileńsko- trockiAdolf i Wincenty Aberlan
PopielnikiPopielniki/ŚniatyńBronisław Agopsowicz
Popławy MichałówkaMichałówka/PodhajceJuliusz Rottenberg
Popłowo cz. III z majątku GudziewiczeGudziewicze/GrodnoGrzegorz i Wiera Mikłaszewicze
PopowcePopowce/ZaleszczykiTadeusz, Helena Liskowaccy
Poraduń z folwarkami Jawor, Czyżuny i pusztoszą MilewiczeEjszyszki/Żyrmuny/LidaMaria Szczęsna - Brzozowska
PorchowaPorchowa/BuczaczAdam Baworowski
PorochońskPohost Zahorodzki/PińskZofia Katarzyna, c. Feliksa Mariana z Ks Druckich - Lubeckich Czechowiczowa - Lachowicka
Porojść IAleksandrowo/LidaAdam Szpak
PoruczynPoruczyn/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Porudno i PorudenkoPorudno/JaworówStefania i Aleksander Balázs
PoryckPoryck/WłodzimierzHr. Stanisław Adam Marian Czacki
PoryżWielick/KowelPiotr, Włodzimierz Saweljew
Porzanicze vel PodzamczeChorów/HorochówSpadkobiercy Pawła Wolaniuka, Jan Wolaniuk
PorzeczeDokszyce/DzisnaPiotr Józefowicz
Porzecze StareŁużki/DzisnaOskar Rapp
Porzecze z folwarkami Rokszowo, Karcze, Dęby Pawłowo, KuszlewoPołoczany/Oszmiana/ Wołożyn/MołodecznoIgnacy, Maria Szałkowscy
Porzecze z folwarkiem WygódkaPołoczany/MołodecznoJan Puciata
Posada NowomiejskaPosada Nowomiejska/DobromilWiktor Żurowski
Posmelinka?Mielegiany/ŚwięcianyKrzysztof Moczan
Postojno IDerażne/Równe, KostopolWincenty Omieciński
Postojno IIIDerażne/KostopolAnna z Omiecińskich Gröner
Postołówka i Raków KątPostołówka/KopyczyńceHr. Stanisław Siemieński
PostójnoDerażne/KostopolHr. Roman Potocki
PosuchówPosuchów/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Poszakinie vel Poszakini II, Filipowo z uroczyskiem Mejrutyszki i jeziorem AszakiniPodbrodzie/ŚwięcianyStefan Hłasko
Poszwagino vel Szafiarnia-Poszwagino vel ŚmilingaDaugieliszki/ŚwięcianyGabriel-Tadeusz, Maria De Manstein-Henner
Potlew?/PrzemyślanyZuzanna Halpern, Regina Reich, Dr Jan Gerstman
PotoczekPotoczek/ŚniatyńWaleria Teodorowicz
PotokPotok/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Potok ZłotyPotok Złoty/BuczaczAleksander I Antoni Gniewosz
PototurówDederkały/KrzemieniecNa 1938 r. hr. Klementyna Colonna - Czosnowska
PotutoryPotutory/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
PowidakiRzesza/wileńsko- trockiStefania Burnos
PowidakiRzesza/wileńsko- trockiBronisława i Janina Burnos
Poznanka HetmańskaPoznanka Hetmańska/SkałatLudwika z hr. Koziebrodzkich Chutkowska
ProbabinHorodenka/HorodenkaLeon Ascheim
ProbużnaProbużna/KopyczyńceAdam Drohojowski
ProjektowiczeCyryn/NowogródekWincenty Przygodzki
Projektowicze z folwarkiem RososzCyryn/NowogródekJan i Anna Przygoccy
Proniuny z uroczyskiem Wilkokraska, KumpiętaPolany/OszmianaLudwik, Marian-Piotr Grużewscy
ProsiołkowiczeJazno/DzisnaJarosław Doboszyński
Prosiołkowicze z folwarkiem WerosyJazno/DzisnaJarosław Doboszyński, Ella Doboszycka, Aldona z Doboszyńskich Gorniewska
ProstańszczyznaRóżanka/SzczuczynIrena Rouchowa
ProszowaProszowa/TarnopolJerzy Baworowski
Prozorowsczyzna vel Prozorowszczyzna - ZamiechowoRohotna/SłonimJulia Bylczyńska
PruchniszczeWinograd/KołomyjaTadeusz i Jadwiga Milewscy
PruskiBuhryń/RówneTadeusz, Roman i Elżbieta Kaweccy
Prusowszczyzna z folwarkiemŻyrowice/SłonimWanda Łętowska
PruszanowoNowa Mysz/BaranowiczeWincenty Pruszyński
PrybeńTuczna/PrzemyślanyLeopold Starzenski
Pryćki i OharewiczeKruhowicze/ŁuniniecIrena Świeżyńska 6/7 i Maria Terajewicz 1/7
PryputniaBereżnica, Dąbrowica/SarnyZofia Julia De Lessie
Prywitówka IMoroczna/PińskWładysław Kazimierz Terlecki
Prywitówka i Rzeczyca nr 6 i 7Moroczna/PinskGabriela, Witold, Władysław, Jerzy, Czesława Terleccy
Prywitówka Rzeczyca nr 4Moroczna/PińskCzesława Terlecka
Prywitówka Rzeczyca nr 5Moroczna/PińskGabriela Terlecka
Prywitówka Rzeczyca nr IIMoroczna/PińskWitold Antoni Terlecki
Prywitówka Rzeczyca nr III, Prywitówka nr II (1/3 czyli 340,9 ha)Moroczna/PińskJerzy Terlecki
PrzemyślSzarkowszczyzna/DzisnaEdward Rutkiewicz
PrzemyślanyPrzemyślany/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
PrzewałyOlesk/Włodzimierz WołyńskiTadeusz Dworakowski
PrzewłokaJezierzany/BuczaczJan Szawlowski
PrzewłokaPrzewłoka/BuczaczJan Szawlowski
PrzewłókaCyryn/NowogródekMaria Terajewicz
PrzewoziecWojniłów/KałuszStanisława Scazighino
PrzewożaZabłoć/LidaFranciszek Styczyński, Hieronim Adamski
PrzyborowoDomaczów/BrześćTomasz Zamoyski
PrzybyłówPrzybyłów/Tarnowica Polna/TłumaczAntonina i Bogusław Horodyńscy
Przyjaźń vel Widziszki z folwakiem Ignalin i uroczyska Lasbrzeź, Brzesiało vel BrzesiatoDaugieliszki/ŚwięcianyHelena Dorochowa
PrzytycznoProzoroki/DzisnaBazyl, Mikołaj, Włodzimierz Mietła vel Metła -Gliński
PsaryPsary/Rohatyn, p-ta KnihiniczeLudwik hr. Rey
PsujaProzoroki/DzisnaOtton Kossow
Psuja z majątku Nowa PsujaProzoroki/DzisnaHr. Wladysław Brzostowski
PucewiczeNowogródek/NowogródekZofia Noczewkowa
PudzinoDokudowo/LidaMaria Zacharzewska, Witold Zacharzewski
Pułhanów vel PułganówPołonka/ŁuckBronisław - Adam Światopełk Peretjatkowicz
PułhanyBrany/HorochówHr. Maria Ledóchowska
PunżankiKiemieliszki/ŚwięcianyWincenta Konarzewska
PunżanyNiemenczyn/wileńsko- trockiPiotr Stabrowski
Purniewicze vel Purniewicze WielkiePoczapowo/NowogródekKazimiera Bochwic
PurwinyKomaje/ŚwięcianyMieczysław-Witold, Kazimierz-Franciszek, Franciszek-Wacław, Helena Żukowscy
PustomytyTuczyn/RówneHr. Andrzej Pruszynski
Pustomyty - WoronówTuczyn/RówneHr. Piotr i Andrzej Pruszynscy, Jan - -Czesław - Piotr Pruszyński
Puszcza RafałowskaŻyrowice/SłonimMagdalena z Mikulskich Ciechomska
Puszkarnia z uroczyskiem PograużupiaOlkieniki/wileńsko- trockiWanda, Leon, Ludmiła, Olga Jekatow
PutiatyńceRohatyn/RohatynHelena Torosiewicz
Putiatyńce, RohaczynRohatyn/Rohatyn, Kurzany/BrzeżanyKlemens Torosiewicz
PuzieniewiczeJeremicze/StołpceJanina Umiastowska
PyszkowcePyszkowce/BuczaczMaria Horodyska i Tow.
Pyszkowce TrybuchowceTrybuchowce/BuczaczFranciszek Horodyski
Rachmanówka vel Załuże - LitowiszczeSzumsk/KrzemieniecJerzy, Wilhelm, Paweł, Eugeniusz, Mikołaj Auterhoff
RaczkowoPołoczany/MołodecznoZofia, Wacław Świętorzeccy
Radcza vel PosieczRadcza/Łysiec/StanisławówSpadkobiercy dr. Karola Halperna
RadonówkaDederkały/KrzemieniecKarol Colonna - Czosnowski
RadoszówkaDederkały/KrzemieniecSpadkobiercy Hr. Karola Colonna - Czosnowskiego i Marii Radzimskiej
RadoszówkaDederkały/KrzemieniecEustachy Czosnowski
RadoszynHołoby/KowelSpadkobiercy Kornela Skorupskiego
RadowiczePoryck/WlodzimierzPaweł Gutowski
RadowiczeTurzysk/KowelStanisław Starczewski
RadziechówRadziechów/RadziechówStanisław hr. Badeni
Radziuki 2 z zaściankiem NowinkiSzarkowszczyzna/DzisnaWacław Borowski
Radziuki 2 z zaściankiem NowinkiSzarkowszczyzna/DzisnaZofia z Borowskich Worobjow
Radziwanowicze z folwarkiem SućkiŁunna/GrodnoOlga Mozolewska
RafałówJody/BrasławAlina Niezabytowska
RajRaj/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Rajtarowice I, II, IIIBylice/Rajtarowice/SamborFelicja Maria hr. Dzieduszycka
RakańceRudomino/wileńsko- trocki
Rakowica z uroczyskami Strużka i RudnicaKostrowicze/SłonimEmilia i Bolesław Korolkowie vel Korolko
RakowiecRakowiec/HorodenkaHilel Dora, Samuel Baran
Rakowiec Wielki vel Uroczysko PokrowskiKołodno/KrzemieneicBorys i Anna Kozubscy
Rakuciniszki FolwarkKoniawa/LidaBohdan Mickiewicz
RałowceHruzdowo/PostawyWalerian Ławnikowski, Helena Szakołowa
RaszewoWołpa/GrodnoSpadkobiercy Ludwika - Ignacego i Heleny Miłaczewskich
RatniówPołonka/ŁuckHr. Jadwiga z Gorajskich Rzyszewska
RatyszczeRatyszcze/ZborówSpadkobiercy Klementyny Pruszyńskiej
Rechliniec, Zderzowiec, Berezdki/ŻółkiewAdolf Kremnitzer
RedźkowoMikołajów/Mikołajewo/DzisnaJan Szantyr
Reginów-Rudnia SienieżyceDobromyśl/SłonimJan Baliński- Jundziłł
RekścieKrzemienica/WołkowyskDawid Bogumilski
ReplaTereszki/WołkowyskHr. Bohdan Zalutyński
RepniczeKostrowicze/SłonimDominik Jakubowski
Rewniany/LidaPlacyda Stecewicz
Rewuszki - TurzyskTurzysk/KowelMarek, Piotr, Maruletta Gripari, Mary Paraksewa
RędzinowszczyznaKozłowszczyzna/SłonimWacław Herubowicz
Rłudykalnia?Niemenczyn/wileńsko- trockiStanisław, Józef, Jan Ruszczyńscy
RockiszkiDziewieniszki/OszmianaMaciej Jamontt
RohaczewszczyznaWasiliszki/SzczuczynWacław Iwanowski
Rohaczyn WieśRohaczyn Wieś/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
RohatynRohatyn/RohatynKs. Przedrzymirski
RohotenkaRohotna/SłonimKamilla Protassewicz, Wacław Protassewicz, Kamilla Zbrój
RohotnaRohotna/SłonimWanda Rojcewicz, primo voto Strawińska
Rohoźnica WielkaKrzemienica Kościelna/WołkowyskOskar Meysztowicz
RohyniaWinograd/KołomyjaRóża Puzyna, Józefa Szczepańska
RokitnicaLubitów/KowelAnna Bialostocka
Rokitnica z uroczyskiem Peresieka i JagodnoLubitów/KowelJózef, Stanisław, Władysław, Kazimierz Mittelstaedt
Romaniszki, Januciszki z przyległościamiŁyntupy/ŚwięcianyMaria Wołłowicz, Kazimierz Jundziłł
RomanowceLebioda Wielka/Lida, SzczuczynAleksandra Wańkowicz
RomanowszczyznaNiedźwiedzica/BaranowiczeMaria -Irena z Nowickich Starczewska
Romanów/LwówHenryk Kintzi
Romanówka/Rawa RuskaStefania, Marcin Sommerstein
RomanówkaRomanówka/TarnopolJerzy Oleksiński
Romanówka i Nowa RomanówkaRomanówka/TrembowlaAnna z Kosińskich Korzeniowska
Romanówka, Karamanda, KłopotówkaMogielnica/TarnopolJerzy Oleksiński
RomaszówkaRomaszówka/CzortkówKazimiera, Mieczysław, Stanisław, Franciszek, Władysław Rudrof
Romejki - WielichowoAntonówka nad Horyniem/SarnyAleksander Rybnikow i inni
RosochaczRosochacz/CzortkówAntoni hr. Lanckoronski
RosochaczWinograd/KołomyjaHelena Anoyos
RosochowaciecRosochowaciec/PodhajceHelena z Gawrońskich, Henryk Jankowski
Rowin wydzielony z majątku ŻołobkiUhorsk/KrzemieniecHelena Rowińska
Rozalin OhladówOhladów/RadziechówRozalia Szymanowska
RozhadówRozhadów/ZborówJerzy hr. Potocki
Rozłogi IŁyntupy/ŚwięcianyJulian Mazurkiewicz
RoznoszyńceRoznoszyńce/ZbarażWładysław Małecki
Roznoszyńce, HołodówkaKapuścińce/ZbarażWładysław Małecki
Roztoki Lit. APoczajów/KrzemieniecSpadkobiercy Eugenii Korszun - Osmołowskiej
Roztoki Lit. BPoczajów/KrzemieniecKatarzyna Rudził
RozwadowoNowa Mysz/BaranowiczeWitold Górski
RozworzanyRozworzany/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
RozysławZabrzeź/WołożynStefania Aramowicz
RożanówkaRożanówka/ZaleszczykiKarol Buber
RożyskaTurówka/SkałatKazimierz Grocholski
Rożyska z przyległościamiRożyska/SkałatKazimierz Grodzki
Rówieńskie DobraRówne/Kustyń/Aleksandria/RówneKs. Adam Lubomirski
Równopol "A"Polany/ OszmianaTadeusz Sitowski
Różyn - OśrodekStare Koszary/KowelMaria - Cezaryna Maciejowska
RubczeAleksandria/RówneMikołaj Didkowski
RuczynRubieżewicze/StołpceSpadkobiercy Teofili Chmielewskiej
Ruda Książęca i folwark ZabłocieWielkoryta/Brześć, KobryńSpadkobiercy ks. Marii Łyszczyńskiej Trojekurowej
Ruda SieleckaKamionka StrumiłowaSpadkobiercy Bronisława Wisłockiego
Ruda z przyległościami vel Ostrówek - RudaKosów/KosówHr. Antoni Jundziłł
RudawaHołynka/GrodnoStanisław Brunnow
Rudec - 1/2 cz./KobryńBolesław Śnieżko-Błocki
Rudka MiryńskaWielick/KowelZygmunt Feliński
Rudka MiryńskaWielick/KowelStanisław, Jan, Kazimierz Kuczyńscy, Romania-Anna Szczęsna Kuczyńska
Rudka Miryńska-OsadaWielick/KowelWiesława Kuczyńska
Rudki k/Suchostawu Jabłonów/KopyczyńceMieczysław Muszynski
RudnikiMikołajów/ŻydaczówHenryk Polański
RudnikiMikołajów/ŻydaczówWładysław Polański
RudnikiRudniki/ŚniatyńDr Michał Moysa
RudzkBrodnica/PińskJulia, Zofia, Henryk Czechowscy, Paulina z Czechowskich Ancut
Rukańce vel ZabrzezieRaduń, Ejszyszki/LidaZygmunt Tyski
RusianówkaRusianówka/TarnopolIrena Niesiołowska, Maria Maniewska
RusiłówKamionka StrumiłowaZofia Krzyształowicz
RusiłówRusiłów/BuczaczBerta Chaja Stein
Rusinowe BeresteczkoBoremel/DubnoZofia Wietesko, Władysław Lipski
Rusinowe BeresteczkoBoremel/DubnoMirosław Konarzewski
Ruskie SiołoWojstom/WilejkaStanisława Mierzejewska
RusocinCyryn/NowogródekZbigniew Kulwieć
RusotaHoża/GrodnoKonrad Jan Pruszyński
RusówStecowa/ŚniatyńBronisław Teodorowicz
RutkiewiczeKorelicze/NowogródekBohdan Wyganowski
RutkiewiczeKorelicze/NowogródekHalim Bohdanowicz
Rutkiewicze IKorelicze/NowogródekIzmael Samuel Bohdanowicz
RużmontyMikołajów/Mikołajewo/DzisnaMaria, Stefan, Józef-Wacław Krupko
RybnikiRybniki/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
RydodubyRydoduby/CzortkówAntoni Brodzic Zawadzki-Ochocki
RydomlStary Oleksiniec/KrzemieniecApolinary Bączkowski
Rykuny z majątku RużmontyMikołajów/Mikołajewo/DzisnaAleksy i Józef Paniżnik
Rymdziuny AGirewiaty/wileńsko- trockiJózef Korwin - Kurkowski
RyndziunyWorniany/wileńsko- trockiMarian i Leonard Koczan
RzeczycaStolin/StolinStefania Kułakowska z d. De Virion
RzeczycaTarnoszyn/Rawa RuskaTeresa z Rokachów Landau
Rzeczyca "A"Stolin/StolinStefania Kułakowska z d. De Virion
Rzepichów - Ostrów - Bakanowo - KrzywoszynKrzywoszyn, Ostrów/BaranowiczeJarosław hr. Potocki
RzepijowoTurzec/Jeremicze/StołpceZenon Mikulski
Rzepińce z przyległościamiRzepińce/BuczaczNatalia hr.Wolańska
RzepniczeKostrowicze/SłonimDominik Jakubowski
Sadki DużeDederkały/KrzemieniecMaria i Janina Guzowskie
SakiZbirohi/KobryńLeon Ryszard Biehler vel Bichler
Saki z uroczyskiem Bory, Osielica, Smuga, Trosnoje, ŻdżarZbirohi/KobryńLeon Biehler
SalówkaSalówka/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
SamborSambor/SamborWiktoria Romanowicz, Helena Skofleg
SamołuskowceSamołuskowce/KopyczyńceHr. Agenor Gołuchowski
SapohówSapohów/BorszczówWładysław Koziebrodzki
Sapuńce IRaduń/LidaKonstanty Mongiałło
Sapuńce z uroczyskiem WercinieRaduń/LidaAleksander i Witold Zapaśnik
SarańczukiSarańczuki/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
SarnikiBóbrka/BóbrkaWłodzimierz Czaykowski
Sarnki Dolne i Średnie, ŻurawieńskoSarnki Dolne/Sarnki Średnie/RohatyńAleksander Jan Krzeczunowicz
Sarnki GórneSarnki Górne/RohatynZofia z Burligów-Borzemska, Janina z Borzemskich-Meraviglia-Crivelli
SarnyNiemowicze/SarnyLudwik, Kazimierz Marian, Marianna Chrzanowscy
SatyjówWarkowicze/DubnoJózef, Stanisława Amelia Bogusz
SawczonkiMikołajów/Mikołajewo/DzisnaBohdan Jankowski
SawejkiPodbrzezie/wileńsko- trockiWojciech Jankowski
Sawejki vel Sawejki - DwórNiedźwiedzica/BaranowiczeJerzy Nowicki
Sawejki z folwarkami Dokuckie, Struskie, Łosowo, NiskieNiedźwiedzica/BaranowiczeAlina z Nowickich Leźnicka
SawickiePruska/KobryńKazimierz Zadarnowski
SawiczeWolna/BaranowiczeBolesław Wendorff
Sawie vel Gawie - PiaskiNadleśnictwo Lida
Sądowa WiszniaSądowa Wisznia/MościskaJózefa z Jasińskich i Krzysztof Mars
ScholinKomaje/ŚwięcianyMieczysław, Helena, Maria, Stanisław Soroko
ScholinKomaje/ŚwięcianyBronisław Soroko
Sedelniki/WołkowyskEmanuel Władyczyński
SemenówSemenów/TrembowlaJózef Koziebrodzki
SemenówkaSemenówka/HorodenkaEleonora Haber
SemenówkaSemenówka/HorodenkaLeopold Baran
SeredyńceSeredyńce/TarnopolKazimierz Paweł Garapich
SeretecSeretec/ZborówSeweryna Żeleńska
SewerynówkaManiewicze/KowelAdam Korwin - Piotrowski, spadkobiercy Marcelego Cieleckiego
SiarkowszczyznaLachowicze/BaranowiczeJadwiga Elżbieta Czarnocka
Sidorów z przyległościami SidorówSidorów/KopyczyńceJózef Kalasanty Paygert
SidoryszkiŻukojnie/ŚwięcianyZygmunt Chomiński
Siećkowo vel SiećkówMikołajów/Mikołajewo/DzisnaStanisław Goryniewski
SiedliskaBłudniki/StanisławówAdam Myczkowski
Siedliszcze vel SieliszczeRóżanka/LidaDominik Maskiewicz, Michał Kozłowski
SiedziejmyLida/LidaSpadkobiercy Franciszka Eysmonta vel Ejsmonta Min. Eleonora Eysmont
SiehniewiczeSiechniewicze/PrużanaRajnold-Aleksander Neuhoff-Ley
SiekierczynSiekierczyn/HorodenkaHelena Borysiewicz
SiekierzyńceSiekierzyńce/KopyczyńceHr. Agenor Gołuchowski
SielawiczeDarewo/BaranowiczeStefan Rdułtowski, Wanda z Rdułtowskich Żeligowska
SielcePlissa/Plisa/DzisnaZbigniew Kołłątaj
SielcePlissa/Plisa/DzisnaHelena, Edmund Kołłątaj, Maria z Kołłątajów Polikowska, Jadwiga z Kołłątajów Tenczyńska
SielceProzoroki/DzisnaHelena-Michalina Kołłątaj, Jadwiga Tenczyńska,Maria Polikowska, Edmund i Jerzy Kołłątaj
Sielce - SieliszczeOsowce/DrohiczynSpadkobiercy Onisifora Harbaruka vel Garbaruka
SielecMikulicze/WlodzimierzNa 1934 r. Eugenia Połońska
SielecTurzysk/KowelDominik, Anna, Bronislaw,Wanda Kania
Sielec - BieńkówDobrotwór/Kamionka StrumiłowaKazimierz Bartmański (Kazimierz i Andrzej Barmańscy)
Sielec BieńkówSielec Bieńków/Kamionka StrumiłowaSpadkobiercy Bronisława Wisłockiego
SiemakowceBiałobożnica/CzortkówRoman Ochocki
SiemaszkowszczyznaŁunna/GrodnoEdward Tarasowicz
Siemiażyno vel Siemiażyn z folwarkiem PankowoJazno/DzisnaMaria-Zofia Bohdan
SiemionówkaKrynki/GrodnoSpadkobiercy Wacława Kruszewskiego
SienneKłowicze/WilejkaTeofila - Hortensja-Maria Korsak vel Zaleska - Korsak
Siennikowce/PodhajceWładysław Lityński
Siennoje vel Sinnoje vel SienneTuczyn/RówneKs. Sergiusz Łukomski, Barbara Dłuska
SieńkówSieńków/RadziechówSpadkobiercy Dawida Rappaporta
SijańceSijańce/ZdołbunówTeodor Kapustyński
SińkówSińków/ZaleszczykiAgenor Gołuchowski
Siohda vel Siohda "A"Rajce/NowogródekAleksandra Czeczott
SitceParafianów/Duniłowicze/ Norzyca/DzisnaSpadkobiercy Wacława Melchiora Damiana Domeyko
Sitce-Dzierkowszczyzna z folwarkamiDuniłowicze/WilejkaWacław-Melchior-Damian Domeyko
SkałaSkała/BorszczówAgenor Gołuchowski
Skarbiec z folwarkiem DubowoPodorosk/WołkowyskJarosław Kukliński
SkidelSkidel/GrodnoKs. Konstanty Światopełk - Czetwertyński
SkirlanyKiemieliszki/ŚwięcianyHelena Pożaryska
SkniłówSkniłów/ZłoczówEdgar Schnell
Skoki DwórMotykały/BrześćJanina Ursyn - Niemcewicz
SkomorochyPotok Złoty II/BuczaczJanina Załęska
SkomorochySkomorochy/TarnopolKatarzyna Baworowska
Skomorochy NoweSkomorochy Nowe/RohatynZofia Blinlich?
Skomorochy, Wola RoźwienickaJarosław/SokalDzieduszyccy hr. Odynacja Familija
SkorykiSkoryki/ZbarażCzesław Małachowski
SkowiatynSkowiatyn/BorszczówSpadkobiercy Seweryna Domanskiego
Skuratów/OszmianaJanina Narkowicz
Skuraty z majątku KołdyczewoHorodyszcze/BaranowiczeAleksandra Krupska
SkwarzawaSkwarzawa/ZłoczówTadeusz, Zofia Szybalscy
Skwarzawa NowaMokrotyn/ŻółkiewJulia z Żarskich-Siemienska
Skwarzawa NowaMokrytyn/ŻółkiewCecylia z Żarskich Czaykowska
Słoboda ZłotaSłoboda Złota/BrzeżanySpadkobiercy Hersza Weissglasa
SłobodziszkiMejszagoła/wileńsko- trockiJan Surotkowicz
SłobódkaWojniłów/KałuszFranciszek, Mieczysław, Wincenty, Cecylia Rozwadowscy, Janina z Rozwadowskich Filliol
Słobódka BołszowieckaBołszowce/RohatynKornel Krzeczunowicz
Słobódka BołszowieckaSłobódka Bołszowiecka/RohatynKornel Krzeczunowicz
Słobódka Muszkatowska i MuszkatówkaSłobódka Muszkatowiecka/BorszczówChaim Haffner i Tow.
Słobódka StrusowskaSłobódka Strusowska/TrembowlaDorota Słomnicka i Tow.
Słobódka TuryleckaSłobódka Turylecka/BorszczówAgenor Gołuchowski
Słomianka-MarylinŚwięciany/ŚwięcianyMaria Brynkowa
Słotpin z przyległościami Toporów/RadziechówMichał Baworowski
SłowitaSłowita/PrzemyślanyStefan-Franciszek Traczewski
SmarzówSmarzów/RadziechówDr Maurycy Kronik
Smereków vel BłyszczywodySmereków/ŻólkiewBogusława ze Stafestów Muller
SmolankaSmolanka/TarnopolJerzy Baworowski
SmolinSmolin/Rawa RuskaZygmunt Andruszewski, Helena z Wójcikiewiczów-Andruszewska, Zofia z Andruszewskich-Klektorowicz
Smołwy-Maruga vel TurowszczyznaSmołwy/BrasławHalina Janikowska
SmordwaMłynów, Kniahinin/DubnoHr. Aleksander Ledóchowski
Smordwa - folwark BokujmaKnihinin/DubnoAleksander hr. Ledóchowski
SnowiczSnowicz/ZłoczówRoza Brenholz i Tow.
SnowidówSnowidów/BuczaczAleksander Kobylanski
SobakińceSobakińce/SzczuczynStanisław Lucjan i Paulina Feliksa Krydelowie
SobolewszczyznaBieniakonie/LidaSpadkobiercy Stanisławy Strebejko, Antoni Strebejko
SobolewszczyznaGudziewicze/GrodnoHelena i Nina Mikłaszewicz
SochaDrohiczyn/DrohiczynHenryk Ildefons Wysłouch
SokoleńszczyznaBieniakonie/LidaKarol Wagner
SokolnikiSokolniki/PodhajceWładysław Serwatowski
SokołowoSiechnowicze/KobryńJan Zadanowski
SokołówSokołów/BuczaczErazm Korytkowski
SokołówSokołów/PodhajceWładysław Serwatowski
SokołówŻabinka/KobryńJan Zadarnowski
Sokołówka z przyległościamiSokołówka/ZłoczówMichał i Jerzy Baworowski
SokólRożyszcze/ŁuckKonrad Stępkowski - spadkobiercy
Sokól przy wsiach Kobcze i Duchcze, folwark DumkaRożyszcze/ŁuckWiktor Stępowski
SolecznikiSoleczniki/Wileński
Soława?/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
Sołopinki z folwarkiem Obołonie i Bór-BoroweDruja/BrasławKarol, Leopold-Antoni,August-Donat, Aleksander, Franciszek Szwider
Sołtaniszki - SoboluńceZabłoć/LidaJan Niżycki
Soły MałeSoły/OszmianaPaweł Iwanow syn Auksentego
SomczynHermanowicze/DzisnaIrena Mierzejewska
Songajłowszczyzna vel Sangiełowszczyzna, Folwark AntonowoMołczadź/BaranowiczeLeonia, Zygmunt, Romana, Mieczysław Waliccy
Soplew - UgołDobromyśl/BaranowiczeAleksander Kołosowski
SorockoSorocko/SkałatMaria Baworowska
SorokiGłębokie/DzisnaSpadkobiercy Franciszka Rudomino
Soroki, LasunyDuniłowicze/PostawyAntoni, Jan Woronicz
SoryŚwięciany/ŚwięcianyKonstanty Hartman
SosnowszczyznaDołhinów/WilejkaLeontyna Niewiarowska
SosnówSosnów/PodhajceMaria Krzeczunowicz
SosnówkaUhorsk/KrzemieniecAnna Kaznowiecka-Rissowa
SosolówkaSosolówka/CzortkówAntoni hr. Lanckoronski
SpasSpas/Kamionka StrumiłowaKazimierz Bartmanski
SpasówSpasów/Tartaków Miasto/SokalMaria z Raciborskich - Romanowska
SpasówSpasów/Tartaków Miasto/SokalTeresa z Wodzickich i Franciszek Raciborscy
SpiahłaWiszniew/Święciany/WilejkaAntoni Wojnowski
SporówPiaski/KosówHr. Maria Krasicka
SprogunyPolany/OszmianaHelena Kiersnowska
Srodopolce/RadziechówSpadkobiercy Bolesława Steckiego
Stachurek, Stachur, PrzewałyOlesk/WłodzimierzMarta Grzymałowska
Staciuny z folwarkiem Zyniszki vel Zygniszki vel Zyngiszki i uroczyskiem LaudanySmołwy/BrasławMieczysław Rodkiewicz lub Stefan-Tadeusz Płoski
Staciuny z folwarkiem Zyniszki vel ZyngiszkiSmołwy/BrasławStefan-Tadeusz Płoski
Stadnica TelaczeTelacze/PodhajceMaria Puzynin
Stadniki częśćSijańce/ZdołbunówJadwiga Mogilnicka przeniesienie własności na Jerzy Jełowicki
Stadniki z folwarkiem PruskiBuhryń/Sijańce/Równe/ZdołbunówJadwiga Mogilnicka
StajkiOlkowicze/WilejkaMaria-Helena, Krystyna-Maria-Józefa-Helena, Helena-Maria-Józefa, Michał Bohdanowicz
StamierowszczyznaKoniawa/LidaWładysław Jacuński
Stanatenty - StanalupcyRaduń/LidaJózef, Wincenty, Aleksander Płociak
StanimirzStanimirz/PrzemyślanyWładysław Tchórznicki
StaninStanin/RadziechówSpadkobiercy Dawida Rappaporta
StanisławówŚwięciany/ŚwięcianyEdward Gajewski
Stanisławówka, Mosty WielkieMosty Wielkie/ŻółkiewMaria z Kraińskich Horochowa
StankiewiczeWsielub/NowogródekSpadkobiercy Kazimierza Truszczyńskiego
StańkówStańków/StryjMaria Ścibor-Rylska
Stara Czetwertnia vel Stara Czertwertnica "A"Trościaniec/ŁuckMaria Radecka - Mikulicz
Stara WieśOziaty/KobryńStefan Wojciechowski, Władysław i Bolesław Miłaczewscy, Jadwiga Widacka
Stara ŻośnaŁośna/Żośna/PostawyKonstancja Snarska
Stare Brody/BrodyWładysław Baworowski i Tow.
Stare Brody/BrodyEdgar Schnell
Stare DziewiątkowiczeDziewiątkowicze/SłonimMaria Czarnocka, Helena Ślizień lub Maria Ślizień
Stare ŻyrowiceŻyrowice/SłonimW 1939 r. figuruje Janina Jelska. Na 1936 r. Jadwiga z Mikulskich Dawidowska, Leontyna z Mikulskich Jelska, Maria z Mikulskich Dziekońska, Wanda vel Wanda Magdalena z Mikulskich Dziekońska, Helena Falkowska
StarodworceSzczuczyn/SzczuczynSpadkobiercy Eustachego Gościewicza
StarogródChorobrów/SokalTomasz Kosiński
StarosielePohost Zahorodzki/PińskJadwiga, Stanisław, Czesław, Świeżyńscy, Janina Kowalczykowa?
Stary DarewDarew/BaranowiczeDo 13.02.1939 r. Mieczysław Kotarbiński, od 14.02.1939 r. Stanisław Czyż
Stary DwórZalesie/DzisnaAdam Korsak
Stary KuplinPrużana/PrużanaSpadkobiercy Tadeusza Moraczewskiego
Stary MiadziołMiadzioł/Postawy
Stary Raków 1, 2Raków/MołodecznoKs. Maria-Anna, Józef,Konstanty Druccy-Lubeccy, Maria Priachin
Stary Zbaraż/ZbarażEmil Jawetz i Tow.
StarykiRadziwiłłów/Krzemieniec, DubnoMikołaj Franek
StarzawaMałnów/MościskaJan-Gwalbert Pawlikowski
StarzynkiGródek/MołodecznoPiotr Borysewicz
StarzynkiIlia/WilejkaMieczysław Bohdanowicz
StarzynkiMosty/GrodnoKonrad Mackiewicz
Starzynki "A"Kobylnik/PostawyMichał Lach
Stasin-PiadykiKołomyja/KołomyjaAlojza Guniowa
Stasiowa WolaStasiowa Wola/RohatynWładysław Wojakowski
Stasiowa WolaStasiowa Wola/RohatynJustyna Milewska
Stasiowa WolaStasiowa Wola/RohatynStanisława Wojakowska
StatkowszczyznaRohotna/SłonimBolesław Połubiński
Stawiczowo z zaściankiem Wilczy Kąt, Hajbowszczyzna i Sadowszczyzna vel SądowszczyznaKobylnik/PostawyKazimierz Michniewicz
Stawki KraśnieńskieStawki Kraśnieńskie/SkałatJózefa z Zawistowskich Ujejska
Stawki, Owłoczym, PietrówceOlesk/WłodzimierzGustaw - Jakub Zaleski
StecowaStecowa/ŚniatyńJózef Kohn
StecowaStecowa/ŚniatyńMarian Krzysztofowicz
StefanopolMiadzioł/PostawyKonstancja-Elżbieta Kozłowska
StelmachowoProzoroki/DzisnaWładysław Kijo, Franciszek Urbanski
Stepangród - Słóbodzie vel Słobodzie - HutaBereźnica/SarnyAnna Nieszkowska
StężarzyceKorytnica/WłodzimierzKs. Maria Lubomirska
StojanówStojanów/RadziechówJonas Margules i Tow.
StojanówStojanów/RadziechówHendel Thumin i Tow.
Stojańce i oraz 1/2 Stojańce IITwierdza/MościskaHelena-Ewa ze Śmiałowskich-Skibniewska
StokiSoleczniki/Turgiele/wileńsko- trockiMaria-Aniela Umiastowska
Stoki IŚwisłocz/WołkowyskBielicka i Olechowska
StokroćJeremicze/StołpceTeresa Gnoińska lub Maria Drykowa
Stolin z folwarkiem Zacisze/StolinMariusz Haszlakiewicz
StołbiecWerba/DubnoEwgraf Dobrowolski
StołpowszczyznaOpsa/BrasławBenedykta Wongin
Stracza z uroczyskiem Podwejnia, Zase Ciemniucha, Orliszki, MerłogiŻukojnie/ŚwięcianyZygmunt Chomiński
Stracza-NiedroszlaŚwir/ŚwięcianyFeliks Łubieński
Stratyn, DubryniówPuków/RohatynAugust i Izabela hr. Krasiccy
Stremecz z folwarkiem WitoldowoWiczówka/PińskWiktor Światopełk - Mirski, Edward Szaraniec
StronibabyStronibaby/ZłoczówJózef Obertyński
Strosówka z przyległościami, SzmańkowczykiStrosówka/CzortkówBronisława Wychowska
Strubnica z folwarkami Lisowszczyzna, Teresin, Dylewszczyzna, Uroczyska: Osikowszczyzna, Michalewszczyzna, Chorostowszczyzna, Smolarnia, Cegielnia, DługiePiaski/WołkowyskKazimierz Bisping
StrumieńWojstom/WilejkaZofia Muchlińska
StrunaŚwięciany/ŚwięcianyAleksander G?
Struna "A" i Struna "B"Święciany/ŚwięcianyMaria Gaillard, Jan Radwański
StrutynFolwarki/ZłoczówJerzy Wikarski
StrutynFolwarki/ZłoczówFania (Fanny) i Herman Dawidsohn
Stryhów z folwarkiem TurosaTewle/KobryńKs. Julian Puzyna
Stryjówka z KretowcamiStryjówka/ZbarażJerzy Małachowski
Stryjówka, KretowceMaksymówka/ZbarażJerzy i Helena Małachowscy
StrypunyKucewicze/OszmianaMaria Bieldziszewska
StrzałaZdziecioł/NowogródekWacław Mackiewicz
StrzałkowceStrzałkowce/BorszczówCyryl Czarkowski - Golejewski
StrzałkowoHrycewicze/NieświeżAleksander Strzałko
StrzałkowoHrycewicze/NieświeżJadwiga Strzałko
StrzylczeHorodenka/HorodenkaMarian Krzysztofowicz
StrzylczeHorodenka/HorodenkaAleksander Rosenbaum
StrzylczeHorodenka/HorodenkaCharlotta Margulies
StrzylczeHorodenka/HorodenkaSpadkobiercy Judy Kohn
StrzylczeHorodenka/HorodenkaHerman König
StrzylczePodberezie/HorochówEwelina Krzyszkowska
StrzyżeńKuchocka Wola/PińskKonstanty Piotrowski
Stubło - HurbyMizocz/ZdołbunówMaria Paulina Zapolska
StudzieniecKleck/NieświeżKazimierz Korbut
StukopiejaWidze/BrasławEdward Skindel
StymonieKucewicze/OszmianaWacław i Władysława Januszewscy
Subocze vel SubaczeSzydłowicze/WołkowyskJadwiga Chrapowicka
SucharewszczyznaJastrzębl/BaranowiczeOlga Nazarewska
SuchodołyChotjaczów/WłodzimierzWładysław Gutowski
SuchodołySuchodoły/BrodyJadwiga i Tadeusz Wierzbowscy
SuchowczycePruska/KobryńJan Mikutowicz
SuchowolaSuchowola/BrodyHerman Pohoryles i Tow.
Sudcze IKuchocka Wola/PinskMaria Apanowicz
Sudcze IIKuchocka Wola/PińskJózef Sławiński
Sukurcze II "B"Lida/LidaEugeniusz Pilecki
Suła MałaWołma/WołożynStefan Karolkiewicz
SułyRubieżewicze/StołpceEliza Wasilewska
SumorokowszczyznaEjszyszki/LidaBonifacy Tumielewicz
SupranówkaSupranówka/SkałatMaria Koziminska vel Koźminska
SupranówkaSupranówka/Skałat, p-ta PodwłoczyskaMaria z Zawistowskich Koźmińska
Suszczyn, Suszczyn - Ostołce?/TrembowlaHr. Władysław Piniński
SusznoSuszno/RadziechówOlga Rostworowska
SusznoSuszno/Witków Nowy/RadziechówJan i Olga Roztworowscy
SutokiHermanowicze/DzisnaAleksander, Szymon, Jan, Dymitr, Marta, Piotr Rolicz
SuwiliszkiKomaje/ŚwięcianyEdmund-Konstanty Czechowicz
SwarycewiczeWiczówka/Pińsk
SwarynieHorodziec/Antonówka nad Horyniem/SarnySergiusz Pourbaix
Swawicze - BaterjaHornica/GrodnoStefan i Janina Łabęccy
SwojatyczeDarewo/BaranowiczeHr. Henryk Plater - Zyberk
Sylwerianowo vel ZaraczBrasław/BrasławBazyli Engelhardt
SylwestrowoOszmiana/OszmianaOlga Crasso
SymonówHoszcza/RówneHr. Bronisława Colonna - Czosnowska
Synkowicze IKostrowicze/SłonimZofia i Teresa hr. Mohl
Synkowicze IIKostrowicze/SłonimFabianna Godlewska
SynodworceNowy Pohost/BrasławTadeusz Konopolański
SzackSzack/LubomlEugenia, Natalia, Maria, Mikołaj Prokos, Kapiton Prokos, Olga Ostrejko, Aleksandra Ostrejko
SzalewoWawiórka/LidaMaria Eugenia Szalewicz, Emilia Mejer
SzarpańceSzarpańce/Sokal, p-ta Łuczyce nad SokalemStanisław Biliński
SzauliczeKrzemienica Kościelna/WołkowyskJerzy Ursyn - Szantyr
SzczekotowoMańkowicze/Hruzdowo/ Dunilowicze/PostawyAdolf Chrzczonowicz
Szczemiele z majątku Ihumenowo vel IhumienowoHermanowicze/DzisnaWladysław Obuchowicz
SzczokowszczyznaChocieńczyce/WilejkaLeon Borowski
SzczołnoMiory/DzisnaKonrad Doręgowski
SzczuczynSzczuczyn/SzczuczynMaria- Joanna ks. Drucka - Lubecka
SzczurzynSzczurzyn/ŁuckWładysław Pius Czarnołuski
SzczytnikiDryświaty/BrasławKazimiera Michałowska
SzczytnikiŁyszczyce/Brześć n/BugiemZofia-Józefa Szrajber
SzelpakiSzelpaki/ZbarażRodzina Skrzetuskich
SzemetowszczyznaSzemetowszczyzna/ŚwięcianyBolesław Skirmuntt
Szemetowszczyzna vel Las BorowaSzemetowszczyzna/ŚwięcianyGabriela ze Skirmunttów Korybut-Daszkiewicz
SzendzinHermanowicze/DzisnaJózefa Śmigielska
Szendzin - Leśniczówka ZałamanieHermanowicze/DzisnaSpadkobiercy Adriana Śmisielskiego
Szenszin z folwarkiem Łatuszki i Borsuki i uroczyskami Zapohary i ZałamanieHermanowicze/DzisnaSpadkobiercy Adriana-Arkadiusza Śmigielskiego
Szepielowo vel SzepielewoPlissa/Plisa/DzisnaAnna-Aldona Czechowicz
SzerszeniowceSzerszeniowce/BorszczówZygmunt Wiessglas
SzklinCzaruków/Łuck
Szlachcińce/TarnopolJoanna Karolina Malicka
SzlomiszkiPodbrzezie/wileńsko- trockiFeliks Sosnowski
SzłapańLubieszów/Kamień KoszyrskiJewdokim, Jakub, Teodor Kołoszukowie
Szmańkowczyki, StrusówkaKolędziany/CzortkówStanisław i Bronisława Wychowscy
SzpanówkaŁohiszyn/PińskMikołaj Gutowski
Szpikołosy - Fusów z folwarkiem GrabowiecPodberezie/HorochówJan Mochliński
Szpikołosy Nr IBereźce/KrzemieniecZofia Dubicka
Szpikołosy Nr IIBereźce/KrzemieniecAntonina Burzyńska
Szpikołosy Nr IIIBereźce/KrzemieniecZenobia Krasnomowiec
Szpikołosy Nr IVBereźce/KrzemieniecMikołaj Krasnomowiec
Szpikołosy Nr VBereźce/KrzemieniecKatarzyna Krasnomowiec
Szpikołosy Nr VIBereźce/KrzemieniecOlga Krasnomowiec - Petryczek
Szpikołosy Nr VIIIBereźce/KrzemieniecSergiusz Krasnomowiec
SzpituleŻabinka/KobryńJózef Sołtan
SzubiczeSzenie/PrużanaSzaja Brzeziński
SzukciszkiNiemenczyn/wileńsko- trockiAleksander i Izydor Mikutel, Stefan Mikutel
SzulakiKostrowicze/SłonimHr. Leontyna Maria Franciszka z Pusłowskich Hutten - Czapska
Szumin vel ZdańszczyznaŁyszczyce/Brześć n/BugiemStanisław Zdański
SzumlanySzumlany/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Szumlany WielkieSzumlany/PodhajceStanisław Gelewski
SzuparkaSzuparka/BorszczówAgenor Gołuchowski
Szwajkowce ISzwajkowce/CzortkówKazimiera, Mieczysław, Stanisław, Franciszek, Władysław Rudrof
Szwajkowce IISzwajkowce/CzortkówWanda Kownacka
SzwejkówSzwejków/PodhajceLaura i Adler Eisig
Szydłowicze i Albertyn, Tartaczek, Peredział, Mszanów, Rudnia Wapielnia, Nowa - Strasz, Rewir Lillienburg, łąki nad SzczarąŻyrowice/SłonimHr. Władysław Pusłowski, Ksawery Michał Pusłowski
Szyszkowce/ZborówSpadkobiercy Klementyny Pruszyńskiej
SzyszkowceSzyszkowce/BorszczówAgenor Gołuchowski
SzyszowaDmitrowicze/Brześć n/BugiemTadeusz, Jerzy, Zofia, Jan Matuszewicz
SzyszowoDmitrowicze/BrześćMaria, Zofia, Jan, Jerzy, Tadeusz Matuszewicze
ŚciankaŚcianka/BuczaczWłodzimierz Cieński
Ścianka RasztowieckaRasztowce/SkałatMaria Mazurkowa
ŚmiejnoMikołajów/Mikołajewo/DzisnaRenata Makowiecka
ŚwiackJody/DzisnaOlgierd Fiedorowicz
ŚwiadowoProzoroki/DzisnaAleksander Rudomino-Dusiacki
ŚwidowaŚwidowa/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
ŚwieczkiKraśne/MołodecznoCzesław Kurowski
ŚwierzkowceŚwierzkowce/ZaleszczykiFranciszek Heydl
Świetlany z uroczyskiem Czarny Bór i folwarkiem KuliSmorgonie/OszmianaAleksander s. Aleksandra Aleksandrow i Maria c. Stefana Aleksandrow
Święciany, ul. Rynek 16ŚwięcianySpadkobiercy Mowszy Rabinowicza
Święciany, ul. Wileńska 21, 23, 23aŚwięcianyAleksandra, Maria, Halina, Janina, Władysław Ejsmont
ŚwikszczanyDryświaty/BrasławWładysław Górski
Świłła vel Świła z folwarkiem SnorkiPlissa/Plisa/DzisnaEdward Missuna
Świr Laskowski z zaściankiem Czarna ŁużaŚwir/Święciany
Świr Steckowski "A" vel Świr Steczkowski "A" i uroczysko SutokiŚwir/ŚwięcianyLarysa Chrzanowska
ŚwiranyKobylnik/ŚwięcianyStefan-Adolf Antonowicz
Świrany "A"Kiemieliszki/ŚwięcianyStefan Greulich
Świrany z folwarkami Aloksa vel Aleksa, Karolinowo, Pasieki, Łopaciszki, Ajele, PodwilejkaKiemileszki/Bystrzyca/ Święciany/wileńsko- trockiLeopold Sasinowski
ŚwirkiHoduciszki/ŚwięcianyAndrzej Walentynowicz
ŚwirzŚwirz/PrzemyślanyIrena-Pelagia Komorowska
Świrz i folwark Kopań Świrz/PrzemyślanyIrena Komorowska
Świsłocz Dolna z folwarkiem Świsłocz Górna i młynem wodnym w uroczysku Wojtowszczyzna/GrodnoMarta hr. Krasińska
TaborDukszty/ŚwięcianySpadkobiercy Stanisława Orzechowskiego, Kleofas Aramowicz
TaboryszkiTurgiele/wileńsko- trockiJan Markiewicz
Taboryszki "A"Turgiele/wileńsko- trockiMieczysław Kulesza
Taboryszki "B"Turgiele/wileńsko- trockiHelena, Szymon, Maria Skarbek-Ważyńscy
Tadulin z folwarkiem PojańceJody/BrasławSpadkobiercy Sergiusza Łopacinskiego
TalejówkaKobylnik/PostawyAntoni, Wiktor Michniewicz
Taraż Stary i NowyPoczajów/KrzemieniecTymoteusz Minakow
Taraż Stary i NowyPoczajów/KrzemieniecWiera Minakow
Taraż-Wysusz/PińskMaria-Ludwika-Józefa Koelichen
Targowicz PolnaTargowica Polna/HorodenkaMaria Abrahamowicz
TarnoszynTarnoszyn/Rawa RuskaTeodor Hulimek
Tarnówka "A"Krupiec/DubnoHr. Kazimierz Tarnowski
TarskieUścieczko/ZaleszczykiZofia Łoś
Tarucki - BórSubotniki/LidaKazimierz Hulecki
Teklinopol (Koniecpol)Hruzdowo/PostawyJózef Andron
Telechany z folwarkami Kraglewicze, Budy, Nowiny, Upierowo i fermą GliniszczeTelechany/KosówWojciech Karol Wojciech Pusłowski
TemerowceBłudniki/StanisławówHabre Haskiel, Mozes Geller
TemraZiołowo/KobryńJan Czyżewski
TenetnikiBukaczowce/Tenetniki/RohatynMaria hr. Dzieduszycka
TenetnikiTenetniki/RohatyńMaria Gorayska
TeniukowszczyznaJuraciszki/WołożynKonstanty i Osman Achmatowicz
TeofilinDarewo/BaranowiczeNa 1927 r.Witold Łopotto, na 1939 r. Janina Gorczycka
Teofipólka/BrzeżanyMaria z Milińskich Czerwińska
Teresjanów vel TeresjanowoHolszany/OszmianaNatalja Tabeńska
Teresjanów z folwarkiemHolszany/OszmianaNatalia Tabańska
TeresówkaSiedliszcze/KowelMaria -Paulina, Michał, Janina Brzostowska
TerespolProzoroki/DzisnaAndrzej Zaworonek
Terespol I vel TerespoleNowy Pohost/BrasławIgnacy, Aleksander Horbaczenko
Terespol vel Terespole IINowy Pohost/BrasławFeliks Rudź, Antoni Rudź
Tereszki i Krasny - GródTereszki/WołkowyskHr. Adam Branicki
Tłuste - Miasto/ZaleszczykiWanda Makowiecka
Tłuste Miasto/ZaleszczykiWanda i Wiktor Makowieccy
Tłusteńkie/KopyczyńceAniela Horodyska
Todanie vel TadanieKamionka StrumiłowaJózef Bartmański
TokaryWysokie Litewskie/BrześćMaria Rudniewska
TokaryWysokie Litewskie/BrześćJózefa Jankowska
TokaryWysokie Litewskie/BrześćSpadkobiercy Bohdana Zalewskiego
TokowiskoKrzywicze/WilejkaHelena Rożdiestwieńska
Tołstucha TemraZiołowo/KobryńHelena Lipińska
TomaszowceTomaszowce/KaluszAdam Ujejski
Torczyn z uroczyskiem Czarne Łozy vel Czarna ŁozaTorczyn/ŁuckWłodzimierz Lipiński
Torczyn, Bujanie, Kuty z uroczyskiem Czarna Łoza vel Czarne ŁozyTorczyn/ŁuckWanda Żmijewska
Torhów/ZborówJerzy hr. Potocki
Torskie/ZaleszczykiZofia-Augusta hr. Łoś
Touste/SkałatJerzy Fedorowicz
Toustobaby i Zawatów/PodhajceSpadkobiercy Stanisława Gołaszewskiego
Toustoług/TarnopolOlga Mochnacka z Ziembińskich
TracewiczeCyryn/NowogródekWitold Bronowski, Maria Bronowska?
TracewiczeCyryn/NowogródekWitold Bronowski
Trawna Wielka Połowce/CzortkówAlbin Karol
Trawna Wielka, Pauszówka, PołowcePauszówka/CzortkówKarol Albin
TrepałowoBienica/Oszmiana/MołodecznoTekla Osipowicz, Anna Posoch, Olga Baran
Trofanówka, Buczaczki, Dąbrowa KułaczkowieckaKułaczkowce/KołomyjaKajetan Agopsowicz
Trojany Niwice/RadziechówStanisław Krajewski
TrokiBieniakonie/LidaBronisław Stafanowicz
TrokieleSoły/OszmianaFilomena Dobryjanowicz, Izydor Biełous
Tronczyn vel JednoczeKostrowicze/SłonimEmilia Jeśman, Wanda Henneberg
Trosteniec vel TrościaniecTrościaniec/ŁuckSpadkobiercy Kazimierza Zajączkowskiego
Trościaniec/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Trościaniec/ŚniatyńJulia Bromirska
Trójca/BorszczówAgenor Gołuchowski
TrójcaZabłotów/ŚniatyńMaria Dobko i Maria Dobkówna
TrójcaZabłotów/ŚniatyńMaria Wartanowicz
Trubczyn/BorszczówLuiza Lotta Liebenritt vel Liehentritt
TrudyStepań/KostopolMaria, Jerzy i Wojciech Kuleszowie
TrybańceSoleczniki/wileńsko- trockiMaria Borowska
Trychubowce/BuczaczMaria Horodyska
Tryhubowce/KopyczyńceEmil Kimmelman
Trzcianiec/DobromilSzymon Bernstein
TrzcieniecMościska/MościskaAdam Younga
TuczaSiniawka/NieświeżJadwiga Jeleńska
Tudorów Lit. BHoszcza/RówneMaria Waleria Slonińska
Tudorów Lit. CHoszcza/RówneJadwiga Sipajło
Tudorów vel Nowy Folwark TudorówHoszcza/RówneZofia Bielecka
TulatyczeBezdzież/DrohiczynMaria Jeleńska
TuliczeStryhowo, Tewle/KobryńWacław Zbigniew Czerny, Zbigniew Wacław Czerny
Tuliczów cz. IIITurzysk/KowelWładysław Dobrowolski
Tułuków/ŚniatyńKazimierz Agopsowicz
Tumin "D", Łumno "A"Połowce/BrześćAleksandra Wulffert
Tumin i ŁumnoPołowce/Brześć n/BugiemAnna Wulfert
TupałyStare Koszary/KowelBonifacy i Neoniła Martynowicz
Turady i IwanowceTurady, Żydaczów/ŻydaczówBronisław i Helena Komorniccy
TurkaKołomyja/KołomyjaMendel Brottler
TurkaKołomyja/KołomyjaRebeka Baran
Turły- MichaliszkiGierwiaty/wileńsko- trockiJózef Kotwicz, Maria Kotwicz, Maria Aleksandrowicz
TurowszczyznaWysokolitewska/Brześć
Turówka/SkałatAnna Bogoria Podlewska
Turyczany "A"Olesk/WłodzimierzAntonina Marianna Agata Krzyżanowska
Turyczany, Duliby i Wólka DulibskaOlesk/WłodzimierzAntonina i Tadeusz Krzyżanowscy
Turylcze/BorszczówAgenor Gołuchowski
TurzyskTurzysk/KowelKonstanty Trusiewicz
Turzysk- SieleckiTurzysk/KowelZygmunt Herget
TustogłowyZborów/ZborówAnna z Borowskich Litwinowicz
TutowiczeAntonówka Nad HoryniemTeodor Palecki
Twerdynie vel TwerdyńKisielin/HorochówAntonina Martynowska, Maria Paszkowska
TychowiżDrohiczyn Poleski/PińskLudwika - Regina Bogórska I voto Koelichen, Aleksander Bogórscy
Tynne i Czebela vel Czabel z folwarkiem Berducha "Za Bara"Klesów/SarnyHelena Tukalska - Nielubowicz, Maria Leszczyńska, Karol Humiński, Leontyna Potocka, Józef Woźniak
UbinieUbinie/Kamionka StrumiłowaFeliks Domański
UdnówNadycze/ŻółkiewJózef Obertyński
Uholec vel Małe MorocznoMoroczna/Pińskna 1935 r. Hr. Jadwiga Skórzewska Ogińska, później Julia Myszkowska
Uhrynów - HorodyszczeCzaruków/ŁuckMaria Zwolińska
Uhrynów GórnyUhrynów Górny/Pasieczna/StanisławówSpadkobiercy Tadeusza Burzyńskiego
Uhryń Połowa/CzortkówHr. Tadeusz i Helena Potoccy
Uhryń Wasilewski/CzortkówTadeusz-Albert hr. Potocki
Uhryń Wasilewski (1/2)/CzortkówTadeusz hr. Potocki
Uhryńkowce z przyległościami/ZaleszczykiJadwiga Kimmelman, Luiza Liebenbrott
UlanikiSzczurzyn, Kniahininek/ŁuckDominika Ejsmont
UlickoPotylicz/Rawa RuskaMarian-Franciszek Halter
UlwówekUlwówek/SokalJózef Nikorowicz
UłasowszczyznaMiędzyrzecz/WołkowyskAntonina Krahelska
Ułaszkowce/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
UnichowszczyznaRóżanka/SzczuczynIrena Rouchowa
Unichowszczyzna vel UniechowszczyznaRóżanka/SzczuczynSpadkobiercy Juliana Moraczewskiego
Uniechowszczyzna vel UnichowszczyznaRóżanka/SzczuczynBronisław Moraczewski
UniżUniż/Niezwiska/HorodenkaKazimierz Przybyłowski vel Przybysławski?
Urmań/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Uroczyska Zaborze i Czyścik z majątku Hilidów, Borek 1, WierzchnieNorzyce/Norzyca/Głębokie/Wilejka/Duniłowicze/Postawy/DzisnaAgnieszka i Wawrzyniec Gigoło
Uroczysko Czarna Łuża z majątku KomarowszczyznaŚwir/ŚwięcianyAugust hr. Starzeński
Uroczysko Fiszki z dóbr AugustówekHornica/GrodnoHr. Maurycy O'Brien De Lacy
Uroczysko Jelnia i OstupPiaski/WołkowyskAntoni Matczukiewicz, Wincenty Lichwier
Uroczysko Kozioł/PrużanaJózef Czarnocki
Uroczysko Pusłowszczyzna vel Ługowe z majątku SynkowiczeKostrowicze/SłonimSpadkobiercy Władysława Jeśmiana
Uroczysko RzeczyszczeMalin/DubnoIrena Szklińska
Uroczysko StraczaCyryn/NowogródekBolesław Żywicki
Uroczysko Wysokoje, Staromiszczyna przy majątku Stary WiśniowiecWiśniowiec/KrzemieniecPiotr, Stefan, Bazyli Gryzunów
Uroczysko Zasiwica vel PieczyszczeNaliboki/StołpceSpadkobiercy Jana Kuncewicza
UsiczeTorczyn/ŁuckWładysław Szyczewski
Ustronie vel Ustroń z majątku KluszczanyŻukojnie/ŚwięcianyStefan Klicner
Ustronie z uroczyskiem "Za Rzeką"Słobódka/BrasławWanda Bortkiewicz 1/7, Zygmunt 3/7 I Czesław 3/7 Michniewicz
UstrońJody/BrasławJózef Łopaciński
Ustroń - BorkiRzesza/Wijeńsko - TrockiZygmunt Ruszczyc
UstrzeżLeonpol/BrasławJadwiga Lichtarowicz
UszanŻuchowicze/StołpceMichał Ks. Światopełk - Mirski
Uszpalewszczyzna vel UspolewszczyznaJody/BrasławStanisław,Ignacy, Dionizy Jakun, Jan Bieliński
UsżaKrasne/Kraśne/Wilejka/MołodecznoNikita Ułasewicz
Uście Biskupie i Horoszowa/BorszczówWładysław - Maria Baworowski
UścizierzeGierwiaty/wileńsko- trockiWalerian Rypiński
Uwisła/KopyczyńceWłodzimierz Cieński
UwsieKozowa/PodhajceIrena Pelagia Komorowska
Uzrzecz/DzisnaKonstanty Korsak
Użmiony vel UżmienyLeonpol/Dzisna/BrasławJadwiga-Teresa I voto Oskierko Cywińska
Użwertynie vel UzwertyniaSmołwy/BrasławAntoni Sienkiewicz
Wadaginia vel Wadaginie z majatku Małe SolecznikiMałe Soleczniki/wileńsko- trockiHr. Ida-Maria-Halka Ledóchowska
Wadowa Ścianka/BuczaczAdam Baworowski
WakaTroki/wileńsko- trockiSpadkobiercy hr. Jana - Michała Tyszkiewicza
Waleryn - PoprudzieSoły/OszmianaMarian Łaszkiewicz
WaliszczeŁohiszyn/PińskHelena, Józefa, Leon, Teodor Kraskowscy, spadkobiercy Zofii Nowakowskiej
Wandolina WiszniowieckaWiszniów/RohatynTadeusz Kowalewski
WandżułówBiałozorka/KrzemieniecAntoni, Zygmunt-Adam. Piotr Obniscy, Maria Olszewska
Warkowicze "A"`Warkowicze/DubnoMaria Dawidowska vel Dawydowska
Wasylkowce/KopyczyńceKrystyna Maria Ujejska i Tow.
Wasylkowce XIWasylkowce/KopyczyńceKrystyna-Maria Ujejska, Maria-Anna z Ujejskich Wania
Wasylków/KopyczyńceWiktor Makowiecki
WaszunowoParafianów/DzisnaJan, Ignacy Leszczewicz, Aniela Gil
Waśkowicze vel WaszkiewiczeHonczary/LidaAdolf Czylek
Watyń "A"Torczyn/ŁuckMarian Strojnowski
WawuliczeDrohiczyn/DrohiczynKonstanty Kisielow
Weleźnica "A"Porzecze/PińskHerminia c. Łazarza Twardowska, Elżbieta c. Piotra, Kazimierz s. Piotra, Stefan s. Piotra Twardowscy
Weleźnica IPorzecze/PińskKazimierz Twardowski
Weleźnica IIPorzecze/PińskStefan Twardowski
Weleźnica IIIPorzecze/PińskHerminia Twardowska
Weleźnica IVPorzecze/PińskElżbieta Twardowska
WerbaWerba/WłodzimierzAniela Michałowska
WerbeńBoremel/DubnoMaria, Irena, Elżbieta, Jerzy Wojutyńscy-Hulewicz, Danuta z Hulewiczów-Jung
Werbiąż Wyżny, Werbiąż Niżny, SopówWerbiąż Wyżny/KołomyjaSpadkobiercy J. Kleskigo
Werchy, Werchy "A"Borowno/Kamień KoszyrskiStanisław Oppenheim
WersoczkaEjszyszki/LidaWincenty Michno, Wincenty Sienkiewicz
WersokaEjszyszki/LidaJanina Sumorok, Eugenia Staniewicz
Wersoka IEjszyszki/LidaEugenia Staniewicz
Wersoka IIEjszyszki/LidaJanina Sumorok
Wertełka, ReniówZałoźce/ZborówLudomir Cieński
WianużaMikołajów/Dzisna
Wiazynek z uroczyskiem JaczynoWiazyń/WilejkaZofia z Gieczewiczów Horodynska
Wiazyń - Osada MłyńskaWiazyń/WilejkaZofia z Gieczewiczów Horodyńska
Wiazyń vel DomanowoWiazyń/WilejkaZofia z Gieczewiczów Horodyńska
WiązowiecMołodeczno/MołodecznoRoman-Tadeusz, Czesław-Wincenty, Paweł, Seweryn Odyniec,
Wicyń/ZłoczówBronisława Remin
Wicyń z MereszowkąWicyń/Złoczów, p-ta WicyńMaria z Ederów Vrabetz, Bronisława Remisz
WiczynieSzczurzyn/ŁuckStafan i Anna Szestniow, Rościsław Juśkiewicz, Wiera Prytuła
Wiczynie vel WiczynSzczurzyn/ŁuckMaria Drugosz
WidawszczyznaPołoczany/MołodecznoSpadkobiercy Konstantego Jasińskiego
WidówkaOstryna/SzczuczynWacław Filipowicz
Widzki DwórWidze/BrasławKarp Żelnin
Wiedżma, Wiedźma I, Wiedźma IIDarewo/BaranowiczeAleksander i Bronisław Kozłowscy
Wielick i JanówkaWielick/KowelAnna - Józefa, Włodzimierz, Jerzy Łada - Łobarzewscy
WieliczkowoRatajczyce/Brześć n/BugiemMaria Laskowska
Wielka Głusza i Mała Głusza z folwarkami Marjampol, Stara NiwaWielka Głusza/Kamień KoszyrskiHelena Weryha - Darowska hr. Wincenty Łubieński
Wielka HorodnicaJarosławicze/DubnoNatalia Wołosiewicz
Wielka MilczaWerba/DubnoJan Zadarnowski
Wielka Myssa vel Wielka MysaKrewo/OszmianaAleksandra Karp
Wielka Rzesza cz. II vel AugustowoRzesza/wileńsko- trockiJanina Downarowicz
Wielka Sworotwa i StrumiłowszczyznaPoczapów/NowogródekElżbieta Radecka - Mikulicz
Wielki Bór-Czyste, Haliki, Jezioro Mieżużeło/DzisnaOsiecimski Roman, Zofia Piotrowska
Wielki DwórHorodziej/NieświeżMichał Ks. Światopełk - Mirski
Wielki Olżew "A" z uroczyskiem leśnym PuszczaTarnowo, Białohruda/LidaHr. Elżbieta Krasicka 1/7, Cecylia Elżbieta Krasicka 6/7
Wielkie Borki vel Nowe BorkiPołoczany/WołożynStanisław Pawłowicz
Wielkie Granicze "A" vel Wielkie GraniczeKrasne/Kraśne/MołodecznoStefan Świda
Wielkie Hranicze "A"Krasne/MołodecznoZofia Świda
Wielkie i Małe CepcewiczeAntonówka/SarnyMaria i Józef Poniatowscy
Wielkie PoleDarewo/BaranowiczeBronisława Rdułtowska, Malwina Bohdanowicz
Wielkie SolecznikiWielkie Soleczniki/wileńsko- trockiKarol Wagner
Wierszuniszki vel WituniszkiMejszagoła/Wileńsko-TrockiAntoni Swirski, Kazimierz Auksztolis
WierzbicaChodorów/BóbrkaMarian Wiktor Biliński
WierzbicznoTurzysk/KowelEdward i Józef Cieszkowscy
WierzblanyKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
WierzbowceHorodenka/HorodenkaHelena z Czuczawów-Blińska-Jasińska
Wierzbowiec/TrembowlaAntoni Ferdynand Brodzic Zawadzki Ochocki
WierzbowoRoś/WołkowyskSpadkobiercy Jana Stasiewicza
Wierzbów/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
WierzbySnów/NieświeżLeokadia Lizoń
WierzbySnów/NieświeżSpadkobiercy Gustawa Terajewicza
Wierzchniakowce/BorszczówCyryl Czarkowski - Golejewski
Wierzchowice "A"Wiechrzowice/BrześćKonstanty Roth
WierzchówkaLebiedziew/Lebiedziewo/MołodecznoKonstancja Pilecka
Wierzchy vel WierchyŁużki/DzisnaOskar Rapp
Wierzgołówka z uroczyskiem Karcze, SokołowoLebiedziewo/MołodecznoIgnacy Koziełło
WierzycaKorzec/RówneJózef Kapecki
WieszniaWiczówka/PińskAnna i Hieronim Tukalscy - Nielubowicz
WijutynTorczyn/ŁuckAdam Magierowski
WiktoranyPołonka/ŁuckKonstancja Marta Lutnicka
WiktorówBednarów/StanisławówIgnacy Zakrzewski
WiktorówkaKurzany/BrzeżanyLudwika i Włodzimierz Wolfarth
WiktorówkaŁuka n/Dniestrem/HorodenkaFranciszek Jaegerman - Abgar
WilatowoTurzec/StołpceSpadkobiercy Pawła Jerzego Karpowicza
Wilczy Przewóz i Wołczków PerewózHuszcza/LubomlSpadkobiercy Bazylego Malawczyka
Wilczy-BródMickuny/wileńsko- trockiEdward-Zygmunt Światołdycz-Kisiel
Wilianowo vel WilianówRzesza/wileńsko- trockiHr. Adelejda-Maria z Łęskich Lasocka
Wilno, róg ul. Tezenhauzowskiej i Nowej Alei 4/10, 5WilnoHalina - Zofia Korabius
Wilno, ul Nowogródzka 16WilnoBerko Sołowiejczyk
Wilno, ul Słowackiego 24 (w 1939 Słowackiego 38, Bankowej 5)WilnoBejnes Owsiejewicz, Bejla Mitawska
Wilno, ul. (dawniej Trocka i Zaułek Głuchy 2) Trocka 20 róg Kiejdański Zaułek 2WilnoAbram Kantorowicz
Wilno, ul. Antokolska 11 (dawniej nr 25)WilnoMichel i Sara Butman
Wilno, ul. Antokolska 118/129WilnoWiktor Bukowski, Eugenia Abramowicz
Wilno, ul. Antokolska 87 (dawniej Antokolska 95)WilnoBolesław Szałkowski
Wilno, ul. Archanielska 7WilnoLudwik Maculewicz
Wilno, ul. Archanielska i Zaułek Stażacki 44WilnoHirsz, Berta, Estera Krasner, Pesia Oguz
Wilno, ul. Arsenalska 4WilnoSpadkobiercy Gissa (Gisia) i Samuela Ajzensztat
Wilno, ul. Artyleryjska 8WilnoStefan Grabowski
Wilno, ul. Bakszta 3aWilnoSpadkobiercy Mowszy Krawca
Wilno, ul. Beliny 1 róg Targowej 15WilnoJózef, Izaak, Urjasz, Sara Gilels, Perla Sokołowska, Gołda i Ester Litwinow, Elka Alperowicz
Wilno, ul. Beliny 3WilnoAnna i Józef Limanowscy
Wilno, ul. Białostocka 12WilnoWładysław Jaguczański
Wilno, ul. Białostocka 6WilnoMaria-Scholastyka, Anna, Konstanty Syrewicz, Helena Żukowska
Wilno, ul. Bonifraterska i Garbarska 12/8WilnoJan i Kazimierz Łukaszewicz, Jadwiga Ławińska
Wilno, ul. Dąbrowskiego 10 (dawniej Zaułek Gazowy 6)WilnoAleksander, Zofia, Roman Antonowicz
Wilno, ul. Dąbrowskiego 10aWilnoZofia Antonowicz
Wilno, ul. Dominikańska 13WilnoMargrabina Janina Umiastowska
Wilno, ul. Fabryczna i Kraszewskiego 4WilnoLudwika Kunicka
Wilno, ul. GimnazjalnaWilnoJan i Melania-Maria Staniewicz
Wilno, ul. Jagiellońska 3/5WilnoSpadkobiercy i Hirsza Ratner
Wilno, ul. Jakuba Jasińskiego 11 róg Sierakowskiego 29WilnoApolonia Usewicz
Wilno, ul. Jakuba Jasińskiego 15WilnoWładysław-Stanisław-Józef-Andrzej Mineyko
Wilno, ul. Jakuba Jasińskiego 7WilnoAnna Trofimowicz
Wilno, ul. Jasna 44WilnoLeon Szogam
Wilno, ul. Jatkowa róg Żydowskiej 12/11Wilno18/36 Motel, 6/36 Paulina Coch, 8/36 Efroim-Lejba Piński, 4/36 Sima Pińska
Wilno, ul. Kalwaryjska 12 i Bołtupska 7WilnoZofia Koncewicz
Wilno, ul. Kalwaryjska 20WilnoStanisława Miśkiewicz
Wilno, ul. Kalwaryjska 23WilnoMaria-Marianna-Stefania Trocka
Wilno, ul. Kalwaryjska 37WilnoAbram Agrest
Wilno, ul. Kalwaryjska 68WilnoAbram Abramowicz
Wilno, ul. Kalwaryjska 69WilnoSzewel Baranowski
Wilno, ul. Kalwaryjska 9WilnoAntoni Żukowski
Wilno, ul. Kalwaryjska i Pióromont 5/1WilnoLiba Łogwińska-Stukater
Wilno, ul. Kasztanowa 4WilnoJan Żylis
Wilno, ul. Kijowska 4WilnoMatylda Gradsztejn
Wilno, ul. Kijowska i Wielka Stefańska 2/23WilnoChaja-Leja Kremer
Wilno, ul. Kolejowa 11WilnoSpadkobiercy Mnuchy-Fejgi Lewin
Wilno, ul. Kolejowa 15 róg Gościnnej 1WilnoMendel i Mendel syn Szmula, Dawid, Sara Lewin, Wita Lewin, Chana-Rywka Lejpuner, Teofila - Sosza Wajcman
Wilno, ul. Kolejowa 7aWilnoMowsza-Jankiel i Rywka Rudnik
Wilno, ul. Końska róg Bazyliańskiej 26/11WilnoSpadkobiercy Wulfa Eljaszberga
Wilno, ul. Kopanica 14WilnoStefania i Aleksander Danilewicz
Wilno, ul. Kwiatowa 3WilnoBencel, Chaim, Rejza Rubin
Wilno, ul. Kwiatowa 5WilnoJeremiasz, Perec, Mojżesz, Emanuel Cholem, Tauba Kapłan-Kapłańska, Rywka Załkind, Fanna-Tenia Hertz
Wilno, ul. Kwiatowa 7aWilnoIzrael i Chaja-Rywa Karnowscy
Wilno, ul. Litewska 6WilnoOlga Feodosjew
Wilno, ul. Litewska 7WilnoIrena Wirszyłło
Wilno, ul. Ludwisarka róg Bonifraterskiej 14/12WilnoKlaudia, Jerzy, Michał, Mikołaj (Bazyli) Korablikow
Wilno, ul. Ludwisarska 4, 4aWilnoSpadkobiercy Tewla Krejngela
Wilno, ul. Lwowska 16WilnoPaulina Stelmasiewicz vel Stelmasewicz
Wilno, ul. Michalska 4WilnoInż. Józef Sielanko
Wilno, ul. Mickieiwcza róg Stromej 48/1WilnoLiba Paszkowska
Wilno, ul. Mickiewicza 19WilnoMaria Jeleńska
Wilno, ul. Mickiewicza 37 róg CiasnejWilnoChonon Lidowski Syn Szlomy
Wilno, ul. Mickiewicza 44WilnoEdmund i Gabriela Kowalscy
Wilno, ul. Mickiewicza i Ciasna 39/2WilnoEwel-Herc i Sora-Rywka Abramowicz
Wilno, ul. Miła i Sosnowa 1WilnoEmma Sołowiejczyk
Wilno, ul. Miodowa 3WilnoIgnacy Żórawowicz
Wilno, ul. Mostowa 3WilnoTekla Sienkiewicz
Wilno, ul. Mostowa 5, 7aWilnoHr. Irena Plater-Zyberk
Wilno, ul. Mostowa 5aWilnoHr. Maria Łubieńska
Wilno, ul. Mostowa 9WilnoDawid Gierzon
Wilno, ul. Mostowa i Zaułek Bogusławski 13/2WilnoAbram Agrest
Wilno, ul. Niemiecka 20WilnoCemach, Hadesa,Izrael,Roza Rajzowie, Aaron i Chasia Jeruzalimscy
Wilno, ul. Niemiecka 29WilnoSzołom i Roza vel Róża-Miriam Nozów
Wilno, ul. Niemiecka 31WilnoSpadkobiercy Hirsza Kinkulskina
Wilno, ul. Niemiecka 8WilnoAnna Margolis - Wismontska
Wilno, ul. Nikodema 6WilnoSpadkobiercy Szewela-Icko Gelpeja
Wilno, ul. Nowogródzka 18WilnoBluma, Aaron, Sara vel Sonia Brun, Rebeka Bezrodnaja
Wilno, ul. Nowogródzka róg Archanielskiej 64/43WilnoLejba i Bluma Golbersztat
Wilno, ul. Ofiarna 2/4, Gimnazjalna 2, Jakuba Jasińskiego 5WilnoStanisław Wołodkowicz
Wilno, ul. Ostrobramska 20WilnoSamuel Cunzer, Chasia Dorska
Wilno, ul. Ostrobramska 27WilnoJozef Mejtes
Wilno, ul. Ostrobramska i Kolejowa 31/1WilnoMaria i Kazimierz Bujnowscy
Wilno, ul. Ostrobramska róg Subocz 2/1WilnoAnastazja Buchowiecka
Wilno, ul. Piłsudskiego 13, Szeptyckiego 6, 8, 10, 12, Rydza-Śmigłego 14WilnoSalomon i Sara Fajn
Wilno, ul. Piłsudskiego 19WilnoMojżesz Różański, Nelli Gelman
Wilno, ul. Piłsudskiego 26WilnoSora i Cypora Epsztejn, Zofia Engiel, Raja Niemenczyńska
Wilno, ul. Piłsudskiego 53WilnoRachela Dobkies, Motel Coch
Wilno, ul. Piłsudskiego 9WilnoSzaja, Morduch, Hirsz, Frejda, Lubow Sztejngauer
Wilno, ul. Piłsudskiego róg Węglowej 34/29WilnoNatalia Kondratiewa
Wilno, ul. Piramont Lewy Zaułek 5WilnoBolesław Kwieciński
Wilno, ul. Piwna 3/5WilnoEstera Kirzner, Anna Wilenkin
Wilno, ul. Podgórna 1WilnoSpadkobiercy Aleksandry Szukiewicz
Wilno, ul. Połocka 14WilnoAleksander Wilken
Wilno, ul. Połocka 9WilnoMaciej Banel
Wilno, ul. Ponarska 27 i Rydza-Śmigłego 39WilnoMieczysław i Wanda Żyźniewscy
Wilno, ul. Poplawska 14WilnoSora-Fejga, Efraim, Chana, Frajda Berinson i Chaja Lewińska
Wilno, ul. Poplawska 9WilnoFajwel i Frejda Kreskin
Wilno, ul. Popławska 17WilnoMojżesz i Mera Sztejnbach, Fejga Natanson
Wilno, ul. Popławska 27aWilnoPiotr Maczukas
Wilno, ul. Popławska 3WilnoSpadkobiercy Abrama Kuzynsztala
Wilno, ul. Popowska 32WilnoAntoni Kaczynski
Wilno, ul. Portowa 2WilnoJadwiga Szołkowska
Wilno, ul. Portowa 3WilnoMina, Juliusz, Berta, Fania Mazel
Wilno, ul. Portowa i Góra Bouffałowa 28/23WilnoBerko Lejbowicz
Wilno, ul. Raduńska, Poleska 11/2WilnoMowsza i Leja Błoch
Wilno, ul. Rossa 6a, 6b, 8WilnoBorys Pimonow vel Pimonów
Wilno, ul. Rudnicka 12WilnoChana Kazimirowska
Wilno, ul. Rudnicka 16WilnoSpadkobiercy Rubina Jakobsona vel Jakubsona
Wilno, ul. Rudnicka 17 róg Jatkowej 10WilnoBenjamin-Hirsz Minskier, Estera Gryn
Wilno, ul. Rudnicka i Szpitalna 27WilnoHenryetta Szefler, Anna Jaroszecka
Wilno, ul. Rydza-Śmigłego 36Wilno
Wilno, ul. Rydza-Śmigłego róg Zaułek II Kijowski 36a/7WilnoEljasz-Chaim Gurwicz
Wilno, ul. Sadowa 17, Szopena 2WilnoBenjamin Kurycki
Wilno, ul. Sadowa 19WilnoMoszko-Abram Goldman
Wilno, ul. Sadowa 9WilnoMichel i Liza Gulkowicze
Wilno, ul. Safianiki vel Sofiana 13WilnoCypa Sztejnberg
Wilno, ul. Sapieżyńska 9WilnoTeresa, Marta, Józefat Andrzejewscy
Wilno, ul. Sawicz 14WilnoPera i Szepsel Lewinson
Wilno, ul. Sawicz 16 (dawniej Sawicz 56/16)WilnoJan Murawski
Wilno, ul. Sawicz 3WilnoAleksander Januszkiewicz
Wilno, ul. Sierakowskiego 23WilnoEfraim Prużan
Wilno, ul. Sierakowskiego 25 (dawniej Portowa 2)WilnoAdella, Karol, Donat, Władyslaw, Maria-Józefa Sztrall
Wilno, ul. Skopówka 5WilnoSpadkobiercy Cezaria Iwanow
Wilno, ul. Słowiańska 9WilnoZofia Czerniewska
Wilno, ul. Stefanska 5 i Kwaszelna 6WilnoRywa, Jankiel-Eliasz, Bejla Gurdus, Nechama-Achsa Parnes, Raisa Listgarten
Wilno, ul. Stefańska 17WilnoAaron i Chana Sokhowenzon vel Sokhobenzon
Wilno, ul. Stefańska 29 i 31, Słowackiego 27 I 28WilnoHelena hr. Tyszkiewicz
Wilno, ul. Stefańska 29, Słowackiego 42aWilnoAaron Drejzensztok
Wilno, ul. Stefańska 30WilnoEleonora-Kazimiera Łapińska
Wilno, ul. Stefańska 38WilnoMorduch i Hesia Nemzer
Wilno, ul. Stefańska 8WilnoBencel, Chaim, Rejza Rubin
Wilno, ul. Straszuna 4WilnoSpadkobiercy Szmula Turgiela i Rubina Rajbera
Wilno, ul. Straszuna 7WilnoBerel, Chackiel, Szymiel, Josiel Lejbowicz i Jochwet Dyskand
Wilno, ul. Straszuna 8WilnoSpadkobiercy Josiela - Fajbisza Trakieniskiego
Wilno, ul. Stroma 5/17WilnoSpadkobiercy Zelika Kowarskiego
Wilno, ul. Subocz 10WilnoMina, Berta, Fania, Juliusz Mazel
Wilno, ul. Subocz 8WilnoChackiel i Estera Kliot
Wilno, ul. Subocz i Zaułek św. Kazimierza 2/1WilnoBasia, Awadij, Abram-Lejzer Kowner
Wilno, ul. Szpitalna 18WilnoSpadkobiercy Judel i Ita Noar
Wilno, ul. Szwarcowy róg Gaona 5/10WilnoJosel Orlin, Lejba Bułkin
Wilno, ul. Śniegowa 20 róg Śniegowego Zaułku 2WilnoKonstanty Zajkowski
Wilno, ul. Św. Stefańska (Stefańska) 25WilnoWeronika Rodkiewicz
Wilno, ul. Święciańska 2 róg Witebskiej 5WilnoZofia Mironowicz
Wilno, ul. Świętojanska 5WilnoRubin i Szejna-Rejza Tojbin
Wilno, ul. Świętojańska 8WilnoMaria Rudniańska
Wilno, ul. Targowa 13WilnoSzejna Gawendo
Wilno, ul. Tatarska 2 i Mickiewicza 10WilnoIlia vel Eliasz Frydman, Cywia Frydman, Hirsz Galpern
Wilno, ul. Tatarska 24WilnoIzaak Azgud
Wilno, ul. Tomasza Zana 16WilnoKonstanty Swolkień
Wilno, ul. Trocka 4WilnoSpadkobiercy Lejby Gilelsa
Wilno, ul. Uniwersytecka 1 (dawniej Dworcowa)WilnoDr Eliasz Globus
Wilno, ul. Wielka 13WilnoWładysław Czapliński
Wilno, ul. Wielka 3WilnoMojżesz Rozenblum, Michał i Ita - Rochla Brodzcy
Wilno, ul. Wielka 42WilnoLidia Jedwabnik
Wilno, ul. Wielka 44, Sawicz 11, Augustiańska 1WilnoZbigniew Okulicz, Halina Ossowska
Wilno, ul. Wielka 52/54WilnoRubin Świecow
Wilno, ul. Wielka Pohulanka 15 (dawniej Wielka Pohulanka 9)WilnoSpadkobiercy Abrama Kapłana
Wilno, ul. Wielka Pohulanka 35 (wcześniej Nr 27)WilnoJanina Kondracka i Maria Juchniewicz
Wilno, ul. Wielka Pohulanka 53WilnoSara Fajgelson, Rasia Fajnberg
Wilno, ul. Wielka Pohulanka 8 i Zaułek Węgierski 1 (Wingry 1)WilnoSzloma, Izrael, Abram, Samuel, Chaja-Rywka Rudominowie
Wilno, ul. Wielka róg Jatkowej 39/7 (dawniej Imbary 39 i Juliana Klaczki 7)WilnoSzymon i Maria Wajnikowie
Wilno, ul. Wielka Stefańska 27WilnoLeja-Miriam Lejbowicz
Wilno, ul. Wielka Stefańska 33WilnoBerek Krewer
Wilno, ul. Wielka Stefańska 4WilnoMojżesz i Abram Kac
Wilno, ul. Wileńska 17/19WilnoJeremiasz i Samuel Ratner
Wilno, ul. Wileńska 6 i Trocka 5WilnoFrejda, Chaim, Dawid Gurland, Jeremiasz Szemiawicz
Wilno, ul. Wileńska i Zygmuntowska 47/28WilnoSalomon Mark, Mojżesz Kiwowicz
Wilno, ul. Wileńska róg Gdańskiej 22/1WilnoSara Speiser, Fejga Epsztejn
Wilno, ul. Wileńska róg Mostowej 37/16aWilnoHr. Adelajda -Maria Dołęga-Lasocka
Wilno, ul. Wilka i Mała Pohulanka 21/22 (Wielka Pohulanka 27, Mała Pohulanka 24) wcześniejWilnoZelman, Gołda, Lejzer Noar
Wilno, ul. Wiłkomierska 24WilnoBerko i Necha Fejgielson
Wilno, ul. Wiłkomierska 28WilnoSpadkobiercy Lejby Esterowicza
Wilno, ul. Wingry 13WilnoFreida Rożewska, Spadkobiercy Hirszy Rożewskiego
Wilno, ul. Wingry 15WilnoSzloma i Izaak Lewi
Wilno, ul. Witoldowa 15WilnoJózef Białobłocki
Wilno, ul. Witoldowa i Jasna 36/1WilnoWincenty Zdańko
Wilno, ul. Witoldowa róg Sosnowej 22/7WilnoJulia Poklewska-Koziełł
Wilno, ul. Wiwulskiego róg Archanielskiej 22/10WilnoZofia-Maria Małkowska
Wilno, ul. Zakrętowa 15 i Sierakowskiego 5WilnoZofia Węcławowicz
Wilno, ul. Zakrętowa i Nasza 42/9WilnoMaria Wlaziowa
Wilno, ul. Zarzecze 5WilnoAurelia i Celestyna Honest, Maria Hoppen
Wilno, ul. Zarzeczna 18WilnoEtla Rudnicka, Izaak Kulkes, Lej Lew (Leja?)
Wilno, ul. Zarzeczna 28WilnoOtton Kondratowicz, Genowefa Zajkowa
Wilno, ul. Zarzeczna 6WilnoJulia I Natalia Rytel
Wilno, ul. Zaułek Druetta 10WilnoJan i Justyna Kamieńscy
Wilno, ul. Zaułek Dziśnieński 6WilnoAaron-Szmul Wołowelski, Lejb Szkłowski
Wilno, ul. Zaułek Krupniczy (Krupnicza) 3WilnoSamuel Weksler
Wilno, ul. Zaułek Lidzki 11WilnoJózefa-Maria Zapaśnik, Aleksandra Wądołowska
Wilno, ul. Zaułek Oszmiański 3WilnoChawa, Sznejer, Mery Kowner
Wilno, ul. Zaułek Oszmiański 4WilnoMichel i Leja Szochet
Wilno, ul. Zaułek Parkowy 10WilnoAntoni Wieriowkin-Szaluto
Wilno, ul. Zaułek Św. Michalski 10, Bernardyński 5WilnoBejla, Abram, Sawela, Izaak, Henrietta Wasserman
Wilno, ul. Zaułek Węgierski 25WilnoZelman Kowarski syn Szmula
Wilno, ul. Zawalna 28, 30, Trocka 22, Kiejdański Zaułek 1, 3WilnoMaria-Aniela Bukowska
Wilno, ul. Zawalna 33WilnoNadzieja i Waldemar Troccy, Zinaida Zilberkwajt
Wilno, ul. Zawalna 37WilnoAnna Sawicka
Wilno, ul. Zawalna 41, Stefańska 2, Kwiatowa 1WilnoSzejna, Lejba Gawendo
Wilno, ul. Zawalna 43, Sadowa 3, Kwiatowa 2 I 4WilnoRozalia i Morduch Zuberman
Wilno, ul. Zawalna 44WilnoRachel Fejgus, Jankiel Fejgus
Wilno, ul. Zawalna 51,53WilnoJadwiga Antonowicz
Wilno, ul. Zawalna 66WilnoSpadkobiercy Jankiela Elkinda
Wilno, ul. Zwierzyniecka 10WilnoHirsz Pekkier
Wilno, ul. Zwierzyniecka 16, 18, 18aWilnoIzrael, Oszer, Kasryel Regoler, Chana Wiłkomirska, Abram i Abel Kirzner, Samuel Wejsser
Wilno, ul. Zwierzyniecka 4WilnoDr Eliasz Globus, Salomea Globus
Wilno, ul. Zygmuntowska 22WilnoHr. Teresa Tyszkiewicz
Wilno, ul. Żeligowskiego 6WilnoEtla Wiguszynowa
Wilno, zbieg ulic Szawelskiej, Oszmiańskiej i Zaułku Dzisnieńskiego 1,1,8WilnoAnna Wolf, Józef (Josel) i Chawa Kowner
Wilno. ul. Tatarska róg Garbarskiej 14/17WilnoSpadkobiercy Zisli Epsztejn
Wiłuniszki BarcioweTroki/wileńsko- trockiWacław Zajączkowski
Wincele, pustosz Bojary, las BiełusyKołtyniany/ŚwięcianyFranciszek, Zenon Mesojed
WincentowoPorpliszcze/DzisnaSpadkobiercy Anny Chromy
WiniatyńceKasperowce/ZaleszczykiBenedykt Brykczyński
Winkowce z folwarku Kazimierzowo i uroczyskaLida/LidaRomana Kamila Stankiewicz, Jerzy Mokrzecki
WinogradWinograd/KołomyjaMaria Schmidt
WiszenkiRożyszcze/ŁuckJanina Grosicka
Wiszewo i StejderowszczyznaDerewna/SłonimSpadkobiercy Konstantego Gnoińskiego
Wiszniew, Słowieńsk, Berezyna, folwarki Koralinów, Heljanów i inneWiszniew, Zabrzeź/WołożynKonstanty Chreptowicz - Buteniew
Wiszniewki z folwarkiem RudziszkiSoły/OszmianaAnna Niewierowicz
WiszniówWiszniów/RohatynTadeusz Kowalewski
WiszniówWiszniów/RohatynHenryk Landau i Spółka
Wiszniów, Wandolina WiszniowieckaWiszniów/RohatynAldona Ertel
Wiśniowczyk/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
WiśniowczykBrzeżany/PodhajceWitold i Zofia z Rutowskich Żyborscy
Wiśniówka vel WiszniówkaSoły/OszmianaMarian Wiśniewski
WitkówBełz/SokalZofia Hlawaty
Witków Nowy/RadziechówStanisław hr. Badeni
Witosław vel Zędowice/BrzeżanyTeofil Witosławski
Witwica, Hoszów, KniażołukaWitwica/Wygoda/DolinaEugenia Sielska
Witwiniec IIMałoryta/Brześć n/BugiemMaria i Bronisław Uszyccy
WiżulanyPodbrzezie/Wilensko - TrockiPiotr Wróblewski
Władypol/SokalMarian-Mikołaj-Ignacy Bogdański-Osmólski
WładypolOlejowa Korolóka/Tyszkowce/HorodenkaZofia Wielowieyska
WładzinWładzin/KowelAleksander Teleżyński
WłodzimierzowoKozłowszczyzna/PostawyWłodzimierz Łęski
WodnikiMariampol/StanisławówOlga Z Cieńskich - Strawińska
Wojciechowszczyzna vel Wojczyzna, OjcówMała Brzostowica/GrodnoDymitr i Teresa Korybut - Daszkiewicz, Maria Romer, Konstancja Łubieńska, Maria Michalska
WojdzbuniszkiEjszyszki/LidaRodzina Jacuńskich
WojehoszczaKamień Koszyrski/Kamień KoszyrskiSpadkobiercy Włodzimierza Jagodzińskiego
WojgianyHolszana/OszmianaFerdynand Ruszczyc
WojniłowceKuryłowicze/SłonimAlina Michalska
WojniłowceWasiliszki/SzczuczynLeonard Rychlicki, Maria Klikowicz
WojtkunyHolszany/OszmianaPaweł Odyniec
WojutynTorczyn/ŁuckAdam Tadeusz i Michalina Magierowscy
Wola Adamowa Niwice/RadziechówInż. Przetocki i Tow.
Wola Czarnokoniecka/KopyczyńceMatylda Respaldiza z Boguckich
Wola Wysocka z SobieszczyznąWola Wysocka/ŻółkiewLeon Szynagel
Wola z folwarkiem Siemaszkowszczyzna i WiktorynŁunna/GrodnoEdward Tarasowicz
WolicaMosty Wielkie/ŻółkiewMelitta Sponner z Błoliskich Reindl
Wolica Bargłowa/RadziechówOzjasz, Mojżesz Ecker
Wolica DerewlańskaKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
Wolica HnizdyczowskaŻyaczów/ŻydaczówJulian Łubkowski
Wolica HnizdyczowskaŻydaczów/ŻydaczówJuliusz i Seweryna z Pawlikowskich Łubkowscy
Wolica i Kręciłów/SkałatDr Adolf Kichelman i Tow.
Wolica Komarowa z KomarowemTartaków/SokalMarian-Gaudenty Kuczyński, Emilia zKraińskich Kuczyńska
WołcniówWołcniów/Żydaczów/ŻydaczówMaria Bilińska
WołczyniecUhorniki/StanisławówSpadkobiercy dr. Karola Halperna
WołczynkiWasiliszki/SzczuczynJanina Meyer
WołejszeZabłoć/LidaStanisław Baehr
Wołkowce/BorszczówCyryl Czarkowski - Golejewski
WołkowceDederkały/KrzemieniecHr. Leon Colonna - Czosnowski
Wołkowce Lit.A, WołkowceDederkały/KrzemieniecMaria Radzimińska
WołkowiczeHorodeczna/NowogródekJerzy Czuro
WołkowiczeHorodeczna/NowogródekLidia Perchorowicz
WołkowyjeTesłuchów/DubnoWłodzimierz Dombski vel Dąbski
Wołków/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
Wołma IIWołma/WołożynTadeusz Kopaliński
Wołosówka - RudaNowy Dwór/KowelMichał, Dymitr, Aleksander Nikityn
Wołoszczyzna/PodhajceBronisław i Dora Słomniccy
WołoszkiLubitów/KowelKonstanty Czykielewski
WołoweBóbrka/BóbrkaIzabela ze Szkodlarskich Cienciała, Ewa Mały
Wołożyn cz. IWołożyn/WołożynJan i Michał hr. Tyszkiewicz
Wołyń i kolonia Wołyń "B"Głębkokie/DzisnaTeodor Jacewski
Wołyń z uroczyskiem ŻołnicaWierzchnie/DzisnaTeodor Jacewski
Wornianka I vel Woronianka IDaugieliszki/ŚwięcianyWładysław Skrzynecki
WornianyWorniany/wileńsko- trockiSpadkobiercy Zygmunta Chomińskiego
Worobijówka/TarnopolKazimierz Paweł Garapich
Worobijówka/ZbarażAbraham Himbarg?
WorochtaWorochta/Bełz/SokalKlotylda von Merta
WorokomleWielka Głusza/Kamień KoszyrskiHelena Gabriela Felicja Łubieńska, hr. Władysław Krasicki
Woronica Byszów/PodhajceJerzy Hohendorff
Woroniów/RohatynFranciszek Biesiedecki
WoronkowszczyznaOstryna/LidaStanisław Ereminowicz
WoronnaLubitów/KowelZofia Mikułowska
WorończaCyryn/NowogródekIzabella Lubańska
Woropajewo z folw. Woropajewo z mlynem Hołbiej, Szmbanów, Biała, Marjampol, PołówWoropajewo/PostawyKonstanty hr. Przeździecki
WorotyniczeHorodec/KobryńKsawery Czarnocki
Wójtowstwo Gudelskie-GudełkiMałe Soleczniki/wileńsko- trockiWitold Wagner
Wólka Dostojewsjka IIIPorzecze/PinskGustaw Edwin Koźlakowski
Wólka HałuzyjskaBielska Wola/SarnyJózef-Kazimierz-Marian Pułaski
Wólka LubieszowskaLubieszów/Kamień KoszyrskiTadeusz Dąbrowski
Wólka Porska i LiniówkaWielick/KowelMarian - Leonard Obniski
Wólka RzeczyckaMoroczna/PińskMaria, Stanislaw, Marta Andraccy
WretopolHorodec/KobryńWitold Andronowski
WsielubWsielub/NowogródekMarian Karol hr. O'Rourke
Wybudów/BrzeżanyZygmunt Rajewski
Wyczółki/BuczaczHelena Bielecka, Helena Urbańska
Wyczułki vel WyczółkiWysokie Litewskie/BrześćWładysław Gutowski
Wygoda/RadziechówWolf Willig
Wyholenięta vel WyholenientyWiszniew/WilejkaKajetan i Paulina Niewiarowicz
Wyholenięta vel WyholenientyWiszniew/WilejkaGiedymin Niewiarowicz
WykotyBiskowice/SamborMaria i Czaesław Baliccy
Wypyski/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
Wysock Dolny, Wysock Nowy, Wysock GórnyDerewna/SłonimKazimierz Kisiel
Wysoka z folwarkiem WielbutowoGraużyszki/OszmianaGustaw Himrot
WysokieEjszyszki/LidaPiotr i Maciej Hołoburdowie, Franciszek Ambrożewicz
WysokieLebiedziew/Lebiedziewo/MolodecznoJanina Kożuchowska
WysokieLebiedziew/MołodecznoHelena Kożuchowska
WysokieZabrzeź/WołożynJadwiga Ryżyna i spadkobiercy Józefy Jasiewicz
WysokowszczyznaLebiedziewo/MołodecznoMaria Mierzejewska
Wysuczka/BorszczówCyryl Czarkowski - Golejewski
Wyszegródzki LasWyszogródek/KrzemieniecTeodor, Jan, Grzegorz, Andrzej, Michał - Aleksander Jepiszów
Wyż - Pol vel WyszpolStołowicze/BaranowiczeJózef Jurewicz
WyżłowiczeŻabczyce/PińskOlga Tizdel
Wyżniany Poluchów Wielki/PrzemyślanyHr. Alfred Potocki
ZabiełłowszczyznaSiniawka/NieświeżWładysław Jeżykowicz, Zofia Bułhak, Bronislawa Sierpińska, Hanna Zajfert
Zabłoć II "A" , II "B"Zabłoć/LidaHenryk Mazurkiewicz, Maria Wodkiewiczowa, Janina Burnosowa, Irena Staniewiczowa
Zabłotce vel Zabłoćce/WłodzimierzHr. Wincenty Gurowski
Zabłotne - NowinyZabłoć/LidaAdam i Wincenty Siemak
ZabłotówZabłotów/ŚniatyńStanisław Tunikowski
Zabłotówka/CzortkówAntoni hr. Lanckoroński
ZaborolKniahininek/ŁuckTeodor Szlemmer
Zaborol - HorodyszczeAleksandria/RówneGustaw Laessig vel Lessig
Zaborze i Zielona MachnowskaRawa Ruska/Rawa RuskaZygmunt Łączyński
Zaborze vel ZaborjeChocieńczyce/WilejkaMieczysław Janiszewski
Zaburze vel Mielniki "A"Huszcza/LubomlLudmiła Bołchowitinowa
Zaburze vel ZabużeHuszcza/LubomlSpadkobiercy Pawła Hornosko vel Hornoszko m.in. Helena Twerd
ZaciemieńIlia/WilejkaSpadkobiercy Adama-Wincentego Bohdanowicza
Zaciemień z uroczyskiem Wytrzobieże- Łąki i kolonią Tokary IIIIlia/WilejkaKarol Bohdanowicz
ZaciszePoddębce/ŁuckTadeusz Peretiatkowicz
ZaciszeSoły/OszmianaJadwiga Łaszkiewicz
ZadubrowceZadubrowce/ŚniatyńMaria-Anna-Barbara, Maria-Anna-Ida, Michał-Marian Czaykowscy
ZadwiejaŻuchowicze/StołpceLeon Regulski
ZadworzeJazno/DzisnaJan, Wincenty, Urban Huszczowie
Zadwórze/PrzemyślanyJózef Bohdan
Zagórze Knih.Knihynicze/RohatynJulian Tustanowski
Zagórze PolskieOleszów/TłumaczJan Linscheid
Zagrobela, Janówka, PetrykówBerezowica Wielka/TarnopolWiktor Czarkowski-Golejewski
ZagrodaMikołajów/Mikołajewo/DzisnaSpadkobiercy Telki - Wandy Rusieckiej
Zagwoźdź vel ZagwoździeZagwoździe/Pasieczna/StanisławówMaria Brykczyńska
ZahajcePodhajce/PodhajceJan, Adam, Stanisław Zeitleben
Zahajce? Podhajce/PodhajceJan Zeitleben
Zahorce -Wielkie/DubnoJan Straszewski
ZahorodyszczePiaski/SłonimWładysław hr. Pusłowski
ZahorzeMiory/BrasławMaria Dworzecka-Bohdanowicz
Zajączyca - Ustroń - BorkiHonczary/LidaJózef Łęski
Zajezierszczyzna "A" vel Zajeziernica "A"Rudomino/wileńsko- trockiAntoni Koziełło
ZajęczyceChorów/HorochówAntoni Mijakowski
ZajęczyceDokudowo/LidaMaria Jundziłł, Zygmunt Ruszczyc
ZajkiLida/LidaSabina i Bogusław Pożarscy
ZajkowszczyznaWielka Brzostowica/GrodnoWanda Leśniewicz
ZakrzewszczyznaSiedlisko/WołożynMaria Jamontt
Zalesie/BorszczówWładysław Maria Baworowski
Zalesie/CzortkówMaria Drohojowska
Zalesie/CzortkówDr Bronisław Kimelman
ZalesieBienica/Oszmiana/MołodecznoJózef Załuski, Henryk, Stanisław Wysoccy, Maria Ogińska
Zaleszczyki Małe/BuczaczErazm Korytkowski
Zaleszczyki Małe, Petlikowce, Bielawińce, Sokołów, Krzywołuka, Płotycz, Jankowce, Iwaczów Górny, Iwaczów Dolny, Czernichów, Małaszowce, Krąglak Białecki, Czystyłów/TarnopolEwa z Boguckich i Erazm Korytowscy
Zaleszczyki Stare/ZaleszczykiBar. Stella Turnau
ZalipnikiStolin/StolinKonrad i Aleksander Ignaciuk
Zaliski Mikołajów/RadziechówAdolf i Jakub Borak
ZałanówZałanów/Podkamień/RohatynAnna Kanarek
Załawie/TrembowlaLeopold Bolesta Koziebrodzki
ZałazieWielka Głusza/Kamień KoszyrskiMaria, Janina, Aleksander Krasiccy
Załoźce z przyległościami/ZborówJadwiga Cieńska
Załucze/BorszczówZelig i Dawid Kimelman
Załucze/ŚniatyńZbigniew Jaruzelski
Załucze Dolne/ŚniatyńHenryk Krzysztofowicz
Załucze Dolne/ŚniatyńWitold Krzysztofowicz
Załuże/RohatynBrunon Daszewski
Załuże/ZbarażEmil Jawetz i Tow.
Załuże - Litowiszcze cz. II Szumsk/KrzemieniecEugeniusz Auterhoff
Załuże - Litowiszcze cz. III i Lit. "A"Szumsk/KrzemieniecGrzegorz- Paweł Auterhoff
Załuże - Litowiszcze cz. IVSzumsk/KrzemieniecPaul vel Paweł Auterhoff
Załuże - Litowiszcze cz. VSzumsk/KrzemieniecWilhelm Auterhoff
Załuże vel ZałużjeSudobicze/DubnoMaria Ittar
Zamiana gruntów Nowy Zachorów i uroczysko Prochody/Horochów, LubomlJerzy i Janina Jakubowscy, Zofia Ostrowska
Zamlicze vel ZamlicaChorów/HorochówAleksander Sumowski
Zamosze "E"Drużyłowicze/DrohiczynZygmunt Matuszczyk
Zamosze NoweJody/BrasławAntoni Koziełł-Poklewski
ZamulińceMatyjowce/KołomyjaBerta Brubacher
ZaniemenieRóżanka/SzczuczynIrena Rouchowa
ZaostrowiczeZaostrowicze/NieświeżSpadkobiercy Teodora Kiernożyckiego
Zarubińce/ZbarażIzaak Altstädter
ZaruczeParafianów/DzisnaMaria, Anzelma-Zofia, Aleksander Żegotto
Zasimowicze/PrużanaEugenia Święcińska
Zasimowicze z uroczyskiem KlinSzenie/PrużanaEugenia Święcińska
Zastawce/PodhajceFranciszek Bocheński
Zastawce ad HołhoczeZastawce/PodhajcePiotr Kahan
ZasuleStołpce/StołpceJanusz Krupski
Zaścianek NajnieSmołwy/BrasławMaria Białopiotrowicz
Zaścianek Siewruki i uroczysko SpoczynekNowa Mysz/BaranowiczeMaria Zofia von Wendland
ZaturceKisielin/ChorochówStanisław Lipiński
Zaturce- Józefin i Olsznik przy wsi ZaturceKisielin/HorochówCezary Kaczkowski
Zaturce nr 1Kisielin/HorochówSpadkobiercy Tadeusza Martynowskiego, zm. 02.02.1939r.
Zaucie z uroczyskiem ŁozowikiJazno/DzisnaLeonard Karjo vel Kario
ZauszeHorodziej/NieświeżGustaw Hartingh, Witold Ratyński, Maria Skulska
Zawałów/PodhajceHr. dr Aleksander Raczyński
Zawidczyce IIChojno/PińskJerzy Wieliczko
Zawodny LasDziewiątkowicze/SłonimHelena Ślizień, Maria Zofia Czarnocka, Iza Rozalia Rogozińska
ZazierzeHorodyszcze/BaranowiczeStefania Hładkowska
Zazierze IIHorodyszcze/BaranowiczeJózef Hładkowski
Zazulińce/ZaleszczykiFranciszka Winnicka
Zbrożkowszczyzna vel ZbrzoskowszczyznaSkidel/GrodnoHelena Kiersnowska
Zbrzyż/BorszczówAgenor Gołuchowski
ZbytyńDubno/DubnoMaria Rąbalska
ZdanowceRóżanka/Lida,SzczyczynJulian Szczuka
ZdżaryGrzybowica/WłodzimierzWanda Kirchmayer
Ze "D"Motol/DrohiczynKarp i Borys Pawłowicz
ZelwaZelwa/WołkowyskWiera Jankowska
ZelwidoryBieniakonie/LidaWiktoria Kozakiewicz
Zelzin IŁysków/WołkowyskHelena Iwanow
Zelzin IIŁysków/WołkowyskMaria Iwanow
ZielenicaWłodzimierzec/SarnySpadkobiercy Ludwika Kumanowskiego
Zielińce/BorszczówKs. Paweł Sapieha
Zielona/Rawa RuskaHelena z Romerów Geppert
ZielonaWorniany/wileńsko- trockiTeodor Michalewicz
Zielona Gajówka/SkałatHr. Mieczysław Piniński
Zielona ŁąkaSzarkowszczyzna/DzisnaJustyna Bogucka 10/98, Krystyna Szpakowska 10/98, Robert Bogucki 39/98, Konstanty-Edward Bogucki 39/98
ZielonePodolesie/KobryńWitold Bronisław Święcicki
Zielony Kąt i Narajówka/KopyczyńceEmilia z Makowieckich Horodyska
ZielówDomażyr/Gródek JagiellońskiFranciszek Schofer
ZłobowszczyznaGudziewicze/GrodnoBohdan Zalutyński
ZłoczówkaBoremel/DubnoFilip Sapieha, Jakub Kunicki
Złota Rzeczka vel BielicaBielica/LidaAdam i Anna Kawlukiewicz
Złotniki/PodhajceWładysław Serwatowski
Złotniki, Sokołów, ChatkiZłotniki/PodhajceWładysław Serwatowski
ZnajdowszczyznaŻukojnie/ŚwięcianyKlementyna Lehman
ZnosiczeNiemowicze/SarnyHr. Maria Badeni, Hr. Kazimierz Osiecimski - Czapski
ZofiówkaUhorniki/StanisławówSpadkobiercy dr. Karola Halperna
ZołczówZołczów/Puków/RohatynFranciszek Krajewski
Zosin/SarnyLeonia Chamiec
ZosinBudsław/WilejkaMaria i Karol Wenckiewicz
Zubiszki vel Zubliszki MałeEjszyszki/LidaJerzy Kuncewicz
Zubiszki WielkieEjszyszki/LidaJanina Siedlikowska
ZubkiKleck/NieświeżMarian Bernowicz, Katarzyna Bernowicz
ZubkiKleck/NieświeżMarian Bernowicz
ZubkiKleck/NieświeżMaria Bernowicz
Zubrzec/BuczaczStefan Badeni
ZwertówDzibułki/ŻółkiewDominik Rzeszotarski
Zwiahel/BorszczówWanda Makowiecka
Zwiniacz/CzortkówStefania Rawicz - Mysłowska i Tow.
Zwyżyn/ZborówSpadkobiercy Klementyny Pruszyńskiej
ZybinówkaPruska/KobryńStanisław Leparski
Zygmuntowo vel ZygmuntówKraśne/MołodecznoWincenty Smołoński
Żabińce i Żabińczyki/KopyczyńceNatalia z Wierzchowskich Horodyska
Żabokrzyki DużeTesłuchów/DubnoKarolina Wolicka, Helena, Zygmunt Rybiccy, Jadwiga Ziembińska
Żadarów/BuczaczKrystyna i Wanda Słoneckie
Żalin i Wólka ŻalińskaŻalin/KostopolHr.Maria Eleonora Jezierska i Olga Karolina Salomea Siemiątkowska, Zofia Wydżga
ŻaryParafianów/DzsinaKlemens Dziewałtowski-Gintowt
Żary-Pierwsze vel Żary IKobylnik/PostawyWanda ze Śmigielskich I voto Narkiewicz-Jodko Reiff-Orłowska
Żdżary i ŻdżarkiGrzybowica/WłodzimierzPelagia Römer
ŻelazowszczyznaHruzdowo/PostawyJózef Kurkowski
Żelechów WielkiKamionka StrumiłowaStanisław i Róża hr. Dzieduszyccy
Żelibora/RohatynJózefa Podlewska
Żemojciszki vel KajetanowoWoronowo/LidaCzesława, Edward, Gustaw Piotrowscy
Żerstwianka? vel ZestwiankaKozłowszczyzna/PostawyEdward Rutkiewicz
Żeżawa - PieczarnaZaleszczyki/ZaleszczykiJan Łukasiewicz
Żmigoły SawickieSzarkowszczyzna/DzisnaAntoni, Włodzimierz,Nikander, Aleksander Łagunienko, Nadzieja Januszkiewicz, Anastazja Doliniec, Aleksandra Jurkiewicz
ŻniatynWaręż/SokalJakub Dogilewski, Maurycy Erbsen, Jochim Hübner
Żołnówka/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
ŻołobkiBiałokrynica/Uhorsk/KrzemieniecJan Kamieński
Żołubki vel ZołubkiBiałokrynica/KrzemieniecJan Kamieński
ŻółtanceŻółtańce/Klodno Wielkie/ŻółkiewZofia Łępkowska
Żucinek-OlesinHruzdowo/PostawyNapoleon Domaradzki
ŻukanyOrany/Wileńsko-TrockiMarianna Mickiewicz
ŻukiGłębokie/DzisnaMaria Küster, Justyna Gabszewicz, Zofia Hajkowska, Maria Gutowska
ŻukocinKorszów/KołomyjaHenryka z Teodorowiczów Szymańska
ŻukocinKorszów/KołomyjaHenryka Szymanowska
Żukowszczyzna z folwarkiem KuleszeZdzięcioł/NowogródekZenajda Skorynina
Żuków/BrzeżanyHr. Jakub Potocki
Żuków/ZłoczówFryderyk Lukaczer
ŻukówŻuków/Obertyn/HorodenkaMarian Krzysztofowicz
ŻuratynKamionka StrumiłowaHr. Alicja Habsburg - Badeni, Kazimierz Badeni
Żurawicze - Domaszewo, uroczysko Wielki LasSilno/ŁuckMichał Kirilenko
Żurawka z Rudą/Rawa RuskaHersz Ferebush
Żurawno- WłodzimierceŻurawno/ Żurawno Miasto/ŻydaczówKs. Helena Czartoryska
Żurawno z przyległościamiŻurawno/ŻydaczówKs. Helena i Kazimierz Czartoryscy
Żurawy nr 1Polany/OszmianaMaria Czyż z Norwid-Raczkiewiczów
Żyburtowszczyzna vel ŻybortowszczyznaZdzięcił/NowogródekNa 1937 r. Aleksandra Domeyko, Henryk, Leon, Maria Rumerowa, Celina Sewerynowa, Bronisława Ramatowska
Życin z uroczyskami Zalesie i SkinderówkaŻycin/BrześćZofia i Konstanty Gutowscy
Żyrawa, Obłaźnica, KrechówRuda/ŻydaczówWincenty Czaykowski
ŻyrmunyŻyrmuny/LidaWładysław i Janina Jelscy
ŻytneWołma/WołożynHelena Balc - Gałecka, Eleonora z Gałeckich Radoman, Leonard Gałecki
ŻytnowiczeChojno/PińskTadeusz, Michał Syn Jerzego Rydzewski, Anna Zadarnowska, Maria z Rydzewskich Krąkowska, Halina-Izabela I voto Zielińska Tafius
Żyznomierz/BuczaczWładysław Wolański
ŻyznówŻyznów k. Strzyżowa/StrzyżówStanisław Bylicki
/Brody, p-ta PonikowiceAndrzej Kaszuba
/Przemyślany, p-ta ZadwórzeJan Rawski
/Tłumacz, p-ta TyśmienicaOnufry Kubicki
Anielówka/Tarnopol, p-ta Borki WielkieAdam Glogier
Artasów/Żółkiew, p-ta KulikówJan Krzysztofowicz
Bagieńszczyzna/Kołomyja, p-ta KołomyjaWalter Ferdynand, na 1937 r. Gustaw Walter
Bakowce/Bóbrka, p-ta BóbrkaJanusz Henryk Gurski
Balice/Mościska, p-ta BaliceWladyslaw Skibniewski
Baliczezarzeczne/Stryj, p-ta SokołówTadeusz, Aleksander i Stanisława Simon
Barszczowice/LwówAndrzej Glinkowski
Baworewszczyzna/Kopyczyńce, p-ta KopyczyńceMichał Wagner
Baworów/Tarnopol, p-ta Tarnopol/Zbaraż, p-ta ZbarażStefan Chrzanowski, Stanisław Mroczkowski
Bełżec/p-ta Rawa RuskaStanislaw Lewandowski, Irena Moraczewska - Trzecieska
Białokiernica/Podhajce, p-ta PodhajceJuliusz Rottenberg
Białoskórka/Tarnopol, p-ta BaworówJan Didur
Białoskórka/Tarnopol, p-ta BaworówKatarzyna Skoczylas
Białoskórka/Tarnopol, p-ta BaworówJózef Kaczałowski
Białskórka/Tarnopol, p-ta BaworówTeodor Laszczyński
Biłka Szlachecka/Lwów, p-ta BarszczowicePłk. Roman Pasławski
Blonie/Stryj, p-ta LubieńceInż. Stanisław Krzyżanowski
Błonie d./Stryj, p-ta LubieńceInż. Stanisław Krzyżanowski
Błotnia/Przemyślany, p-ta JanczynAdam Biederman
Boniowice/DobromilHelena Żurowska
Boniowice/DobromilHelena Żurowska
Bożyków/PodhajceDorota Słomnicka
Bożyków/Podhajce, p-ta LitwinowDorota Slomnicka
Bożyków/Tarnopol, p-ta LitwinówDorota Słomnicka
Brałyszów/Tłumacz, p-ta NiżniówRudolf Bachmann
Brody/BrodyMłyn Motorowo - Walcowy i Krupiarnia Benjamin Klang
Brzeżany/Brzeżany, p-ta BrzezanyLeon Hejnisz
Burkanów/Podhajce, p-ta ZłotnikiAlfred Sommerstein
Cebrów/Tarnopol, p-ta JeziernaKazimierz Gerapich
Cecory/Brzeżany, p-ta JeziernaTadeusz Cebrowski
Cecory/Brzeżany, p-ta JeziernaTadeusz Cebrowski
Chłopczyce/Rudki, p-ta Koniuszki SiemionowskieJulia Giżyńska
Chmieliska/Skałat, p-ta KamionkiSalomea Locker
Chmielowa/Zaleszczyki, p-ta ChmielowaGustaw Głażewski
Chodaczków Mały/Tarnopol, p-ta ZborówHerman i Izydor Linderowie
Czahor/Zaleszczyki, p-ta ZaleszczykiHr.Tadeusz Cieński
Czarnołoźce/Tłumacz, p-ta TyśmienicaAdam i Józefa Rylscy
Czerkowatyce/Radziechów, p-ta StojanówStafan Szaliński
Czerlany/Lwów, p-ta LwówSpadkobiercy dr. Henryka Kolishera: dr Marian Reich, Zuzanna Reich
Czerniejów, p-ta StanisławówPiotr Gaszyński
Darachów/TrembowlaDr Jakub Sommerstein
Darachów/Trembowla,Dr. Jakub Zommerstein
Darachów/Trembowla, p-ta DarachówJakub Stożyński?
Dawidów/LwówInż. Franciszek Brzozowski
Dąbrowa/KałuszJan Żak
Dobromil/DobromilMaria Joanna Wiśniowska
Dobrowody/Podhajce, p-ta MonasterzyskaAdolf Weksler
Dołpołów/Kałuż, p-ta WojniłówWładysław Rozwadowski
Dołpotów/Kałusz, p-ta WojniłówJanina Rozwadowska
Dołpotów/Kałusz, p-ta WojniłówZbigniew Fedorowicz
Dorohów/Kałusz, p-ta WojniłówDr. Edward Kozicki
Drohowyże/Żydaczów, p-ta MikołajówFundacja Stanisława hr. Skarbka
Dubaniewice/RudkiSeweryn Brunicki
Dubie/Brody, p-ta Jasionów k. BrodowJózef i Anna Pilatowscy, Helena Narzymska
Dźwinogród/Bóbrka, p-ta DźwinogródStanislawa Weissbrod
Dźwinogród/Bóbrka, p-ta Stare SiołoStanisława Weissbrod
Feliksówka, Żelechów Wielki, p-ta Kamionka StrumiłowaFeliks Bielecki
Futory?/LubaczówAnna i Stefan Koziej
Gaje Starobrodzkie/Brody, p-ta BrodyAbraham Preminger
Gańczary/Lwów, p-ta DawidówWincenty Gródecki
Grochowce/PrzemyślRoman Treter - Doliniański
Gwoździec/KołomyjaAnna Horochowa
Gwoździec/Kołomyja, p-ta GwoździecJózef Horoch
Hałuszczyńce/SkałatDominik i Janina Rzeszotarscy
Hałuszczyńce/Skałat, p-ta HałuszczyńceDominik Rzeszotarski
Hanowce/Żydaczów, p-ta Hnizdyczów KochawinaDr Oktawian Pietruski
Haratowice Dolne/p-ta PruchnikAleksander Dworski
Hinowice/Brzeżany, p-ta BrzeżanyMichalina Rogalska
Hinowice/Brzeżany, p-ta BrzeżanyMarian Rogalski
Hohołów/SokalWalentyn i Augustyna Kruszewscy
Horoszowa/Borszczów, p-ta Uście BiskupieTomasz Obertyński
Horoszowa/Borszczów, p-ta Uście BiskupieIgnacy Lubczyński
Horożanka/PodhajceIzak Halpern
Horyniec/Lubaczów, p-ta HoryniecJan i Zygmunt Kozłowski
Hucisko Brodzkie/Brody, p-ta PonikwaPaweł Rogowski
Hulcze/Sokal, p-ta ŻniatynTadeusz Potworowski
Husiatyn/KopyczyńceAgenor Gołuchowski
Ilnik/Turka nad Stryjem, p-ta Turka nad StryjemPiotr Ilnicki - Cierciewicz
Jakimczyce/Rudki, p-ta KomarnoWojciech Chłopecki
Jakóbówka/HorodenkaMaria Minnicka
Janczyn/Przemyślany, p-ta JanczynMiron Łucki - Wadziak
Janów k/Lwowa/Gródek JagiellońskiJózef Kurc
Janów/TrembowlaRd Kazimierz Bryliński
Janów/Trembowla, p-ta.JanówKazimierz Bryliński
Jaryczów Nowy/LwówWalerian Krzeczunowicz
Jezierzany/Borszczów, p-ta Jezierzany k. BorszczowaPetronela Miłkiewicz
Jezierzany/Borszczów, p-ta Jezierzany K. BorszczowaCyprian Świniuch
Jezierzany/BuczaczJózef Dwernicki
Jezierzany/Buczacz, p-ta JezierzanyJózef Gothard - Wernicki
Józefówka/Zborów, p-ta PomorzanyJan i Maria Seńczuk
Kamionka Wołoska/p-ta Kamionka WołoskaRoman Czaykowski
Klicko - Kolonia/Rudki, p-ta KomarnoStanisław Zwierzyński
Klicko - Kolonia/Rudki, p-ta KomarnoFranciszek Mazur
Kołodziejówka/Skałat, p-ta SkałatStanisław Zagórski
Komarno/Rudki, p-ta KomarnoHr. Karolina i Adelajda Lanckorońskie
Komarowice/Dobromil, p-ta Nowe MiastoAleksander Pragłowski
Komarowice/Dobromil, p-ta Nowe Miasto k. PrzemyślaAleksander Pragłowski
Koniuszki Siemianowskie/RudkiStanisław Domaradzki
Koniuszki Siemianowskie/Rudki,Michał Kozaczyński
Koniuszki Siemianowskie/RutkiInż. Henryk Meus
Kończaki Stare/Stanisławów, p-ta HorożankaFeliks Grodzicki
Korczmin/Rawa Ruska, p-ta KorczówHr. Felicja Dzieduszycka
Korczyn/Sokal, p-ta Wilków vel Witków NowyWłodzimierz Słotwiński
Korczyn/Sokal, p-ta Wiłków NowyWłodzimierz Słotwiński
Korczyn/Sokal, p-ta Wiłków NowyWłodzimierz Słotwiński
Korniów/Horodenka, p-ta CzernelicaLorenz Röbel, Salomon Langstein
Korolówka/Borszczów, p-ta KorolówkaMichał Jawetz
Koropiec/Buczacz, p-ta KoropiecStefan Badeni
Kossów/Czortków, p-ta BiałobłożnicaAnna Bogdanowicz
Koszyłowce/Zaleszczyki, p-ta KoszyłowceTadeusz Cieński
Kozielniki/LwówAntoni i Franciszka Żurawińscy
Krasne k. Grzymałowa/SkałatWanda Siedlecka
Krasnostawce/Śniatyń, p-ta ZadubrowceAntoni Piszak
Krasówka/Tarnopol, p-ta Borki WielkieAntoni Ostrowski
Krasówka/Tarnopol, p-ta Borki WielkieAntoni Ostrowski - Rawita
Krągłe/Brzeżany, p-ta NarajówJakub Geisheimer
Krechowce/StanisławówWiktor Domański
Krechów/ŻółkiewZofia Stankówna
Krukienice/MościskaKs. Jan Kochman
Krynica/Drohobycz, p-ta MiedniceInż. Antoni Ginter
Krzywcze/Borszczów, p-ta KrzuwczeMoses Dawid Melzer
Krzywieńkie/Kopyczyńce, p-ta TłusteńkieIzak i Zygmunt Pohoryles
Kulparków/LwówAlfred Bisanz
Kułaczkowce/Kołomyja, p-ta GwoździecMieczysław Agopsowicz
Kupiczwola/Żółkiew, p-ta Mosty WielkieNachman Kremnitzer
Kurowce/Tarnopol, p-ta Hluboczek WielkiWiktor Jurystowski? vel Kurysłowski
Lackie Szlacheckie/Tłumacz, p-ta MarkowceMichał Hołyński
Leszczałów/Sokal, p-ta Tartaków?Mozes Engel
Lipica Dolna/RohatynAndrzej Russocki
Łopuszka Wielka/Przeworsk, p-ta KańczugaDr Roman Scipio
Maziarnia/Radziechów, p-ta StojanówAntoni Jagiełło
Maziarnia/Radziechów, p-ta StojanówJózef Karst
Maziarnia/Radziechów, p-ta StrojanówJózef Zawadzki
Mielnica/Borszczów, p-ta Mielnica nad DniestremChaim, Mina, Józef Hafner
Mikłaszów/Lwów, p-ta WinnikiMichał Wachtman
Mikołajów/RadziechówAdolf Zellermayer
Mikołajów/Radziechów, p-ta UwinAdolf Zellermayer, Kowka Goldenberg
Mikołajów/Radziechów, p-ta UwinAdolf Zellermayer
Młynowce/Zborów, p-ta ZborówHerman i Izydor Linder
Mołoszkowice/Jaworów, p-ta BruchnalMikołaj Tychowski
Monasterzyska/Buczacz, p-ta MonasterzyskaJan i Józefa Ziemscy
Monasterzyska/Buczacz, p-ta MonasterzyskaJan i Katarzyna Gadzińscy
Mościska/MościskaKrebs, Schwarz, Reicher
Mszaniec/Kopyczyńce, p-taInż. Adam Solecki
Muszkałówka/BorszczówMojżesz Dawid Melcer
Mysłowa/Skałat, p-ta PodwołczyskaJózef Geringer
Nadyby/SamborLeon Tchórznicki
Netreba?/ZbarażFranciszek Józwa
Nowiny/JaworówAleksander Rybicki
Nowosiółki K, p-ta UhnówJózef Baltaziński
Nowoszyce/Sambor, p-ta Nowoszyce K. SamboraBazyli Popiel
Okopy św. Trójcy/ZaleszczykiInż. Władysław Niemczewski
Olchowczyk/Kopyczyńce, p-ta HusiatynWładysław Szurgeł
Oleszów/TłumaczKarol Sokołowski
Olszanik/Sambor, p-ta SamborJadwiga Bnińska
Orzechowiec/Skałat, p-ta PodwołoczyskaEmil Lotringer
Osmolica/Sokal, p-ta BełzKazimierz Osmólski
Ostrowczyk Dolny/Złoczów, p-ta SkwarzawaMaria Jaworska
Ostrowczyk Polny/Złoczów, p-ta TaskwarzawaJan Roth
Ostrów Nowy/Rudki, p-ta Pohorce k. RudekMichał Honc
Paniowce/Borszczów, p-ta KudryńceFreide Bartfeld
Paniowce/Borszczów, p-ta KudryńceFreida Bartfeld
Pawłokoma/BrzozówAndrzej Radoń
Pleśniany/Zborów, p-ta ZarudzieJerzy Köhl
Podburze/Rohatyn, p-ta Strzeliska NoweKsawera Ząbęcka
Poddębce/Rawa RuskaMaria Eder
Poddębce/Rawa Ruska, p-ta UhnówMasa spadkowa po Marii Eder
Podhajce/Podhajce,Dawid Zimet
Podusilna/Przemyślany, p-ta NarajówLeon Nagelberg
Podusilna/Przemyślany, p-ta NarajówMaria Urbańska
Polanka/Buczacz, p-ta ŻubrzecJan Poręba
Połonice/Przemyslany, p-ta ZadwórzeKarol Scharoch
Połonice/Przemyślany, p-ta ZadwórzeKarol Scharech vel Scharoch
Połonice/Przemyślany, p-ta ZadwórzeKarol Scharoch
Połtew/Zadwórze, p-ta ZadwórzeJan Gerstman
Ponikwa/Brody, p-ta PonikwaAntoni Sokołowski
Porchowa/Buczacz, p-ta BuczaczJerzy Adam Baworowski
Porudno/Jaworów, p-ta JaworówJulian Rybicki
Potok Złoty/BuczaczMasa spadkowa po Aleksandrze Gniewoszu
Potoki/Rawa Ruska, p-ta Lubycza KrólArtur Zygmunt Weissman
Przewodów/Sokal, p-ta WaręzJan Potworowski
Pustomyty/Lwów, p-ta NawariaSylwester Julian Pierściński
Pustomyty/Lwów, p-ta PustomytyMatylda Skoczyńska
Raj/Brzeżany, p-ta RajPiotr Dunajewski
Rajłów/Stryj, p-ta GrabowiecAlina Rachwał
Rakowiec/Horodenka, p-ta NiezwiskaHilel Baran,
Raków/Stołpce/MołodecznoJan Godycki - Ćwirko
Rohatyń/Rohatyn, p-ta RohatynCzesław Rosicki
Rolów/Drohobycz, p-ta DobrowlanyJarosław Terlecki
Rożnów/Kosów, p-ta KosówIzak Gafton
Rudki/Rudki, p-ta RudkiJan Kogut
Rusin/SokalSpadkobiercy Jakuba Weinberga
Rusin/Sokal, p-ta WarężSalomon Wienberg, Wanda Maschler, Michał Henryk Weinberg
Ryków/Złoczów, p-ta PłuhówStanisław Rudel
Rzepińce/Buczacz, p-ta BuczaczStefan Offmański
Rzepińce/Buczacz, p-ta TrybuchowceHerman i Maurycy Schwalb
Sambor/SamborSylwester Podgórski
Siechów/Stryj, p-ta SokołówTomasz Michajłów
Siemianówka/Lwów, p-ta SiemianówkaSzczepan Dereń
Siemiginów/Gtryj, p-ta LubieńceJulia Skoruch
Skała n/Zbruczem/BorszczówAgenor Gołuchowski
Skała nad Zbruczem/BorszczówAron Schapira
Skałat, p-ta SkałatMichał Wagner
Słobódka Bołszowicka/Rohatyn, p-ta BołszowceStanisław Kamiński
Słobódka Bołszowiecka/Rohatyn, p-ta BołszowceStanisław Kamiński
Słobódka S./Trembowla, p-ta OstrowczykDorota Słomnicka
Słobódka Strusowska/Trębowla, p-ta OstrowczykDorota Słomnicka
Sosnów/Podhajce, p-ta Złotniki k. PodhajecMaria Izabela Krzeczunowicz
Suchodoły/Brody, p-ta PonikwaTadeusz Wierzbowski
Szalenik/Rawa Ruska, p-ta Lubycza KrólewskaMałgorzata Kaempfe
Szczepłoty/Jaworów, p-ta HruszówJadwiga Popiel, Zofia Ptaśnik
Szczułków/LubaczówAgenor Gołuchowski
Szelpaki/Zbaraż, p-ta Nowe SioloIzaak Falbel
Tarnawa Niżna/Turka, p-ta UrkaWacław Wiluszyński
Tarnowica Polna/TłumaczMarian Głąba
Tarnowica Polna/Tłumacz, p-ta TłumaczLudwik Kott
Telacze/Podhajce, p-ta PodhajceLudwik Planeta
Terepelniki/Zborów, p-ta HuszczeKazimierz Wolski
Tomanowice/Mościska, p-ta TomanowiceAdam Drohojowski
Trybuchowce/Buczacz, p-ta BuczaczKornel Horodyski
Tuchla/Skole,Stryj, p-ta Miękisz NowyRoman Ostaszewski
Tura?/PrzemyślanyWilhelmina i Bronislaw Woźniak
Turady/Żydaczów, p-ta ŻydaczówBronisław i Helena Komorniccy
Turyna/Rawa Ruska, p-ta KorczówMieczysław Kargol
Turze/Przemyślany, p-ta PrzemyślanyBronisław i Wilhelmina Woźniak - ?
Tustoług/Tarnopol, p-ta BaworówMichał Kaszczyszyn
Ubinie/Kamionka Strumiłowa, p-ta ZadwórzeFeliks Domanski
Uhrynów Dolny/StanisławówAdam i Waleria Kobylakowie
Uroż/Drohobycz, p-ta PodbużAdam Sroczyński
Uroż/Drohobycz, p-ta PodbużAdam Sroczyński
Uścieczko nad Dniestrem/ZaleszczykiWiesław Wasilewski
Uścieczko/Zaleszczyki, p-ta UścieczkoWiesław Wasilewski
Uwisła/Kopyczyńce, p-ta ChorostkówWłodzimierz Cieński
Uwisła/Kopyczyńce, p-ta ChorostkówWłodzimierz Cieński
Uwsie/Brzeżany, p-ta KozowaMarian Cywiński
Waniów/Sokal, p-ta BełzMikołaj Hüttner
Weleśnica/Nadwórna, p-ta OtyniaIwan Melnyczenko
Weleźnica/Dwórna, p-ta OtynjaMaria z Habajczuków Fedoryszyn
Wieczerki?/Żółkiew, p-ta Mosty WielkieWładyslaw Lang
Wierzbiany/JaworówBaruch Wittlin
Wierzbica/Rawa Ruska, p-ta UhnówHelena Geppert
Wierzbica/Rawa Ruska, p-ta UhnówDr Władysław Geppert
Wierzbica/Rawa Ruska, p-ta UhnówAdam Wędrychowski
Wodniki/Bóbrka, p-ta Stare SiołoMaksymilian Gerard Thürhaus
Wola P?Feliks Ramułt - Baldwin
Wołosów/Nadwórna, p-ta TyśmienieczanyAlfred Fedyn
Wołosów/Nadwórna, p-ta TyźmieniczanyJan Trzciński
Wołosów/Nadwórna, p-ta TyźmieniczanyAdolf Trzciński
Wykoły/Sambor, p-ta BiskowiceMaria Balicka
Wyżłów/Sokal, p-ta BełzTadeusz Głogowski
Zaleszczyki/Zaleszczyki, p-ta ZaleszczykiSalomon Pressner
Zaliski/RadziechówAdolf Zellermayer, Henoch Kardiman
Zalucze/ŚniatyńZbigniew Jaruzelski
Zarwanica/ZłoczówLeon Thürhaus, Klara Rubinstein
Zasław/Tarnopol, p-ta BaworówStafania Składanowska
Zasławie/Tarnopol, p-ta BaworówMaria Dacków
Zasławie/Tarnopol, p-ta BaworówMichał Maryszczak
Zasławie/Tarnopol. p-ta BaworówStefan Czarny
Zaszków/Złoczów, p-ta ZaszkówMasa spadkowa po Franciszku Schoferze
Zaszków?, Laszków?/Złoczów, p-ta GołogóryFranciszek Schofer
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworowFranciszek Bednarz
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworowStanisław Budzalewicz
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworowJózef Stadnik
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworowMichal Kańczuk
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworówFranciszek Kucharski
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworówFranciszek Przysiężny
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworówSzczepan Rewucki
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworówMaria Ferenc
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworówMaria Pańczyszyn
Zaścianka/Tarnopol, p-ta BaworówMichał Horwat
Zawadka/Kalusz, p-ta KałuszDr Stefan Kirchmajer
Zawidówka/Sambor, p-ta SamborJan Paluch
Zerniska/Grodek Jagielloński, p-ta DomażyrJózef Weigel - Milleret
Zielona Olch/Borszczów, p-ta Mielnina N/Dn.Chaja Koppelman
Zielonaolchowiec/Borszczów, p-ta MielnicaMaria Hafner
ZłoczówWitold Górka
ZłoczówLeon Thürhaus
Złoczów/Złoczów, p-ta ZłoczówLezer Nussen
Złotniki/Podhajce, p-ta PodhajceWładysław Teodor Serwatowski
Zuchoryce/Lwów, p-ta BarszczowiceInż. Tadeusz Schwarzenberg Czerny
Zwerłów/Zółkiew, p-ta KulikówDominik Rzeszotarski
Zwertów/Żółkiew, p-ta KulikówDominik Rzeszotarski
Żałukiew/Stanisławów, p-ta HaliczAndrzej Terpylak
Żełdec/Żółkiew, p-ta Turynka?Piotr Głogowski
Żniatyń/Sokal, p-ta ŻniatyńJakub Dogilewski, Maurycy Erbsen, Joachim Hübner
Żółtańce/ŻółkiewJakób Dubiński
Żuchorzyce/Lwów, p-ta BarszczowiceInż. Tadeusz Schwarcenberg-Czerny
Żulin/StryjAntoni i Katarzyna Rycak
Żuszyce/Gródek Jagielloński, p-ta Mszana k/LwowaStanisław Smalawski
Gabriela Gnatowska
Kazimierz Bystrzycki